Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ Л╤ТЕРАТОРАМ-ПОЧАТК╤ВЦЯМ
Ви хочете стати письменником? А яка у вас мотивац╕я? Мотивац╕я бува╓ р╕зна.


ВАЛЕНТИН БУТ: ЧИ ПРИЙДЕ П╤СЛЯМАЙДАННЕ ПРОСВ╤ТЛЕННЯ?
Сьогодн╕ мина╓ р╕вно с╕м рок╕в в╕дтод╕, як п╕сля 2001 ╕ 2004 рок╕в я знову опинився на Майдан╕.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦИН╤ЧН╤ ПОРАДИ ЧИТАЧАМ СУЧЛ╤ТУ
Нудота – ознака появи критичного мислення ╕ зачаток ╕мун╕тету.


ВАЛЕНТИН БУТ: ТИМ, ХТО НОСИТЬ ШОРИ
Як я те бачу, б╕да нашо╖ пол╕тики в тому, що вона н╕як не вийде з-п╕д впливу злого ╕нтелекту,...


ВАЛЕНТИН БУТ: ОПЕРАЦ╤Я "УСИК", або QUI PRODEST?
Цього бою чекали в╕д самого березня, але COVID-19 ╕ тут вн╕с сво╖ правки. Як би там не було, б╕й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 25.06.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 25.06.2004
ПОМИЇ З "ВІКОН"
Олесь Андрійчук, докторант Карлового Університету.

До електронної поштової скриньки "Кримської світлиці" днями аж із Праги надійшов лист такого змісту: "Шановна редакціє, з великим обуренням прочитав матеріал про програму "Вікна" на тему "Позбавлення від хохляцького акценту". Дивно, що ніде більше не зустрічав реакції на це в медіях. Пересилаю вам свій відгук. Прошу, при можливості, надрукувати його. Думаю, ми повинні бути солідарними у питанні оборони своїх найелементарніших прав!
З повагою, Олесь Андрійчук, докторант Карлового Університету, м. Прага
".

Пропонуємо увазі читачів "Кримської світлиці" празький резонанс на те, що діється у нас в Україні...

"Як б'ють тебе в одну щоку - підстав іншу" - гласить християнська мудрість. "Як плюють тобі в очі, мовчки витри - і йди собі далі" - твердить закон боягуза.
Якими близькими здаються ці дві максими, і якими далекими вони є насправді!
Облишаючи глибинний заклик до християнського смирення і всепрощення на роздуми богословам, хотів би заміритись на другу сентенцію. Спонукав мене до цього плювок в очі, і я бажаю  на нього відповісти. 
Йдеться про телевізійне ток-шоу "Вікна", котре чотири рази на тиждень виходить у час пік на "Новому каналі". В одному з останніх "шоу для тупеньких", як вдало назвав цю програму один мій колега, був продемонстрований сюжет про "хохлушку", якій допомогло "вилікуватись" від "хохляцького" акценту регулярне заняття... оральним сексом.

Існують категорії людей, котрі живляться на тваринному інстинкті публіки прочитати щось "сма-жене". Для них головне - реклама свого імені, а додаток "анти" робить їхню популярність ще більшою. Так, приміром, один негідник обливає брудом Тараса Шевченка, інший "шоумен" вибігає на поле під час матчу Росія - Португалія. Кожен в такий спосіб заробляє свої дивіденди на обуренні інших людей. І чим більш негідною є його поведінка, тим більшу користь вона приносить його іміджу.
Спочатку, довідавшись про цей сюжет, мені стало шкода тих нещасних людей, що по чотири рази на тиждень дивляться це третьо-сортне базікання, - а найбільше тих, що вірять у правдивість сюжетів. Потім серце сповнило обурення і жаль щодо того стереотипу, який нав'язують людям про українців.
Саме тому я не хочу ані півсловом згадувати ведучого, акторів, режисерів і продюсерів цієї помийної передачі, від якої смердить ницістю і дебілізмом, але є одна річ, яка мене дуже турбує: це реакція суспільства на такий плювок в очі. Ну не можу я зрозуміти, як керівництво "Нового каналу" пустило в ефір це мерзоття!  Як інтелектуал, напівдисидент Олександр Ткаченко зміг після реакції Нацради з питань телебачення і радіомовлення відповісти, що вони не мають права, згідно з угодою, втручатись у зміст програми, пообіцявши "вибачитись". Для кого ця відповідь? Це те саме, що ви, дивлячись на ґвалтування своєї дружини чи доньки, скажете, що, відповідно до вимог законодавства не маєте права втручатись в цей "інцидент", і побіжите в міліцію.
Сказати, що я втратив усю повагу і до керівника, і до каналу в цілому, - не сказати нічого! Як ми, українці, можемо почуватись бодай-як гідно, якщо нас, на наших же каналах, обзивають "хохлами", нашу країну "Хохляндією"! Як можемо ми слухати спокійно міркування ведучого "Вікон" про те, що "у нього в інституті було багато хохлів, і в них був акцент, а потім він кудись зник. Напевно, вони теж використовували цей рецепт орального сексу"!
Кожен, хто після цього всього вважає себе громадянином України, повинен встати і сказати: "Ні"! Самого вибачення каналу недостатньо! Канал повинен належно поплатитись за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, за приниження гідності громадян своєї держави! Ми повинні домогтися відставки керівника "Нового каналу" Олександра Ткаченка, а також повного припинення транслювання програми "Вікна". І байдуже нам до їхніх угод і домовленостей!
Доки ми мовчатимемо, від кожного з нас смердітиме нечистотами, вилитими на нас! Будьмо ж Людьми! Маймо ж повагу до самих себе! Згадайте, як зреагували євреї на публікації в "Сільських вістях"! Берімо приклад!
Тож відправмо своїм дружнім "Геть!" керівництво "Нового каналу" у відставку! Пане хохол Ткаченко, зауважте, що в країнах з більш темпераментними мешканцями, на вашій хохляцькій пиці не було б жодного живого місця, а у країнах з більш цивілізованими порядками сиділи б ви вже у в'язничній камері, а канал ваш вже б давно "пішов по миру".

м. Прага.

До речі, чому б худраді ДТРК "Крим", яка нещодавно так переймалася художнім рівнем передач тележурналіста Української редакції О. Польченка, не сказати своє вагоме і авторитетне слово й стосовно скандальних "Окон", з яких виливаються духовні помиї і на кримчан? Будьмо ж послідовними до кінця!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 25.06.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2128

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков