Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 12.07.2019
В КРИМУ БЛОКУЮТЬ УКР╤НФОРМ ТА ЩЕ 13 УКРА╥НСЬКИХ САЙТ╤В

В окупованому Криму десять ╕нтернет-провайдер╕в блокують жителям п╕вострова доступ до 14 укра╖нських ╕нформац╕йних сайт╕в, в тому числ╕ сайту Укр╕нформу, ╕ двох соц╕альних мереж. Про це пов╕домля╓ Кримська правозахисна група .
"Десять кримських провайдер╕в повн╕стю блокують 14 укра╖нських ╕нформац╕йних сайт╕в ╕ 2 соц╕альн╕ мереж╕ ... Станом на к╕нець червня 2019 року, ц╕ провайдери не дають доступу м╕н╕мум до 19 сайт╕в, як╕ в╕льно працюють на п╕дконтрольн╕й Укра╖н╕ територ╕╖: Цензор.нет, След.нет, UAinfo, 5 канал, Фокус, Главное, Депо, Укра╖нська правда, РБК, Укр╕нформ, Левый берег, Главком, Зеркало недели, Стр╕чка", - йдеться в пов╕домленн╕.
Користувачам цих провайдер╕в недоступн╕ також сайти соц╕альних мереж LinkedIn ╕ Telegram, сайти Меджл╕су кримськотатарського народу, Св╕дк╕в ╢гови ╕ Х╕зб ут-Тахр╕р.
Кримська правозахисна група проводила мон╕торинг в травн╕-червн╕ 2019 року. Доступн╕сть сайт╕в перев╕ряли за допомогою мереж 10 р╕зних провайдер╕в в 9 кримських населених пунктах: БелНет (Б╕лог╕рськ), SevStar (Севастополь), КСТ (С╕мферополь), Мечта (С╕мферополь), Боспортелеком (Керч), ЯлтаНет (Ялта), SkyLine (Красноперекопский район), Сиваш-нет (Красноперекопськ), Orange-net (Бахчисарай), Джанкой-онлайн (Джанкой).
Пов╕домляють також, що у 9 з 10 провайдер╕в заблоковано сайт 112 каналу. У 3 провайдер╕в з 10 недоступний сайт громадського об'╓днання "Кримська сол╕дарн╕сть".
У користувач╕в с╕мферопольського провайдера "Мечта" ╓ проблеми з доступом ще до 18 укра╖нських ╕нформац╕йних ресурс╕в, як╕ доступн╕ у вс╕х ╕нших перев╕рених провайдер╕в.
У КПГ в╕дзначили, що в пор╕внянн╕ з попередн╕м мон╕торингом, який проводився в березн╕ 2019 року, ситуац╕я з доступом до сайт╕в ╕стотно зм╕нилася. Два укра╖нських сайти, як╕ були ран╕ше заблокован╕ у вс╕х провайдер╕в, п╕сля зм╕ни доменного ╕мен╕ стали доступн╕ за новими адресами. Сайти "Левый берег" ╕ "Главное" ран╕ше блокувала т╕льки частина провайдер╕в, тепер вони недоступн╕ у вс╕х 10. Решта сайт╕в, як╕ ран╕ше блокувалися частково, тепер доступн╕ у вс╕х провайдер╕в, кр╕м с╕мферопольсько╖ "Мечта". В результат╕ нового мон╕торингу були встановлен╕ ще 5 сайт╕в, доступ до яких блокують вс╕ 10 провайдер╕в: це "Зеркало недели", "Стр╕чка", а також сайти Меджл╕су кримськотатарського народу, Св╕дк╕в ╢гови ╕ Х╕зб ут-Тахр╕р. Доступ до них не досл╕джувався в ход╕ попередн╕х мон╕торинг╕в.
Водночас всього к╕лька сайт╕в блоковано з посиланням на вимоги Роскомнагляду. В основному, з сайтами не встановлю╓ться з'╓днання або на екран╕ з'явля╓ться напис «Помилка 403». Провайдери блокують нав╕ть т╕ сайти, як╕ не внесено до ре╓стру заборонених в Рос╕╖. П╕дстав для обмеження доступу до таких ресурс╕в нема╓ нав╕ть у законодавств╕ РФ.
Правозахисники п╕дкреслюють, що в результат╕ таких д╕й рос╕йсько╖ влади жител╕ Криму позбавлен╕ доступу до ╕нформац╕╖ великих незалежних укра╖нських мед╕а, рел╕г╕йних орган╕зац╕й та сайту органу самоврядування кримськотатарського народу, як╕ в╕льно д╕ють на решт╕ територ╕╖ Укра╖ни. Водночас у п╕дконтрольному Кремлю мед╕апростор╕ Криму розпалю╓ться ненависть або форму╓ться негативне ставлення до укра╖нц╕в, мусульман, кримських татар та ╕нших груп. Ц╕ д╕╖ ╓ серйозним обмеженням свободи слова та порушують ряд м╕жнародних норм, як╕ забороняють розпалювання ненавист╕ ╕ зобов'язують держави не допускати надм╕рного втручання у в╕льне поширення ╕нформац╕╖.
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 12.07.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21309

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков