Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЛУТАНИНА З ╤НФОГРАФ╤КОЮ: ВИДАННЯ LE MONDE "ПОВЕРНУЛО" КРИМ УКРА╥Н╤
Нараз╕ на карт╕ Le Monde Крим – це Укра╖на.


ЯКЩО ЦЕ НЕ МАРОДЕРСТВО – ТО ЩО?
Та наперек╕р всьому – «Св╕тлиця» у Криму ╓! ╤ наполеглив╕ потуги нин╕ ки╖вських...


МАСТИ ФЕДЯ МЕДОМ, А ФЕДЬ УСЕ ФЕДЬОМ, АБО ПОЛ╤Т П╤Д КРИЛОМ КУНИЦИНА
Якщо хтось раптом не зна╓, нагада╓мо, що «герой» цих арх╕вних публ╕кац╕й пан В....


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ЯК РОЗП╤ЗНАТИ УКРА╥НСЬКОГО ПАТР╤ОТА
Укра╖нський л╕берал зак╕нчу╓ться на дороз╕ до укра╖нського села. Я в цьому переконалась давно.


ПАША
На початку цього тижня п╕шов з життя ПашА (наголос саме такий, вельможний, на другому склад╕) -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 19.04.2019 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 19.04.2019
ПЕРЕМОЖЕ К╤НО ЧИ ЖИТТЯ?

Ще Лен╕н зазначав, що з ус╕х мистецтв найважлив╕шим для нас ╓ мистецтво к╕но. Я пригадую, як у 1970-х роках до нас, тод╕ ще студент╕в, у Ки╖вський пед╕нститут при╖здили легендарний розв╕дник Друго╖ св╕тово╖ в╕йни ╢вген Березняк ╕ актор Вячеслав Тихонов, який з╕грав роль радянського розв╕дника Шт╕рл╕ца в телесер╕ал╕ «С╕мнадцять митт╓востей весни». На зустр╕ч╕ з Березняком зала була заповнена. А на зустр╕ч╕ з Тихоновим у зал╕, як говориться, яблуку н╕де було впасти. Студенти стояли в проходах ╕ сид╕ли на п╕дв╕коннях. Тод╕ мене вразило, що актор, який з╕грав героя, популярн╕ший за реального героя, який ризикував життям ╕, керуючи розв╕дгрупою «Голос», врятував Крак╕в в╕д висадження в пов╕тря н╕мецько-фашистськими окупантами. Та й ╤ван Хомич, пов╕домляючи про зустр╕ч з ╢вгеном Березняком, сказав, що при╖хав «майор Вихор». Так називався телеф╕льм, знятий за мотивами подвигу ╢вгена Березняка. Самому ╢вгену Степановичу ф╕льм не сподобався, оск╕льки автори заради к╕нематограф╕чного драматизму пожертвували правдив╕стю. Вже вийшли друком спогади Березняка «Пароль «Dum spiro…». Ми (у всякому раз╕ я, та, думаю, що не лише один я серед студент╕в пед╕нституту) читали цю книгу. Але телев╕з╕йний образ виявився сильн╕шим.
Ц╕ спогади зринули в мо╖й пам’ят╕, коли я д╕знався про л╕дерство Володимира Зеленського в президентськ╕й гонц╕. Тут перемага╓ не кандидат Зеленський, а образ президента, вчителя ╕стор╕╖ Голобородька, якого в телесер╕ал╕ «Слуга народу» з╕грав Зеленський. Люди не розум╕ють, що шоумен Зеленський – це не шк╕льний учитель ╕стор╕╖ Голобородько, обурений тяжким життям народу в незалежн╕й Укра╖н╕. Володимир Зеленський якраз дуже гарно прилаштувався в цьому житт╕ ╕ заробив м╕льйони, глузуючи з Укра╖ни, укра╖нсько╖ культури. Ц╕ кпини ╕ рос╕йськомовн╕сть «Кварталу 95» сприяли формуванню сепаратизму в Укра╖н╕. Зеленський з╕ сво╓ю командою фактично готували це кровопролиття на Донбас╕, сприяли рос╕йськ╕й агрес╕╖. Чи усв╕домлюють це прихильники Зеленського? Коли в Фейсбуц╕ з’явилося нагадування, що Зеленський об╕звав Укра╖ну порноактрисою, то хтось ╕з його прихильник╕в заперечив, мовляв, Зеленський назвав порноактрисою не Укра╖ну, а укра╖нську владу. На доказ свого заперечення цей прихильник виклав в╕део виступу Зеленського в Юрмал╕. Там Зеленський зображу╓ паскв╕ль на Петра Порошенка. У Зеленського Президент Укра╖ни випрошу╓ грош╕ в зах╕дних кра╖н ╕ краде ╖х. Тобто, в той час, коли Петро Порошенко гуртував Зах╕д для в╕дс╕ч╕ московському агресору, коли багато людей на Заход╕ виступали на п╕дтримку Укра╖ни, Зеленський в╕в за кордоном пропаганду, що укра╖нський президент просто бреше ╕ розкрада╓ грош╕. Мовляв, не давайте Укра╖н╕ грошей, не надавайте п╕дтримки, вас обманюють. Так╕ д╕╖ називаються зрадою Батьк╕вщини. ╤ це продемонстрував прихильник Зеленського.
До того ж не треба говорити, що Зеленський т╕льки укра╖нську владу пор╕вняв з порноактрисою. Коли ми говоримо про ╕ншу кра╖ну, то ототожню╓мо державу з народом. Та й враховуючи антиукра╖нськ╕ випади Зеленського, можна не сумн╕ватися, що саме так в╕н дума╓ про Укра╖ну. Хто хоче такого президента Укра╖ни? ╤ що за президент, який нав╕ть на виборах сп╕лку╓ться мовою кра╖ни-агресора? До реч╕, зг╕дно Конституц╕╖ Укра╖ни президентом може бути лише людина, яка волод╕╓ державною мовою.
Ол╕гархи гигикали, коли Зеленський знущався з усього укра╖нського. Лише з початком окупац╕╖ Укра╖ни рос╕йськими в╕йськами вони схаменулись. Адже в п╕дрос╕йськ╕й Укра╖н╕ ол╕гархи з м╕льйонер╕в швидко перетворяться на м╕льйонер╕в, або й мусять т╕кати за кордон. Зеленський сво╖ми антиукра╖нськими виступами сприяв формуванню саме такого майбутнього. Звичайно, сам Зеленський вести боротьбу проти корупц╕╖ не буде. В╕н же не наст╕льки невдячний, щоб ущемляти людей, як╕ платили йому хорош╕ грош╕ ╕ зробили м╕льйонером. А от рос╕йськ╕ ол╕гархи сво╖х укра╖нських колег пот╕снять ╕ будуть ще г╕ршими. Нав╕що рахуватися з народом, який сам голосу╓ за демонтаж сво╓╖ незалежност╕. ╤ Зеленський почав глузувати з жител╕в Криму, як╕ запрошували рос╕йських окупант╕в. ╤ укра╖нських б╕йц╕в розважав. ╤ пожертвував деяк╕ грош╕. Мабуть, ту суму в╕н в╕дбив у Юрмал╕. Швидше за все там в╕н отримав два додаткових гонорари. Один в╕д Коломойського за те, що насм╕хався з Президента Укра╖ни Петра Порошенка, а другий – в╕д Пут╕на за те, що влаштував диверс╕ю проти Укра╖ни, по сут╕ закликаючи ╕нш╕ кра╖ни не надавати допомоги укра╖нцям. Нехай укра╖нських солдат╕в убивають! Це майбутн╕й президент?!
Декому подоба╓ться, що Зеленський – мар╕онетка Коломойського. Адже Коломойський не допустив поширення «русской весны» на Дн╕пропетровщин╕. Але ж Зеленському байдуже в╕д кого ╕ за що брати грош╕. ╤ тут виника╓ запитання – хто зможе б╕льше заплатити президентов╕ Зеленському – Коломойський чи Пут╕н? Та й чи взагал╕ треба Пут╕ну щось платити Зеленському. Може, вистачить просто м’яко натякнути, що к╕лери рос╕йсько╖ розв╕дки розправляються з ворогами ╕ за межами Рос╕╖. Та самому Пут╕ну не обов’язково робити так╕ натяки. Зеленський уже просив пробачення у Кадирова. В укра╖нц╕в в╕н пробачення не просить. Мабуть, в душ╕ презира╓ людей, як╕ бачать сво╖м президентом людину, що глузу╓ з них. А в чеченц╕в треба просити пробачення. Чеченц╕ – не укра╖нц╕, можуть пристрелити. Доручить Пут╕н Кадирову зателефонувати Зеленському. ╤ що п╕сля цього робитиме головнокомандувач Зеленський?
К╕но – це не життя. Голосуючи за образ шляхетного президента, якого з╕грав цин╕чний актор, ми отрима╓мо цин╕чного й антиукра╖нського президента. ╤ в такому раз╕ ф╕льм жах╕в стане нашою реальн╕стю.
До Президента Порошенка ╓ багато зауважень. Однак треба пам’ятати, що в╕н не цар ╕ не Бог. В╕н президент парламентсько-президентсько╖ республ╕ки. ╤ головне: в другому тур╕ сл╕д обов’язково голосувати за Петра Порошенка. В╕н все-таки зм╕цню╓ Укра╖ну.
Анатол╕й Зборовський

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 19.04.2019 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21078

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков