Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3537)
З потоку життя (6772)
Душі криниця (3653)
Українці мої... (1496)
Резонанс (1559)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
"УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ" ГОТОВА ДО В╤ДНОВЛЕННЯ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ З 1 ЧЕРВНЯ
про це сказав глава в╕домства Владислав Крикл╕й


COVID-19: ПРАВОЗАХИСНИКИ ПОЯСНИЛИ, ЯК КРИМЧАНАМ ПОТРАПИТИ НА МАТЕРИКОВУ УКРА╥НУ
Правозахисн╕ орган╕зац╕╖ просять мешканц╕в тимчасово окупованого Криму враховувати обмеження при...


КИ╥В ТА МОСКВА ГОТУЮТЬСЯ ДО ПРОТИСТОЯННЯ ЩОДО ПРАВОВИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ПО ЧОРНОМУ МОРЮ
Публ╕кац╕я Eurasia Daily Monitor, том 17: випуск 68


НА ОКУПОВАНИЙ КРИМ ЧЕКА╢ ЯК Н╤КОЛИ СПЕКОТНЕ ╤ БЕЗВОДНЕ Л╤ТО
За останн╕ роки ситуац╕я з водою в Криму ма╓ тенденц╕ю до деградац╕╖ природних ╕ наливних...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ 437 ЗАРАЖЕНИХ КОРОНАВ╤РУСОМ
У Севастопол╕ про нов╕ випадки зараження COVID-19 нараз╕ не пов╕домля╓ться.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 05.07.2019
ЦВК СКАСУВАЛА РЕ╢СТРАЦ╤Ю КЛЮ╢ВА ТА ШАР╤Я

Центральна виборча ком╕с╕я скасувала ре╓страц╕ю ексглави Адм╕н╕страц╕╖ президента Януковича Андр╕я Клю╓ва та блогера Анатол╕я Шар╕я кандидатами у народн╕ депутати Укра╖ни п╕д час позачергових парламентських вибор╕в 21 липня.
Про це пов╕домив анал╕тик Громадсько╖ мереж╕ “ОПОРА” Олександр Клюжев у Facebook. “ЦВК одноголосно скасувала ре╓страц╕ю Андр╕я Клю╓ва кандидатом у ОВО № 46”, - зазначив в╕н. Кр╕м того, за його даними, ЦВК також одноголосно скасувала ре╓страц╕ю Анатол╕я Шар╕я кандидатом у народн╕ депутати за виборчим списком “Парт╕╖ Шар╕я” у загальнодержавному багатомандатному виборчому окруз╕.
Як пов╕домлялося, Центральна виборча ком╕с╕я 2 липня на виконання р╕шень Верховного суду заре╓струвала колишнього главу Адм╕н╕страц╕╖ президента Януковича Андр╕я Клю╓ва та в╕деоблогера Анатол╕я Шар╕я кандидатами у народн╕ депутати на позачергових парламентських виборах 21 липня. Ран╕ше Клю╓ву ╕ Шар╕ю було в╕дмовлено в ре╓страц╕╖ у зв’язку з недотриманням ними норми закону про проживання на територ╕╖ Укра╖ни протягом останн╕х п’яти рок╕в.
Клю╓ва п╕дозрюють в орган╕зац╕╖ розгону студент╕в на Майдан╕ 30 листопада 2013 р. На момент розстр╕лу протестувальник╕в Клю╓в очолював АП Януковича. З кра╖ни в╕н зник 28 лютого 2014 року - безперешкодно, незважаючи на п╕дозру в причетност╕ до масових убивств. Також Клю╓ва п╕дозрюють у заволод╕нн╕ державним майном шляхом зловживання сво╖м службовим становищем за попередньою змовою групою ос╕б, повторно ╕ в особливо великих розм╕рах.
За ╕нформац╕╓ю речниц╕ генпрокурора Лариси Сарган щодо Шар╕я, то судом було встановлено, що в╕н отримав у Литв╕ статус пол╕тичного б╕женця. З 27 лютого 2014 року за пов╕домленням Робочого апарату Укрбюро ╤нтерполу м╕жнародний розшук Шар╕я було припинено у зв'язку з╕ встановленням м╕сця перебування розшукуваного на територ╕╖ Корол╕вства Н╕дерланди.

Тим часом…
ЦВК МОГЛА НЕ РЕ╢СТРУВАТИ ШАР╤Я ╤ КЛЮ╢ВА НА ВИБОРАХ ДО РАДИ

У Центральн╕й виборч╕й ком╕с╕╖ п╕дтвердили непроживання в╕деоблогера Анатол╕я Шар╕я в Укра╖н╕ протягом останн╕х п’яти рок╕в лише ╕нформац╕╓ю з ╤нтернету. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це на бриф╕нгу заявив голова Касац╕йного адм╕н╕стративного суду у склад╕ Верховного суду Михайло Смокович, коментуючи р╕шення суду, яким ЦВК зобов’язали повторно розглянути документи стосовно ре╓страц╕╖ Шар╕я кандидатом у народн╕ депутати. Смокович зазначив, що на доказ того, що Шар╕й не проживав протягом останн╕х п’ять рок╕в в Укра╖н╕, ЦВК надала суду лише в╕домост╕ ╕з мереж╕ ╤нтернет, чого не достатньо для того, щоб довести його непроживання на територ╕╖ Укра╖нсько╖ держави впродовж зазначеного пер╕оду.
"Щодо Шар╕я, то д╕йсно був наданий витяг з ╤нтернету про те, що, за словами його дружини, в╕н прожива╓ за кордоном понад 7 рок╕в. ╤ суд сказав, що це неналежний доказ", - сказав Смокович. В╕н також пов╕домив, що стосовно екс-депутата в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в, глави адм╕н╕страц╕╖ президента В╕ктора Януковича Андр╕я Клю╓ва ЦВК надала суду лише дов╕дку з Генерально╖ прокуратури, зг╕дно з якою в╕н лише десять дн╕в впродовж 2014-2019 рок╕в перебував за кордоном - з 1 по 11 с╕чня 2015 року. Також Смокович додав, що ╕нформац╕я ГПУ про те, що проти Клю╓ва порушен╕ крим╕нальн╕ провадження ╕ що в╕н перебува╓ у розшуку, ╓ недостатньою для того, щоб визнати ╖╖ доказом непроживання його в Укра╖н╕ впродовж п’яти останн╕х рок╕в.
"Що стосу╓ться дов╕дки ГПУ, то в н╕й йшлося, що, за певними даними, Клю╓в вибув з Укра╖н╕ 1 с╕чня 2015 року ╕ через десять дн╕в повернувся. Оголошення в розшук не ╓ доказом, оск╕льки ╓ багато випадк╕в, коли люди були оголошен╕ в розшук в Укра╖н╕, за ╖╖ межами, а виявилися, що люди живуть в Укра╖н╕, в╕льно у сел╕ працюють. Тому суд порахував, що дов╕дки з ГПУ не достатньо", - пояснив Смокович. Смокович додав, що суд попросив ЦВК звернутися до Державно╖ прикордонно╖ служби, М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ та ╕нших служб, щоб вони надали докази проживання Клю╓ва в Укра╖н╕. За словами Смоковича, з дов╕дки по Клю╓ву сл╕ду╓, що у крим╕нальних справах щодо нього ╓ об╜рунтована ╕нформац╕я, але доказ╕в об╜рунтованост╕ нема╓. Смокович пояснив, що головним доказом проживання особи в Укра╖н╕ певний час ╓ ╕нформац╕я Держприкордонслужби про перетин кордону. Однак у ЦВК не було дов╕док з Держприкордонслужби по Шар╕ю ╕ Клю╓ву. Водночас в╕н не в╕дпов╕в на питання, як бути у випадку, коли особа нелегально покинула територ╕ю Укра╖ни, як свого часу це зробили екс-президент В╕ктор Янукович, екс-прем’╓р-м╕н╕стр Микола Азаров та ╕нш╕ високопосадовц╕. Адже у таких випадках ╕нформац╕╖ щодо перетину кордону нема╓. Смокович лише зазначив, що в╕дсутн╕сть Януковича в Укра╖н╕ ╓ загальнов╕домий факт. Проте в╕н не пояснив, чому в╕дсутн╕сть Януковича в Укра╖н╕ факт загальнов╕домий, на його думку, а Шар╕я або Клю╓ва - н╕. За його словами, суд зобов'язав ЦВК продовжити розгляд заяв про ре╓страц╕ю з урахуванням висновк╕в суду, а не ухвалювати конкретне р╕шення. Кр╕м того, Смокович додав, що ЦВК може скасувати ре╓страц╕ю Клю╓ва та Шар╕я, зг╕дно з╕ статтею 61 закону про вибори народних депутат╕в. "Пункт 8 ц╕╓╖ статт╕ говорить: "у раз╕ виявлення виборчою ком╕с╕╓ю обставин, як╕ позбавляють особу права бути обраним», тобто якщо вони виявлять, що це не громадянин Укра╖ни, що особа не досягла 21 р╕к, що вона не проживала протягом п’яти рок╕в в Укра╖н╕, то вони скасують ре╓страц╕ю", - додав в╕н.
Як пов╕домляв УН╤АН, 2 липня ЦВК на виконання постанов Верховного суду ухвалила р╕шення про ре╓страц╕ю кандидатами у народн╕ депутати Андр╕я Клю╓ва та Анатол╕я Шар╕я. Сьогодн╕, 3 липня, голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й звернувся до Генерально╖ прокуратури, Служби безпеки Укра╖ни та Державно╖ прикордонно╖ служби надати в╕домост╕ щодо проживання Шар╕я ╕ Клю╓ва протягом останн╕х п’яти рок╕в на територ╕╖ Укра╖ни. У Генпрокуратур╕ заявили, що з моменту початку виборчо╖ кампан╕╖ до Верховно╖ Ради надали вичерпну ╕нформац╕ю ЦВК про Клю╓ва. Щодо Шар╕я то, за словами прес-секретаря генпрокурора Лариси Сарган, судом було встановлено, що в╕н «отримав у Республ╕ц╕ Литва статус пол╕тичного б╕женця». «З 27 лютого 2014 року, за пов╕домленням Робочого апарату Укрбюро ╤нтерполу, м╕жнародний розшук Шар╕я було припинено у зв'язку з╕ встановленням м╕сця перебування розшукуваного на територ╕╖ Корол╕вства Н╕дерланди», - зазначила Сарган.
www.unian.ua

У ЦВК ЛИСТ АВАКОВА ЩОДО КЛЮ╢ВА ВВАЖАЮТЬ П╤ДСТАВОЮ
ДЛЯ СКАСУВАННЯ ЙОГО РЕ╢СТРАЦ╤╥ КАНДИДАТОМ В ДЕПУТАТИ

Член Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ Леонт╕й Шип╕лов вважа╓ лист м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Укра╖ни Арсена Авакова щодо непроживання колишнього народного депутата в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в, екс-глави Адм╕н╕страц╕╖ колишнього президента В╕ктора Януковича Андр╕я Клю╓ва в Укра╖н╕ протягом останн╕х 5 рок╕в можливою п╕дставою для скасування його ре╓страц╕╖ кандидатом в народн╕ депутати. Про це Шип╕лов заявив в ╕нтерв’ю УН╤АН.
«ЦВК може скасувати ре╓страц╕ю кандидата в народн╕ депутати, якщо будуть виявлен╕ п╕дстави, як╕ унеможливлять перебування в такому статус╕, зокрема, будуть виявлен╕ факти непроживання на територ╕╖ Укра╖ни протягом останн╕х п’яти рок╕в аж до дня вибор╕в», - сказав в╕н. «Добре, що з’явився лист м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ. Це, звичайно, буде зроблено оперативно. Цей лист буде одн╕╓ю з п╕дстав для скасування (ре╓страц╕╖ кандидатом в народн╕ депутати – УН╤АН) …але р╕шення буде приймати ЦВК на сво╓му зас╕данн╕. Особисто для мене цей лист ╓ доказом», - додав Шип╕лов. Загалом, член ЦВК оч╕ку╓, що у зв’язку з╕ зверненням голови ВР Андр╕я Паруб╕я до Генпрокуратури, Служби безпеки та Держприкордонслужби щодо надання в╕домостей про перебування на територ╕╖ Укра╖ни Клю╓ва, в╕деоблогера Анатол╕я Шар╕я та колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьм╕на буде надана додаткова ╕нформац╕я в╕д ╕нших правоохоронних орган╕в до ЦВК. «Я думаю, що ми сьогодн╕ отрима╓мо листи в╕д багатьох державних правоохоронних та безпекових орган╕в, ╕ маю спод╕вання, що ╕ не лише стосовно Клю╓ва», - додав в╕н.
Як пов╕домляв УН╤АН, 23 червня ЦВК в╕дмовила у ре╓страц╕╖ кандидатом у народн╕ депутати на позачергов╕ парламентськ╕ вибори Клю╓ву, висунутому Л╕беральною парт╕╓ю Укра╖ни у 46-му ОВО на Донеччин╕. Клю╓в оскаржив в╕дпов╕дну постанову ЦВК у Шостому апеляц╕йному адм╕нсуд╕. Суд задовольнив позов та зобов'язав ком╕с╕ю заре╓струвати Клю╓ва кандидатом у народн╕ депутати. ЦВК намагалась оскаржити в╕дпов╕дне р╕шення у Верховному суд╕, але той задовольнив позов ком╕с╕╖ лише частково, зобов'язавши ком╕с╕ю повторно розглянути документи Клю╓ва. 2 липня ЦВК на виконання постанови Верховного суду заре╓струвала Клю╓ва кандидатом у народн╕ депутати. 2 липня начальник Управл╕ння спец╕альних розсл╕дувань Генерально╖ прокуратури Укра╖ни Серг╕й Горбатюк, який займа╓ться справою Клю╓ва, заявив, що у випадку повернення екс-глави АП до Укра╖ни його мають затримати, оск╕льки в╕н перебува╓ в розшуку. 3 липня м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Арсен Аваков направив лист до ЦВК з вимогою в╕дсторонити Клю╓ва в╕д участ╕ у виборах.
www.unian.ua

У МВС ПООБ╤ЦЯЛИ ЗАТРИМАТИ КЛЮ╢ВА В РАЗ╤ ПЕРЕТИНУ НИМ УКРА╥НСЬКОГО КОРДОНУ

Правоохоронц╕ затримають екс-депутата в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в, колишнього главу адм╕н╕страц╕╖ екс-президента В╕ктора Януковича Андр╕я Клю╓ва в раз╕ перетину ним укра╖нського кордону. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це сказав радник м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ - голова координац╕йного штабу МВС ╤ван Стойко на бриф╕нгу в Ки╓в╕.
За словами Стойка, Клю╓в уже 5 рок╕в перехову╓ться “на територ╕╖ сус╕дньо╖ держави, яка ╓ агресором, - Рос╕╖”. При цьому в╕н додав, що Клю╓в “вт╕к разом з Януковичем”. Стойко наголосив, що Клю╓в не перетинав кордон у зворотньому напрямку, тобто з Рос╕╖ в Укра╖ну. За словами радника м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ, “якщо в╕н т╕льки перетне кордон, то в╕н одразу буде затриманий нашими правоохоронцями”. Коментуючи р╕шення Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ про ре╓страц╕ю Клю╓ва кандидатом у народн╕ депутати, Стойко назвав його “передчасним” ╕ висловив спод╕вання, що воно буде переглянуте.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 05.07.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21294

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков