Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НАПРАВИЛА ВОСЬМЕ ПОВ╤ДОМЛЕННЯ ДО СУДУ В ГААЗ╤ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РФ У КРИМУ
Матер╕али з╕брали прокуратура АРК разом ╕з правозахисною неурядовою громадською орган╕зац╕╓ю...


УКРА╥НА ЗАПРОШУ╢ ПОЛЬЩУ ДОЛУЧИТИСЯ ДО М╤ЖНАРОДНО╥ ПЛАТФОРМИ З ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Про це заявив м╕н╕стр закордонних справ Дмитро Кулеба


СУПЕРНИЦЯ ЛУКАШЕНКА НА ВИБОРАХ РОЗПОВ╤ЛА, ЩО ДУМА╢ ПРО ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ ТА ДОНБАСУ
"Що стосу╓ться Донбасу, то там йде в╕йна, ╕ це жахливо. Люди не повинн╕ гинути на в╕йн╕. Я...


ОКУПАНТИ ЗАБРАЛИ ЗЕМЛЮ МАЙЖЕ В 4000 КРИМЧАН
збройна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни розпочалася 20 лютого 2014 року з окупац╕╖ Кримського...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБГОВОРИВ З ПУТ╤НИМ ПЕРЕМИР’Я НА ДОНБАС╤
Про це йшлося п╕д час ╖хньо╖ телефонно╖ розмови, пов╕домили у пресслужб╕ глави держави.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 24.05.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 24.05.2019
ЗЕЛЕНСЬКИЙ РОЗПУСТИВ РАДУ, ВИБОРИ - 21 ЛИПНЯ

Президент Укра╖ни Володимир Зеленський п╕дписав указ про розпуск Верховно╖ Ради ╕ призначення позачергових вибор╕в на 21 липня.
В╕дпов╕дний документ оприлюднено 21 травня на сайт╕ глави держави.
"Керуючись частиною другою статт╕ 77, частинами шостою ╕ сьомою статт╕ 83, пунктом 1 частини друго╖ статт╕ 90 Конституц╕╖ Укра╖ни та в╕дпов╕дно до пункт╕в 7 ╕ 8 частини першо╖ статт╕ 106 Конституц╕╖ Укра╖ни постановляю: припинити достроково повноваження Верховно╖ Ради Укра╖ни восьмого скликання. Призначити позачергов╕ вибори до Верховно╖ Ради Укра╖ни на 21 липня 2019 року", - йдеться в Указ╕.
Зг╕дно з документом, Каб╕нету м╕н╕стр╕в Укра╖ни доручено забезпечити ф╕нансування позачергових вибор╕в до Верховно╖ Ради Укра╖ни.
Зазнача╓ться також, що цей Указ набира╓ чинност╕ з дня його опубл╕кування.
Так, в╕дпов╕дно до частини друго╖ статт╕ 77 Конституц╕╖ Укра╖ни, позачергов╕ вибори до Верховно╖ Ради призначаються Президентом Укра╖ни ╕ проводяться в пер╕од 60 дн╕в ╕з дня опубл╕кування р╕шення про дострокове припинення повноважень ВР.
Разом з тим, частини шоста ╕ сьома статт╕ 83 Конституц╕╖ визначають, що коал╕ц╕я депутатських фракц╕й у ВР форму╓ться протягом одного м╕сяця з дня в╕дкриття першого зас╕дання парламенту, що проводиться п╕сля чергових або позачергових вибор╕в, або протягом м╕сяця з дня припинення д╕яльност╕ коал╕ц╕╖. При цьому коал╕ц╕я вносить пропозиц╕╖ Президенту щодо кандидатури Прем’╓р-м╕н╕стра та кандидатур до складу уряду.
Водночас, зг╕дно з пунктом 1 частини друго╖ статт╕ 90 Конституц╕╖, Президент ма╓ право достроково припинити повноваження Ради, якщо протягом одного м╕сяця у парламент╕ не сформовано коал╕ц╕ю депутатських фракц╕й в╕дпов╕дно до статт╕ 83 ц╕╓╖ Конституц╕╖.
Окр╕м того, в╕дпов╕дно до пункт╕в 7 ╕ 8 частини першо╖ статт╕ 106 Конституц╕╖, Президент признача╓ позачергов╕ вибори до ВР у строки, встановлен╕ ц╕╓ю Конституц╕╓ю, та припиня╓ повноваження парламенту у випадках, передбачених ц╕╓ю Основним законом.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», Президент Володимир Зеленський п╕д час ╕навгурац╕йно╖ промови 20 травня оголосив про розпуск Верховно╖ Ради.
У в╕второк, 21 травня, Зеленський пров╕в зустр╕ч ╕з кер╕вництвом Верховно╖ Ради та л╕дерами депутатських фракц╕й, п╕д час яко╖, зокрема, запропонував внести зм╕ни до закону про вибори народних депутат╕в, скасувавши мажоритарну систему ╕ знизивши прох╕дний бар’╓р ╕з 5% до 3%.
Також у команд╕ Зеленського заявляли, що вважають найб╕льш допустимою датою проведення позачергових вибор╕в до ВР 21 липня.

Тим часом…
У ВЕРХОВНОМУ СУД╤ ЗАРЕ╢СТРОВАНО ВЖЕ ДВА ПОЗОВИ
ПРОТИ УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА ПРО РОЗПУСК ПАРЛАМЕНТУ

У Верховному суд╕ заре╓стровано вже два позови про оскарження указу президента про дострокове припинення повноважень парламенту. Як пов╕домля╓ться на сайт╕ суду, 23 травня до Верховного суду над╕йшли дв╕ позовн╕ заяви про визнання протиправним та нечинним указ президента Укра╖ни в╕д 21 травня 2019 року № 303/2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховно╖ Ради Укра╖ни та призначення позачергових вибор╕в». Читайте також У ЦВК прокоментували оскарження указу Зеленського про розпуск Ради Обидв╕ заяви подан╕ ф╕зичними особами. У суд╕ пов╕домляють, що, в╕дпов╕дно до Кодексу адм╕н╕стративного судочинства Укра╖ни, суддя протягом п’яти дн╕в з дня подання позовно╖ заяви постановля╓ ухвалу про наступн╕ процесуальн╕ д╕╖. Суд ╕нформуватиме про подальш╕ процесуальн╕ кроки у зазначених справах.
Як пов╕домлялося, 20 травня президент Укра╖ни Володимир Зеленський анонсував розпуск Верховно╖ Ради восьмого скликання ╕ проведення дострокових парламентських вибор╕в. 21 травня Зеленський п╕дписав указ про дострокове припинення повноважень ВР та призначення позачергових вибор╕в на 21 липня. 23 травня указ набув чинност╕ – документ опубл╕ковано в оф╕ц╕йному виданн╕ «Урядовий кур'╓р». Також у четвер координатор громадянського руху «Сп╕льна справа» Олександр Данилюк заявив, що очолювана ним орган╕зац╕я оскаржила указ президента у Верховному суд╕. Кр╕м того, фракц╕я «Народний фронт» ╕н╕ц╕ю╓ подання до Конституц╕йного суду Укра╖ни щодо визнання неконституц╕йним указу президента про розпуск парламенту.
www.unian.ua

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБГОВОРИВ ╤З ПРЕДСТАВНИКАМИ США
РЕФОРМИ ТА ПРОТИД╤Ю РОС╤ЙСЬК╤Й АГРЕС╤╥

Президент Укра╖ни Володимир Зеленський обговорив ╕з представниками Сполучених Штат╕в Америки реформи та протид╕ю рос╕йськ╕й агрес╕╖, як╕ прибули до Ки╓ва для участ╕ в оф╕ц╕йн╕й церемон╕╖ ╕навгурац╕╖ глави держави. Як пов╕домила прес-служба президента, Зеленський подякував американськ╕й сторон╕ за л╕дерство у справ╕ в╕дновлення суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни й за допомогу у просуванн╕ внутр╕шн╕х реформ. «США ╓ потужним ╕ дуже серйозним партнером для Укра╖ни, перш за все, у подоланн╕ агрес╕╖ Рос╕╖. Самост╕йно здолати рос╕йську агрес╕ю на Донбас╕ та в Криму ми не зможемо. Тому нам потр╕бна ваша допомога. Хот╕в би закликати вас, щоб США продовжували посилення санкц╕й проти РФ», - наголосив президент.
Зеленський також подякував США за допомогу у сфер╕ безпеки. Президент додав, що готовий вт╕лювати прозор╕, в╕дкрит╕ й демократичн╕ реформи в Укра╖н╕: «У нас ╓ дуже гарний приклад – це ваша кра╖на. Реформування Укра╖ни в ц╕лому, в ус╕х галузях, в╕дбуватиметься не п╕сля припинення вогню на Донбас╕, а паралельно. Бо нам це потр╕бно. Ми хочемо стати ╓вропейською кра╖ною щодо ц╕нностей ╕ прозорост╕». Також Зеленський подякував президенту США Дональду Трампу за прив╕тання та висловив спод╕вання на зустр╕ч найближчим часом. Глава держави також п╕дкреслив важлив╕сть подальшо╖ комплексно╖ розбудови укра╖нсько-американського стратег╕чного партнерства, насамперед, шляхом реал╕зац╕╖ вза╓мовиг╕дних програм сп╕впрац╕ в енергетичн╕й сфер╕ та поглиблення вза╓мод╕╖ у сфер╕ безпеки. З американсько╖ сторони у зустр╕ч╕ взяли участь члени президентсько╖ делегац╕╖ на чол╕ з м╕н╕стром енергетики США Р╕ком Перр╕ – спец╕альний представник США з питань Укра╖ни Курт Волкер, сенатор США Рон Джонсон.
www.unian.ua

У ЗЕЛЕНСЬКОГО ПЛАНУЮТЬ ПРОВЕСТИ «АУДИТ ДЕРЖАВИ» ╤ ПЕРЕПИС НАСЕЛЕННЯ

Команда новообраного президента Укра╖ни Володимира Зеленського ма╓ нам╕р в перш╕ 100 дн╕в провести "аудит держави", щоб зрозум╕ти, в якому стан╕ вони отримують державу. Про це ╕деолог команди Зеленського Руслан Стефанчук заявив в еф╕р╕ 112 Укра╖на. "Блискуче питання (про перепис населення, - ред.) ╕ воно у нас сто╖ть одним з перших. Тому, що ми почали з того, що станом на сьогодн╕ н╕хто не розум╕╓, що в держав╕ ╓, ╕ хто ╓ в держав╕. Для того, щоб робити будь-як╕ перетворення, ми повинн╕ знати людський ресурс, ф╕нансовий ресурс ╕ часовий ресурс. Станом на сьогодн╕ – у нас в програм╕ це вписано ╕ це те, чим ми займемося в перш╕ 100 дн╕в – це оголошення аудиту держави, ми повинн╕ зрозум╕ти, в якому стан╕ сьогодн╕ переходить держава", - заявив Стефанчук.
За його словами, команда Зеленського буде залучати ╕ укра╖нськ╕ ╕нституц╕╖, на яких покладено цей обов'язок законом ╕ обов'язково м╕жнародн╕ ╕нституц╕╖. "Зрозум╕ло, не в ус╕х сферах ми можемо залучити м╕жнародн╕ ╕нститути, тому що це пов'язано з державною та╓мницею. Але для нас важливо сьогодн╕ зрозум╕ти, який стан ф╕нансових обов'язк╕в в Укра╖н╕, стан ╕нфраструктури в Укра╖н╕, стан м╕жнародних зобов'язань, де ми, в якому св╕т╕, ╕ що дуже важливо, про що говорив глядач, ск╕льки реально людей в Укра╖н╕", - прокоментував Стефанчук.
За словами ╕деолога команди Зеленського, в╕д результат╕в перепису населення залежить ╕ к╕льк╕сть депутат╕в у Верховн╕й Рад╕, соц╕альн╕ програми та ╕нш╕. "Це ж не нормально, що у нас сьогодн╕ – ми нав╕ть не зна╓мо не те що ск╕льки людей, а ск╕льки людей мають як╕сь правов╕ статуси, тому що якщо ви заглянете в будь-яку обласну адм╕н╕страц╕ю, ви побачите, що там половина людей, як╕ мають ╕нвал╕дн╕сть друго╖ групи, чорнобильц╕, так дал╕ - люди, як╕ н╕коли там не були. Нам потр╕бно провести аудит, ╕ т╕льки п╕сля цього ми можемо чесно з народом почати дискус╕╖, як ╖╖ розвивати", - додав Стефанчук.
Станом на початок 2017 року населення Укра╖ни становило понад 42,58 млн ос╕б, а на початок 2018-го скоротилося майже до 42,39 млн ос╕б.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 24.05.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21166

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков