Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 14.06.2019
В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАЛИ ЩЕ В╤СЬМОХ КРИМСЬКИХ ТАТАР

Кримосуддя

В╕с╕м кримських татар були затриман╕ 11 червня п╕сля обшук╕в в Алушт╕, Б╕лог╕рську ╕ селищах С╕мферопольського району. Вс╕х п╕дозрюють в участ╕ в орган╕зац╕╖ «Х╕зб ут-Тахр╕р», яку Рос╕я вважа╓ терористичною. П╕дконтрольний рос╕йськ╕й влад╕ Ки╖вський районний суд окупованого С╕мферополя вин╕с р╕шення про ╖х арешт до 5 серпня.
За верс╕╓ю сл╕дства, четверо ╕з затриманих складали осередок орган╕зац╕╖ в Алушт╕ п╕д кер╕вництвом Ленура Хал╕лова. Ще тро╓ н╕бито ╓ членами осередку в Б╕лог╕рському район╕. Там кер╕вником вважають 58-р╕чного Енвера Омерова, – пов╕домля╓ Рад╕о Свобода.
Руслана Сулейманова, затриманого в С╕мферопол╕, за словами сл╕дчого, при╓днають до справи 24-х затриманих у березн╕ кримських мусульман.
Разом з останн╕ми заарештованими ф╕гурантами справи «Х╕зб ут-Тахр╕р» в анексованому Криму стали вже 58 мусульман. Правозахисний центр «Мемор╕ал» вважа╓ ╖хн╓ пересл╕дування пол╕тично мотивованим, у 2014 роц╕ кримськ╕ татари виступали проти рос╕йсько╖ окупац╕╖ укра╖нського п╕вострова.
У лютому 2014 року в Криму з’явилися озбро╓н╕ люди у форм╕ без розп╕знавальних знак╕в, як╕ захопили буд╕влю Верховно╖ Ради Криму, с╕мферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, ╕нш╕ стратег╕чн╕ об’╓кти, а також блокували д╕╖ укра╖нських в╕йськ. Рос╕йська влада спочатку в╕дмовлялися визнавати, що ц╕ озбро╓н╕ люди ╓ в╕йськовослужбовцями рос╕йсько╖ арм╕╖. П╕зн╕ше президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н визнав, що це були рос╕йськ╕ в╕йськов╕.
16 березня 2014 року на територ╕╖ Криму ╕ Севастополя в╕дбувся невизнаний б╕льш╕стю кра╖н св╕ту «референдум» про статус п╕вострова, за результатами якого Рос╕я включила Крим до свого складу. Укра╖на, ╢вропейський союз, США та б╕льш╕сть кра╖н св╕ту не визнали результати голосування на «референдум╕». Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н 18 березня оголосив про «при╓днання» Криму до Рос╕╖.
М╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ визнали окупац╕ю ╕ анекс╕ю Криму незаконними ╕ засудили д╕╖ Рос╕╖. Кра╖ни Заходу запровадили економ╕чн╕ санкц╕╖. Рос╕я заперечу╓ анекс╕ю п╕вострова ╕ назива╓ це «в╕дновленням ╕сторично╖ справедливост╕». Верховна Рада Укра╖ни оф╕ц╕йно проголосила датою початку тимчасово╖ окупац╕╖ Криму ╕ Севастополя Рос╕╓ю 20 лютого 2014 року.
https://zik.ua

МЗС ЗАКЛИКА╢ СВ╤Т ПОСИЛИТИ САНКЦ╤╥
ПРОТИ РФ ЧЕРЕЗ НОВ╤ ЗАТРИМАННЯ У КРИМУ

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни заклика╓ св╕тове сп╕втовариство посилити тиск на Рос╕йську Федерац╕ю у зв'язку з новими масовими незаконними обшуками помешкань ╕ затриманнями кримських татар, як╕ в╕дбулись напередодн╕. Про це в╕дпов╕дну заяву оприлюднено на сайт╕ в╕домства.
“Заклика╓мо посилити пол╕тичний, економ╕чний та санкц╕йний тиск на державу-агресора з метою припинення Рос╕╓ю порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, зв╕льнення незаконно утримуваних громадян Укра╖ни та прискорення деокупац╕╖ АР Крим ╕ м. Севастополь”, - йдеться у документ╕.
МЗС висловлю╓ р╕шучий протест у зв’язку ╕з новими масовими незаконними обшуками помешкань та затриманнями кримських татар, як╕ в╕дбулися вчора у Алуштинському, Б╕лог╕рському та С╕мферопольському районах тимчасово окупованого Рос╕╓ю Криму.
“Як ╕ у попередн╕х випадках, рос╕йська окупац╕йна влада продовжу╓ репрес╕╖ проти кор╕нного населення Криму п╕д прикриттям «боротьби з тероризмом». Так, ще в╕с╕м кримських татар - Руслан Нага╓в, Ельдар Кант╕м╕ров, Руслан Месутов, Ленур Хал╕лов, Р╕за Омеров, Енвер Омеров, Айдер Джеппаров та Ескендер Сулейманов – були затриман╕ окупац╕йною владою у сфабрикован╕й справ╕ «Х╕зб-ут-Тахр╕р»”, - наголошують укра╖нськ╕ дипломати.
Читайте також: Окупанти арештували до 5 серпня ще трьох кримських татар
У зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕ акцентують на тому, що новими каральними акц╕ями на окупованому п╕востров╕ Рос╕я фактично реагу╓ на слухання, що проходять зараз у М╕жнародному суд╕ ООН щодо застосування та тлумачення М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму та М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖, а також у Третейському суд╕ у справ╕ Укра╖ни проти РФ щодо порушення Конвенц╕╖ ООН з морського права в Чорному та Азовському морях ╕ в Керченськ╕й протоц╕.
“Под╕бна демонстрац╕я впевненост╕ у власн╕й безкарност╕ та неповаги до м╕жнародних юрисдикц╕йних орган╕в ма╓ отримати належну в╕дпов╕дь”, - наголошу╓ться в заяв╕.
(Укр╕нформ)

США ЗАКЛИКАЮТЬ РОС╤Ю ЗВ╤ЛЬНИТИ ЗАТРИМАНИХ КРИМСЬКИХ ТАТАР

Посольство Сполучених Штат╕в Америки в Укра╖н╕ заклика╓ владу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в окупованому Криму припинити арешти кримських татар. Про це йдеться у заяв╕ амбасади, опубл╕кован╕й у Facebook.
“╤ ще в╕сьмох кримських татар незаконно затримали цього тижня. Наростаюч╕ пересл╕дування кримських татар рос╕йською владою ╓ неприйнятними ╕ мають припинитись”, - йдеться у пов╕домленн╕.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, напередодн╕ в Алуштинському, Б╕лог╕рському та С╕мферопольському районах тимчасово окупованого Рос╕╓ю Криму в╕дбулися нов╕ масов╕ незаконн╕ обшуки помешкань ╕ затримання кримських татар. Унасл╕док таких д╕й ще в╕с╕м кримських татар: Руслан Нага╓в, Ельдар Кант╕м╕ров, Руслан Месутов, Ленур Хал╕лов, Р╕за Омеров, Енвер Омеров, Айдер Джеппаров та Ескендер Сулейманов – були затриман╕ окупац╕йною владою у сфабрикован╕й справ╕ “Х╕зб-ут-Тахр╕р”.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни заклика╓ св╕тове сп╕втовариство посилити тиск на Рос╕йську Федерац╕ю у зв'язку з новими масовими незаконними обшуками помешкань ╕ затриманнями кримських арештами кримських татар.

╢СПЛ ЗОБОВ'ЯЗАВ ВЛАДУ РОС╤╥ НЕГАЙНО ПОМ╤СТИТИ
КРИМСЬКОГО ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ БЕК╤РОВА В Л╤КАРНЮ

╢вропейський суд з прав людини (╢СПЛ) зобов'язав владу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ негайно пом╕стити кримського пол╕тв'язня Едема Бек╕рова в л╕карню. Про це народний депутат Укра╖ни Рефат Чубаров пов╕домив на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook. За даними Чубарова, р╕шення ухвалено за Правилом 39 Регламенту ╢вропейського суду з прав людини (вказ╕вка на необх╕дн╕сть вжиття певних тимчасових заход╕в). Також депутат пов╕домив, що ╢СПЛ зобов'язав владу Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ забезпечити Бек╕рову належне обстеження та л╕кування.
Як пов╕домляв УН╤АН, 12 грудня 2018 року рос╕йськ╕ силовики затримали Бек╕рова на адм╕нкордон╕ з окупованим Кримом. Його звинувачують у збер╕ганн╕, поширенн╕ й транспортуванн╕ б╕льш як 10 кг тротилу ╕ 190 бойових патрон╕в. У Бек╕рова ампутована нога, в╕н хворий на цукровий д╕абет, перен╕с ╕нфаркт ╕ операц╕ю на серц╕. Донька актив╕ста неодноразово заявляла про пог╕ршення стану його здоров'я. 6 червня п╕дконтрольний Кремлю так званий "Ки╖вський райсуд С╕мферополя" продовжив Бек╕рову арешт до 12 серпня. Зас╕дання суду мало розпочатися о 15.30, проте розглядати справу почали лише п╕сля 19.00. Весь цей час Бек╕ров, якого вивезли ╕з С╤ЗО ще о 8.00, залишався голодним, хоча як д╕абетик повинен харчуватися що три години – родичам Бек╕рова не дозволили передати ╖жу, яку вони приготували з урахуванням його д╕╓ти. Кр╕м того, Бек╕рову не дозволили прийняти сво╖ л╕ки ╕ зробити щоденний укол, через що в╕н дуже погано почувався ╕ просив викликати "швидку", проте йому не дозволили.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 14.06.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21230

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков