Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НЕ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИМЕ ВОДОЮ РОС╤ЙСЬК╤ БАЗИ У КРИМУ
Про це заявив пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ПРЕЗИДЕНТ ЗАЯВЛЯ╢ ПРО В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ ТИХ, ХТО «ЗДАВ КРИМ»
Про це в╕н заявив у Посланн╕ до Верховно╖ Ради про внутр╕шн╓ ╕ зовн╕шн╓ становище Укра╖ни


М╤НРЕ╤НТЕГРАЦ╤╥ ЗАКЛИКА╢ НЕ НАЗИВАТИ КРИМ АНЕКСОВАНИМ - ЛИШЕ ОКУПОВАНИМ
"Тобто, громадяни Укра╖ни в Криму позбавляються сво╖х прав як громадяни, як╕ п╕дпадають п╕д...


МЗС ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ НЕЗАКОНН╤ АРХЕОЛОГ╤ЧН╤ РОЗКОПКИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це пов╕домила перший заступник м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова у коментар╕ Укр╕нформу


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ НОВУ УМОВУ ЗАПРОВАДЖЕННЯ В УКРА╥Н╤ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ
Про це в╕н сказав в ╕нтерв'ю чотирьом укра╖нським телеканалам
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 31.05.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 31.05.2019
ВЕРХОВНИЙ СУД В╤ДМОВИВСЯ РОЗГЛЯДАТИ ПОЗОВ ПРО СКАСУВАННЯ УКАЗУ ЗЕЛЕНСЬКОГО ПРО РОЗПУСК ВР

Верховний суд в╕дмовився розглядати позов до президента Укра╖ни Володимира Зеленського про визнання нечинним указу президента про розпуск Верховно╖ Ради Укра╖ни. Про це йдеться в ухвал╕ ВС в╕д 27 травня 2019 року у справ╕ № 9901/275/19.
"Верховний Суд в╕дмовив у в╕дкритт╕ провадження у справ╕ за позовом до президента Укра╖ни Володимира Зеленського про визнання протиправним ╕ нечинним указ президента Укра╖ни в╕д 21 травня 2019 року № 303/2019 "Про дострокове припинення повноважень Верховно╖ Ради Укра╖ни та призначення позачергових вибор╕в" у зв’язку з тим, що розгляд тако╖ справи в╕днесено до юрисдикц╕╖ Конституц╕йного Суду Укра╖ни", - наголошу╓ться у пов╕домленн╕. Зокрема, Верховний Суд д╕йшов висновку, що за зм╕стом положень ч. 2 ст. 147, ч. 1 ст. 150 Конституц╕╖ перев╕рка на предмет в╕дпов╕дност╕ Основному закону вс╕х без винятку правових акт╕в Верховно╖ Ради ╕ президента належить до повноважень Конституц╕йного Суду.
"Позивач об╜рунтував позовн╕ вимоги тим, що дострокове припинення повноважень Верховно╖ Ради Укра╖ни порушу╓ його права як виборця, який брав участь у виборах народних депутат╕в Укра╖ни 26 жовтня 2014 року ╕ зац╕кавлений у безперервн╕й ╕ стаб╕льн╕й робот╕ парламенту. Стверджував, що призначення позачергових вибор╕в до ВРУ на 21 липня 2019 року теж порушу╓ його виборч╕ права (не т╕льки як виборця, але ╕ як суб’╓кта права на самовисунення кандидатом у народн╕ депутати Укра╖ни), а саме перешкоджа╓ його планам на в╕дпочинок вл╕тку та участ╕ у виборах народних депутат╕в Укра╖ни, як ╕ планувалося, восени", - йдеться у пов╕домленн╕. Також, Верховний Суд звернув увагу, що Кодекс адм╕н╕стративного судочинства Укра╖ни регламенту╓ порядок розгляду не вс╕х публ╕чно-правових спор╕в, а лише тих, як╕ виникають у результат╕ зд╕йснення суб'╓ктом владних повноважень саме управл╕нських функц╕й ╕ розгляд яких безпосередньо не в╕днесено до п╕дсудност╕ ╕нших суд╕в. "У р╕шенн╕ зазначено, що конституц╕йний процес дострокового припинення повноважень ВРУ та участь у цьому процес╕ президента Укра╖ни не ╓ формою реал╕зац╕╖ його управл╕нських функц╕й ╕ не може п╕дпадати п╕д контроль суду адм╕н╕стративно╖ юрисдикц╕╖", - йдеться у пов╕домленн╕. "Ухвала може бути оскаржена до Велико╖ Палати Верховного Суду протягом п'ятнадцяти дн╕в з дня ╖╖ прийняття", - заявили в суд╕.
Нагада╓мо, 20 травня Володимир Зеленський оф╕ц╕йно вступив на посаду президента Укра╖ни. Виступаючи з╕ зверненням до народу Укра╖ни, Зеленський заявив, що розпуска╓ Верховну Раду восьмого скликання. Головним аргументом для розпуску парламенту Зеленський назвав дуже низьку дов╕ру громадян Укра╖ни до ц╕╓╖ ╕нституц╕╖ — 4%, а юридичним — в╕дсутн╕сть коал╕ц╕╖ фактично з 2016 року. П╕сля консультац╕й з главами фракц╕й в╕н п╕дписав указ про проведення дострокових вибор╕в 21 липня. Указ набрав чинност╕ 23 травня, а 24 травня в Укра╖н╕ оф╕ц╕йно розпочалася передвиборча кампан╕я. До Верховного суду подали три заяви про визнання незаконним указу про розпуск Верховно╖ Ради.
www.unian.ua

ТИМ ЧАСОМ…
Конституц╕йний суд у в╕второк, 4 червня, розгляне питання щодо визначення форми конституц╕йного провадження у справ╕ за поданням народних депутат╕в щодо конституц╕йност╕ указу президента про дострокове припинення повноважень Верховно╖ Ради. Як пов╕домля╓ться на сайт╕ КС, 4 червня в╕дбудеться зас╕дання Велико╖ палати Конституц╕йного суду Укра╖ни, яка розгляне «питання щодо визначення форми конституц╕йного провадження у справ╕ за конституц╕йним поданням 62 народних депутат╕в Укра╖ни щодо в╕дпов╕дност╕ Конституц╕╖ Укра╖ни (конституц╕йност╕) Указу Президента Укра╖ни «Про дострокове припинення повноважень Верховно╖ Ради Укра╖ни та призначення позачергових вибор╕в»».
Як пов╕домляв УН╤АН, 21 травня президент Володимир Зеленський п╕дписав указ про дострокове припинення повноважень ВР та призначення позачергових вибор╕в на 21 липня. 24 травня представники "Народного фронту" внесли до Конституц╕йного суду подання про неконституц╕йн╕сть указу щодо розпуску Верховно╖ Ради. В╕дпов╕дне подання п╕дписали 62 народн╕ депутати. Вони просять суд в╕дкрити конституц╕йне провадження за цим поданням, визнати його нев╕дкладним та розглянути протягом м╕сяця, а також визнати указ президента про розпуск Верховно╖ Ради та призначення позачергових вибор╕в до парламенту неконституц╕йним.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 31.05.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21184

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков