Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 24.05.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 24.05.2019
КРА╥НА ПОЧАЛА ЖИТИ З НОВИМ ПРЕЗИДЕНТОМ

В╕нок не впав, двер╕ не зачинилися, к╕ношна казка 95 кварталу стала бувальщиною. У Ки╓в╕ пройшла ╕навгурац╕я шостого президента Укра╖ни.
З непри╓мних деталей: посв╕дчення президента впало на п╕длогу п╕сля вручення його Володимиру Олександровичу. Але для тих, хто зазвичай шука╓ символи в тому, що в╕дбува╓ться, ╓ ще один – деяк╕ виборц╕ Володимира Зеленського, як╕ прийшли в Мар╕╖нський парк, знали слова державного г╕мну. ╤ нав╕ть п╕дсп╕вували. Це важливо. Тому що виборц╕ Януковича нав╕ть не вставали, коли в╕н звучав.
З восьмо╖ ранку б╕ля Мар╕╖нського парку розставили зал╕зн╕ рамки ╕ оч╕кували народ, який прийде прив╕тати свого переможця. Я теж вир╕шила почати св╕й день з Мар╕╖нки. Всупереч оч╕куванням, стовпотвор╕ння не було. Люди п╕дходили пов╕льно. Можливо, народу було б б╕льше, якби ╕навгурац╕я проходила у вих╕дний день.
У парку було повно пол╕ц╕╖, УДО-шник╕в, людей суворого виду. Я проходжу повз бабусь, як╕ моляться б╕ля хреста, встановленого б╕ля огорож╕, за мир у всьому св╕т╕. Вони тут вже майже дев'ять рок╕в стоять. П╕дходжу до присутн╕х. Вони под╕ляються умовно на три типи. Найб╕льш нечисленний – ╕дейн╕ ненависники Порошенка, ще одн╕ – т╕, хто голосував за Зе, тому що Тимошенко не пройшла, ╕ туристи, як╕ голосували проти нового президента, але прийшли подивитися, а ще – трохи м╕ських божев╕льних ╕ окремий тип – м╕цн╕ хлопц╕, як╕ в╕дмовлялися представлятися, фотографуватися, але при цьому голосн╕ше за вс╕х, наприклад, фукали на адресу президента.
Якщо чесно, то достукатися ╕ поговорити з молоддю тут було складно. Майже вс╕ чомусь в╕дмовлялися розмовляти з журнал╕стами, а к╕лька людей з посм╕шкою мен╕ сказали: ми не можемо, ми на робот╕. Що за робота – не уточнили. Ще о 9-й годин╕ людей було на диво мало. Ближче до десято╖ ранку народу стало б╕льше.
Потусовавшись в Мар╕╖нц╕, я п╕шла до входу на площу б╕ля буд╕вл╕ Ради, зв╕дки заходили посли. У чому кожна ╕навгурац╕я схожа на попередню, так це в коментарях посл╕в. Т╕, хто погоджувався говорити, в╕тали виб╕р укра╖нського народу ╕ випром╕нювали впевнен╕сть, що новий президент буде працювати на благо сусп╕льства ╕ сво╓╖ держави.
На площ╕ б╕ля входу в парламент була облаштована сцена для тих, хто пише ╕ зн╕ма╓, ╕ величезний екран. Примостившись, я побачила одного з член╕в Зе-команди, п╕сля першого туру в╕н охоче давав коментар╕, але п╕сля другого вже робив це анон╕мно, оск╕льки «перемога Володимира Олександровича зм╕ню╓ ╕ його статус, ╕ силу його сл╕в». Я прив╕тала друга нового президента ╕ абсолютно миролюбно запитала:
- При╖хав Портнов. Х╕ба правильно вам так починати?
- А х╕ба у попередньо╖ влади не було часу з ним роз╕братися? – в╕дпов╕в в╕н запитанням на запитання.
- Але ж кажуть, його люди ф╕нансували вашу кампан╕ю?
- Ну, ви ж розум╕╓те, що таке кампан╕я. Грош╕ беруться зв╕дус╕ль, друз╕, друз╕ друз╕в, родич╕, ми ж не могли перев╕ряти кожну тисячу, яка впала на рахунок.
- А Приват? Ви розум╕╓те, що повернення двох м╕льярд╕в – це вимога МВФ, а дефолт – це удар по пенс╕онерах? Вони або перестануть л╕куватися, або перестануть ╖сти. Швидше л╕куватися – ц╕ни ж злетять.
- А хто сказав «дефолт»? Передумов нема╓. А Приват нац╕онал╕зували криво-косо. Якщо у Порошенка хот╕ли допомогти ф╕нансов╕й систем╕, це треба було робити бездоганно. Не можна нац╕онал╕зувати системн╕ банки в розрахунку на те, що ти не програ╓ш вибори.
Радник нового президента разом ╕з штабною молоддю п╕шов п╕д купол. А я залишилася стояти з журнал╕стами. Тут же через якийсь час з'явився Айварас Абромавичюс. Усм╕хнувся. Знову начисто спростував п╕дозри про ймов╕рний дефолт.
Хтось з╕ штабу Президента намагався суворо опитувати сп╕вроб╕тник╕в апарату Верховно╖ Ради, чому п╕д купол не пускають вс╕х журнал╕ст╕в.
«У нас порядок ╕ акредитац╕я, без останньо╖ ми не пуска╓мо людей», – стримано, але вв╕чливо в╕дпов╕ли зв╕дти.
Кр╕м Разумкова, побачила ще одного сп╕вроб╕тника штабу нового президента Святослава Юраша. Його батько очолю╓ департамент у справах рел╕г╕й в м╕н╕стерств╕ культури, а сам в╕н нещодавно обв╕нчався на Фанар╕, в Константинопол╕. Для людей, для яких важливий Томос, це могло б стати позитивним сигналом. При на╖здах на автокефал╕ю, можливо, син одного з учасник╕в процесу зможе якось вставити сво╓ слово. ╤, можливо, це слово не буде проти.
Повз, п╕д невдоволене улюлюкання натовпу, в буд╕влю Ради пройшли Уляна Супрун ╕ Арсен Аваков.
╤ нарешт╕ з'явився сам Володимир Олександрович. В╕н пройшов уздовж паркану. Потис руки тим, до кого дотягнувся, поплескав у б╕к журнал╕ст╕в. (Промах, ми ж не глядач╕). За к╕лька хвилин почалося зас╕дання.
В ╕навгурац╕╖ завжди ╓ щось хвилююче. Це як ще один факт, який св╕дчить про те, що держава в╕дбулася. ╤нтрига – чи буде Володимир Зеленський (з його рел╕г╕йною ╕дентичн╕стю не все зрозум╕ло, але сказав, що в Бога в╕рить) класти руку на Пересопницьке ╢вангел╕╓ – розв╕ялася ще вчора. На оф╕ц╕йному акаунт╕ Православно╖ церкви Укра╖ни з'явився великий статус про саму книгу та ╕нформац╕я, що ╖╖ будуть використовувати п╕д час урочистост╕. Вранц╕ ще один з пом╕тних священик╕в зняв напругу, теж сказавши, що такою ╓ традиц╕я. Загалом все пройшло за планом – зачитування результат╕в, присяги. Ц╕каве почалося в процес╕ виголошення в╕тального слова.
Звертаючись тепло ╕ загалом по-доброму до простого укра╖нця, Президент п╕дкреслено зневажливо звернувся до уряду, запропонувавши ╖м взяти ручку, пап╕р ╕ писати заяву про в╕дставку. Звинувачення гуртом ус╕╓╖ чинно╖ влади прямо на ╕навгурац╕╖ – такого за час╕в Незалежност╕ ще не було.
Так само безапеляц╕йно новий президент закликав п╕ти у в╕дставку генпрокурора, голову СБУ та м╕н╕стра оборони. Ма╓ право. Але пор╕внювати ус╕х трьох ╕ закликати п╕ти, не показавши – ким в╕н ╖х зам╕нить, виглядало вельми самовпевнено. Хоча так, т╕тоньки з яскраво-червоною розмазаною помадою з групи п╕дтримки за огорожею кричали «ура» ╕ показували силовикам середн╕й палець.
Володимир Олександрович уже вступив у передвиборчу кампан╕ю. В╕н хот╕в закр╕пити усп╕х ╕ з╕брати голоси ненависник╕в влади ще тепленькими. Його можна зрозум╕ти. Це добре для його рейтингу. Як це буде для кра╖ни – поки незрозум╕ло. Я лиш пам'ятаю, що у 2006-2007 роках Парт╕я рег╕он╕в ставила в список кого завгодно, оск╕льки не п╕дготувала кадри.
У лож╕ зовс╕м похмуро сид╕в Порошенко. Його пол╕тсила готова до вибор╕в, а от тональн╕сть того, що в╕дбува╓ться, мабуть, дратувала. Все ж поважна традиц╕я мала б вже укоренитися.
Вишенькою ╕навгурац╕йно╖ промови стало оголошення про розпуск парламенту 8-го скликання. Журнал╕ст╕в це не здивувало: ус╕, хто займа╓ться пол╕тикою, припускали такий х╕д. Хоча це... дещо псувало урочист╕сть моменту. Вс╕ звикли до якихось правил, вв╕чливост╕, хоча б до зовн╕шнього шанування державних ╕нститут╕в, у тому числ╕ до парламентаризму. Звичайно, президенти у нас воюють з парламентом, але не в день свого сходження. По факту, новий президент не помилував н╕кого.
П╕сля зак╕нчення ╕навгурац╕йно╖ промови сп╕кер Андр╕й Паруб╕й закрив зас╕дання словами: «Було весело». Парламентар╕╖ п╕шли зас╕дати, гарант Конституц╕╖ – приймати посл╕в.
Кра╖на почала жити з новим Президентом.
Лана Самохвалова
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 24.05.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21170

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков