Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3537)
З потоку життя (6772)
Душі криниця (3653)
Українці мої... (1496)
Резонанс (1559)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: СМЕРТЬ УКРА╥НСЬКО╥ КУЛЬТУРИ В╤Д КОРОНОВ╤РУСУ
Вистачило б написати цих к╕лька сл╕в, бо ця тема важлива лише для м╕зерно╖ к╕лькост╕ людей, а...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВОНИ ПАЛЯТЬ - МИ ГАСИМО
Це – як дв╕ раси, що в╕др╕зняються одна в╕д друго╖ наявн╕стю мозку, або можна ще сказати,...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦЯ НЕПОТР╤БНА СВОБОДА
Люди охоче м╕няють персональну свободу на послух, бо ╕нфантильн╕сть у них плекають упродовж...


"ЗВИЧАЙНИЙ МАНКУРТ": ВЕТЕРАНА АТО ОБУРИЛО ╤НТЕРВ'Ю УСИКА ПРОПАГАНДИСТАМ
Ветеран АТО Леон╕д Остальцев висловився на адресу укра╖нського боксера Олександра Усика.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: НЕСТЕРПНА ЛЕГК╤СТЬ ПРИСТОСУВАНСТВА
Добров╕льна лояльн╕сть до пол╕тики, яку проводить кожна влада, виника╓ радше з вигоди, ан╕ж з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 07.06.2019
ДИВН╤ ╤Н╤Ц╤АТИВИ КУЧМИ: ЩО ЦЕ БУЛО?

У в╕дпов╕дь не стр╕ляти, блокаду ОРДЛО скасувати... А, може, взагал╕ забудемо про агрес╕ю й знову почнемо дружити?

На Донбас╕ найближчим часом можуть запровадити черговий режим припинення вогню. Для цього нин╕ розробляють новий механ╕зм. Про це за п╕дсумками зас╕дання Тристоронньо╖ контактно╖ групи заявив Леон╕д Кучма. Пропозиц╕╖ учасники М╕нського процесу мають надати до 19 червня. З╕ сл╕в Кучми, ще необх╕дно прописати умови дотримання тиш╕. Серед них – в жодному випадку не в╕дкривати вогонь у в╕дпов╕дь.
Але на цьому дещо дивн╕ ╕н╕ц╕ативи не зак╕нчуються. ╤ще Кучма запропонував в╕дновити торг╕влю з ОРДЛО. На що спец╕альний представник ОБС╢ в ТКГ Март╕н Сайд╕к в╕дпов╕в: “Це стало б великим прогресом”. Ба б╕льше, зняття блокади рад╕сно п╕дтримали представники псевдореспубл╕к, а рос╕йський представник на переговорах Борис Гризлов заявив про “прямий д╕алог м╕ж Луганськом, Донецьком та... Ки╓вом”. Стоп! Укра╖на вестиме д╕алог з ОРДЛО, чого й хот╕ли в Кремл╕? А дал╕ що — уже реальний громадянський конфл╕кт, а Рос╕я н╕ при чому?.. Вже вибачте автора цих рядк╕в за, можливо, надм╕рну емоц╕йн╕сть. Ут╕м, нараз╕ з╕ сторони ╕н╕ц╕атора Адм╕н╕страц╕╖ Президента жодних пояснень з цього приводу. Т╕льки в╕д Леон╕да Даниловича через добу прилет╕ла заява, що питання щодо заборони давати в╕дс╕ч у в╕дпов╕дь на обстр╕ли на Донбас╕ ╓ його думкою, а не р╕шенням глави держави. “Я не президент. Треба обговорювати таку проблему, я сказав свою думку, я ж не сказав, що ╓ р╕шення Президента кра╖ни чи начальника Генерального штабу. Що давайте вже думати про людей, цив╕льних, д╕тей, а в╕йну треба вести в╕йськовими засобами ╕ давати в╕дп╕р, коли ця проблема ╕сну╓... Ми повинн╕, поступово переконуючи, що ми, укра╖нц╕, прав╕, ╕з допомогою всього св╕ту поступово вир╕шувати цю проблему”, - сказав Кучма. Але ж х╕ба голова не в╕да╓, що язик плеще?
Тож ми звернулися до пол╕тичних експерт╕в запитавши, по-перше, що вони думають про згадан╕ ╕н╕ц╕ативи, по-друге, попросили назвати аргументи “за” (якщо так╕ взагал╕ ╕снують) та “проти”, спрогнозувати ймов╕рн╕ загрози та, зокрема, наск╕льки це загострить сусп╕льно-пол╕тичн╕ процеси всередин╕ кра╖ни напередодн╕ парламентських вибор╕в, де й без того все знаходиться в п╕дв╕шеному стан╕.
Укр╕нформу в╕дпов╕дають:

Михайло Гончар, президент Центру глобал╕стики «Стратег╕я ХХ╤»:
“Президент Зеленський наступа╓ на т╕ сам╕ грабл╕. Технолог╕я в╕йни в стил╕ Суркова знову запрацювала”
— ╤н╕ц╕атива Кучми-Зеленського, я би так ╖╖ назвав, з юридично╖ точки зору, вона ╓ н╕кчемною. По-перше, тому що так зван╕ м╕нськ╕ домовленост╕ н╕коли не були затверджен╕ парламентом Укра╖ни. В╕дпов╕дно, вони не ╓ м╕жнародно-правовим документом. По-друге, под╕бного роду директива, якщо вона мала м╕сце з боку особи, що займа╓ президентську посаду, Леон╕да Кучми, тобто — навряд чи ма╓ як╕сь юридичний статус. В кращому випадку це зроблено для зондажу. Але. Що тут змушу╓ дуже уважно поглянути на под╕бну ╕н╕ц╕ативу? Вона впису╓ться в технолог╕ю передостаннього етапу ведення г╕бридно╖ агрес╕╖ проти Укра╖ни. Себто це ╕н╕ц╕атива, з розряду хибно-ц╕льового програмування противника. Закида╓ться ╕дея - “надо прекратить стрелять”, яка на перший погляд вигляда╓ ц╕лком лог╕чно: для того, щоб наступив мир — треба припинити стр╕ляти. Але питання в тому, що вс╕ попередн╕ спроби “припинити стр╕ляти”, вона зак╕нчувалися н╕чим. ╤ не з вини укра╖нсько╖ сторони, до реч╕. Давайте згада╓мо, яку першу помилку зробив президент Порошенко, коли був обраний. В╕н з╕н╕ц╕ював 10-денне односторонн╓ припинення вогню. ╤ що? Це т╕льки дало можлив╕сть ворогу перегрупувати сво╖ сили. Тому в даному раз╕ той, хто обраний на посаду президента, наступа╓ на т╕ сам╕ грабл╕. У принцип╕, наступив на них ╕ще в процес╕ виборчо╖ кампан╕╖, а тепер, як би змушений д╕яти в русл╕. В цьому й поляга╓ п╕дступн╕сть хибно-ц╕льового програмування. Коли, повторюся, закидаються под╕бн╕ формули, кожна сторона ма╓ власне трактування. Ми вважа╓мо, що якщо припинимо стр╕ляти, хоча ми обороня╓мося, то й ╕нша сторона зробить так само. Це хибне уявлення. Це помилка, яка доведена тою кров’ю, смертями наших во╖н╕в на передов╕й. Це перше.
Друге — це те, що йде, так би мовити, дал╕ за “надо прекратить стрелять”: ╕н╕ц╕атива зняття економ╕чно╖ блокади. Знову ж таки, це ситуац╕я, яка, власне, пов’язана з тим, що блокада ╓ захистом в╕д токсичних територ╕й, захисту решти Укра╖ни в╕д рос╕йсько╖ агрес╕╖. ╤ в цьому контекст╕ новообраний президент потрапля╓ в пастку, яку, по сут╕, сам соб╕ приготував. Бо виходить так, що, наприклад, тема Криму не звучить, тема зв╕льнення не т╕льки заручник╕в в ОРДЛО, серед яких ╓ укра╖нськ╕ в╕йськов╕, не т╕льки моряк╕в в╕йськово-полонених, а й сл╕д брати до уваги пол╕тичних бранц╕в Кремля. Ц╕ теми не звучать, а тема в╕дновлення непрозорого, незрозум╕лого б╕знесу з окупованими територ╕ями виходить на ч╕льне м╕сце. Тод╕ поста╓ питання, а точн╕ше лог╕чний висновок: зам╕сть одних бариг — прийшли ╕нш╕ бариги? А в процес╕ виборчо╖ кампан╕╖ кандидат в президенти Зеленський позиц╕онував себе по-╕ншому. Звичайно, якщо це в╕н форму╓ пол╕тику в ц╕й сфер╕, в чому я глибоко сумн╕ваюся. Зараз про те, що в╕дбулося вчора в М╕нську, можна сказати, що Зеленський пробу╓ працювати президентом п╕д кер╕вництвом Кучми, який ╓ старшим президентом; Кучми, за яким сто╖ть ╕нтерес певних ол╕гарх╕чних клан╕в. Ну, в цьому контекст╕ Рос╕я може т╕льки потирати руки в╕д задоволення. Технолог╕я г╕бридно╖ в╕йни в стил╕ Суркова знову запрацювала.
Будь-як╕ переговори у М╕нську чи де╕нде укра╖нська сторона ма╓ починати, якщо хтось апелю╓ до чистого аркуша, з одн╕╓╖ принципово╖ вимоги, а саме: зв╕льнення вс╕х 24 моряк╕в, близько 120 заручник╕в на Донбас╕ та 102 пол╕тичних бранц╕в Кремля, як╕ не пов’язан╕ з конфл╕ктом на Сход╕ Укра╖ни. Себто якщо це буде зроблено рос╕йською стороною, причому без будь-яких умов, то це стане тим самим ╕ндикатором наявност╕ добро╖ вол╕ з боку РФ залагодити укра╖нсько-рос╕йськ╕ в╕дносини. ╤ якщо цього нема╓, то укра╖нська сторона, незалежно в╕д того, хто ╖╖ представля╓ — новообраний президент чи екс-президент, не повинна висувати сумн╕вних «╕н╕ц╕атив» типу “надо прекратить стрелять” або зняти економ╕чну блокаду. А передус╕м вимагати повернення людей про яких так непоко╖лися в ход╕ виборчо╖ кампан╕╖. ╤ про яких тут же забули або згадують лишень для “красного сл╕вця”, та ще й пр╕звища ╕нколи плутають.
Чи можуть под╕бн╕ ╕н╕ц╕ативи загострити сусп╕льно-пол╕тичн╕ процеси всередин╕ кра╖ни? Ну, звичайно. ╤ це те, що гра╓ на руку ворогу. Бо якраз технолог╕я ведення в╕йни г╕бридного типу передбача╓ створення ╕ роздмухування конфл╕ктогенного потенц╕алу всередин╕ кра╖ни, яка ╓ об’╓ктом агрес╕╖. З р╕зних причин, по р╕зним напрямках ╕ сферах... А тут, ну, дуже чутлива сфера. Зокрема в тому, що стосу╓ться дол╕ цих к╕лькасот людей. ╤ коли влада деклару╓ одне, а робить ╕нше, ╕ ми бачимо, що на перший план виходять якраз т╕ ╕нтереси, проти яких н╕бито виступали, ╕ коли банально в╕дбува╓ться зм╕на правл╕ння ол╕гарх╕чних клан╕в внасл╕док вибор╕в. Умовно кажучи, ран╕ше дом╕нував ахмет╕всько-порошенк╕вський клан, а тепер все зм╕ню╓ться в б╕к коломойсько-п╕нчук╕вського клану, провайдером якого виступа╓ колишн╕й президент Кучма.

Олександр Солонтай, пол╕толог:
“╤н╕ц╕атива “не стр╕ляти” абсолютно нормальна ╕ сприйнятлива”
— Коли ми говоримо про блокаду Донбасу, як правило, зач╕па╓ться економ╕чний аспект, ╕нш╕ аспекти наче врегульован╕, тобто ╕ транспорт пересува╓ться, ╕ люди мають право ходити. Тож, як правило ми говоримо про пересування товар╕в та послуг, про економ╕чн╕ зв’язки.
Щодо економ╕чних зв’язк╕в, то тут треба розд╕лити питання, що ма╓ться на уваз╕: зв’язки м╕ж ф╕рмами, п╕дпри╓мствами чи приватними п╕дпри╓мцями, наприклад, коли людина по╖хала за товаром у магазин на неокупован╕й територ╕╖. Або хтось до родич╕в пов╕з щось. Це все потр╕бно уточнювати, ╕ тому поки що не зрозум╕ло, що там за ╕н╕ц╕атива Кучми. Тому що одна справа — великий б╕знес, ╕нша — людськ╕ зв’язки.
╤н╕ц╕атива не стр╕ляти... Тут, на в╕дм╕ну в╕д економ╕чних зв’язк╕в, я не бачу негативних результат╕в. Тобто, за будь-яких обставин, якщо перестануть стр╕ляти, не важливо, хто перший. ╤н╕ц╕атива не стр╕ляти ╕ обм╕нятись нарешт╕ полоненими, а також вони ще там заручник╕в набрали, вона в будь-якому раз╕ позитивна. А от чи можна ╖╖ обм╕нювати на економ╕чн╕ питання, то зв╕сно ж н╕. Бо це те саме, що платити. Бо якщо мова йде про те, що зв╕льнення наших полонених кошту╓ певну суму, то нащо це оформляти у вигляд╕ поставок товар╕в. Просто скаж╕ть, ск╕льки кошту╓ зв╕льнення наших людей.
Взагал╕, виконання М╕нського договору перенасичено дуже р╕зними питаннями. ╤ перше, що мало б виконуватися — це зупинити стр╕лянину ╕ обм╕нятися полоненими. ╤ от цього, на жаль, не зроблено, ╕ тому ми скор╕ше тракту╓мо М╕нськ як радше мертвий, н╕ж живий.
Загострення сусп╕льно-пол╕тичного процесу... Н╕, люди будь-яку ╕н╕ц╕ативу з припинення стр╕лянини в╕татимуть, нав╕ть т╕, хто не ╓ прихильниками д╕ючо╖ влади. Це об’╓днуюче питання для держави, в╕д заходу до сходу сусп╕льство п╕дтриму╓ досягнення миру в план╕ того, щоб припинили стр╕ляти. А вже дал╕ вже ╓ р╕зн╕ трактування. Одн╕ думають ледь не про те, щоб до Пут╕на на покл╕н йти, ╕нш╕ думають про те, що з╕ збро╓ю в руках йти визволяти ц╕ територ╕╖. Але те, що на даний момент припинити стр╕ляти ╕ на даний момент досягти перемир’я, щоб не гинули наш╕ в╕йськов╕ — на цьому сходиться вся нац╕я, вся держава. А от сценар╕й подальших под╕й, з якого ╓ дискус╕я, на раз╕ не сто╖ть на порядку денному. За таких обставин швидко╖ в╕дпов╕д╕ не буде найближчим часом, а в╕дпов╕дь — не стр╕ляти, абсолютно нормальна ╕ сприйнятлива.

Богдан Петренко, заступник директора ╤нституту досл╕дження екстрем╕зму:
“Скаж╕мо так, ╕дея “не стр╕ляти у в╕дпов╕дь” ма╓ ╕сторичн╕ п╕дстави стати провальною”
— Дв╕ ╕н╕ц╕ативи Леон╕да Кучми, як╕ б н╕бито дозволили зрушити питання миру на Донбас╕, б╕льшою м╕рою, викликан╕ парламентськими виборами, що наближаються та запитом у сусп╕льств╕ «на мир» (хоча ╕ р╕зними шляхами). Найперше, що вони дадуть – це зцементують електорат навколо ново╖ парт╕╖ влади – «Слуги народу». Щонайменше, виборцям продемонструють, що як╕сь просування уже п╕шли. Але не все так просто, як би могло здаватись.
Перше – ╕н╕ц╕атива припинити в╕дпов╕дати на вогонь матиме результати тод╕, коли в н╕й буде зац╕кавлена ╕ Рос╕я. Та Кремль не ма╓ нам╕р╕в зб╕льшувати п╕дтримку Зеленського. Його мета – дроблення укра╖нського пол╕тикуму та посилення конфл╕кт╕в всередин╕ майбутн╕х парламентських сил. Москва розум╕╓, що Опозиц╕йн╕й платформ╕ не св╕тить не те що сформувати б╕льш╕сть, а нав╕ть у не╖ ув╕йти. Тому ╖╖ мета – послабити вс╕х гравц╕в. Особливо тих, хто претендують уже на половину укра╖нського електорату. Тому ╕н╕ц╕атива «припинити вогонь» п╕де в м╕нус Зеленському, якщо до 21 липня вона не просто не спрацю╓, але й призведе до значних втрат серед укра╖нських в╕йськових. А Рос╕я це може орган╕зувати.
До того ж ця ╕н╕ц╕атива не нова. Накази не в╕дкривати вогонь у в╕дпов╕дь надавались ЗСУ розпочинаючи в╕д першого «м╕нська» - у вересн╕ 2014 року. А У 2017 роц╕ Муженко заявляв, що командири п╕дрозд╕л╕в у зон╕ АТО отримали дозв╕л застосовувати вогонь у в╕дпов╕дь. Тому ╕дея скаж╕мо так ма╓ ╕сторичн╕ п╕дстави стати провальною.
Щодо ╕н╕ц╕ативи зняти блокаду, то у н╕й вже навпаки – б╕льше м╕нус╕в для команди Зеленського (вс╕ ╕н╕ц╕ативи, що мають значну частину противник╕в призводять до електоральних втрат). Але для ╕нтерес╕в Укра╖ни ця ╕н╕ц╕атива стратег╕чно позитивна. Бо залишивши блокаду, ми дозволя╓мо й дал╕ економ╕ц╕ Д/ЛНР ╕нтегруватись в рос╕йську економ╕ку. Чим б╕льше обмежень, тим складн╕ше проводити ╕нтеграц╕ю. До того ж це дасть можлив╕сть уникати корупц╕йно-контрабандистських ускладнень на кшталт «Роттердама+» ╕ створить робоч╕ м╕сця в окупац╕╖ (щонайменше кр╕м силових структур у людей з’явиться альтернатива де працювати). ╢ м╕нус у тому, що це призведе до зниження тиску на Рос╕ю. Але треба визначитись, що для нас важлив╕ша ц╕ль – ╕нтеграц╕я Донбасу в Укра╖ну чи економ╕чний тиск на рос╕йський бюджет за рахунок ╕нтерес╕в наших громадян. До того ж н╕якого стосунку до зняття санкц╕й та м╕жнародних суд╕в зняття блокади не матиме.

Олег Саакян, пол╕толог:
“╤н╕ц╕атива Кучми п╕д╕гр╕ва╓ поразницьк╕ настро╖ серед населення, але р╕зко негативного ефекту поки що не матиме”
— Оск╕льки поки що нема╓ оф╕ц╕йних пояснень в╕д укра╖нсько╖ сторони, а ╓ лише ╕нтерпретац╕я рос╕йсько╖, то складно говорити по сут╕. З одного боку ця ╕н╕ц╕атива може бути як елементом б╕льш широкомасштабно╖ гри. ╤ в цьому розр╕з╕ може розц╕нюватися як позитивна. Наприклад, якщо було би виставлено ряд укра╖нських вимог ╕ умов, за яких може в╕дбутися деблокування. Прим╕ром, повернення гривнево╖ зони в ОРДЛО, заборона сплати п╕дпри╓мствами окупац╕йних “податк╕в” ╕ так дал╕. Щодо повернення полонених... Не можна обм╕нювати людей на пол╕тичн╕ поступки, бо складеться прецедент ╕ так ми пот╕м увесь суверен╕тет впродовж в╕йни по шматах в╕ддамо. Що ж, ╕стер╕я рос╕йських мед╕а з розповсюдженням тез про компенсац╕ю з боку Укра╖ни, про виплати так званим республ╕кам тощо — говорять про те, що РФ намага╓ться п╕дняти ставки з цьому перемовному процес╕. В╕дпов╕дно, як╕сь умови з укра╖нського боку точно були поставлен╕.
Якщо ж розглядати цю ╕н╕ц╕ативу окремо в╕д контексту, ╕ припустити, що вона просто одна, без якого-небудь стратег╕чного плану, то в такому випадку, зв╕сно, така ╕н╕ц╕атива суперечить нац╕ональному ╕нтересу й вигляда╓ як одностороння здача позиц╕й. Тим паче, коли саме таку ╕нтерпретац╕ю з одного боку посилюють рос╕йськ╕ мед╕а, а з ╕ншого — ╖╖ посилю╓ заява про односторонн╓ припинення вогню у в╕дпов╕дь з боку ЗСУ. Все це лише п╕д╕гр╕ва╓ так╕ поразницьк╕ настро╖. Думаю, це обурить найактивн╕шу частину сусп╕льства, але р╕зко негативного ефекту поки що не матиме. Люди оч╕кують пояснень, не готов╕ рубити з плеча. ╤нша ж частина населення знаходиться у стан╕ “медового м╕сяця” з президентом Зеленським, даючи йому високий кредит дов╕ри, який швидко не обнуля╓ться. Тож, зв╕сно, ця пропозиц╕я розширю╓ в╕кно “можливого”, що само собою п╕двищу╓ ризики переговорного процесу. ╤ може бути використана для того, щоб зм╕стити його як в позитивну, так ╕ негативну для Укра╖ни сторону. Власне, под╕бн╕ прецеденти буквально к╕лька рок╕в ми вже в╕дчули на соб╕.

Поговорив Мирослав Л╤СКОВИЧ

ПОРОШЕНКО — ПРО ПЕРЕГОВОРИ В М╤НСЬКУ:
ВИХОДИТЬ, УКРА╥НСЬКА СТОРОНА СТА╢ НА КОЛ╤НА?

Укра╖на н╕коли не заперечувала проти в╕дновлення економ╕чних зв'язк╕в з ОРДЛО, але в ч╕тк╕й в╕дпов╕дност╕ до нац╕ональних ╕нтерес╕в. Про це Петро Порошенко написав у Facebook.
“Занепоко╓ний неспод╕ваною новиною за п╕дсумками зас╕дання ТКГ у М╕нську про н╕бито готовн╕сть Укра╖ни в односторонньому порядку скасувати економ╕чн╕ обмеження щодо ОРДЛО”, - написав п’ятий Президент Укра╖ни.
В╕н нагадав, що 15 березня 2017 року р╕шенням РНБО було призупинено економ╕чн╕ зв'язки з окупованими територ╕ями. Це стало реакц╕╓ю на свав╕льне захоплення укра╖нських державних та приватних п╕дпри╓мств, запровадження рубльово╖ зони та рос╕йсько╖ податково╖ системи.
“Що ж зм╕нилося з того часу? З боку окупанта - н╕чог╕с╕нько. Виходить, укра╖нська сторона ста╓ на кол╕на, про що вже говорив Зеленський?”, - запиту╓ Порошенко.
В╕н наголошу╓: “Ми н╕коли не заперечували проти в╕дновлення економ╕чних зв'язк╕в, але в ч╕тк╕й в╕дпов╕дност╕ до нац╕ональних ╕нтерес╕в Укра╖ни, за умови виконання згаданого р╕шення РНБО, передус╕м, встановлення сталого ╕ тривалого режиму припинення вогню, повернення захоплених державних ╕ приватних п╕дпри╓мств ╖х укра╖нським власникам”.
У зв'язку з цим екс-президент вимага╓ в╕д Володимира Зеленського дати публ╕чну в╕дпов╕дь - на як╕й п╕дстав╕ в╕н дав так╕ директиви делегац╕╖ Укра╖ни.
“Реал╕зац╕я рос╕йського сценар╕ю на Донбас╕ - це зрада нац╕ональних ╕нтерес╕в нашо╖ держави ╕ пам'ят╕ про тисяч╕ укра╖нських патр╕от╕в, як╕ загинули за свободу, суверен╕тет та територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни! Що дал╕? Репарац╕╖ з бюджету Укра╖ни на користь агресора? Автоном╕я з правом вето на суверенн╕ р╕шення держави, на курс до ╢С та НАТО? Не дозволимо реал╕зувати рос╕йський сценар╕й врегулювання ситуац╕╖ на Донбас╕!”, - п╕дкреслив Петро Порошенко.
(Укр╕нформ)

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21206

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков