Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НАПРАВИЛА ВОСЬМЕ ПОВ╤ДОМЛЕННЯ ДО СУДУ В ГААЗ╤ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РФ У КРИМУ
Матер╕али з╕брали прокуратура АРК разом ╕з правозахисною неурядовою громадською орган╕зац╕╓ю...


УКРА╥НА ЗАПРОШУ╢ ПОЛЬЩУ ДОЛУЧИТИСЯ ДО М╤ЖНАРОДНО╥ ПЛАТФОРМИ З ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Про це заявив м╕н╕стр закордонних справ Дмитро Кулеба


СУПЕРНИЦЯ ЛУКАШЕНКА НА ВИБОРАХ РОЗПОВ╤ЛА, ЩО ДУМА╢ ПРО ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ ТА ДОНБАСУ
"Що стосу╓ться Донбасу, то там йде в╕йна, ╕ це жахливо. Люди не повинн╕ гинути на в╕йн╕. Я...


ОКУПАНТИ ЗАБРАЛИ ЗЕМЛЮ МАЙЖЕ В 4000 КРИМЧАН
збройна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни розпочалася 20 лютого 2014 року з окупац╕╖ Кримського...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБГОВОРИВ З ПУТ╤НИМ ПЕРЕМИР’Я НА ДОНБАС╤
Про це йшлося п╕д час ╖хньо╖ телефонно╖ розмови, пов╕домили у пресслужб╕ глави держави.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 12.07.2019
ПРОТИ ВЛАСНИК╤В ТЕЛЕКАНАЛУ NEWSONE В╤ДКРИТО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО Ф╤НАНСУВАННЯ ТЕРОРИЗМУ

Проти власник╕в телеканалу NewsOne в╕дкрито крим╕нальне провадження щодо ф╕нансування тероризму. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це на бриф╕нгу заявив генеральний прокурор Юр╕й Луценко. «В рамках давно ╕снуючо╖ фактово╖ справи про державну зраду щодо р╕зних прояв╕в з боку р╕зних ╕нституц╕й, п╕сля анонс╕в так званого «прямого мосту» м╕ж п╕дсанкц╕йним рос╕йським державним телеканалом та телеканалом NewsOne, був порушений додатковий еп╕зод – про готування до державно╖ зради», - сказав Луценко.
При цьому в╕н наголосив, що скасування анонсованого телемосту жодним чином не вплине на розсл╕дування ц╕╓╖ справи, яку в╕дкрила Генпрокуратура. Також, за словами Луценка, у ГПУ не виключають, що власники телеканалу NewsOne можуть бути причетними до ф╕нансування тероризму. «За даними, здобутими СБУ ╕ Генпрокуратурою, посадов╕ особи к╕прських офшорних компан╕й NewsOne та одного з рос╕йських банк╕в, як╕ обслуговують державне оборонне замовлення Рос╕╖, - це одн╕ й т╕ сам╕ люди. Насправд╕ це не одна, а дв╕ особи ╕ вони одночасно ╓ директорами офшорки укра╖нського телеканалу й офшорки, на як╕й числиться рос╕йський банк, що ма╓ статус уповноваженого на оборонне замовлення Рос╕╖, а в╕дтак - на ведення агресивно╖ в╕йни. У зв’язку з цим сьогодн╕ заре╓стровано крим╕нальне провадження про ф╕нансування тероризму», - сказав Луценко.
В╕н додав, що ╓ вс╕ п╕дстави для позбавлення NewsOne л╕ценз╕╖ на мовлення. «Вважаю, що ╓ вс╕ п╕дстави для РНБО приймати р╕шення про позбавлення (телеканалу) л╕ценз╕╖ у сувор╕й в╕дпов╕дност╕ до закону про л╕ценз╕╖», - сказав генпрокурор. Луценко пояснив, що про сп╕льних власник╕в NewsOne та рос╕йського банку Генпрокуратур╕ стало в╕домо т╕льки зараз. «Про це стало в╕домо т╕льки тепер, тому що ми зайнялися цим каналом т╕льки тепер, коли в╕н почав активно демонструвати сво╖ сепаратистськ╕ нахили, а зараз просто публ╕чно продемонстрував готовн╕сть до сп╕впрац╕ з кра╖ною-агресором», - зазначив в╕н.
Луценко додав, що встановити к╕нцевого власника т╕╓╖ чи ╕ншо╖ компан╕╖, якщо вона заре╓стрована в офшор╕, дуже складно, й ╕нколи це трива╓ роками. «Щоб здобути ╕нформац╕ю про бенеф╕ц╕ар╕в за легальними правовими дорученнями, наприклад, на К╕пр╕, потр╕бно щонайменше п╕вроку, а часто ╕ два роки, а ╕нколи ╕ п’ять», - сказав генпрокурор.
За словами Луценка, якщо посадовц╕ якогось ╕ншого телеканалу почнуть демонструвати д╕╖, що мають ознаки державно╖ зради, то правоохоронц╕ також перев╕рять, хто ╓ к╕нцевими власниками такого каналу.
Як пов╕домляв УН╤АН, на 12 липня був анонсований телем╕ст м╕ж рос╕йським пропагандистськ╕м телеканалом «Рос╕я» та укра╖нським NewsOne. 8 липня в.о. голови СБУ ╤ван Баканов запропонував президенту скликати зас╕дання РНБО для запровадження санкц╕й проти юридичних ос╕б, що мовлять п╕д логотипами "112 Укра╖на" ╕ NewsOne. П╕сля цього телеканал NewsOne пов╕домив про скасування анонсованого телемосту.
Генпрокурор Луценко пов╕домив, що ГПУ в╕дкрила крим╕нальне провадження про замах на ско╓ння державно╖ зради у зв’язку з нам╕рами телеканалу NewsOne провести телем╕ст з рос╕йським телеканалом. Також Луценко заявив, що один з бенеф╕ц╕ар╕в NewsOne ╓ сп╕ввласником рос╕йського ПАТ "Промсвязьбанк", через який ф╕нансуються оборонн╕ замовлення Рос╕╖. В РНБО в╕дбулася нарада з питань забезпечення ╕нформац╕йно╖ безпеки. За п╕дсумками наради було дано ряд доручень, зокрема, СБУ та Нацпол╕ц╕╖ щодо "забезпечення нац╕онально╖ ╕нформац╕йно╖ безпеки з неухильним дотриманням свободи слова". Зг╕дно з законом, л╕ценз╕ю телерад╕омовника може анулювати лише Нацрада з питань телебачення ╕ рад╕омовлення шляхом звернення до суду. 9 липня Нацрада з телерад╕омовлення ухвалила р╕шення провести позапланову перев╕рку NewsOne.
www.unian.ua

«НАСТАВ ЧАС ЗААРЕШТУВАТИ…»

Олег Соск╕н, в╕домий укра╖нський економ╕ст/пол╕толог ╕ директор ╤нституту трансформац╕╖ сусп╕льства заявив про те, що ╕дея проведення телемосту м╕ж укра╖нським телеканалом NewsOne ╕ пропагандистським каналом Рос╕я 24 - однозначна провокац╕я, при чому ╕нсп╕рована В╕ктором Медведчуком (кумом президента РФ Володимира Пут╕на). "Ось Медведчук, який фактично ╓ агентом Пут╕на, який прямо порушу╓ укра╖нське законодавство, сп╕лкуючись з головним арх╕тектором ц╕╓╖ в╕йни, ╕ тепер вир╕шив провести телем╕ст – це удар по досто╖нству, пам'ят╕ всього укра╖нського народу. Вс╕╓╖ Укра╖ни", – стверджу╓ експерт. Про це в╕н пише у сво╖й колонц╕ для "Главреда".
Соск╕н також в╕дверто диву╓ться, чому у ситуац╕╖, яка склалася навколо телемосту, займалися безд╕яльн╕стю спостер╕гаюч╕ за телебаченням органи. "У нас ╓ ком╕тет по телебаченню, ╕ в ньому сидять жирн╕ каплуни [спец╕ально в╕дгодован╕ на м'ясо кастрован╕ п╕вн╕ - Главред] - так чому ж вони не реагують? Якщо злякалися Медведчука, то повинн╕ про це сказати, ╕ тод╕ ╖х необх╕дно зам╕нити – вигнати або в╕дправити в окоп. Нехай вони посидять к╕лька дн╕в, коли м╕ни та снаряди б'ють по ╖х бл╕ндажах, а пот╕м приймають р╕шення" - висловився в╕н.
Кр╕м того, Соск╕н вважа╓ справою з таким телемостом повинна негайно зайнятися головна укра╖нська спецслужба - СБУ. "СБУ повинна в╕дкрити крим╕нальне провадження – на яких п╕дставах це все робиться. Чому одна людина – приватна особа, не депутат, не якийсь чиновник, а взагал╕ н╕хто, присво╖в соб╕ функц╕ю держави Укра╖на ╕ проводить державну пол╕тику, маючи як╕сь особлив╕ в╕дносини з Пут╕ним", - стверджу╓ в╕н. В к╕нцевому п╕дсумку, Соск╕н пропону╓ не зупинятися на нап╕взаходах ╕ впритул зайнятися питанням ╕з впливом Медведчука на ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни: "А може настав час взагал╕ заарештувати Медведчука ╕ почати комплексне розсл╕дування. У Медведчука нема╓ п╕дтримки ╕ за ним н╕хто не п╕де. Хтось п╕дн╕меться або вийде на вулиц╕? Так н╕коли не буде масових акц╕й. Якщо його заарештують, взагал╕ н╕хто не виступить на його п╕дтримку. [...] ╤ Медведчук – це троянський к╕нь Пут╕на тут, в Укра╖н╕. ╤ ╓диний вих╕д – це в╕дправити коня на б╕йню", - п╕дсумував в╕н.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21328

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков