Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3537)
З потоку життя (6772)
Душі криниця (3653)
Українці мої... (1496)
Резонанс (1559)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: СМЕРТЬ УКРА╥НСЬКО╥ КУЛЬТУРИ В╤Д КОРОНОВ╤РУСУ
Вистачило б написати цих к╕лька сл╕в, бо ця тема важлива лише для м╕зерно╖ к╕лькост╕ людей, а...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВОНИ ПАЛЯТЬ - МИ ГАСИМО
Це – як дв╕ раси, що в╕др╕зняються одна в╕д друго╖ наявн╕стю мозку, або можна ще сказати,...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЦЯ НЕПОТР╤БНА СВОБОДА
Люди охоче м╕няють персональну свободу на послух, бо ╕нфантильн╕сть у них плекають упродовж...


"ЗВИЧАЙНИЙ МАНКУРТ": ВЕТЕРАНА АТО ОБУРИЛО ╤НТЕРВ'Ю УСИКА ПРОПАГАНДИСТАМ
Ветеран АТО Леон╕д Остальцев висловився на адресу укра╖нського боксера Олександра Усика.


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: НЕСТЕРПНА ЛЕГК╤СТЬ ПРИСТОСУВАНСТВА
Добров╕льна лояльн╕сть до пол╕тики, яку проводить кожна влада, виника╓ радше з вигоди, ан╕ж з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 07.06.2019
ПЕРЕЯСЛАВСЬКА ТРАГЕД╤Я – СТРАШНИЙ «╤СПИТ» ДЛЯ ПРАВООХОРОННО╥ СИСТЕМИ

“Усв╕домлюю вину. М╕ру. Ступ╕нь. Глибину”, або Дещо про в╕дпов╕дальн╕сть за смерть маленького Кирила Тлявова

Траг╕чна загибель 5-р╕чного Кирила Тлявова в╕д рук п’яних сп╕вроб╕тник╕в пол╕ц╕╖ в районному м╕ст╕ Переяслав на Ки╖вщин╕ на коротку мить похитнула кр╕сло п╕д м╕н╕стром МВС Арсеном Аваковим. За смерть дитини, що настала в результат╕ кульового поранення в голову у столичн╕й л╕карн╕ за три доби п╕сля фатального постр╕лу (як кажуть сл╕дч╕, пол╕цейськ╕ розважалися в компан╕╖ ╕ стр╕ляли по пляшках) посадою одразу поплатився оч╕льник обласного пол╕цейського главку. Хоча громадськ╕сть, що з╕бралася п╕д ст╕нами буд╕вл╕ МВС у веч╕р смерт╕ хлопчика, вимагала персонально╖ в╕дпов╕дальност╕ безпосередньо м╕н╕стра.
В╕дпов╕дальн╕сть не т╕льки перед законом, а й перед самим собою
Каяття пол╕цейських чиновник╕в п╕знього вечора на ганку центрально╖ буд╕вл╕ МВС на вулиц╕ Богомольця в Ки╓в╕, виглядало як у знаменит╕й сатиричн╕й п’╓с╕ Леон╕да Ф╕латова “Про Федота-стр╕льця...”. Отам, де: “Сознаю свою вину. Меру. Степень. Глубину. И прошу меня направить на текущую войну...”. Голова Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ Серг╕й Княз╓в оголосив про добров╕льну в╕дставку кер╕вника Нацпол╕ц╕╖ Ки╖всько╖ област╕ Дмитра Ценова – той начебто попросив направити його для проходження служби в зону ООС, на Донбас. Сусп╕льне напруження це до певно╖ м╕ри “збило”, хоча не зменшило к╕лькост╕ нищ╕вно╖ критики в б╕к правоохоронц╕в.
“Ставлення МВС до трагед╕╖. Реформа? "Пол╕ц╕я"? Ведмедик у см╕тнику. П╕дкаж╕ть, о котр╕й Нацдружини п╕кетують Банкову ╕з вимогою "Зеленський, зв╕льни Авакова"? Напевно, НД варто п╕дтримати в цьому протест╕ ╕ ╕ншим патр╕отичним силам?”, – у╖дливо зауважив журнал╕ст, телеведучий, громадський д╕яч В╕тал╕й Гайдукевич, коментуючи фото, яке виклали користувач╕ мереж╕ наступного ранку.
На ньому прибиральник оперативно л╕кв╕ду╓ насл╕дки н╕чно╖ громадсько╖ акц╕╖ поб╕ля пол╕цейського в╕домства – разом з лампадками та кв╕тами до см╕тт╓во╖ тачки потрапив ╕ великий ╕грашковий ведмедик, якого залишили актив╕сти у знак жалоби за дитиною. "На жаль, пам'ять про загиблого хлопчика, в головах прац╕вник╕в МВС трималась до 7:30 ранку...”, – саркастично коментували й ╕нш╕ користувач╕ FB.
Досить радикальну думку висловив у сво╓му мережевому допис╕ журнал╕ст Остап Дроздов, який вважа╓, якщо президент не вимагатиме в ц╕й ситуац╕╖ в╕дставки Арсена Авакова – отже оф╕ц╕йно визна╓ його сво╖м «регентом». Мовляв, “якщо Зеленський пол╕тично не обнулить Авакова, то Аваков обнулить Зеленського. Час ╤кс настав.”
Вт╕м, Володимир Зеленський встиг ще до в╕д’╖зду в Брюссель висловити сп╕вчуття родин╕ загиблого малюка та наоб╕цяти ус╕ляко╖ кари на голови винуватц╕в трагед╕╖. А тим часом, заре╓стрована на сайт╕ президента петиц╕я про в╕дставку Арсена Авакова вже за першу добу набрала близько 13 тисяч голос╕в – б╕льше половини ╕з 25 тисяч необх╕дних для розгляду. Люди не в╕рять у те, що у оч╕льника МВС стане мужност╕ узяти на себе сповна в╕дпов╕дальн╕сть за ско╓не п╕длеглими. Як це роблять його ╓вропейськ╕ колеги нав╕ть у набагато “легших” випадках.
Час X настав, але для кого?
Тим часом, м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Арсен Аваков ╕ голова Нацпол╕ц╕╖ Серг╕й Княз╓в зустр╕лися з мамою ╕ бабусею Кирила Тлявова. Зазнача╓ться, що п╕д час сп╕лкування чиновники принесли сво╖ сп╕вчуття мам╕ Тетян╕ ╕ бабус╕ Олександр╕.
"Р╕дн╕ Кирила попросили орган╕зувати психолог╕чну допомогу для старшого сина Дениса Тлявова. Була досягнута домовлен╕сть, що Нацпол╕ц╕я направить в с╕м'ю Тлявових фах╕вц╕в-психолог╕в, що спец╕ал╕зуються на робот╕ з людьми, як╕ пережили втрату близьких", – йдеться в пов╕домленн╕ прес-служби в╕домства.
Княз╓в запевнив ж╕нок, що з боку пол╕ц╕╖ буде надана вся необх╕дна допомога для розсл╕дування обставин трагед╕╖.
"Я вам об╕цяю, що ми будемо уважно стежити за ходом розсл╕дування ╕ т╕сно комун╕кувати з ДБР ╕ прокуратурою. Я спод╕ваюся, що суд призначить адекватне покарання", – п╕дкреслив також Аваков.
Як п╕дм╕тила пол╕тичний психолог Св╕тлана Чун╕х╕на, под╕бн╕ трагед╕╖ – це завжди з╕ткнення особистих помилок ╕ викривлення ситуац╕╖. Саме про виправлення ганебно╖ ситуац╕╖ люди хочуть чути в╕д високих чин╕в докладн╕ше. Мовляв, сусп╕льство пов╕рить у "вжит╕ заходи", т╕льки тод╕, коли вони носитимуть не ст╕льки каральний, як виховний ╕ ц╕нн╕сний характер, та будуть прозор╕ для широкого загалу.
(Укр╕нформ)

У ПОЛ╤Ц╤╥ РОЗПОВ╤ЛИ ПРО ХРОНОЛОГ╤Ю ПОД╤Й

Голова Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ Серг╕й Княз╓в розкрив повну хронолог╕ю д╕й пол╕ц╕╖ п╕сля поранення 5-р╕чного хлопчика з Переяслава, внасл╕док чого в╕н помер. Про д╕╖ пол╕ц╕╖ в╕н розпов╕в  еф╕р╕ ток-шоу  "Право на владу" на телеканал╕ "1+1", переда╓ ТСН.
О 16:55 у п’ятницю, 31 травня на телефон в╕дд╕лу пол╕ц╕╖ над╕йшло пов╕домлення в╕д чергового л╕каря Переяславсько╖ районно╖ л╕карн╕ про те, що до них доставлено 5-р╕чного хлопчика. В╕н ма╓ черепно-мозкову травму, заб╕й головного мозку, внутр╕шньо мозкову гематома к╕сток черепа зл╕ва. "Сл╕дчо-оперативна група прибула у районну л╕карню. Оф╕цери пол╕ц╕╖ опитали батьк╕в. Перше питання було: що сталося. Вони пояснили, що дитина гралася на вулиц╕ та впала, вдарившись головою об брук╕вку. П╕сля опитування л╕кар╕в пол╕цейськ╕ теж не змогли встановити б╕льше конкретних обставин", - каже Княз╓в. Дитину пол╕цейськ╕ не бачили, оск╕льки з нею працювали л╕кар╕. Пол╕цейських можуть допустити до потерп╕лих у двох випадках: якщо вони св╕дом╕ або сп╕лкування з пол╕цейськими не принесе втрати здоров'я потерп╕лому. "З╕бравши дан╕ ╕ маючи попередньо такий д╕агноз, сл╕дчо-оперативна група прибула на м╕сце пад╕ння дитини, де виявила плями кров╕ на брук╕вц╕. Пол╕цейськ╕ оглянули м╕сце, вилучили нашарування ╜рунту, почали опитувати людей щодо обставин под╕╖", - пояснив в╕н.
О 23:13 з л╕карн╕ над╕йшло пов╕домлення, що х╕рург, який прибув з обласно╖ л╕карн╕ Ки╓ва, зак╕нчивши оглядати рентген-зн╕мок дитини, виявив сторонн╓ т╕ло. В╕н також пов╕домив, що ╓ вх╕дний кульовий отв╕р у передн╕й частин╕ голови. В╕н розпочав оглядати зн╕мок близько 23 години. "П╕сля цього сл╕дчий вн╕с пов╕домлення про злочин у ╢диний державний ре╓стр досудових розсл╕дувань про порушення тяжкого злочину, тобто статт╕ 121 частини першо╖ - умисне нанесення т╕лесних ушкоджень. Кер╕вник в╕дд╕лу п╕дняв про тривоз╕ особовий склад районного в╕дд╕лку пол╕ц╕╖ ╕ перш╕ оф╕цери крим╕нально╖ пол╕ц╕╖ отримали завдання допомагати сл╕дчо-оперативн╕й груп╕ додатково проводити ╕ розширити пошуки св╕дк╕в ╕ огляду прилеглих територ╕й", - каже Княз╓в. На в╕дстан╕ 40 метр╕в в╕д м╕сця пад╕ння дитини на краю урвища пол╕цейськ╕ виявили залишки склянок ╕ пляшки. "В╕дпов╕дно в╕д м╕сця виявлення пляшок ╕ пад╕ння з'явилася тра╓ктор╕я пошуку.
На друг╕й сторон╕ урвища, на ╜анку будинку були знайден╕ дек╕лька г╕льз. Це дало можлив╕сть припустити оф╕церам, що це було м╕сце вчинення правопорушення. Пол╕цейськ╕ встановили, що будинок належить колишн╕й дружин╕ нин╕шнього прац╕вника пол╕ц╕╖ цього ж в╕дд╕лку. За узгоджен╕стю з м╕сцевим прокурором, який був на м╕сц╕ пригоди, пол╕цейськ╕ зайшли на обшук будинку, ╕нш╕ прац╕вники пол╕ц╕╖ почали пошуков╕ заходи щодо встановлення вс╕х учасник╕в под╕й", - розпов╕в кер╕вник Нацпол╕ц╕╖. О 4.04 вс╕х чотирьох ос╕б, як╕ брали участь у правопорушенн╕, було доставлено у в╕дд╕л пол╕ц╕╖. "За цей пром╕жок часу, м╕ж 23.30 вечора ╕ 4.04 ранку було проведено три нев╕дкладних обшуки в помешканнях, аби була можлив╕сть негайного вилучити вс╕ речов╕ докази у ц╕й справ╕", - розпов╕в в╕н.
Як пов╕домляв УН╤АН, 31 травня у Переяслав-Хмельницькому патрульн╕ пол╕цейськ╕ ╤ван Приходько та Володимир Петровець нап╕дпитку влаштували стр╕лянину з вогнепально╖ збро╖ по металевих банках та ╕нших предметах, розташованих у м╕сц╕, де могли перебувати люди. Вони влучили у 5-р╕чного Кирила Тлявова, який перебував на дитячому майданчику б╕ля будинку. Дитину госп╕тал╕зували. 3 червня хлопчик помер у столичн╕й л╕карн╕. Патрульних п╕дозрюють у грубому порушенн╕ громадського порядку, вчиненому ╕з застосуванням вогнепально╖ збро╖ групою ос╕б (ч. 4 ст. 296 Крим╕нального кодексу Укра╖ни) та в умисному вбивств╕ малол╕тньо╖ дитини, вчиненому групою ос╕б (п. п. 2, 12 ч. 2 ст. 115 ККУ). 4 червня Голос╕╖вський райсуд Ки╓ва обрав ╖м запоб╕жн╕ заходи у вигляд╕ тримання п╕д вартою до 30 липня без альтернативи внесення застави.
www.unian.ua

П╤ДОЗРЮВАН╤ В╤ДМОВЛЯЮТЬСЯ СП╤ВПРАЦЮВАТИ З╤ СЛ╤ДСТВОМ

Обо╓ пол╕цейських, п╕дозрюваних у вбивств╕ 5-р╕чного хлопчика на Ки╖вщин╕, в╕дмовляються сп╕впрацювати з╕ сл╕дством. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це заявив на зас╕данн╕ Ком╕тету Верховно╖ Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронно╖ д╕яльност╕ голова Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ Серг╕й Княз╓в.
За його словами, обо╓ п╕дозрюваних пол╕цейських не дали визнавальних св╕дчень ╕ взагал╕ в╕дмовилися сп╕впрацювати з╕ сл╕дством. Те ж саме п╕дтвердив на зас╕данн╕ ком╕тету ╕ директор Державного бюро розсл╕дувань Роман Труба, який заявив, що жодного сприяння сл╕дству з боку п╕дозрюваних нема╓. Кр╕м того, Труба запевнив член╕в ком╕тету, що «н╕якого п╕дмазування ми не допустимо». В╕н пов╕домив, що досудове сл╕дство з розсл╕дування даного злочину триватиме до 6 м╕сяц╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 07.06.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21205

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков