Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 12.07.2019
ГПУ РОЗСЛ╤ДУВАТИМЕ «ЗАМАХ НА СКО╢ННЯ ДЕРЖАВНО╥ ЗРАДИ» ЧЕРЕЗ НАМ╤РИ ПРОВЕСТИ ТЕЛЕМ╤СТ З РФ

Генеральна прокуратура Укра╖ни в╕дкрила крим╕нальне провадження про замах на ско╓ння державно╖ зради у зв’язку з нам╕рами телеканалу NewsOne провести телем╕ст з рос╕йським каналом «Рос╕я». Про це на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook пов╕домив генеральний прокурор Юр╕й Луценко.
«У зв‘язку з нам╕рами телеканалу провести сп╕льний телем╕ст з рос╕йським п╕дсанкц╕йним каналом ГПУ заре╓струвала сьогодн╕ провадження про замах на ско╓ння державно╖ зради шляхом надання ╕нформац╕йно╖ п╕дтримки п╕дривн╕й д╕яльност╕ проти Укра╖ни», - написав в╕н. «Причетн╕ - в╕д власника каналу до ведучого, що оприлюднив анонс, - викликан╕ на допит. Готу╓ться подання до суду про арешт актив╕в», - додав Луценко.
Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у Facebook пов╕домила, що проведення досудового розсл╕дування доручено сл╕дчим Головного сл╕дчого управл╕ння СБУ. За ╖╖ словами, вказан╕ д╕╖ п╕дпадають п╕д ч. 1 ст. 111 Крим╕нального кодексу Укра╖ни (Державна зрада, тобто д╕яння, умисно вчинене громадянином Укра╖ни на шкоду суверен╕тетов╕, територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ та недоторканност╕, обороноздатност╕, державн╕й, економ╕чн╕й чи ╕нформац╕йн╕й безпец╕ Укра╖ни: перех╕д на б╕к ворога в умовах во╓нного стану або в пер╕од збройного конфл╕кту, шпигунство, надання ╕ноземн╕й держав╕, ╕ноземн╕й орган╕зац╕╖ або ╖хн╕м представникам допомоги в проведенн╕ п╕дривно╖ д╕яльност╕ проти Укра╖ни). За так╕ д╕╖ передбачено покарання позбавленням вол╕ на строк в╕д 10 до 15 рок╕в. «Генеральною прокуратурою Укра╖ни з цього приводу 08.07.2019 дане крим╕нальне правопорушення заре╓стровано в ╢РДР за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 111 КК Укра╖ни (зак╕нчений замах на державну зраду)», - додала Сарган.
«Сл╕дчим ГСУ СБУ процесуальним кер╕вником надано доручення щодо допиту власника телеканалу «NewsOne» Тараса Козака та генерального продюсера телеканалу Василя Голованова, а також проведення необх╕дних сл╕дчих (розшукових) д╕й», - уточнила Сарган.
Як писав УН╤АН, напередодн╕ стало в╕домо, що телеканал б╕знес-партнера В╕ктора Медведчука NewsOne ╕ рос╕йський пропагандистський канал «Рос╕я1» планували провести телем╕ст п╕д назвою «Треба поговорити». У зв'язку з цим СБУ ╕н╕ц╕ювала зас╕дання РНБО та запропонувала запровадити санкц╕╖ проти телеканал╕в NewsOne та «112 Укра╖на». П╕сля цього NewsOne заявив про скасування телемосту з Рос╕╓ю через "погрози". Президент Укра╖ни Володимир Зеленський назвав анонсований телем╕ст дешевим п╕арходом, який ма╓ на мет╕ розд╕лити укра╖нц╕в на два табори. Також в╕н звернувся до президента РФ Володимира Пут╕на ╕з пропозиц╕╓ю провести переговори в М╕нську.
www.unian.ua

ПРОВОКАЦ╤Я МЕДВЕДЧУКА: НАВ╤ЩО КРЕМЛЮ ╤ ПРОРОС╤ЙСЬКИМ СИЛАМ
В УКРА╥Н╤ ЗНАДОБИВСЯ ТЕЛЕМ╤СТ М╤Ж «РОС╤Я 24» ╤ «NEWSONE»

Укра╖нське сусп╕льство обурилося анонсованим телемостом «Надо поговорить» м╕ж рос╕йським телеканалом «Рос╕я 24» ╕ укра╖нським телеканалом, п╕дконтрольним куму президента РФ В╕ктору Медведчуку, «NewsOne». Цей телем╕ст, з якого боку не глянь – в ╕нтересах Медведчука. Адже цей проект потр╕бен для електорального розгону рейтинг╕в парт╕╖ Медведчука «Опозиц╕йна платформа – За життя» напередодн╕ парламентських вибор╕в. Адже такий д╕алог допом╕г би представити кума Пут╕на як ╓диного перегов╕рника по Укра╖н╕, ╓диного пол╕тика, що здатен вир╕шити укра╖нсько питання в Рос╕╖.
Однак проведення такого телемосту ╓ небезпечним для Укра╖ни. Передус╕м в╕н несе ╕нформац╕йну загрозу, тому що порушу╓ ╕нформац╕йну ц╕л╕сн╕сть та ╓дину позиц╕ю, яко╖ дотримувалася б╕льш╕сть людей в Укра╖н╕ протягом останн╕х рок╕в. Також в╕н би став п╕дривом позиц╕й оф╕ц╕йно╖ влади в наш╕й держав╕. Цей телем╕ст однозначно можна вважати втручанням Рос╕╖ у внутр╕шн╕й ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни. Хоча, в принцип╕, зас╕б масово╖ ╕нформац╕╖ ма╓ право проводити так╕ заходи (телемости не заборонен╕ в наш╕й держав╕). Однак, зважаючи на те, з яким ЗМ╤ ╕ яко╖ кра╖ни плану╓ться телем╕ст, виника╓ питання радше морально-етичного зм╕сту. Кр╕м того, Кремль, без сумн╕ву, використав би цей телем╕ст на свою користь також. Це стало б сво╓р╕дною п╕дготовкою рос╕йського сусп╕льства до д╕алогу з Укра╖ною.
Якщо справд╕ будуть виконуватися М╕нськ╕ угоди повною м╕рою, Кремлю теж якось доведеться пояснювати сво╖м громадянам, чому, наприклад, Рос╕╖ доведеться п╕ти з Донбасу. Тож це – серйозне питання ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Рос╕╖, адже Кремль пост╕йно годував св╕й електорат ╕стор╕ями про «бандер╕вц╕в», а тепер якось ╕з ц╕╓╖ картинки потр╕бно виходити. Тобто Кремлю цей телем╕ст потр╕бен би був задля пропаганди. Цей телем╕ст, з якого боку не глянь – в ╕нтересах Медведчука. Адже цей проект потр╕бен для електорального розгону рейтинг╕в парт╕╖ Медведчука «Опозиц╕йна платформа – За життя» напередодн╕ парламентських вибор╕в.
Якби «NewsOne» сам не скасував заплановане телев╕з╕йне д╕йство, все одно влада мала б ╕нструменти, аби завадити його проведенню. Передус╕м мало би бути ухвалене пол╕тичне р╕шення про недопущення втручання в ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни ворожо╖ до нас держави. Тобто влада мусила би продемонструвати свою пол╕тичну позиц╕ю. Причому сво╓ слово в дан╕й ситуац╕╖ мало сказати саме РНБО. Так, зв╕сно, «NewsOne» у судовому порядку м╕г би оскаржити р╕шення РНБО. Однак це було б питанням часу: поки в╕дбудеться розгляд, поки з’явиться р╕шення… А цей телем╕ст потр╕бен був Медведчуку саме до вибор╕в – в╕н лог╕чно лягав би в загальну канву под╕й: Медведчук поговорив ╕з ким потр╕бно – зв╕льнили укра╖нських моряк╕в, Медведчук ╕ компан╕я з’╖здили в Москву перед президентськими виборами, поговорили з М╕ллером про газ, а пот╕м завдяки Медведчуку в╕дбулася б «╕нформац╕йна нормал╕зац╕я», д╕алог.
╤дея ╕з телемостом була розрахована на певний ╕нформац╕йний вакуум, пов’язаний ╕з забороною рос╕йських телеканал╕в в Укра╖н╕. Тож для багатьох телеглядач╕в, налаштованих пророс╕йськи, це був би «св╕жий ковток пов╕тря». Також у ц╕й ╕стор╕╖ проявився ╕нший ц╕кавий момент. Ус╕ непопулярн╕, сумн╕вн╕ ╕ брудн╕ замовлення завжди на себе бере «NewsOne», а не ╕нш╕ мед╕а Медведчука. Цей телеканал завжди ходить по лезу, завжди вс╕ матер╕али на гран╕ фолу. Якщо ви простежите д╕яльн╕сть телеканалу протягом останн╕х двох рок╕в, то пом╕тите, що вс╕ найб╕льш резонансн╕ пов╕домлення подавав саме «NewsOne». Водночас «112 канал» завжди намагаються використовувати б╕льш обережно ╕ цив╕л╕зовано. «NewsOne» же справд╕ вигляда╓ як «зливний бачок». При цьому аудитор╕╖ цих мед╕а-актив╕в перетинаються.
╤дея ╕з телемостом була розрахована на певний ╕нформац╕йний вакуум, пов’язаний ╕з забороною рос╕йських телеканал╕в в Укра╖н╕. Тож для багатьох телеглядач╕в, налаштованих пророс╕йськи, це був би «св╕жий ковток пов╕тря» Склада╓ться враження, що Медведчук так ╕ просить, щоб цей канал прикрили… Принаймн╕ в╕н робить усе, щоб у цього телеканалу були проблеми, або щоб позбутися цього активу ╕ зробити на цьому хайп. Загалом, анонсований телем╕ст був провокац╕╓ю Медведчука. Адже пот╕м, коли влада якимсь чином перешкодила б проведенню цього телемосту, в╕н би оголосив на приклад╕ «NewsOne», що в Укра╖н╕ в╕дбуваються утиски свободи слова. В будь-якому раз╕, що б не сталося з телемостом ╕ телеканалом, для Медведчука склалася б виграшна ситуац╕я: якби «NewsOne» таки пров╕в телем╕ст, то був би хайп; якби його проведення було б заборонено р╕шенням РНБО, або нац╕онал╕сти провели б гучну акц╕ю п╕д ст╕нами телеканалу – теж був би хайп, мовляв, в Укра╖н╕ зривають д╕алог ╕ закривають людям рота. У будь-якому раз╕, цей телем╕ст – моб╕л╕зуючий чинник ╕ для електорату Медведчука, ╕ для електорату Порошенка. Вони виграють, бо ставлять нову владу ╕ президента Зеленського в розтяжку, примушують приймати як╕сь р╕шення, як╕ б демонстрували позиц╕ю ново╖ команди. Зеленський же не хоче демонструвати конкретну позиц╕ю, принаймн╕ до парламентських вибор╕в – в╕н намага╓ться «проб╕гти пом╕ж крапельками» на вибори.
Ця скандальна ╕стор╕я з телемостом так чи ╕накше матиме св╕й вплив на рейтинги парт╕╖ Медведчука. Медведчук уже закр╕пився у сво╖й електоральн╕й н╕ш╕, забрав соб╕ електорат колишн╕х комун╕ст╕в та пророс╕йський електорат Парт╕╖ рег╕он╕в. Незначна патр╕отична частина колишньо╖ Парт╕╖ рег╕он╕в – Опоблок – ма╓ дуже незначн╕ шанси на виборах. Медведчук намага╓ться п╕д╕м’яти п╕д себе вс╕х, а в п╕дсумку, думаю, «Опозиц╕йна платформа – За життя» вийде дуже легко на 15%. Вони матимуть серйозну фракц╕ю у Верховн╕й Рад╕. Це, зв╕сно, не означа╓, що по мажоритарц╕ у них будуть так╕ сам╕ результати. Ця скандальна ╕стор╕я з телемостом так чи ╕накше матиме св╕й вплив на рейтинги парт╕╖ Медведчука.
Чи може анонсований телем╕ст стати вагомою п╕дставою для позбавлення телеканалу «NewsOne» л╕ценз╕╖? Якщо буде в╕дпов╕дне р╕шення РНБО, то чому б ╕ н╕. Тут питання – як ця ╕стор╕я вплине на рейтинги Зеленського. Якщо команда нового президента продемонстру╓ свою проукра╖нську позиц╕ю ╕ телеканал позбавлять л╕ценз╕╖, то не зрозум╕ло, як на це в╕дреагу╓ частина пророс╕йського електорату, яка на президентських виборах голосувала за Зеленського. З ╕ншого боку, якщо не буде жодних р╕шень ╕ д╕й щодо «NewsOne», то на адресу Зеленського посипляться звинувачення у «зрад╕».
Анатол╕й Октисюк,
пол╕тичний анал╕тик, експерт анал╕тичного центру DemocracyHouse
www.unian.ua

УКРА╥НСЬК╤ НАЦ╤ОНАЛ╤СТИ ВИМАГАЮТЬ АРЕШТУВАТИ МЕДВЕДЧУКА
ЗА СПРОБУ ПРОВЕСТИ ТЕЛЕМ╤СТ З РОС╤ЙСЬКИМИ ПРОПАГАНДИСТАМИ

Укра╖нськ╕ нац╕онал╕сти вимагають негайно арештувати оч╕льника пол╕тради «Опозиц╕йно╖ платформи – За Життя» В╕ктора Медведчука за спробу провести телем╕ст з рос╕йським телеканалом. Про це у сво╓му Telegram-канал╕ заявив  8 липня л╕дер «Нац╕онального Корпусу» ╕ другий номер у списку ВО «Свобода» Андр╕й Б╕лецький. Пол╕тик зазначив, що скасування каналом NewsOne, який належить до сфери впливу Медведчука, запланованого на понед╕лок телемосту з рос╕йським телеканалом «Рос╕я 24», не ╓ виправданням ╕ В╕ктор Медведчук у будь-якому раз╕ повинен в╕дпов╕сти за сво╖ антиукра╖нськ╕ нам╕ри. Андр╕й Б╕лецький також п╕дкреслив, що скасування телемосту – заслуга укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, як╕ орган╕зували масов╕ акц╕╖ проти переговор╕в з рос╕йськими пропагандистами. «Скасування телемосту з рос╕йським пропагандистським каналом «Рос╕я 24» ╓ перемогою нац╕онал╕ст╕в, а не влади. Пос╕паки Медведчука з каналу NewsONE злякалися вуличних акц╕й. Але просто в╕дкотити все назад ╕ зробити вигляд, н╕би н╕чого не сталося, – вже не вдасться. За так╕ д╕╖ треба в╕дпов╕дати. Тому наша наступна вимога – арешт Медведчука за державну зраду!» – написав Андр╕й Б╕лецький.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21314

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков