Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 25.06.2004 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 25.06.2004
На тлі численних порушень
Прес-служба УНП.

Наука перемагати

За попередніми даними, 20 червня на проміжних виборах народного депутата України у 151-му Карлівському виборчому окрузі Полтавської області переміг Олексій Лелюк - голова Полтавської обласної організації Партії регіонів, голова правління ВАТ "Полтавагаз". Він  набрав 29 302 голоси виборців. На другому місці голова Полтавської обласної організації Української народної партії Олександр Кулик - 19 914 голосів. Далі розташувалися банкір Михайло Гончаров (8 016 голосів), колишній віце-прем'єр Леонід Козаченко (5 951), комуніст Василь Сільчук (4 738) та соціаліст Олександр Русін (4 648). Решта 12 кандидатів отримали значно меншу кількість голосів виборців.
За даними прес-служби Полтавської обласної організації Української народної партії, вибори відбувалися на тлі численних порушень виборчого законодавства - від видачі виборцю бюлетеня без пред'явлення ним документа, що посвідчує особу, до масового підкупу виборців.
За словами очевидця подій, першого заступника голови Української народної партії, народного депутата України Івана Зайця під час виборів на окрузі №151 були випробувані нові методи використання адміністративного ресурсу під час виборчої кампанії. По-перше, це не включення до виборчих списків "неблагонадійних" людей - тих, які могли голосувати за "Нашу Україну". Загалом, за його даними, до виборчих списків не було включено кілька тисяч виборців. Поновити своє право, як відомо, виборець може лише через суд, однак якщо навіть у Києві цим правом скористалося ледве два десятки громадян, то в сільській місцевості масові звернення до суду з приводу поновлення свого права обирати - річ нереальна.
По-друге, тиражем у кілька тисяч (за попередніми даними - до 10% від кількості виборців округу) було надруковано "звернення" громадян з приводу того, що вони мають намір голосувати вдома. Цей процес також відбувся під контролем влади, таке голосування важко проконтролювати  спостерігачам. Саме при голосуванні вдома кандидати, яких підтримує влада, набирають найбільше голосів. Причому ініціювали написання заяв про голосування вдома часто не самі виборці, які за станом свого здоров'я не можуть прибути на дільницю, а представники штабів деяких кандидатів у депутати. Так, на окремих дільницях у Чутівському районі таких заяв було понад 20% від загальної кількості виборців, а на виборчій дільниці №180 - 35,9%. Ці заяви переважно були віддруковані, вписувались тільки прізвища та ставились підписи. Багато заяв написані однією рукою. У зв'язку з цим у с. Куликовому Полтавського району заяви про голосування вдома були визнані недійсними, і виборці голосували тільки на дільниці. На інших дільницях деякі виборці були здивовані тим, що члени дільничної комісії приїхали до них з переносною скринькою, адже заяв вони не писали.
З традиційного арсеналу влади застосовувався метод "кнута і пряника" за схемою: "проголосуєш - поставлю безкоштовно газовий лічильник, не проголосуєш - можеш взагалі залишитися без газу".
Окрім того, в межах округу кандидатом від влади було відпрацьовано і схему "як перетворити держбюджет на бюджет своєї виборчої кампанії": газифікація сіл, прокладання доріг, зроблене державним коштом, подавалися як робота кандидата від влади. Фрагмент цієї схеми на загальноукраїнському рівні дуже рельєфно представлено так званим підвищенням мінімальної зарплати з 1 вересня 2004 року. Спочатку уряд та більшість, у порушення закону і всупереч розрахункам, скоротили її розмір з 237 до 205 гривень, приховавши гроші, які могли піти на цю справу, а через вісім місяців, у переддень президентських виборів, мають намір урочисто підвищити".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 25.06.2004 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2134

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков