Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНИХ Ц╤ННОСТЕЙ У МУЗЕЯХ ДОНБАСУ ТА КРИМУ
Документ визнача╓ ╖хн╓ призначення за спрощеною процедурою, а також передачу Укра╖н╕ культурних...


ПРЕДСТАВНИК ЗЕЛЕНСЬКОГО ОБГОВОРИВ ╤З Л╤ДЕРАМИ МЕДЖЛ╤СУ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР
Одним з майбутн╕х напрямк╕в сп╕впрац╕ також визначили п╕дтримку, зокрема ╕ на державному р╕вн╕,...


МЗС УКРА╥НИ В╤ДПОВ╤ЛО ╤ЗРА╥ЛЮ НА ЗАЯВУ ЩОДО «ВШАНУВАННЯ ВБИВЦЬ ╢ВРЕ╥В»
У МЗС наголосили, що збереження ╕сторично╖ пам'ят╕ та в╕дновлення справедливост╕, зокрема, щодо...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО УКРА╥НЦ╤В: УС╤ ВИНН╤ В КАТАСТРОФ╤ МАУ БУДУТЬ ПОКАРАН╤
Оф╕с Президента наводить повний текст звернення


ЗАКОНОПРО╢КТ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛ╤ЗАЦ╤╥: КОМ╤ТЕТ РАДИ ВРАХУВАВ СТАТУС СЕВАСТОПОЛЯ
Зг╕дно з законопро╓ктом, громада ╓ первинною одиницею у систем╕ адм╕н╕стративно-територ╕ального...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 22.03.2019
УКРА╥НА ВВЕЛА САНКЦ╤╥ ПРОТИ СОТЕНЬ РОС╤ЯН

Президент Укра╖ни Петро Порошенко указом № 82/2019 ув╕в у д╕ю р╕шення Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни в╕д 19 березня «Про застосування, скасування та внесення зм╕н до персональних спец╕альних економ╕чних та ╕нших обмежувальних заход╕в (санкц╕й)».
Як пов╕домила прес-служба РНБО, санкц╕╖ запроваджено щодо 294 юридичних та 848 ф╕зичних ос╕б. Санкц╕йн╕ списки включають ф╕зичних та юридичних ос╕б, як╕ були залучен╕ до процесу буд╕вництва транспортного переходу через Керченську протоку; причетн╕ до збройного нападу та захоплення укра╖нських в╕йськових катер╕в, а також до незаконного утримання укра╖нських моряк╕в; орган╕зовували та сприяли проведенню псевдовибор╕в на тимчасово окупованих територ╕ях Донецько╖, Лугансько╖ областей, кримського п╕вострова; демонстративно порушували укра╖нське законодавство щодо в’╖зду/ви╖зду на тимчасово окуповану територ╕ю укра╖нського Криму; поширюють видавничу продукц╕ю антиукра╖нського зм╕сту; незаконно отримали та використовують музейне з╕брання, що належить Укра╖н╕. Кр╕м того, санкц╕╖ застосовано до кер╕вник╕в Ради Федерац╕╖ Федеральних збор╕в РФ та депутат╕в Державно╖ Думи РФ.
РНБО Укра╖ни також запровадила обмежувальн╕ заходи до окремих ф╕зичних ╕ юридичних ос╕б, щодо яких застосували санкц╕╖ ╢С, США та Канада. Також на п╕дстав╕ пропозиц╕й Нац╕онального банку Укра╖ни продовжено санкц╕╖ до 4 банк╕в з кап╕талом держави-агресора. Водночас, у зв’язку з досягненням мети запровадження санкц╕й, за поданням СБУ скасован╕ обмежувальн╕ заходи щодо 8 юридичних ос╕б, б╕льш╕сть з яких припинила господарчу д╕яльн╕сть. Також за ╕н╕ц╕ативою СБУ внесен╕ техн╕чн╕ правки до ╕дентиф╕кац╕йних даних одн╕╓╖ ф╕зично╖ та двох юридичних ос╕б. В╕дпов╕дно до ст. 1 ╕ 5 закону Укра╖ни «Про санкц╕╖» санкц╕╖ застосовуються до юридичних ос╕б - резидент╕в Укра╖ни, виключно якщо вони причетн╕ до зд╕йснення терористично╖ д╕яльност╕. У зв’язку з цим РНБО Укра╖ни доручило Служб╕ безпеки Укра╖ни завершити перев╕рку причетност╕ до терористично╖ д╕яльност╕ юридичних ос╕б, перел╕к яких наведено в додатку 1 Постанови Верховно╖ Ради Укра╖ни в╕д 4 жовтня 2018 року. Тому питання щодо застосування санкц╕й, ╕н╕ц╕йованих Верховною Радою Укра╖ни, буде розглянуто п╕сля завершення тако╖ перев╕рки.
www.unian.ua

США ЗАПРОВАДИЛИ НОВ╤ АНТИРОС╤ЙСЬК╤ САНКЦ╤╥ ЧЕРЕЗ АГРЕС╤Ю В КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤

Управл╕ння з контролю за ╕ноземними активами Державного казначейства Сполучених Штат╕в Америки запровадило обмежувальн╕ заходи проти шести ф╕зичних ос╕б та восьми юридичних ос╕б (компан╕й) через агрес╕ю Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в Керченськ╕й протоц╕. Як йдеться у заяв╕ на сайт╕ Департаменту казначейства США (М╕н╕стерства ф╕нанс╕в), санкц╕╖ запроваджено через агрес╕ю РФ в Укра╖н╕, що трива╓.
Зокрема, обмежувальн╕ заходи запроваджен╕ проти ос╕б та компан╕й за ╖хню роль у необ╜рунтованому напад╕ на укра╖нськ╕ в╕йськово-морськ╕ корабл╕ у Керченськ╕й протоц╕, ц╕леспрямовану анекс╕ю Криму та п╕дтримку незаконних так званих "вибор╕в", як╕ в╕дбулися 11 листопада на Донбас╕. Так, санкц╕╖ запроваджено проти юридичних ос╕б "Концерн Океанприбор" (Санкт-Петербург), "Завод Фиолент" (Симферополь), "Судокомпозит" (Феодос╕я), "Новые проекты" (Москва), "Консоль-Строй ЛТД" (Симферополь), "Звезда" (Санкт-Петербург), "Ярославский судостроительный завод" (Ярославль) та "Зеленодольский завод им. Горького" (Зеленодольськ).
Також обмежувальн╕ заходи запроваджен╕ проти ф╕зичних ос╕б, зокрема, заступника кер╕вника прикордонно╖ служби РФ Геннад╕я Медв╓д╓ва, начальника служби пункту управл╕ння ФСБ РФ в окупованому Криму Руслана Ромашк╕на, контр-адм╕рала, начальника прикордонного управл╕ння ФСБ РФ в окупованому Криму та Севастопол╕ Серг╕я Станкевича, його заступника, кап╕тана 1 рангу Андр╕я Ше╕на. Також п╕д санкц╕╖ потрапили так званий "заступник голови ЦВК ДНР" Олекс╕й Олекс╕йович Найденко та секретар незаконного органу Володимир Висоцький.
"Сполучен╕ Штати та наш╕ трансатлантичн╕ партнери не дозволять, аби триваюча агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни залишилась безкарною. Ця сп╕льна ╕н╕ц╕атива з нашими партнерами в ╢вропейському Союз╕ та Канад╕ зм╕цню╓ нашу сп╕льну налаштован╕сть запроваджувати ц╕леспрямован╕ та зм╕стовн╕ санкц╕╖ у в╕дпов╕дь на намагання Кремля зневажати м╕жнародн╕ норми та п╕дривати суверен╕тет ╕ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни", - наголосив м╕н╕стр ф╕нанс╕в США Ст╕вен Мнуч╕н. "М╕жнародна сп╕льнота р╕шуче об'╓днана проти в╕йськово-морських напад╕в Рос╕╖ у Керченськ╕й протоц╕, ц╕леспрямовано╖ анекс╕╖ Криму та п╕дтримки незаконно проведених сепаратистських вибор╕в на сход╕ Укра╖ни", - додав Мнучф╕н.
www.unian.ua

╢ЛЬЧЕНКО: НА РОС╤Ю ЧЕКА╢ ГААЗЬКИЙ ТРИБУНАЛ

Пост╕йний представник Укра╖ни при ООН Володимир ╢льченко пригрозив рос╕янам Гаазьким трибуналом. Про це в╕н написав на сво╖й стор╕нц╕ у Twitter.
«Просто подив╕ться у ц╕ оч╕. Мат╕р та донька полонених укра╖нських моряк╕в, яких Рос╕я незаконно утриму╓ (в ув’язненн╕ - ред.)», - написав ╢льченко ╕ додав фотограф╕ю ╕нформац╕йно╖ лист╕вки з фотограф╕ями Натал╕ Мокряк та Ольги Оприско, р╕дних полонених моряк╕в, як╕ минулого тижня виступали в штаб-квартир╕ ООН у Нью-Йорку.
«Рос╕яни, на вас чека╓ Гаазький трибунал», - п╕дсумував в╕н.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», Натал╕я Мокряк - мати Романа Мокряка, лейтенанта ВМС ЗС Укра╖ни, командир малого броньованого артилер╕йського катера «Бердянськ», та Ольга Оприско - донька Андр╕я Оприска, старшого матроса ВМС ЗС Укра╖ни, виступили в ООН 11 березня у рамках 63-╖ Ком╕с╕╖ з╕ статусу ж╕нок, 13 березня дали прес-конференц╕ю, а 15 березня Ольга Оприско взяла участь у зас╕данн╕ Радбезу ООН щодо окупац╕╖ Криму.
25 листопада 2018 року прикордонн╕ корабл╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ у район╕ Керченсько╖ протоки обстр╕ляли ╕ захопили три укра╖нських в╕йськових корабл╕, як╕ зд╕йснювали плановий перех╕д з Одеси до Мар╕уполя, а також 24 моряк╕в.Нараз╕ вони знаходяться у Москв╕, в С╤ЗО. Вс╕ вони визнали себе в╕йськовополоненими.
18 грудня 2018 року, Генасамблея ООН в ухвален╕й б╕льш╕стю голос╕в резолюц╕╖ про м╕л╕таризац╕ю Криму висловила серйозне занепоко╓ння “безп╕дставним” нападом на укра╖нськ╕ корабл╕, пораненням ╕ захопленням ╖хн╕х ек╕паж╕в" ╕ закликала негайно ╖х зв╕льнити.
20 лютого 2019 року Президент Укра╖ни Петро Порошенко передав генеральному секретарю ООН Антон╕у Гутеррешу колективний лист з проханням боротися за зв╕льнення заручник╕в Кремля.
www.ukrinform.ua

АКСЬОНОВ З╤ЗНАВСЯ, ЩО ПУТ╤Н ОСОБИСТО КЕРУВАВ ЗАХОПЛЕННЯМ КРИМУ

Голова окупац╕йно╖ влади Криму Серг╕й Аксьонов з╕знався, що захоплення п╕вострова в╕дбулося п╕д особистим кер╕вництвом президента РФ Володимира Пут╕на. Про це Аксьонов заявив п╕д час заходу на честь 5-╖ р╕чниц╕ анекс╕╖ Криму, пише Громадське. За його словами, Крим став "частиною РФ" завдяки мужност╕ його жител╕в та особисто Пут╕ну. "Упевнений, що все це сталося, звичайно, завдяки вол╕ кримчан, мужност╕ кримчан, тих, хто в 2014 роц╕ зробив св╕й ╕сторичний виб╕р, за п╕дтримки вс╕х громадян РФ, за п╕дтримки вс╕х орган╕в влади РФ - законодавчо╖, виконавчо╖ - ╕, звичайно, п╕д кер╕вництвом нашого президента, нашого л╕дера Володимира Володимировича Пут╕на", - розпов╕в Аксьонов.
"Ми вир╕шували питання цив╕л╕зац╕йного вибору. Ми хот╕ли бути разом з ╕сторичною батьк╕вщиною - Рос╕╓ю. Ми не ставили умов ╕ н╕чого не вимагали. Але н╕чого б не вийшло, якби наш президент Володимир Володимирович Пут╕н особисто не керував ц╕╓ю операц╕╓ю ╕ не ухвалював особисто р╕шення, в╕д яких залежали дол╕ кримчан та севастопольц╕в. Р╕шення президента врятували нам життя. Дяку╓мо йому. Дяку╓мо рос╕янам, дяку╓мо силам спецоперац╕й, ус╕м, хто був тут ╕ брав участь у забезпеченн╕ безпеки проведення референдуму", - сказав "глава" Криму. "Насправд╕ це була ун╕кальна операц╕я. Все в╕дбулося наст╕льки швидко, зухвало ╕ нахабно, що наш╕ опоненти не встигли оговтатися", - додав в╕н. Також Аксьонов заявив, що п╕д час захоплення п╕вострова його жител╕ знали, що Рос╕я не "дасть скривдити" ╖х.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=21000

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков