Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 12.07.2019
У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»

Кримосуддя

В окупованому Рос╕╓ю Криму ЗМ╤ штрафують за статтею про "зловживання свободою слова" - за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови ворожнеч╕ не ╓ причиною для пересл╕дування. Про це пов╕домля╓ Кримська правозахисна група.
"У Криму п╕сля окупац╕╖ розглянули як м╕н╕мум 10 адм╕н╕стративних справ за ст. 13.15 КоАП РФ (Зловживання свободою масово╖ ╕нформац╕╖) ... Огляд практики застосування ц╕╓╖ статт╕ в Криму показав, що п╕д «зловживанням свободою» влада РФ розум╕╓ згадку заборонено╖ орган╕зац╕╖ без позначки, що ця орган╕зац╕я заборонена в РФ ", - йдеться в пов╕домленн╕.
До перел╕ку заборонених в РФ входять орган╕зац╕╖, як╕ законно д╕ють в Укра╖н╕: Св╕дки ╢гови, Меджл╕с кримськотатарського народу, Правий сектор, УПА, УНА-УНСО, Х╕зб ут-Тахр╕р.
Як зазначили правозахисники, багато формулювань у статт╕ про "зловживання свободою слова" суперечать основним принципам свободи вираження погляд╕в. В укра╖нському законодавств╕ тако╖ статт╕ нема╓. Але п╕сля окупац╕╖ Криму влада РФ почала карати жител╕в укра╖нського п╕вострова за «зловживання свободою».
З початку окупац╕╖ Кримська правозахисна група заф╕ксувала 10 розгляд╕в у «мирових судах» Криму за ст. 13.15 КпАП РФ. З десяти в╕домих адм╕н╕стративних справ т╕льки одна порушена стосовно жителя Криму Рустама Меннанова за те, що в╕н опубл╕кував у соц╕альн╕й мереж╕ пост з прив╕танням Мустафи Джем╕л╓ва без вказ╕вки, що Меджл╕с - заборонена в РФ орган╕зац╕я. Заборона Меджл╕су кримськотатарського народу ╓ порушенням Рос╕╓ю м╕жнародних норм, Рос╕ю неодноразово закликали скасувати цю заборону. Але попри це Меннанова оштрафували на 2 тис. рубл╕в.
У вс╕х ╕нших випадках п╕д пересл╕дування за ц╕╓ю статтею в Криму потрапляло кер╕вництво видань, що публ╕кують явно пророс╕йськ╕ матер╕али. У сво╖х статтях видавництва негативно в╕дгукуються про «заборонен╕» орган╕зац╕╖, ╕нод╕ використовують мову ворожнеч╕. Але факти розпалювання ненавист╕ суди ╕гнорують. Штрафи присуджують не за використання мови ворожнеч╕, а за згадку орган╕зац╕╖ без ярлика «заборонена в РФ».
Наприклад, головний редактор видання «МК в Крыму» Майкл Львовськ╕ дв╕ч╕ отримував попередження за згадку Меджл╕су кримськотатарського народу без позначки «заборонена орган╕зац╕я». Головний редактор «Кримского Телеграфа» за под╕бне «правопорушення» в статт╕ «В Кремл╕ велика пан╕ка» був оштрафований на 4 тис. руб.
За згадку без позначки Св╕дк╕в ╢гови оштрафован╕ на 4 тис. руб. головний редактор «Керчь.Инфо» Мар╕я Ант╕ш╕на ╕ редактор «Российской лиги новостей» С.В. Абрамов. Ант╕ш╕ну оштрафували за статтю п╕д назвою «Вбивця з Керч╕ Владислав Росляков: хто в╕н?». У текст╕ Св╕дки ╢гови назван╕ "сектою", що ╓ м'якою формою розпалювання ненавист╕ до рел╕г╕йно╖ групи. Однак штраф журнал╕стка отримала за в╕дсутн╕сть позначки, що ця орган╕зац╕я заборонена в РФ, а не за використання мови ворожнеч╕.
У лютому 2019 року було оштрафовано на 4 тис. руб. головного редактора «Крымского информационного агентства» за статтю «П╕сн╕ актив╕ста укра╖нського майдану хочуть засп╕вати в одному з клуб╕в С╕мферополя». У сво╖й статт╕ «К╤А» циту╓ користувача соцмереж, який обурю╓ться проведенням в Криму концерту м╕сцево╖ групи з виконанням п╕сень «Океану Ельзи». «Нав╕що ви сп╕ва╓те п╕сн╕ майданутого бидла?" - пише сайт. Використовують тексти та ╕нш╕ фрази, спрямован╕ на розпалювання ненавист╕ до укра╖нц╕в, без в╕дпов╕дних редакц╕йних коментар╕в. Однак редактора видання оштрафували не за розпалювання ненавист╕, а за те, що в текст╕ при згадц╕ УПА не стояла позначка «заборонена в РФ орган╕зац╕я».
"Така практика св╕дчить, що окупац╕йна влада в Криму не ма╓ нам╕ру забороняти або обмежувати мову ворожнеч╕ в╕дносно рел╕г╕йних або етн╕чних груп. Водночас вони використовують адм╕н╕стративн╕ норми для пересл╕дування за згадку заборонених у РФ, але не заборонених в Укра╖н╕ орган╕зац╕й", - п╕дкреслюють правозахисники.
╤ нагадують, що ╕гнорування факт╕в розпалювання ненавист╕ суперечить ст. 14 (Заборона дискрим╕нац╕╖) ╢вропейсько╖ конвенц╕╖ з прав людини.
(Укр╕нформ)

ОКУПАЦ╤Я КРИМУ: З ПОЛ╤ТИЧНИХ ЧИ РЕЛ╤Г╤ЙНИХ МОТИВ╤В УВ'ЯЗНЕН╤ 93 ОСОБИ

В окупованому Криму 93 людини незаконно позбавлен╕ вол╕ внасл╕док пересл╕дування з пол╕тичних або рел╕г╕йних мотив╕в. Про це пов╕домля╓ у Facebook Кримська правозахисна група.
"Станом на 8 липня 2019 року 93 людини незаконно позбавлен╕ вол╕ в рамках пол╕тично мотивованого ╕/або рел╕г╕йного пересл╕дування в Криму", - йдеться в пов╕домленн╕. Повний список ув'язнених правозахисники опубл╕кували на сайт╕. Зокрема, за ╕нформац╕╓ю КПГ, 63 незаконно затриманих ╓ ф╕гурантами "справи кримських мусульман" - за обвинуваченням у зв'язках з орган╕зац╕╓ю «Х╕зб ут-Тахр╕р», заборонено╖ в Рос╕╖.
Тринадцятьох обвинувачують у "справ╕ "укра╖нських диверсант╕в", по три - як учасники "групи Сенцова" ╕ причетн╕ до «батальйону ╕м. Н.Челеб╕джихана».

ЗАТРИМАНИХ У МОСКВ╤ КРИМСЬКИХ ТАТАР В╤ДПУСТИЛИ

В╕дпустили кримських татар, затриманих п╕д час акц╕╖ протесту у Москв╕. Про це пов╕домля╓ адвокат затриманих Олександра П╕ховк╕на, переда╓ Громадське рад╕о.
За словами адвоката, учасникам акц╕╖ протесту закидають "порушення правил проведення масових заход╕в". Адвокат, посилаючись на св╕дчення затриманих, зазначив, що поводилися з ними коректно.
"Сп╕вроб╕тники пол╕ц╕╖ поводилися з ними коректно, стримано. У першу чергу, питали про стан здоров’я затриманих", — сказав захисник.
Водночас в╕н наголосив, що мали м╕сце порушення прав затриманих.
"Зокрема, було порушене право на участь у провадженн╕ на р╕дн╕й мов╕. ╤, що не менш важливо, було сутт╓во порушене право затриманого на захисника", — додав адвокат.
За його словами, затриманим учасникам м╕тингу загрожу╓ штраф в╕д 10 до 20 тисяч рубл╕в, або 40 годин обов’язкових роб╕т.
Нагада╓мо: вранц╕ 10 липня б╕ля Кремля затримали 7 кримських татар з плакатами "Наш╕ д╕ти - не терористи".
www.pravda.com.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21332

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков