Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ ПОВ╤ДОМИВ ПРО ПЕРЕНЕСЕННЯ "МАРШУ НА КРИМ" ЧЕРЕЗ КОРОНАВ╤РУС
Дата проведення м╕жнародно╖ ненасильницько╖ акц╕╖ "Св╕т проти насильства ╕ окупац╕╖. Марш...


НЕЗВАЖАЮЧИ НА МАСШТАБ ДЕЗ╤НФОРМАЦ╤╥, МА╢МО ВЕЛИКУ ДОВ╤РУ ДО СЛ╤ДСТВА
Про атмосферу довкола «справи МН17» у Н╕дерландах та можлив╕ прогнози на ╖╖...


ОКУПАНТИ ЗАКРИВАЮТЬ КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ
Так звана "влада" в окупованому Криму прийняла р╕шення про встановлення блокпосту на Керченському...


ОКУПАНТИ ЗАБОРОНИЛИ КРИМЧАНАМ ВИ╥ЗД НА МАТЕРИКОВУ УКРА╥НУ ЧЕРЕЗ КОРОНАВ╤РУС
Як запевня╓ окупац╕йна влада, жител╕ з кримською ре╓страц╕╓ю зможуть в'╖хати на територ╕ю...


╢ВРОСОЮЗ НАЗВАВ ПОРУШЕННЯМ М╤ЖНАРОДНОГО ПРАВА УКАЗ ПУТ╤НА ЩОДО ЗЕМЛ╤ В КРИМУ
Про це йдеться у заяв╕ речника ╕з закордонних справ ╕ пол╕тики безпеки у ╢вропейськ╕й служб╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 28.06.2019
ЗЕЛЕНСЬКИЙ Р╤ЗКО РОЗКРИТИКУВАВ КЛ╤МК╤НА ЧЕРЕЗ НОТУ-В╤ДПОВ╤ДЬ РОС╤╥ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ПОЛОНЕНИХ МОРЯК╤В

Президент Укра╖ни Володимир Зеленський звинуватив М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни у д╕ях, як╕ можуть з╕рвати процес зв╕льнення укра╖нських моряк╕в. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це Зеленський сказав на прес-конференц╕╖.
"Я як президент Укра╖ни д╕знаюсь ╕нформац╕ю про наш╕ м╕жнародн╕ кроки з ╤нтернету", - обурився Зеленський. "Я зараз кажу про ноту, яку ми отримали в╕д Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ стосовно повернення наших моряк╕в та про ноту-в╕дпов╕дь, яку над╕слав МЗС", - наголосив президент. "Я в оч╕, я, президент Укра╖ни, нагадую ус╕м, особливо пану Кл╕мк╕ну, я в оч╕ не бачив нашу в╕дпов╕дь на ноту РФ, бо пан Кл╕мк╕н не вважа╓ необх╕дним обговорювати так╕ питання з президентом Укра╖ни, а це питання безпеки кра╖ни, питання життя наших громадян. Це все ╓ пр╕оритетом кожного президента", - заявив Зеленський.
За його словами, спец╕ал╕сти ╕ дипломати говорять, що "так╕ д╕╖ можуть поставити п╕д загрозу повернення наших моряк╕в". "Ми не розум╕╓мо, ╕ я особисто не розум╕ю, чому, не порадившись з╕ мною, м╕н╕стр робить твердження в╕д Укра╖ни як в╕д держави, коли це ╓ компетенц╕я президента", - сказав Зеленський. В╕н нагадав, що несе особисту в╕дпов╕дальн╕сть за зовн╕шню пол╕тику Укра╖ни ╕ закликав МЗС публ╕чно пояснити сво╖ д╕╖. "Я розум╕ю, що таке м╕жнародне право ╕ як д╕╓ МЗС, я розум╕ю, що таке р╕шення М╕жнародного трибуналу, я все це розум╕ю... Але ви зна╓те, що вчора був останн╕й день, коли нам повинн╕ були повернути наших моряк╕в. У нас все ╓, право ╓, вирок ╓, а моряк╕в нема╓, ╕ тому я готовий ╕ хочу ч╕плятися будь за що, щоб повернути хлопц╕в додому", - наголосив Зеленський. "Я пропоную зараз МЗС, пану м╕н╕стру, направити ноту батькам моряк╕в. Я думаю, це дуже буде ц╕каво для них це почути ╕ прочитати зг╕дно права, зг╕дно вс╕х закон╕в ╕ в╕ртуозних речей дипломат╕╖", - сказав Зеленський.
Як пов╕домляв УН╤АН, 25 травня Трибунал ООН оприлюднив р╕шення про застосування тимчасових заход╕в у справ╕ за позовом Укра╖ни до РФ, яким суд зобов'язав Рос╕ю зв╕льнити захоплених у полон у листопад╕ 2018 року в район╕ Керченсько╖ протоки моряк╕в ╕ судна. У той же час суд не задовольнив прохання Укра╖ни зобов'язати РФ припинити крим╕нальне пересл╕дування полонених. Зг╕дно з р╕шенням суду, Рос╕я до 25 червня повинна по╕нформувати суд про виконання наказу про зв╕льнення укра╖нських моряк╕в ╕ суден. У МЗС РФ заявили, що М╕жнародний трибунал ООН з морського права не ма╓ юрисдикц╕╖ розглядати вимоги Укра╖ни зв╕льнити захоплен╕ в╕йськов╕ судна ╕ моряк╕в. 26 червня у М╕н╕стерств╕ закордонних справ Укра╖ни заявили, що Рос╕я загострю╓ сп╕р з Укра╖ною через в╕дмову виконати наказ М╕жнародного трибуналу ООН з морського права щодо зв╕льнення захоплених укра╖нських моряк╕в. "М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ р╕шучий протест з приводу невиконання Рос╕йською Федерац╕╓ю наказу М╕жнародного трибуналу з морського права в╕д 25 травня 2019 року та продовження незаконного утримання 24 укра╖нських моряк╕в – член╕в ек╕паж╕в в╕йськових корабл╕в Бердянськ, Н╕кополь ╕ Яни Капу", - наголосили у МЗС. "25 червня МЗС Укра╖ни отримало ноту М╕н╕стерства закордонних справ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, у як╕й м╕ститься цин╕чна пропозиц╕я щодо надання укра╖нською стороною письмових гарант╕й участ╕ Укра╖ни у продовженн╕ крим╕нального пересл╕дування укра╖нських моряк╕в в╕дпов╕дно до рос╕йського законодавства", - сказано в заяв╕ МЗС. "Вважа╓мо цю пропозиц╕ю Рос╕╖ неприйнятною та такою, що загострю╓ сп╕р м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю стосовно ╕мун╕тет╕в в╕йськових корабл╕в. Про це укра╖нська сторона уже по╕нформувала М╕жнародний трибунал з морського права", - наголошу╓ться у пов╕домленн╕. МЗС вимага╓ в╕д Рос╕╖ без будь-яких подальших умов виконати наказ М╕жнародного трибуналу з морського права ╕ нев╕дкладно зв╕льнити захоплених 24 укра╖нських моряк╕в. "Зверта╓мо увагу Кремля, що для припинення незаконного пересл╕дування укра╖нських моряк╕в та виконання наказу М╕жнародного трибуналу з морського права достатньо наявних у рос╕йському законодавств╕ механ╕зм╕в, а також ╕снуючих багатосторонн╕х м╕жнародних договор╕в, сторонами яких ╓ Укра╖на та Рос╕я", - сказано у пов╕домленн╕. "МЗС Укра╖ни вкотре вимага╓ негайно ╕нформувати про час ╕ м╕сце зв╕льнення та повернення п╕д контроль Укра╖ни згаданих у наказ╕ корабл╕в та про час ╕ м╕сце передач╕ консульським посадовим особам Посольства Укра╖ни в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ двадцяти чотирьох незаконно утримуваних член╕в ╖хн╕х ек╕паж╕в", - заявили в МЗС.
Того ж дня Кл╕мк╕н написав у Facebook: "Ну що, отримали рос╕йську дипломатичну ноту. Рос╕я таки "в╕дзв╕тувалася" по виконанню р╕шення М╕жнародного трибуналу ООН з морського права, точн╕ше, про сво╓ небажання це р╕шення виконувати. Все-таки нав╕ть зл╕сн╕ порушники м╕жнародного права не наважуються його повн╕стю ╕гнорувати". В╕н пов╕домив, що в ц╕й нот╕ "рос╕яни намагаються змусити нас визнати судове пересл╕дування, яке ведеться проти наших моряк╕в, а опосередковано ╕ окупац╕ю Криму, ╕ нав╕ть вимагають д╕яти в╕дпов╕дно до крим╕нально-процесуального законодавства РФ". "Так не буде", - наголосив Кл╕мк╕н. М╕н╕стр заявив, що Рос╕я ма╓ негайно ╕ безумовно виконати р╕шення М╕жнародного трибуналу – зв╕льнити 24 укра╖нських моряк╕в ╕ три корабл╕. За словами Кл╕мк╕на, "наявн╕ м╕жнародно-правов╕ документи, сторонами яких ╓ Укра╖на ╕ Рос╕я, дають повну можлив╕сть рос╕янам вир╕шити вс╕ сво╖ внутр╕шн╕ процедурн╕ аспекти ╖хнього зв╕льнення".

КЛ╤МК╤Н В╤ДПОВ╤В НА КРИТИКУ ЗЕЛЕНСЬКОГО ЩОДО НОТИ РОС╤╥

М╕н╕стр закордонних справ Павло Кл╕мк╕н вважа╓, що його в╕домство мало повноваження без погоджень ╕з президентом направляти в╕дпов╕дь на рос╕йську ноту щодо суду над полоненими укра╖нськими моряками. Про це Кл╕мк╕н сказав у коментар╕ "Укра╖нськ╕й правд╕", реагуючи на обурення президента Володимира Зеленського.  "Звичайно, вс╕ повноваження сформулювати таку ноту у нас як у М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни були. Ця нота була в рамках нашого сп╕лкування ╕ нашо╖ судово╖ справи по м╕жнародному трибуналу", – запевнив м╕н╕стр. За його словами, укра╖нська нота ф╕ксу╓ т╕льки м╕жнародно-правову позиц╕ю Укра╖ни, яка не м╕стить "н╕яких пол╕тичних момент╕в" ╕ принципово нових питань. "Додаткового погодження в цьому контекст╕, оск╕льки МЗС уповноважене вести ╕ цю справу, ╕ щодо м╕жнародного трибуналу, ╕ щодо ╕нших суд╕в, нам не потр╕бне. ╤ це наша позиц╕я", – сказав Кл╕мк╕н. В╕н наполяга╓, що надсилання тако╖ ноти ╓ в компетенц╕╖ М╕н╕стерства закордонних справ. Глава МЗС наголосив, що нота вимага╓ в╕д Рос╕╖ виконання р╕шення м╕жнародного трибуналу по зв╕льненню укра╖нських моряк╕в. В╕дпов╕даючи на запитання, чи було особисте ставлення м╕н╕стра до президента причиною не радитись ╕з Зеленським, Кл╕мк╕н зазначив, що "не коменту╓ емоц╕╖", однак додав: "Я бачу, що у мене ╓ ╕ тактичн╕, ╕ стратег╕чн╕ розб╕жност╕ щодо питань протид╕╖ рос╕йсько╖ агрес╕╖... Тому в цих умовах я не вважаю за можливе б╕льше допомагати". Також Кл╕мк╕н сказав, що може обговорити ╕з президентом непорозум╕ння, що склалось, "якщо в╕н захоче".
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 28.06.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21273

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков