Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 18.06.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 18.06.2004
Новини Криму та України
журналісти

ВІДПОЧИНОК НЕ ПОДОРОЖЧАВ... БО КУДИ Ж ВЖЕ ДАЛІ?

Підвищення цін на пальне в Україні практично не відбилося на цінах на путівки у Крим. Про це повідомила прес-служба Державної туристичної адміністрації України з посиланням на начальника управління Міністерства курортів і туризму Криму Ганну Гальперіну.
За інформацією А. Гальперіної, значна частина путівок була реалізована ще до підвищення цін на пальне. Вона також повідомила, що середня вартість путівок складає 50 доларів за добу при розміщенні в приміщеннях зі зручностями і від 15 доларів за добу - у приміщеннях без зручностей. Середні ціни в Євпаторії і Саках складають 15 - 30 доларів у приміщеннях зі зручностями, у районі Судака і Феодосії - 25 - 30 доларів, в інших районах - від 15 доларів.


Всі шляхи ведуть у Крим!
ВАГОНИ ПОМЧАТЬ... ЧЕРЕЗ МОРЕ
Днями Кубань поближчає до Криму: відкриється залізнична поромна переправа "Крим - Кубань".
З її введенням довжина південного транспортного коридору України скоротиться майже на 500 км.
Сьогодні синхронно на Кримському і Таманському берегах посиленими темпами закінчують реконструкцію причальних споруд для роботи поромної переправи між
Росією і Україною.
На розпочатому в березні будівництві на обох берегах Керченської протоки стрімко завершують увесь комплекс гідротехнічних та всіх інших інженерних робіт. Підготовлено парки для прийому і відправки вагонів. На кримській ділянці - останні штрихи реконструкції залізничних терміналів і під'їзних шляхів. Порт "Кавказ" Краснодарського краю РФ вже прийняв перший залізничний пором довжиною 130 і висотою 25 метрів. Він готовий почати рейси через Керченську протоку між Таманню і Кримом. Перевезення "морем на рейках" здійснюватимуть двома поромами вантажопідйомністю понад 10 тис. тонн кожний. У них вміщається до 50 вагонів. Головний потік складуть в основному транзитні вантажі з Росії, прогнозованим обсягом 3 - 4 мільйони тонн.
Форма власності залізничної переправи не державна. Однак новий господар матиме спільну з існуючою державною поромною переправою диспетчерську і морську служби. Ідентичні на російському і українському боці об'єкти зводить одна будівельна компанія.
Так закінчилися суперечки про пріоритети двох проектів: Керченського тунелю вартістю 800 млн. доларів чи 1,5-мільярдного мосту через протоку. Будівництво нової поромної переправи (стара функціонувала до 1987 року), обійдеться в 22 млн. доларів. З них по п'ять мільйонів витрачено на відновлення залізничних терміналів на обох берегах, і 12 мільйонів - на два пороми-гіганти.
В. ВАСИЛЕНКО.


У КРИМ - НА КРИЛАХ

До 500 пасажирів за годину збільшилася пропускна здатність міжнародного аеропорту "Сімферополь". Завдяки реконструкції тепер він може суперничати з кращими аеропортами Європи. Розширення комфортного терміналу вильотів пасажирів міжнародних ліній, з просторими світлими залами, барами й кафе, дає можливість авіаторам довести пасажиропотік до 600 тисяч людей на рік. З січня нинішнього року кількість прилітаючих на півострів збільшилася на 35%. Тут працює англійська лінія обробки багажу відлітаючих, налагоджена електронна інформаційна система. Почато реконструкцію терміналу для прильоту пасажирів й готелю для відпочинку пасажирів й екіпажів авіалайнерів, які прибувають в Крим, користуючись послугами 40 авіакомпаній України й інших держав. Завдяки збільшенню кількості постійних рейсів знижується ціна авіаквитків. Сьогодні й щодня пасажири до Києва можуть дістатися за 250 - 280 гривень.


ЮЩЕНКО ВИРІШИВ!

Лідер блоку "Наша Україна" Віктор Ющенко вирішив висунути свою кандидатуру на виборах Президента в жовтні 2004 року.
Керівником виборчої кампанії Віктора Ющенка призначений віце-спікер парламенту, колишній лідер СДПУ(о) Олександр Зінченко. Таке рішення ухвалене в понеділок на засіданні координаційної ради "Нашої України".
Ющенко сказав, що вже узгоджується робота виборчих штабів "Нашої України" і блоку Юлії Тимошенко. За його словами, блок "Наша Україна" і Соціалістична партія завершують розробку проекту меморандуму про створення єдиної виборчої коаліції. Договір про коаліцію між "Нашою Україною", БЮТ і СПУ може бути підписаний найближчими днями, повідомив Ющенко.

* * *

Представник "Нашої України" Сергій Соболєв позитивно оцінює призначення О. Зінченка керівником виборчої кампанії лідера блоку "Наша Україна". В інтерв'ю для радіо "Свобода" він сказав: "Призначення Зінченка є абсолютно продумана стратегія зібрання всіх патріотичних, демократичних сил суспільства, які дадуть можливість перемогти вперше дійсно народному президенту Ющенку. Саме тому я розглядаю це призначення як можливість концентрації всіх зусиль з об'єднання громадських, політичних сил, національних товариств".
Водночас лідер парламентської фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук скептично оцінює роль та можливості Зінченка у команді Ющенка.
За його визначенням, "Зінченко - освічена людина, має досвід політичної роботи, але є одна річ. Не можна! Ще вчора сидів у кріслі першого заступника голови СДПУ (о), і раптом перейшов у незрозуміле для мене крісло іншої політичної сили, яка сьогодні, за політичними намірами, стоїть на інших позиціях. Чи вигідно це для Зінченка? Не знаю. Чи вигідно це для "Нашої України"? Думаю, що ні. Але вони засліплені інтересами, в даному разі, перспективними".


КРИМСЬКУ РЕСПУБЛІКАНСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО
ОБ`ЄДНАННЯ "ЗА УКРАЇНУ! ЗА ЮЩЕНКА!" ОЧОЛИВ ТАКОЖ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТ

12 червня у Сімферополі відбулася установча конференція Кримської республіканської організації Всеукраїнського громадського об'єднання "За Україну! За Ющенка!". Своєрідним явищем можна вважати те, що очолив її представник СДПУ (о), оскільки лідер цієї партії В. Медведчук закликав своїх однопартійців голосувати на президентських виборах за висуванця нинішньої влади Віктора Януковича.
Новообраний лідер кримських "заукраїнців" Віктор Невірко, голова фірми "Агросвіт", заявив, що хоча діючий прем'єр-міністр і запевняє, що "Донбас порожняк не гонить", але ось останній злет цін на бензин, які, попри обіцянки глави уряду, чомусь назад не повертаються, свідчить про протилежне. І це - далеко не єдиний факт, що посприяв формуванню у Віктора Невірка нинішньої позиції. Тому представники СДПУ(о), а серед них і партійний секре-тар м. Євпаторії Володимир Глотов, замість сліпого виконання рекомендацій свого партійного лідера обрали шлях, який, власне, і є показником демократизації суспільства - вільного вибору у цей надзвичайно важливий момент.
Зрештою, форма громадської організації і не передбачає якоїсь партійної "стерильності". Тому до об'єднання увійшли і комуністи, і представники НДП, і члени Селянської партії, і, звичайно ж, безпартійні, представники різних національностей і віросповідань. Показово, що першим заступником В. Невірка обрано віце-спікера ВР Криму Ільмі Умерова. Не менш значуще й те, що в роботі установчої конференції взяв участь і голова Меджлісу кримськота-тарського народу Мустафа Джемілєв. Тож говорити про те, що Віктор Ющенко і "Наша Україна" не користуються в Криму підтримкою, їхні опоненти, напевне, просто поспішили.
На фото (зліва направо): представник блоку "Наша Україна" в Криму Валерій Пробий-Голова, перший заступник голови КРО ВГО "За Україну! За Ющенка!" Ільмі Умеров і лідер цієї організації Віктор Невірко, брат В. Ющенка народний депутат України Петро Ющенко, директор Сімферопольської міжнародної школи Юрій Король.


КУНИЦИНА "НЕ ЗДАЛИ"

16 червня Кримська республіканська організація Всеукраїнської партії "Російський блок" організувала перед будівлею Верховної Ради АРК пікет з вимогою відставки голови Ради міністрів Криму Сергія Куницина. За оцінкою правоохоронних органів, в акції взяли участь близько 200 чоловік. Пікетники виступали під гаслами: "Куницин! Росіяни не прощають зрадників!", "Уряд Куницина у відставку!" та ін.
В ході акції організатори розповсюдили заяву політради КРО партії "Російський блок" "Росіяни проти Куницина". В заяві, зокрема, говориться: "Зволікання з відставкою пана Куницина з поста голови Ради міністрів АРК загрожує подальшою дискредитацією влади в Криму, що неминуче призведе до погіршення становища в автономії напередодні запланованих в Україні президентських виборів".
* * *

Депутат Верховної Ради АРК, голова Російської общини Криму Сергій Цеков запропонував включити до порядку денного пленарного засідання ВР АРК 16 червня питання про недовіру голові Ради міністрів Криму Сергію Куницину.
"Сьогодні обговорення ситуації, яка склалася в уряді, піде на користь і Сергію Володимировичу, і Раді міністрів Криму, і Верховній Раді, - заявив С. Цеков. - Відкрита розмова нам украй необхідна".
Голова ВР АРК Борис Дейч заявив, що проект ухвали про висловлення недовіри кримському прем'єру не повинен розглядатися на поточному засіданні, оскільки відсутній його автор - депутат ВР АРК Олександр Чорноморов. Проте Б. Дейч поставив пропозицію С. Цекова на голосування.
З 87 депутатів, що зареєструвалися в сесійному залі на момент голосування, за внесення даного питання до порядку денного проголосували 7 депутатів, проти - 66.
"Контекст-медіа".


ЮПІТЕР, НЕ СЕРДЬСЯ, БО БУДЕШ НЕПРАВИЙ!

Заступник міського голови м. Саки погрожував розправою активісту "Нашої України" і лідеру міської організації Демократичної партії України Олегу Костякову, якщо сакські прихильники Віктора Ющенка візьмуть участь у святкуванні Дня міста. Про це прес-службі Представництва Блоку В. Ющенка в Криму повідомив О. Костяков.
За його словами, пропозицію про участь міської організації "Нашої України" в святкових міських заходах заступник мера Сергій Бабенко парирував висловом: "Нам ваша Україна не потрібна! У нас свої заходи". Під час розмови, яка проходила в кабінеті першого заступника Сакського міського голови Власкіна, був присутній ще один заступник мера Олександр Блюденов. "Він дослівно заявив мені наступне: "Якщо я побачу вашу символіку на Дні міста, я тебе посаджу! Нам не потрібна тут ваша реклама!" - повідомив О. Костяков.
В Сакській організації "Нашої України" відзначають, що останнім часом в місті різко посилився психологічний тиск на прихильників Ющенка. Так, наприклад, "на нараді співробітників органів соціального забезпечення відповідальний працівник міськвиконкому погрожував звільненням тим, хто співпрацює з "Нашою Україною", і стверджував, що Віктор Ющенко ніколи не стане Президентом України".
"Нас не залякати різним випадковим особам, що присмокталися до чиновницької годівниці, - заявив Олег Костяков, - оскільки прихильники Віктора Ющенка, на відміну від них, відчувають підтримку жителів Сак". За його словами, все більше сакчан розуміють, що тільки лідер "Нашої України" здатний забезпечити процвітання країні і гідні умови життя громадянам України. "Саме це й дратує представників адмінресурсу", - вважає активіст "Нашої України".
Прес-служба Представництва Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" в Криму.


ЧИ ПЕРЕМОЖЕ КУЛИК У ПІТЬМІ?

14 червня о 17.00 на проміжних виборах у 151-му виборчому окрузі у виборчому штабі кандидата від "Нашої України" голови Полтавської організації Української народної партії Олександра Кулика вимкнули електрику. Про це повідомив прес-службі УНП член "енергетичного" парламентського комітету, народний депутат України Олекса Гудима, який в цей час перебував у приміщенні штабу.
Олекса Гудима зазначив, що "електрику вимкнули під час верстки газети "Полтавська думка", редактором якої є Олександр Кулик, та під час друку виборчих матеріалів". Зокрема, за словами народного депутата, "в газеті мали вийти матеріали, присвяченні поїздці Віктора Ющенка районами виборчого округу О. Кулика".
"Я вимушений звернутися до міністра палива та енергетики Тулуба і голови ЦВК Ківалова з вимогою вжити негайних заходів для припинення акцій політичного вандалізму та тиску на опозиційних кандидатів", - наголосив народний депутат.
Він вважає, що "коли влада зрозуміла, що Олександр Кулик при підтримці Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко за кілька днів до виборів становить серйозну загрозу владному кандидату, їм нічого не залишилося, як боротися зі своїм суперником за допомогою диверсій та провокацій".
Нагадаємо, що довибори до Верховної Ради України у 151-му виборчому окрузі на Полтавщині мають відбутися 20 червня.
Олександр БАБАК.


"КРИВОРІЖСТАЛЬ" ПРОДАНО: ЗАДЕШЕВО, ЗАТЕ СВОЇМ...

Консорціум "Інвестиційно-металургійний союз" (представляє інтереси корпорації "Інтерпайп" і ЗАТ "СКМ") визнано переможцем у конкурсі з продажу 93,02% статутного фонду ВАТ "Криворіжсталь", повідомило УНІАН джерело у Фонді держмайна. Коментуючи цю інформацію, перший заступник голови фракції "Наша Україна", голова Української народної партії Юрій КОСТЕНКО зазначив:
- Олігархи просто "дерибанять" державну власність. Що таке "Криворіжсталь"? Це підприємство, яке щороку спрямовує в державний бюджет від 600 мільйонів до 1 млрд. гривень. Тобто воно є прибутковим і зараз, перебуваючи в державній власності. Кажуть, що приватизувати потрібно, бо необхідна модернізація виробництва. Добре. Але давайте ж чинити так, щоб від продажу державного майна отримало конкретну надбавку до своєї заробітної плати чи пенсії якомога більше людей. Це ж наша частинка власності. А те, що відбувається сьогодні, - намагання за безцінь придбати величезний металургійний комплекс.
За нашими оцінками, ще до президентських виборів, але в чесний спосіб, це підприємство можна було б продати за суму до 5 мільярдів доларів. А після президентських виборів, коли в конкурсі візьме участь удвічі більше компаній, ціна цього підприємства може зрости ще у півтора раза. Це означає, що в бюджеті з'явилися б кошти на підвищення пенсій, зарплат, а також виплат тим військовослужбовцям, яких хочуть звільнити з армії".
Прес-служба Української народної партії.


ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТОРІВ В УКРАЇНІ НЕ ЧЕКАЮТЬ?

Приватизацію "Криворіжсталі" оглядачі називають добрим прикладом того, як насправді українська влада ставиться до іноземних інвесторів. Як вважають аналітики американської аналітичної компанії ПланЕкон, влада свідомо обмежує участь іноземних інвесторів у приватизації великих промислових підприємств попри декларативні заяви про важливість залучення іноземних інвестицій.
Попри стратегічне положення, багаті природні ресурси та відносно дешеву і якісну робочу силу, надходження іноземних інвестицій до України є одним із найнижчих у регіоні. За даними на кінець 2003 року, Україна отримала лише 7 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій. Протягом останніх двох років, незважаючи на найвищі в регіоні темпи зростання, Україна залучила лише 2% усіх зовнішніх капіталовкладень. Це приблизно стільки ж, скільки отримала набагато менша Хорватія. Загалом прямі закордонні інвестиції складають тільки 150 доларів на душу населення, що є одним з найнижчих показників у Східній Європі.
Головними інвесторами в українську економіку залишаються американці, яким належить частка у 16% і понад мільярд доларів інвестицій. До слова, можливість отримати ще півтора мільярда доларів від міжнародної групи за участю американської компанії US Steel, Україна промарнувала, продавши компанію "Криворіжсталь" місцевим інвесторам за ціною майже вдвічі дешевшою.
На другому місці серед інвесторів є Кіпр з 12% і майже 800 мільйонами. Далі йдуть Велика Британія, Віргінські Острови та Нідерланди. На думку аналітиків британської компанії, що входить до групи часопису "Економіст", інвестиції з Кіпру насправді є офшорними грошима з України та Росії.
Як підсумовують аналітики британської компанії Economist Intelligence Unit, український уряд попри заяви про важливість і бажаність іноземних інвестицій насправді дуже мало робить для їхнього заохочення. А головним чинником, що відлякує інвесторів від України, є несприятливий економічний клімат та непрозорий спосіб приватизації, продемонстрований цього тижня на прикладі компанії "Криворіжсталь".
Марія ЩУР.


ЛИТВИН ЗАСТУПИВСЯ ЗА СПІЛКУ

Нечасто Голова Верховної Ради звертається до Президента України з листами. Тим більше, одна справа - коли ці епістолярії стосуються долі держави у світлі політреформи. Й інша - коли йдеться про боротьбу навколо конкретної громадської організації - Національної спілки письменників, розквартированої на вулиці Банковій - там же, де й Адміністрація Президента. У листі до Леоніда Кучми Володимир Литвин фактично лобіює інтереси НСПУ, в структурі якої намагаються організувати переворот діячі з-під крила все тієї ж АП.
Литвин поінформував Президента про зустріч з провідними українськими письменниками. "Учасники зустрічі з тривогою і болем говорили про те, що на Спілку чиниться безпрецедентний адміністративний тиск, внаслідок якого діяльність цієї громадської творчої організації паралізовано: вимкнено телефони, припинено поштовий зв'язок, заблоковано банківські рахунки, запроваджено заборони на використання чинних реквізитів юридичної особи, натомість поспішно приймаються рішення органів дозвільної системи про реєстрацію нових тощо. Подібного прецеденту, казали письменники, не знали за жодних часів і владних режимів. Навіть під час жорстоких репресій 30-40-х років минулого століття", - зазначає Володимир Литвин.
Письменницька громадськість сподівається, що глава держави сприятиме розблокуванню діяльності Спілки, а також проведенню загального з'їзду українських письменників, на якому митці вільно, самі - без тиску й сторонніх "рекомендацій" - визначать долю і майбутнє організації".
Також Голова парламенту звернувся з листом і до Голови Верховного Суду України Василя Маляренка з проханням "уважно вивчити ситуацію, що склалася в місцевих судах" навколо розгляду питань стосовно НСПУ.
З електронної адреси http://www.umoloda.kiev.ua.


МИ ВЖЕ НЕ ПЕРШІ, АЛЕ Й НЕ ОСТАННІ...

Протягом останніх двох років Україна перемістилася з 1-го на 6-те місце за кількістю звернень громадян до Європейського суду з прав людини. На сьогодні за кількістю скарг Україну випередили Росія, що посідає перше місце, а також відповідно Польща, Румунія, Франція та Туреччина.
Проте кількість заяв проти України, які містять фор-мальні ознаки для їх розгляду Європейським судом, збільшується. Про це повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович. За словами міністра, з моменту набуття чинності Конвенції про захист прав і основних свобод людини для України (вересень 1997 р.) до Європейського суду з прав людини звернулося понад 8 тисяч осіб зі скаргами на порушення державними органами України прав і свобод, гарантованих Конвенцією.
Більшість цих заяв визнається Європейським судом неприйнятними до розгляду. У той же час, за словами міністра, якщо в 2000 році Євросуд визнав можливими до розгляду та надіслав українському уряду для надання зауважень 26 заяв, у 2001-му - 13, у 2002-му - 18, у 2003 році було надіслано 156 заяв. Цього року в Національному бюро знаходилося на розгляді понад 200 справ, що надійшли з Європейського суду.
Серед основних категорій скарг, які були визнані Європейським судом як потенційно прийнятні до розгляду, міністр назвав заяви на неможливість виконання рішень національних судів, надмірну тривалість проваджень справ у суді, застосування до обвинувачених незаконних методів ведення слідства та неефективного розслідування прокуратурою скарг на катування, порушення прав при затриманні та взятті під варту, а також порушення процесуальних прав українців.
Олександр Лавринович також наголосив, що під час опрацювання справ виявлені прогалини, які існують у національному законодавстві. Зокрема, у сферах виправно-трудового законодавст-ва, питань законодавства про боротьбу із незаконним обігом наркотичних засобів, питань сімейного законодавства, питання ефективності оскарження дій суддів, питання законодавства про адміністративні правопорушення, питання оскарження дій слідчого під час попереднього слідства, питання проведення безоплатної адвокатської допомоги в цивільних справах, питання законодавства про банкрутство та дія Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", питання кримінально-процесуального та цивільного процесуального законодавства в частині права на свободу та особисту недоторканість.
"Якщо Україна не внесе відповідні зміни у національне законодавство, за два роки кількість скарг проти нашої держави, за якими Європейський суд визнає наявність порушень прав людини, може збільшитися більш ніж вдесятеро", - підкреслив міністр.

ДОРОГА ДО МОРЯ
 Вартість проїзду з Сімферополя:
 до Алушти тролейбусом - 3 грн. 57 коп.
 маршруткою - 8 грн.
 автобусом - 4 грн. 69 коп. - 8 грн. 38 коп.

 до Ялти тролейбусом - 6 грн. 12 коп.
 маршруткою - 10 грн. 85 коп.
 автобусом - 7 грн. 59 коп. - 13 грн. 57 коп.

 до Євпаторії електричкою - 3 грн. 09 коп.
 маршруткою - 10 грн.
 автобусом - 6 грн. 48 коп. - 13 грн. 57 коп.

 до Севастополя
 електричкою - 3 грн. 09 коп.
 маршруткою - 12 грн. 15 коп.
автобусом - 7 грн. 97 коп. - 11 грн. 39 коп.

ЗАПРОШУЄМО НА "ЧЕРВОНУ РУТУ"
19 червня в столиці Криму, в концертному залі Сімферопольського музучилища ім. П. І. Чайковського (поч. о 10-й год.) відбудеться кримський відбірковий конкурс IX Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні і популярної музики "Червона рута-2005".
Про це повідомила методист Кримського республіканського науково-методичного центру народної творчості Юлія Шарипова.
За її словами, мета проведення конкурсу - пошук молодих обдарованих виконавців. "Ми хочемо відкрити нові імена і вивести їх на велику сцену", - відзначила Ю. Шарипова.
У кримському відбірковому турі фестивалю "Червона рута" візьмуть участь понад
50 конкурсантів з усіх міст і районів АРК і Севастополя. Найстаршому з конкурсантів - 33 роки, наймолодшому - 11 років.
"Учасники конкурсу повинні будуть виконати три пісні українською мовою в різних жанрах, після чого журі визначить, хто гідний пройти у фінальну частину фестивалю, - повідомила Ю. Шарипова. - Співаки, які стануть переможцями відбіркового конкурсу, потраплять в унікальну, єдину в Україні творчу майстерню, де безкоштовно ознайомляться з найсучаснішими стилями в молодіжній музиці і зразками українського фольклору".
 Основними критеріями відбору будуть професіоналізм виконання, новизна творів, що виконуються конкурсантами, відображення в них сучасності і молодіжної тематики, індивідуальність і неповторність виконавців та ін.
 Кримський відбірковий конкурс - перший, до листопада аналогічні тури "Червоної рути-2005" пройдуть у всіх областях України. Сам фестиваль відбудеться у Києві в травні наступного року.
"Контекст-медіа".


"ЛЬВІВСЬКА СТРУНА - НА КРИМСЬКИЙ ЛАД!"
УВАГА, САМОДІЯЛЬНІ ПІСЕННІ КРИМСЬКІ ТАЛАНТИ!
"Кримська світлиця" оголошує прийом заявок на участь у вже третьому конкурсі української авторської пісні "ЛЬВІВСЬКА СТРУНА - НА КРИМСЬКИЙ ЛАД!".
На жаль, у зв'язку із досі не розв'язаними фінансовими та кадровими газетними проблемами дату проведення пісенного конкурсу доведеться, як і торік, перенести на осінь. Але "Львівська струна..." обов'язково відбудеться! ГОЛОВНІ ПРИЗИ КОНКУРСУ - СУЧАСНІ АКУСТИЧНІ ГІТАРИ - ТРАДИЦІЙНО ОБІЦЯЄ НАДАТИ ЛЬВІВСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ "РЕНОМЕ"! Запрошуємо самодіяльних авторів надсилати заявки на участь у конкурсі. У заявці необхідно подати коротку інформацію про себе (місце проживання, вік, освіта, робота, захоплення тощо), назвати ТРИ власні (або написані у співавторстві) твори, які звучатимуть на конкурсі, і прислати тексти до них. Якщо є така можливість, надсилайте або приносьте до "Кримської світлиці" аудіокасети зі своїми записами.
 Паралельно з українськомовним конкурсом проходитиме ще одне пісенне змагання - на кращу авторську пісню про Крим, яку можна виконувати будь-якою мовою (потрібно лише подати для журі українськомовний відповідник тексту). Переможці у цій номінації також будуть відзначені музичними призами від фірми "Реноме". Чекаємо ваших заявок!
Детальніше про умови конкурсу можна довідатися по тел. (0652) 51-13-24.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 18.06.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2121

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков