Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 12.07.2019
Н╤ДЕРЛАНДИ, РОС╤Я, МН17: НА╥ВН╤СТЬ ЧИ КАП╤ТУЛЯЦ╤Я?

Чому, попри катастрофу МН17, Н╕дерланди голосували за повернення Рос╕╖ в ПАР╢?

17 липня 2019 року буде вже п’ята р╕чниця катастрофи МН17, в як╕й загинуло 283 пасажири й 15 член╕в ек╕пажу. За м╕сяць до ц╕╓╖ дати, 19 червня цього року, м╕жнародна Сп╕льна сл╕дча група оприлюднила результати розсл╕дування й назвала ╕мена трьох рос╕ян ╕ одного укра╖нця, п╕дозрюваних у причетност╕ до збиття л╕така, а також дату, коли в╕дбудеться суд – 9 березня 2020 року. Тод╕, здавалося, справедлив╕сть на крок наблизилася.
Але вже за тиждень Парламентська асамблея Ради ╢вропи ухвалила резолюц╕ю, що дозволя╓ рос╕йськ╕й делегац╕╖ повернутися до роботи в Асамбле╖. Серед тих, хто п╕дтримав резолюц╕ю, було 5 ╕з 7 представник╕в у ПАР╢ в╕д Н╕дерланд╕в – кра╖ни, найб╕льше громадян (193) яко╖ були на борту МН17. ╤ це – попри те, що за к╕лька дн╕в до голосування н╕дерландський фонд “Ав╕акатастрофа” направив лист до Асамбле╖ з вимогою не допустити повернення Рос╕╖.

ПООДИНОК╤ ТВЕРЕЗ╤ ГОЛОСИ В ПОЛ╤ТИЦ╤
Т╕ н╕дерландськ╕ депутати у ПАР╢, як╕ зам╕сть посилення тиску на кра╖ну-агресора обрали поступки, сво╖ д╕╖ жодним чином не коментували. Висловилися т╕льки т╕ дво╓, хто проголосував “проти” – Петра Ст╕╓нен (D66) ╕ П╕тер Омц╕гт (CDA).
"Це був поганий сигнал – прийняти рос╕йську делегац╕ю. В╕дсутн╕сть сп╕впрац╕ у розсл╕дуванн╕, пересл╕дуванн╕ та судовому розгляд╕ щодо п╕дозрюваних у збитт╕ л╕така МН17 ╕ без будь-яко╖ поступки з боку Рос╕╖ з таких важливих питань як анекс╕я Криму та ситуац╕я на Сход╕ Укра╖ни", – наводить слова н╕дерландсько╖ депутатки ПАР╢ Петри Ст╕╓нен видання “Raamhor Rusland” (“В╕кно в Рос╕ю”), яке спец╕ал╕зу╓ться на рос╕йськ╕й проблематиц╕.
На переконання П╕тера Омц╕гта, те, що Рос╕я поверта╓ться в ПАР╢ “без особливого страху”, – п╕дрива╓ авторитет Ради ╢вропи. “Маленьк╕ кра╖ни, так╕ як Н╕дерланди, зац╕кавлен╕ у м╕жнародному прав╕, тому що воно захища╓ менш╕ держави”, – написав в╕н у сво╓му Twitter.
“Рос╕я окупувала частину Укра╖ни (Крим, Донбас) ╕ частину Груз╕╖ та Молдови. Рос╕я не дотриму╓ться м╕жнародних домовленостей ╕ з ╕нших питань. Важливо сп╕впрацювати у розсл╕дуванн╕ справи MH17. Рада Безпеки ООН (резолюц╕я 2166) ч╕тко говорить, що вс╕ кра╖ни повинн╕ сп╕впрацювати в розсл╕дуванн╕, але цього не в╕дбува╓ться”, – наголосив Омц╕гт.
Загалом же, в пол╕тичних колах Н╕дерланд╕в голосування н╕дерландсько╖ делегац╕╖ за повернення Рос╕╖ в ПАР╢ публ╕чно майже не обговорювалося. Жодних акц╕й чи протест╕в громадянського сусп╕льства. Вт╕м, певну над╕ю на те, що у Н╕дерландах все ж може бути б╕льш адекватне ставлення до Рос╕╖ як до кра╖ни-агресора, залишають н╕дерландськ╕ ЗМ╤.
ЗМ╤: ЧОМУ МИ КАП╤ТУЛЮ╢МО ПЕРЕД ПОРУШНИКОМ ПРАВА?
Той факт, що п’ять голландських депутат╕в голосували “за” повернення Рос╕╖ в ПАР╢, фактично сколихнув досить спок╕йну н╕дерландську пресу. Вона вибухнула заголовками на кшталт: “Повернення Рос╕╖ до Ради ╢вропи неможливо пояснити”, “Рада ╢вропи поверта╓ Рос╕╖ право голосу, незважаючи на Крим ╕ МН17”, “Повернення права голосу Рос╕╖ суперечить ╕нтересам Н╕дерланд╕в”.
В╕ллем-Герт Олдерсхофф працював у ╢вропейськ╕й Ком╕с╕╖ й ╓ м╕жнародним пол╕тичним анал╕тиком. У сво╖й статт╕ для “NRC Handelsblad” (щоденна газета, яку пор╕внюють з британською “The Times”, ╕з тиражем близько 250 тисяч прим╕рник╕в, ╕ дев╕зом “Lux et Libertas” (“Св╕тло ╕ Свобода”), в╕н також ставить ключове запитання: “Чому наш╕ парламентар╕╖ кап╕тулюють перед кра╖ною, яка загрожу╓ верховенству права?”.
Автор матер╕алу наголошу╓: голландц╕ мають право знати, чому представники Н╕дерланд╕в безумовно кап╕тулюють перед кра╖ною, яка активно загрожу╓ м╕жнародному правовому порядку на ╓вропейському континент╕. Прихильники повернення Рос╕╖ стверджують, що ╕накше 140 м╕льйон╕в рос╕йських громадян втратять захист прав людини в ╢вропейському суд╕. Однак вони мовчать, що Рос╕я сама усунула цей захист у 2015 роц╕ законом, який передбача╓, що рос╕йський Конституц╕йний суд вир╕шу╓ – чи сл╕д застосовувати р╕шення м╕жнародного суду в Рос╕╖ чи н╕, зауважу╓ В╕ллем-Герт Олдерсхофф.
“Просто нема╓ жодних юридичних, пол╕тичних чи моральних аргумент╕в для того, щоб Рос╕я беззастережно повернулася до ПАР╢. Навпаки, все вказувало на необх╕дн╕сть посилення умов. Рос╕я, як ╕ ран╕ше, займа╓ Крим ╕ ма╓ в╕йськову присутн╕сть на Донбас╕. Новий м╕ст через Керченську протоку в Криму обмежу╓ доступ до Азовського моря та укра╖нського порту Мар╕уполь. Рос╕я ув'язнила ек╕паж укра╖нських корабл╕в, як╕ були вилучен╕ незаконно. Вона обмежу╓ права людини в окупованому Криму, а також права кримських татар через закриття ЗМ╤ та пересл╕дування”, – нагаду╓ться у матер╕ал╕.
“Reformatorisch Dagblad”, протестантська газета з тиражем близько 60 тисяч також розм╕стила критичну публ╕кац╕ю. Видання зауважило, що “у Н╕дерландах все ще ╕сну╓ дуже специф╕чний ╕нтерес до Рос╕╖, а саме 193 громадянина, як╕ загинули 2014 року внасл╕док збиття МН17”.
Н╕дерландська щоденна газета “Nederlands Dagblad” у сво╓му матер╕ал╕ закцентувала увагу на тому, що до Парламентсько╖ асамбле╖ Ради ╢вропи повернулася кра╖на, яка “не повинна виконувати будь-як╕ умови, не було висунуто жодних вимог, таких як, наприклад, сп╕впраця у розсл╕дуванн╕ трагед╕╖ MH17”.
СК╤ЛЬКИ КОШТУ╢ ПРАВО НА СПРАВЕДЛИВ╤СТЬ
Н╕дерландський журнал╕ст, ╕сторик та автор книги “Помста Пут╕на” Уберт См╕тс в коментар╕ Укр╕нформу сказав, що результати голосування йому ц╕лком зрозум╕л╕.
Водночас, на його переконання, т╕ н╕дерландськ╕ пол╕тики, хто перейма╓ться правами рос╕ян, як╕ в раз╕ виключення Рос╕╖ з ПАР╢ за несплату внеск╕в були позбавлен╕ доступу до ╢вропейського суду з прав людини, фактично забувають про права власних громадян. Позбавляють родич╕в загиблих рейсу МН17 права на справедлив╕сть.
См╕тс не може збагнути, чому голландськ╕ депутати не п╕дтримали р╕дних жертв трагед╕╖ МН17, як╕ у сво╓му лист╕ до ПАР╢ наголошували, що Рос╕я не може просто взяти й отримати право голосувати у Рад╕ ╢вропи без жодних гарант╕й сп╕впрац╕ у розсл╕дуванн╕ катастрофи.
“Я можу зрозум╕ти, що н╕дерландська делегац╕я не захот╕ла брати на себе ризик, що Рос╕я назавжди покине ПАР╢. У цьому випадку РФ п╕де сво╖м власним шляхом, ну, наприклад, вона може повернути смертну кару, ╕ б╕льше, н╕ж зараз, в╕ддалити рос╕ян в╕д доступу до прав людини ╕ не мати зобов’язань дотримуватися ╓вропейсько╖ конвенц╕╖. Все це я можу зрозум╕ти й пояснити, але я не можу зрозум╕ти, чому б╕льш╕сть член╕в н╕дерландсько╖ делегац╕╖ в Страсбурз╕ зробили це без сутт╓вих вимог до РФ. Я не можу зрозум╕ти ╕ пояснити вам, укра╖нцям, чому б╕льш╕сть н╕дерландсько╖ делегац╕╖ не висунула жорстких умов до РФ щодо ╖╖ повернення в ПАР╢”, – каже См╕тс.
На його думку, РФ змогла повернутися до ПАР╢, бо не т╕льки не йшла на компром╕си, але й поводилася непорядно ╕ брутально, вимагаючи ╕ шантажуючи припиненням виплат. “Я гадаю, що б╕льш╕сть н╕дерландсько╖ делегац╕╖ повела себе дуже на╖вно. ╤ це означа╓, що н╕дерландська делегац╕я з╕псувала стосунки з Укра╖ною. Це вже вдруге, коли голландськ╕ пол╕тики не змогли зберегти стосунки з Укра╖ною на найвищому р╕вн╕, я маю на уваз╕ референдум щодо угоди про асоц╕ац╕ю з ╢С”, – зазначив експерт.
См╕тс – один ╕з тих, хто переконаний, що н╕дерландська делегац╕я ма╓ пояснити сво╓ голосування в Страсбурз╕ ╕ у парламент╕ в Гааз╕. “Я вважаю, що це нег╕дно, у пол╕тичному розум╕нн╕ цього слова, що н╕дерландська делегац╕я голосувала за повне в╕дновлення членства РФ без обговорення у парламент╕ Н╕дерланд╕в, у нижн╕й палат╕, а також у сенат╕”, – наголосив в╕н.
Власне Рос╕я вже в╕дновила сво╖ ф╕нансов╕ внески до бюджету Ради ╢вропи. ╤ за 2019 р╕к заплатила 33 м╕льйони ╓вро. А ще пооб╕цяла, що борг за 2017 ╕ 2018 роки також буде погашений. Чи ск╕льки кошту╓ заплющити оч╕ на Крим, Донбас ╕ МН17?
У ПАР╢ вже заявили: повернення Рос╕╖ – не зрада, а навпаки – дасть змогу ефективн╕ше працювати з нею над такими проблемними та болючими питаннями. Але ж якщо працювати з Рос╕╓ю поступками, проблем т╕льки поб╕льша╓.
╤рина Драбок, Гаага
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21324

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков