Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 18.06.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 18.06.2004
НАРЕШТІ В КРИМУ - ЧЕРГА В УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ!
Віктор ХОМЕНКО.

НА ВСТУПНИХ іспитах на конкурсній основі до української гімназії Сімферополя атмосфера вузівської сесії. Хвилювання у дитячих та батьківських очах і душах про одне: приймуть чи ні?
У щільній черзі завжди затісного старого дитсадка (нинішнього помешкання гімназії в переддень новосілля) розмови про прагнення потрапити саме сюди: "на кримський острівець державної мови". Серед кандидатів у гімназисти багато представників різних національностей, є й з російським громадянством батьків.
Обдарованих дітей (від першокласників й старших) та їх рідних приваблюють перспективи наступного навчання рідною мовою у вузах України, ґрунтовна інноваційна гімназійна підготовка з точних і гуманітарних дисциплін, де дають знання кількох мов; гуртки й факультативи на будь-який смак, оволодіння
комп'ютером й азами інформатики, і, звісно ж, високий фаховий рівень педагогів, здатних виховати високоосвічених, чесних й порядних громадян та ще - комфортність сучасних корпусів нового приміщення гімназії.
Нині співбесіда з дітьми, відібраними за результатами тестування і диктанту. На фоні заспокійливої музики приязні, усміхнені психолог, завуч, педагоги різних дисциплін на чолі з директором української гімназії Наталією Руденко проводять співбесіди.
Мета - "поспілкуватися, відчути рівень розвитку, мислення, пам'яті, душу, нахили і здібності дитини, яка має так розказати про себе, щоб ми її побачили". Потоком кандидатів наставники задоволені: "можуть робити якісний вибір, адже перед ними держава поставила відповідальне завдання - плекати майбутнє України, відбирати здібних, обдарованих дітей незалежно від місця проживання". Зараз задовольняють запити лише Сімферополя, бо всіх бажаючих отримати освіту державною мовою прийняти не в змозі. Чимало дітей розповідають про свої нахили, устремління, перемоги в олімпіадах і конкурсах, показують дипломи, грамоти й відзнаки. Їх завдання "розповісти про себе екіпажу космічного корабля інопланетян, які про Крим й Україну ще не знають нічого". Тут атмосфера розкутості: можна й заспівати, й станцювати, й прочитати улюбленого або й власного вірша, показати всі свої здібності... 
П'ятикласник Ярослав Павлов прагне перейти сюди з СШ № 40, бо "хоче розмовляти українською не лише в сім'ї", мріє стати художником... Четвертокласниця Катя Серьогіна з 41-ї школи прагне в українську гімназію, "щоб досконало знати рідну мову і добре оволодіти різними знаннями"... Валентина Миколаївна Хребтова - одночасно бабуся й мама дев'ятирічної Іринки (котра закінчила від першого по третій класи екстерном і ще успішно оволодіває грою на фортепіано в третій муз-школі), вважає, що обдарування дівчинки гідно огранять саме тут, "на території українського слова й культури, де гарне ставлення до дітей"... Михайло Степанюк днями переїхав з Дніпропетровська, де чотири роки вчився в українській гімназії, тож бажає продовжити "гризти граніт науки тільки тут, бо це єдина українська гімназія, що для мене дуже важливо". Мріє стати програмістом-комп'ютерником і шахістом... Віра Фесенко переводиться на конкурсній основі з дев`ятої лінгвістичної гімназії, де була відмінницею й лідером в класі. Хоча сюди добиратися буде далекувато, та бажає підвищити свій рівень знань з української, англійської, французької й німецької мов, вдосконалити музичні й поетичні здібності "в рідному мовному середовищі". Бо знає: "тут чудова дисципліна, на висоті морально-психологічний рівень, реальна перспектива вступу до престижних вузів, справжнє патріотичне виховання й українська аура".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 18.06.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2119

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков