Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3537)
З потоку життя (6772)
Душі криниця (3653)
Українці мої... (1496)
Резонанс (1559)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: СМЕРТЬ УКРА╥НСЬКО╥ КУЛЬТУРИ В╤Д КОРОНОВ╤РУСУ
Вистачило б написати цих к╕лька сл╕в, бо ця тема важлива лише для м╕зерно╖ к╕лькост╕ людей, а...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВОНИ ПАЛЯТЬ - МИ ГАСИМО
Це – як дв╕ раси, що в╕др╕зняються одна в╕д друго╖ наявн╕стю мозку, або можна ще сказати,...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦЯ НЕПОТР╤БНА СВОБОДА
Люди охоче м╕няють персональну свободу на послух, бо ╕нфантильн╕сть у них плекають упродовж...


"ЗВИЧАЙНИЙ МАНКУРТ": ВЕТЕРАНА АТО ОБУРИЛО ╤НТЕРВ'Ю УСИКА ПРОПАГАНДИСТАМ
Ветеран АТО Леон╕д Остальцев висловився на адресу укра╖нського боксера Олександра Усика.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: НЕСТЕРПНА ЛЕГК╤СТЬ ПРИСТОСУВАНСТВА
Добров╕льна лояльн╕сть до пол╕тики, яку проводить кожна влада, виника╓ радше з вигоди, ан╕ж з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 05.07.2019
ЩЕ НЕ «РЕВАНШ», АЛЕ ГРОМАДЯНАМ ПОТР╤БНА ПИЛЬН╤СТЬ

Нечувана ситуац╕я з Клю╓вим-Шар╕╓м, “дивн╕” р╕шення суд╕в та ЦВК змушують замислитися над тим, що з тим ус╕м робити, як не допустити реваншу?

...Клю╓в ╕ Шар╕й та ╕нш╕, схож╕ “токсичн╕” персонаж╕, нац╕лилися потрапити до ново╖ Ради. Але громадянське сусп╕льство р╕шуче заявило: “Не дозволимо!” ╤ таки добилося свого, ╖х почули, власне, як ╕ напередодн╕ на акц╕╖ “Н╕ Портнову в КНУ”: ЦВК в╕дм╕нили ре╓страц╕ю Клю╓ва ╕ Шар╕я на парламентськ╕ вибори. Це, звичайно, добре, але непри╓мний осад все ж залишився. Хоча б через те, що под╕бн╕ реч╕, зокрема, ре╓страц╕я в╕дверто антиукра╖нських кандидат╕в, як╕ жодним чином, очевидно ╕ демонстративно не в╕дпов╕дають пол╕тичним, юридичним та етичним нормам, взагал╕ стала можливою. Насл╕док недореформ, ╕ «н╕бито очищення суд╕в»... В╕д цього у багатьох в Укра╖н╕ охоплю╓ знев╕ра. Але, разом з тим, дуже набридло пост╕йно слухати про «реванш». У нас насправд╕ «реванш»? ╤ взагал╕, - що з тим ус╕м робити?
На питання Укр╕нформу — Що Вам проходить у зв’язку з ус╕м цим на думку, до яких р╕шень п╕дштовху╓? — в╕дпов╕дають цього разу не юристи ╕ не пол╕тологи, а л╕дери сусп╕льно╖ думки.

Ярослав Грицак, ╕сторик:
“Реваншу, повернення до 2010 року не буде, ╕ не над╕йтеся. Люди вже не т╕, вони хочуть зм╕н”
— З цього приводу маю т╕льки дв╕ думки, ╕ вони коротк╕. Думка перша. Рег╕онали, може, ╕ повернуться, але н╕який “реванш” не в╕дбудеться, розвороту в б╕к 2010-го не буде. Нехай про це забудуть. Тому що б╕льш╕сть населення, незалежно в╕д того, голосували вони на президентських за Петра Порошенка чи за Володимира Зеленського — голосували за зм╕ни. А зм╕ни — це означа╓ неповернення Укра╖ни назад в 2010 р╕к. Тож не роб╕мо з цих поодиноких випадк╕в пан╕ки, що вже ось-ось, на п╕дступ╕ “реванш”. Див╕мося реально на реч╕. Думка друга. Скаж╕ть мен╕, а кого за останн╕ 5 рок╕в покарали за злочини на Майдан╕? А якщо нема покарання, якщо в кра╖н╕ ╕сну╓ ситуац╕я безкарност╕, то, ц╕лком зрозум╕ло, що вони повертатимуться. Спита╓те, а що робити? Незалежн╕ суди. Все просто. Але. За 28 рок╕в щось ╕з ними зробити жодн╕й влад╕ поки що не вдалося. Якщо не вдасться нов╕й — ситуац╕я повторюватиметься. Крапка.

Ян Валетов, письменник ╕ публ╕цист:
"Це не реванш, бо ще не було перемоги"
— Я вважаю, що людина не винна до того моменту, поки вину не визнав суд. Тому в мене питання до попередньо╖ влади: скаж╕ть, будь ласка, чому за 5 рок╕в, якщо люди винн╕ — ╖х вина не доведена, якщо вони злочинц╕, то не перебувають у розшуку, не сидять по тюрмах, власне, чому не завершено сл╕дство, нема╓ жодних висновк╕в, н╕ адм╕н╕стративних, н╕ крим╕нальних? ╥х нема. То що ж тод╕ можна пред’явити Шар╕ю, справу якого розсл╕дують вже ск╕льки рок╕в? Виходить, окр╕м того, що в╕н скотина, вибачте, б╕льше н╕чого. ╤ я не розум╕ю, яким чином по закону можна це зробити. Тож я вважаю, що повинна працювати буква закону. Не особист╕ враження людей, яким або подоба╓ться хтось, або н╕. До реч╕, зверн╕ть увагу, що в Шар╕я близько 100 тисяч вподобань п╕д дописами. Тобто в╕н ма╓ власну авдитор╕ю. А законно ми не можемо його усунути. Та що там Шар╕й, он ╢фремов вже ск╕льки часу в тюрм╕! Скаж╕ть, його вину доведено, його засуджено? На м╕й погляд, в╕н ворог, але закон його таким н╕як не визна╓. Ну, вже вибачте, але розумний ворог для мене набагато краще, н╕ж союзники ╕д╕оти.
Що мен╕ приходить на думку? В мене дуже негативн╕ в╕дчуття, але в той же час я не вважаю, що в╕дбува╓ться реванш. ╤ причина тут довол╕ проста — я не бачив перемоги. Тобто перемога, коли ми вс╕х засудили, зробили все правильно, законно отримали необх╕дн╕ нам документи, висновки... ╕ тут прийшли люди, ╕ все скасували. А в нас н╕чого не в╕дм╕нили по сут╕. Для мене загадка, яким чином Верховний суд м╕г винести р╕шення, наприклад, що Шар╕й увесь час жив тут, в Укра╖н╕. Ось мо╓ питання до Верховного суду, власне, питання до судово╖ системи взагал╕: чому його не реформували за 5 рок╕в, чому до сих п╕р та ж саме продажна судд╕вська верх╕вка, що сид╕ла там ╕ще за Януковича, сид╕ть ╕ зараз? Може, просто так було зручно 5 рок╕в, а сьогодн╕ ми виходимо проти Зеленського? Вибачте, але сьогодн╕ Зеленський, до якого в мене вистача╓ претенз╕й — це британська королева: сидить на трон╕ й н╕чого зробити не може. В нього нема╓ жодних ╕нструмент╕в — лише посада, ╕ все.
Думаю, вже можна говорити в╕дверто: судово╖ реформи нема, протягом останн╕х 5 рок╕в в╕дбувалася ╕м╕тац╕я. В нас судд╕ дуже заможн╕ люди, вони торгують законом. Скаж╕ть, а що Медведчук зробив не так? В╕н увесь цей час перебував у розшуку? Що йому можна ╕нкрим╕нувати, окр╕м того, що в╕н кум Пут╕на ╕ для б╕льшост╕ громадян не ╓ патр╕отом? Йому що, заборонено скуповувати телеканали? Вс╕ б╕дкаються, що, ой, в╕н купив телеканал ZIK, а зараз нац╕лився на “╤нтер”. Вибачте, а х╕ба ╕сну╓ якась заборона? Схоже, що н╕, раз купу╓. Тепер укра╖нський мед╕апрост╕р буде “ватним”. Але, друз╕, який прост╕р заслужили, таким в╕н ╕ буде. Тож все, що зараз в╕дбува╓ться для мене не реванш, це боротьба за владу м╕ж тими людьми, яких свого часу в╕д влади в╕дсторонили, а також тими, як╕ туди ще не прийшли.

Андр╕й Любка, письменник:
“Сусп╕льство все ще у стан╕ масово психозу з “потреби зм╕н”. Але зм╕ни вже в╕дбулися, т╕льки на г╕рше”
— У мене таке враження, що Укра╖на бере г╕бридний, пророс╕йський курс. Цей крен частково сп╕впав з пр╕звищами Портнова, Клю╓ва ╕ Шар╕я, але загалом ╕деться не так про реванш людей Януковича-Азарова, як про реванш хворо╖ ╕де╖ про те, що Укра╖на - це частина «руского м╕ра», тому нам треба дружити й "миритися" на умовах Пут╕на. Я не впевнений, що цьому можна ефективно протистояти вже нин╕, бо сусп╕льство дос╕ у стан╕ масового психозу з приводу "потреби зм╕н", не розум╕ючи, що зм╕ни вже в╕дбулися, але на г╕рше. Вт╕м, п╕сля хвил╕ розчарування не виключаю, що в╕дбудеться новий Майдан.

╤рен Роздобудько, письменниця ╕ сценаристка:
“Це не реванш. Це протистояння— “б╕лого” ╕ “чорного”. ╤ це досить непогано для подальшого поступу кра╖ни”
— Попри весь негатив, я пост╕йно намагаюся заспоко╖ти себе, бо вважаю, що укра╖нське сьогодення ч╕тко та ясно розпод╕лилося на чорне ╕ б╕ле. В нас нема╓ зараз с╕ро╖ зони, ╕ це добре. Бо коли ця с╕ра зона ╕сну╓, то це набагато г╕рше, н╕ж розпод╕л, якого ми так бо╖мося, якого не хочемо, ба, часом нав╕ть розколом назива╓мо. Але в даному раз╕ не йдеться про Сх╕д та Зах╕д, про сварку, прим╕ром, мене ╕ мого сус╕да, який ма╓ ╕ншу думку. Н╕! Це питання набагато вище, воно — ф╕лософське, якщо хочете. Ут╕м, насправд╕, протистояння цих двох сил — “б╕лого” ╕ “чорного” — це досить непогано для подальшого поступу ╕ розвитку. Я не вважаю, що реванш, що повернення назад в╕дбудеться. Я оптим╕ст, а тому в╕рю, що терези схиляться таки в сторону “б╕лого”.

Анатол╕й Матв╕йчук, композитор, сп╕вак:
“Я не б’юся в ╕стериц╕, не кричу, що все пропало”
— Не секрет, що зараз розверта╓ться новий виток ╕нформац╕йно╖ в╕йни, в як╕й ми, укра╖нц╕, будемо програвати за замовчуванням. Тому що наш╕ мед╕йн╕ ресурси поступаються мед╕йним ресурсам тих людей, як╕ зараз наступають, прагнуть реваншу. Ми ж бачимо, у кого зараз телев╕з╕йн╕ канали, хто скупову╓ ╕нформац╕йн╕ майданчики в ╤нтернет╕ тощо. Але у всьому треба бачити позитив. Мене дуже т╕шить, ба, я нав╕ть у Фейсбуц╕ написав на цю ж тему: “Прозр╕вайте, пане президенте!” Якщо коротко, то це про те, що пан Зеленський, наш президент, по╖хав на Форум в Торонто (Канада), один з найб╕льших, найпотужн╕ших центр╕в укра╖нства в св╕т╕. ╤ я думаю, що в нього там трошки в╕дкриються оч╕ на те, яким чином укра╖нц╕ будують сво╓ життя в умовах, коли нема╓ експанс╕╖ сус╕д╕в: з мовою, культурою, ментальн╕стю. Тому, бачте, д╕алектика така, вона залежить в╕д того, на чому фокусувати свою увагу: на негативних чи позитивних сторонах? Я не б’юся в ╕стериц╕, не кричу, що все пропало. Н╕! Але людей укра╖ноцентричних це повинно згуртувати та моб╕л╕зувати, зробити ╖х б╕льш уважними й активними.
Мирослав Л╕скович

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21308

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков