Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЕТРО З ПЛУГОМ, А ПАВЛО З ВОЛАМИ...
12 липня - день пам'ят╕ Святих Верховних Апостол╕в Петра ╕ Павла. Це велике церковне свято...


ШУКАЙ ЦВ╤ТУ ПАПОРОТ╤!
7 липня - Р╕здво ╤вана Хрестителя. Однак, з огляду на прадавн╕ в╕рування, у народ╕ ╕ тепер...


СЕРЕДИНА Л╤ТА
Дн╕ народного календаря з 26 по 29 липня вважаються серединою л╕та.


Л╤ТН╢ СОНЦЕСТОЯННЯ
З 20 по 22 червня наста╓ пер╕од найвищого сонцестояння, коли день удв╕ч╕ перевищу╓ н╕ч, а сонце...


«╤ ОБР╤Й, ЩО ЛАВАНДОЮ ПРОПАХ…»
Крим… Червень 2019-го… На могил╕ Данила Кононенка у С╕мферопол╕ розцв╕ла...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2019 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 28.06.2019
«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ»: ЗАРУБКИ НА ПАМ’ЯТ╤

Р╤ВНО П’ЯТЬ РОК╤В ТОМУ, наприк╕нц╕ червня 2014 року, редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка на той час вже майже п╕вроку функц╕онувала в умовах окупац╕╖, була змушена негайно зв╕льнити прим╕щення, де перебувала на умовах оренди б╕льше 10 рок╕в. Сказати, що це була катастрофа – це не сказати н╕чого… Ки╖вськ╕ сп╕взасновники – М╕н╕стерство культури Укра╖ни ╕ Всеукра╖нське товариство «Просв╕та» були безпорадн╕ перед ц╕╓ю проблемою, та, в╕дверто кажучи, не дуже й прагнули нею перейматися. Колектив газети - що зм╕г, врятував з майна, вив╕з редакц╕йну б╕бл╕отеку, арх╕в, облаштував робоч╕ м╕сця на нов╕й територ╕╖ (честь ╕ хвала за це нашому безкорисливому кримському благод╕йнику й ус╕м, хто п╕дтримав «Св╕тлицю» в цих екстремальних обставинах!). П╕сля того колектив св╕тличан впродовж наступних двох рок╕в - аж до повного свого розгрому (н╕, не окупантами, а ки╖вським начальством - див.
https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia/posts/2023972767674317
http://www.svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=21249) –
продовжував в умовах анекс╕╖ готувати до друку щотижнев╕ номери «Кримсько╖ св╕тлиц╕», не пропустивши впродовж цих рок╕в ЖОДНОГО випуску газети. ╤ не наша вина у т╕м, що на початку 2015 року у Ки╓в╕ перестали брати до друку п╕дготовлен╕ в Криму принт-файли (проте вс╕ вони збережен╕ на «Св╕тличному» сайт╕).

Р╤ВНО ТРИ РОКИ ТОМУ, в останню п’ятницю червня 2016 року, журнал╕сти «Кримсько╖ св╕тлиц╕» в╕дправили до Ки╓ва останн╕й п╕дготовлений до друку номер «КС» (див. арх╕в газети в pdf: http://www.svitlytsia.crimea.ua/ks_26_16.pdf).
Варто зауважити, що прац╕вники редакц╕╖ на той момент вже м╕сяць як вважалися зв╕льненими. П╕сля того невеличка група, за визначенням в╕домого ялтинського кобзаря Остапа К╕ндрачука, «кримських залишенц╕в» продовжила на волонтерських умовах готувати щотижнев╕ випуски «КС» в ╤нтернет╕ - http://www.svitlytsia.crimea.ua

Р╤ВНО ТРИ ДН╤ ТОМУ редактор ки╖вського «клону» н╕бито «Кримсько╖ св╕тлиц╕» А. Щекун (саме той, що три роки тому позв╕льняв кримських прац╕вник╕в «КС», розчищаючи, певне, соб╕ шлях до редакторства) заявив, що «редакц╕я газети «Кримська св╕тлиця» призупиня╓ д╕яльн╕сть по виданню друкованого ЗМ╤ у зв’язку з рейдерським захопленням прим╕щення та майна редакц╕╖, що знаходиться по вулиц╕ Васильк╕вська,1, м. Ки╖в» (детальн╕ше -https://www.facebook.com/shchekun/posts/10211797670735842).
Про «герострат╕вську» славу цього пана вище вже йшлося (див. перше посилання): за що б не взявся – все кудись здимлю╓ться. Тепер вся над╕я – на нову адм╕н╕страц╕ю президента, що др╕вець (себто, грошенят) п╕дкине: «Спод╕ваюсь, нове кер╕вництво Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни допоможе вир╕шити проблему з порушенням прав трудового колективу редакц╕╖ газети «Кримська св╕тлиця»? – пише-немов-у-рота-загляда╓ А. Щекун. Ну-ну, хто там думкою багат╕╓?

А ТИМ ЧАСОМ «Св╕тлиця» в Криму – та, справжня, що н╕куди зв╕дси й не «здимлювалася» - не зда╓ться. ╤ сьогодн╕шн╓ чергове ╖╖ число – ще одне тому св╕дчення. ╤ дал╕, з Божою пом╕ччю, спод╕ва╓мось, буде!
Кримськ╕ св╕тличани
***
P.S. На наш╕й ФБ-стор╕нц╕ – https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia - доб╕рка сумних фото п’ятир╕чно╖ давнини, з червня 2014-го, з викинуто╖ новими кримськими «господарями життя» на вулицю, розтерзано╖, але не скорено╖ «Св╕тлиц╕». Це вже теж ╕стор╕я – ╕ хай би вона когось ╕ чомусь вже, нарешт╕, почала вчити…

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2019 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21276

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков