Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЛУТАНИНА З ╤НФОГРАФ╤КОЮ: ВИДАННЯ LE MONDE "ПОВЕРНУЛО" КРИМ УКРА╥Н╤
Нараз╕ на карт╕ Le Monde Крим – це Укра╖на.


ЯКЩО ЦЕ НЕ МАРОДЕРСТВО – ТО ЩО?
Та наперек╕р всьому – «Св╕тлиця» у Криму ╓! ╤ наполеглив╕ потуги нин╕ ки╖вських...


МАСТИ ФЕДЯ МЕДОМ, А ФЕДЬ УСЕ ФЕДЬОМ, АБО ПОЛ╤Т П╤Д КРИЛОМ КУНИЦИНА
Якщо хтось раптом не зна╓, нагада╓мо, що «герой» цих арх╕вних публ╕кац╕й пан В....


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЯК РОЗП╤ЗНАТИ УКРА╥НСЬКОГО ПАТР╤ОТА
Укра╖нський л╕берал зак╕нчу╓ться на дороз╕ до укра╖нського села. Я в цьому переконалась давно.


ПАША
На початку цього тижня п╕шов з життя ПашА (наголос саме такий, вельможний, на другому склад╕) -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 21.06.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 21.06.2019
СТО ДВАДЦЯТЬ П’ЯТЕ КРИМСЬКЕ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Поняття ╕нформац╕йно╖ експанс╕╖ в сучасному св╕т╕ не ╓ абстрактним. Впливаючи на засоби масово╖ ╕нформац╕╖ певно╖ держави, ╕нша держава ц╕лком може виграти в╕йну, не зробивши жодного постр╕лу.
В.Б. КС #3 за 09.03.2010 (http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8373)

Виносити в еп╕граф сво╖ власн╕ слова, написан╕ скоро вже дев’ять рок╕в тому, не найкраща думка. Легко можна потрапити до розряду самозакоханих борзописц╕в. Проте, з огляду на розвиток под╕й, як╕ не раз ╕ не два доводили резонн╕сть висловлених застережень, все ж наважився розм╕стити ╖х тут. Взят╕ вони з допису до КС в час╕, коли ╖й вчергове намагалися зламати хребта.
Брудним ╕ гидким було те д╕йство. А ще п╕длим, бо ж ╓дину на тотально змосковленому п╕востров╕ укра╖номовну державницьку газету силувалася знищити… сама укра╖нська держава. Руками сво╖х ╕нституц╕й, М╕н╕стерства культури та Газетно-журнального видавництва, зокрема. За чотири роки до того, виморену багатом╕сячними невиплатами зарплат, редакц╕ю переконали визнати за сп╕взасновника свого видання М╕н╕стерство культури, молод╕ та спорту (2006 р.). Тепер цей «сп╕взасновник» затягував удавку. Видавалося все, зв╕сно ж, за боротьбу з ф╕нансовими зловживаннями «загрузлого по шию в корупц╕╖» головного редактора, який вперто стояв на завад╕ «прогресивного» реформування тижневика, зростанню його тираж╕в на п╕востров╕, а отже й блискучих ф╕нансових перспектив. За мовчазного невтручання мовчан╕всько╖ «Просв╕ти» - ╓диного, окр╕м самого трудового колективу газети, реального сп╕взасновника – головного редактора В╕ктора Качулу було зв╕льнено, ╕ доки в╕н намагався захистити сво╓ чесне ╕м’я в судах, газету було переформатовано, випущено три здво╓них числа ╕… закрито.
В╕дродити видання тод╕ надсилу вдалося майже через р╕к. ╤ то лише завдяки тому, що тогочасн╕ суди ще не були моб╕л╕зован╕ вертухаями дв╕ч╕ несудимого, поняття не встигли ще запанували там над законами, ще траплялися в них порядн╕, неприручен╕ судд╕.
Сьогодн╕ все набагато складн╕ше. Крим загарбано ╕ анексовано. Вина Кремля в т╕м беззаперечна. Проте, чи зм╕г би в╕н реал╕зувати сво╖ плани без допомоги ц╕ло╖ арм╕╖ холу╖в у наш╕й-ненаш╕й влад╕ – холу╖в, як╕ самов╕ддано п╕д╕грували йому тут упродовж вс╕х рок╕в формально╖ незалежност╕, запопадливо в╕дступаючи йому в╕йськов╕ бази, дипломатичне (аж до в╕льного роздавання москов╕йських паспорт╕в), осв╕тн╓ (с╕м укра╖нських шк╕л з 589), мовне, ╕нформац╕йне поле? ╤ не каж╕ть мен╕, що б╕льш╕сть тих людей ╕ на думц╕ не мала н╕чого под╕бного. Адже в к╕нечному результат╕ нема╓ жодного значення, робилося те умисно, з приц╕лом на досягнення поставлено╖ Кремлем мети, у пошуках особистих вигод, чи через елементарну нефахов╕сть, недалекоглядн╕сть, недоумкуват╕сть та боягузство. Не каж╕ть, щo перед лицем зовн╕шнього ворога ма╓мo гуртуватися навколо хай ╕ злод╕йкувато╖, продажно╖, хай ╕ недалеко╖, але нашо╖ влади. Втрачен╕ колосальн╕ можливост╕ Краю, приведена в наш св╕т затяжна в╕йна з ╖╖ тисячами загиблих, окупованими ╕ анексованими територ╕ями – ось результвт того безвольного, холопського «╓днання».
В╕дкриваймо оч╕, товариство. Виклики, що стоять перед нац╕╓ю сьогодн╕, ╓ надзвичайно серйозними, а десь ╕ загрозливими. Ледь дихаюча, нереформована економ╕ка, недореформована правоохоронна система, п╕д╕м’ята п╕д с╕рих кардинал╕в судова г╕лка влади, закумлена прокуратура, ╕мпотентн╕ антикорупц╕йн╕ органи – список, на жаль, довгий, аби наводити його повн╕стю – все те загрожу╓ не лише нашому благополуччю, але й ╕снуванню незалежно╖ держави Укра╖на на загал.
Не в╕дпов╕вши належним чином на виклики часу, розчарувавши нац╕ю, попередня влада об’╓ктивно створила умови для реваншу в╕дверто антиукра╖нських сил. Не треба ж пояснювати, що у пор╕внянн╕ з одн╕╓ю лише фактично стагнуючою економ╕кою, ╕ хвалений «безв╕з», ╕ п╕д╕гнане п╕д президентську кампан╕ю надання «томосу» ╓ не б╕льше, ан╕ж пил в оч╕ публ╕ц╕ для, бодай, косметичного маскування сво╖х шкурних оборудок, знак того, за кого ту публ╕ку насправд╕ мають. ╤ в╕дпов╕дь, волею отих самих 73%, не забарилася. Але б╕да нав╕ть не в тому, що державна влада внасл╕док цього потрапила до рук людей, як╕ не надто розум╕ють, що з нею робити. Справжня небезпека в т╕м, що п╕д ╖х прикриттям, зловт╕шно топчучи знец╕нен╕, спаплюжен╕, фактично зраджен╕ кланом язикатих нездар ╕ злодюг плани в╕дродження в╕льно╖ незалежно╖, самодостатньо╖ Укра╖ни – р╕вно╖ серед р╕вних у св╕т╕, до влади к╕лькома колонами нестримно йдуть т╕, як╕ нав╕ть не приховують свого п╕╖тету перед Кремлем. Нестримно. Бо нездари не стримують того повзучого наступу, як не стримували колись ╕ тут, в Криму. А десь ╕ помагають йому.
Власне, процес цей не сьогодн╕шн╕й. Його ознаки ясно просл╕дковуються, найперше, в ╕нформац╕йному пол╕. ╤ то не випадково. Ми ж не забули, що ╕нформац╕йне поле, то перше, яке намага╓ться захопити супротивник? Мова тут не лише ╕ не ст╕льки про кардинальну зм╕ну тональност╕ найб╕льших ╕нформац╕йних телеканал╕в, не про те, що зам╕сть розумних, порядних, фахових журнал╕ст╕в, пол╕тик╕в/пол╕толог╕в/експерт╕в, на них тепер рояться позавчорашн╕, з якихось темних щ╕лин повиповзали таргануват╕ п╕ховшики, джанг╕рови, бризка╓ отруйною слиною трафлена м╕ллю свита дв╕ч╕ несудимого. Мова про перелицювання всього ╕нформац╕йного простору кра╖ни, коли взят╕ п╕д контроль основн╕ телеканали уможливить перекодування дезор╕╓нтовано╖ нац╕╖, перетворення ╖╖ на безвольну, легко контрольовану людську масу. Куп╕вля чи не ╓диного справд╕ популярного внасл╕док сво╓╖ збалансовано╖ редакц╕йно╖ пол╕тики телеканалу ZIK особою, напряму аф╕льованою з представником Кремля в Укра╖н╕, ╓ беззаперечним св╕дченням того процесу. Бентежить тут не ст╕льки те, що прокремл╕вськомисляч╕ купують – ╖х бажання ц╕лком зрозум╕л╕ – як те, що записн╕ патр╕оти продають. Хоча – як казав Еклез╕аст, нема╓ н╕чого нового п╕д зорями – адже ще в 2016-му, не дочекавшись реакц╕╖ москов╕йських спецслужб, наш╕ вишиван╕ патр╕оти зробили все в╕д них залежне, аби зачистити ╕нформац╕йне поле п╕вострова в╕д Кримсько╖ св╕тлиц╕. Цього разу значно ефективн╕ше, ан╕ж в 2010-му, бо не лише зв╕льнили непок╕рну редакц╕ю, а й з╕м╕тувавши переведення тижневика до Ки╖ва, покористувавшись наробками зв╕льнених журналюг, в тому числ╕ оцифрованим ними арх╕вом газети, довели свого клона до фактичного банкрутства. Тепер, закривши його, можуть оф╕ц╕йно оголосити про Св╕тличчину смерть. Чи не цього й добивалися наш╕ голосист╕ нищуки-щекуни разом з каранд╓╓вими-кириленками? А проте ж л╕тературний хвилософ Козьма Прутков радив, побачивши на кл╕тц╕ слона напис «буйвол», не в╕рити очам сво╖м. Попри вс╕ старання карлуватих, справжня Кримська св╕тлиця ще й дос╕ пода╓ св╕й голос з Криму. Сьогодн╕ вона застер╕га╓ нац╕ю про те, що ╕нформац╕йне поле держави п╕д великою загрозою. Не даймо нищукам здати ще й Укра╖ну, як вони здали нас.

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 21.06.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21249

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков