Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПЕТЕРБУРЗ╤ ПОМЕР АВТОР КНИГИ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР ВОЗГР╤Н
Вих╕д книги Возгр╕на "╤сторична доля кримських татар" в 1992 роц╕ припав на пер╕од масового...


ТРАГЕД╤Я УКРА╥НСЬКОГО «БО╥НГА»: НЕСПОД╤ВАН╤ НАСЛ╤ДКИ ТА ЗАЦ╤КАВЛЕН╤ СТОРОНИ
Як через збиття укра╖нського л╕така може зм╕нитися режим в ╤ран╕, а пот╕м, дивись, – ╕ в...


СУД ШВЕЙЦАР╤╥ ЗОБОВ'ЯЗАВ РФ ВИПЛАТИТИ УКРА╥НСЬКИМ Ф╤РМАМ ПОНАД $80 М╤ЛЬЙОН╤В ЗА ВТРАТИ У КРИМУ
Наголошу╓ться, що суд в╕дхилив апеляц╕╖ рос╕йсько╖ держави в зв'язку з р╕шеннями, ухваленими...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ П╤ДТВЕРДИЛИ ЗНЯТТЯ СУДИМОСТ╤ З ЖУРНАЛ╤СТА СЕМЕНИ
Р╕шення про це ма╓ набути чинност╕ через 10 календарних д╕б.


ОПИТУВАННЯ: ЗА ПУТ╤НА ГОТОВ╤ ГОЛОСУВАТИ 38% РОС╤ЯН
Якби вибори президента Рос╕╖ проходили в найближчу нед╕лю, за Володимира Пут╕на проголосували б...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 22.03.2019
АНЕКС╤╢Ю КРИМУ РОС╤Я ЗРУЙНУВАЛА ДОВ╤РУ

М╕н╕стр закордонних справ Н╕меччини Гайко Маас у п'яту р╕чницю незаконно╖ анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю жорстко засудив д╕╖ Москви. Про це переда╓ DW.
"Мина╓ п'ять рок╕в з моменту цього фатального порушення права. Рос╕я зд╕йснила спробу ╕з застосуванням в╕йськово╖ сили пересунути кордони", - зазначив Маас.
В╕н також наголосив: "Хто д╕╓ у такий спос╕б, той руйну╓ дов╕ру та ставить п╕д питання основоположн╕ правила мирного сп╕в╕снування".
Ран╕ше верховний представник ╢С ╕з зовн╕шньо╖ та безпеково╖ пол╕тики Федер╕ка Могер╕н╕ заявила, що ╢С ╕ надал╕ вважа╓ анекс╕ю Криму "порушенням м╕жнародного права" ╕ "прямим викликом м╕жнародн╕й безпец╕". У заяв╕ наголошу╓ться, що агресивн╕ д╕╖ Рос╕╖ проти укра╖нських суден у Керченськ╕й протоц╕ наприк╕нц╕ листопада "╓ нагадуванням про негативн╕ насл╕дки незаконно╖ анекс╕╖ Кримського п╕вострова для рег╕онально╖ стаб╕льност╕".
╢С також укотре закликав Рос╕ю негайно зв╕льнити незаконно захоплених укра╖нських моряк╕в та корабл╕.

П'ЯТЬ РОК╤В П╤СЛЯ НЕЗАКОННО╥ АНЕКС╤╥ КРИМУ: ╢С ВИСУНУВ ВИМОГИ ДО РОС╤╥

╢вроcоюз залиша╓ться прихильним суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни через п'ять рок╕в п╕сля незаконно╖ анекс╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя Рос╕йською Федерац╕╓ю. Про це йдеться в заяв╕ Високого представника ╢С Федер╕ки Могер╕н╕.
«Через п'ять рок╕в п╕сля незаконно╖ анекс╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя Рос╕йською Федерац╕╓ю ╢вропейський Союз залиша╓ться твердим у сво╖й прихильност╕ суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни», - йдеться в заяв╕.
╢С не визна╓ ╕ продовжу╓ засуджувати порушення Рос╕╓ю м╕жнародного права: «Анекс╕я Криму залиша╓ться прямим викликом м╕жнародн╕й безпец╕», - п╕дкреслила Федер╕ка Могер╕н╕.
У заяв╕ йдеться, що ╢С знову заклика╓ держави-члени ООН розглянути заходи щодо невизнання анекс╕╖ в╕дпов╕дно до резолюц╕╖ 68/262 Генерально╖ Асамбле╖ ООН.
«Порушення Рос╕╓ю м╕жнародного права призвели до небезпечного зростання напруженост╕ в Керченськ╕й протоц╕ ╕ Азовському мор╕. Необгрунтоване застосування сили Рос╕╓ю проти Укра╖ни 25 листопада 2018 року ╓ нагадуванням про негативн╕ насл╕дки незаконно╖ анекс╕╖ Кримського п╕вострова для рег╕онально╖ стаб╕льност╕», - зазначила представник ╢С.
Блок закликав Рос╕ю негайно зв╕льнити незаконно захоплених у Керч╕ укра╖нських моряк╕в, суден ╕ устаткування, а до ╖хнього зв╕льнення - поважати ╖хн╕ права на юридичне представництво ╕ доступ до консульських орган╕в, а також надавати постраждалим належну медичну допомогу.
╢вропейський Союз засудив буд╕вництво Керченського моста без згоди Укра╖ни, ╕ чека╓, що Рос╕я забезпечить безперешкодний ╕ в╕льний прох╕д ус╕х суд╕в через Керченську протоку в Азовське море в╕дпов╕дно до м╕жнародного права.
Кр╕м цього, високий представник нагадала, що ╢С не визна╓ проведення Рос╕йською Федерац╕╓ю вибор╕в на Кримському п╕востров╕.
╢вропейський Союз також повторив св╕й заклик до негайного зв╕льнення Олега Сенцова, Едема Бек╕рова, Олександра Кольченка, Миколи Семени Володимира Балуха, Ем╕ра-Усейна Куку ╕ вс╕х тих, кого було затримано на Кримському п╕востров╕ ╕ засуджено всупереч м╕жнародному праву.
Нагада╓мо, 16 березня 2014 року в окупованому рос╕йськими в╕йськовими Криму Кремль пров╕в «референдум». В бюлетенях кримчанам пропонувалося вибрати «возз'╓днання Криму з Рос╕╓ю на правах суб'╓кта РФ» ╕ «в╕дновлення д╕╖ Конституц╕╖ Криму 1992 року». За даними Меджл╕су кримськотатарського народу, в «референдум╕» взяли участь не б╕льше 30% жител╕в Криму, з яких лише 50% висловилися на користь РФ.
(Укр╕нформ)

США «Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНАЮТЬ КОНТРОЛЬ КРЕМЛЯ НАД КРИМОМ»

Сполучен╕ Штати Америки непохитно п╕дтримують суверен╕тет ╕ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни. Про це заявив спецпредставник Держдепу США Курт Волкер, пов╕домля╓ посольство США у Ки╓в╕.
"5 рок╕в тому Рос╕я орган╕зувала нелег╕тимний референдум про анекс╕ю Криму. Сполучен╕ Штати не визнають ╕ н╕коли не визнають контроль Кремля над Кримом. П╕д час в╕зиту корабля ВМС США "Дональд Кук" в Одесу, ми висловили ч╕тку позиц╕ю – США непохитно п╕дтримують суверен╕тет ╕ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни", - зазначив в╕н.
Державний департамент США назвав "фарсом п╕д дулами п╕столет╕в" проведений Рос╕╓ю 5 рок╕в тому "кримський референдум". Про це заявив заступник речника зовн╕шньопол╕тичного в╕домства США Роберт Паллад╕но, переда╓ Рад╕о Свобода.
"Рос╕йський так званий референдум п╕д дулами п╕столет╕в в Криму п’ять рок╕в тому був фарсом, по праву засудженим м╕жнародним сп╕втовариством. Крим - це Укра╖на", - заявив Паллад╕но.
«Укра╖нська правда»

ЛОНДОН ЗАСУДЖУ╢ АНЕКС╤Ю КРИМУ ТА СПРОБИ РФ ПЕРЕКРО╥ТИ ╢ВРОПЕЙСЬК╤ КОРДОНИ

Уряд Велико╖ Британ╕╖ н╕коли не визна╓ рос╕йську незаконну анекс╕ю Криму, ╕ заклика╓ Москву припинити спроби перекро╖ти карту ╓вропейських кордон╕в. Про це йдеться у заяв╕ м╕н╕стра МЗС Велико╖ Британ╕╖ Джерем╕ Ганта, з нагоди 5-╖ р╕чниц╕ незаконно╖ анекс╕╖ укра╖нського п╕вострова.
“Я засуджую незаконну анекс╕ю укра╖нсько╖ Автономно╖ республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя 5 рок╕в тому. Велика Британ╕я н╕коли не визна╓ незаконну анекс╕ю Криму Рос╕╓ю, ╕ ми заклика╓мо РФ припинити незаконний контроль над п╕востровом, ╕ спроби перекроювання ╓вропейських кордон╕в”, - заявив в╕н.
Гант також закликав Москву негайно в╕дпустити укра╖нських пол╕тичних в'язн╕в, як╕ перебувають на територ╕╖ Криму й Рос╕╖.
“Рос╕я продовжу╓ порушувати права людини поза ╖╖ кордоном, шляхом систематичного пересл╕дування тих, хто висловлю╓ незгоду з незаконною анекс╕╓ю Криму. Я закликаю до негайного зв╕льнення вс╕х укра╖нських пол╕тв'язн╕в, як╕ перебувають у Криму та Рос╕╖ без доступу до них м╕жнародних мон╕торингових орган╕зац╕й та необх╕дно╖ медично╖ допомоги.
Рос╕я повинна також негайно зв╕льнити 24 укра╖нських моряк╕в, як╕ були заарештован╕ п╕сля законного перетину Керченсько╖ протоки“, - додав м╕н╕стр.
Глава британського МЗС також заявив, що Лондон й дал╕ п╕дтримуватиме суверен╕тет й територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни.
“Ми при╓дну╓мося до НАТО й ╢С у засудженн╕ невиправданого застосування РФ сили проти укра╖нських суден в листопад╕ минулого року. Велика Британ╕я, разом ╕з нашими партнерами по ╢С ╕ G7, залиша╓ться незм╕нною в наш╕й п╕дтримц╕ суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Крим - це Укра╖на“, - наголосив Гант.
(Укр╕нформ)

АВСТР╤Я ЗАСУДЖУ╢ АНЕКС╤Ю КРИМУ, ЯК ╤ ВЕСЬ ╢ВРОСОЮЗ

З нагоди п’ято╖ р╕чниц╕ незаконно╖ анекс╕╖ Рос╕╓ю Криму в МЗС Австр╕╖ засудили це серйозне порушення м╕жнародного права, запевнивши у повн╕й п╕дтримц╕ позиц╕╖ ╢вросоюзу з цього питання. Про це пов╕домля╓ться на стор╕нц╕ МЗС Австр╕╖ у Facebook.
"Сьогодн╕ виповню╓ться п’ята р╕чниця незаконно╖ анекс╕╖ Криму. Австр╕я п╕дтриму╓ позиц╕ю ╢вропейського Союзу та засуджу╓ незаконну анекс╕ю Криму як серйозне порушення м╕жнародного права", - йдеться у пов╕домленн╕ з хештегом #crimeaisukraine ("Крим – це Укра╖на").
Також в австр╕йському зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕ поширили заяву Високого представника ╢С Федер╕ки Могер╕н╕ про те, що ╢вроcоюз залиша╓ться прихильним суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, не визна╓ ╕ продовжу╓ засуджувати порушення Рос╕╓ю м╕жнародного права. У заяв╕ йдеться, що ╢С знову заклика╓ держави-члени ООН розглянути заходи щодо невизнання анекс╕╖ Рос╕╓ю Криму в╕дпов╕дно до резолюц╕╖ 68/262 Генерально╖ Асамбле╖ ООН.
Блок закликав Рос╕ю негайно зв╕льнити незаконно захоплених у Керч╕ укра╖нських моряк╕в, суден ╕ устаткування, а акож повторив св╕й заклик до негайного зв╕льнення Олега Сенцова, Едема Бек╕рова, Олександра Кольченка, Миколи Семени Володимира Балуха, Ем╕ра-Усейна Куку ╕ вс╕х тих, кого було затримано на Кримському п╕востров╕ ╕ засуджено всупереч м╕жнародному праву.
╢вропейський Союз засудив буд╕вництво Керченського моста без згоди Укра╖ни ╕ чека╓, що Рос╕я забезпечить безперешкодний ╕ в╕льний прох╕д ус╕х суд╕в через Керченську протоку в Азовське море в╕дпов╕дно до м╕жнародного права.
Кр╕м цього, високий представник нагадала, що ╢С не визна╓ проведення Рос╕йською Федерац╕╓ю вибор╕в на Кримському п╕востров╕.
(Укр╕нформ)

Р╤ЧНИЦЯ АНЕКС╤╥: ТУРЕЧЧИНА П╤ДТРИМУ╢
ТЕРИТОР╤АЛЬНУ Ц╤Л╤СН╤СТЬ ╤ СУВЕРЕН╤ТЕТ УКРА╥НИ

Туреччина не визна╓ анекс╕ю Криму ╕ продовжить п╕дтримувати територ╕альну ц╕л╕сн╕сть ╕ суверен╕тет Укра╖ни. Про це йдеться у заяв╕ МЗС Туреччини, присвячен╕й п'ят╕й р╕чниц╕ анекс╕╖ Кримського п╕вострова Рос╕╓ю, пов╕домля╓ Anadolu.
"У цей день п'ять рок╕в тому Рос╕я орган╕зувала незаконний "референдум", насл╕дком якого стала анекс╕я Кримського п╕вострова ... Анкара не визна╓ анекс╕ю Криму ╕ продовжить п╕дтримувати територ╕альну ц╕л╕сн╕сть ╕ суверен╕тет Укра╖ни", - йдеться у заяв╕.
Також в МЗС зазначили, що Туреччина "продовжить прид╕ляти особливу увагу становищу кримських татар".
"Кримськ╕ татари мають жити на сво╖й ╕сторичн╕й батьк╕вщин╕ у мир╕ та безпец╕, щоб зберегти сво╓ ╕сторичне кор╕ння", - йдеться у заяв╕.
Нагада╓мо,
o 16 березня 2014 року на територ╕╖ Криму ╕ Севастополя в╕дбувся так званий "референдум" про статус п╕вострова, за результатами якого Рос╕я включила Крим до свого складу.
o 18 березня президент РФ Володимир Пут╕н оголосив про "при╓днання" Криму до Рос╕╖.
Верховна Рада Укра╖ни оф╕ц╕йно оголосила датою початку тимчасово╖ окупац╕╖ Криму ╕ Севастополя Рос╕╓ю 20 лютого 2014 року.
o Укра╖на, ╢С ╕ США не визнали результати голосування на "референдум╕", м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ визнали окупац╕ю ╕ анекс╕ю Криму незаконними ╕ засудили д╕╖ Рос╕╖. Також кра╖ни Заходу ввели ряд економ╕чних санкц╕й щодо РФ. Рос╕я заперечу╓ окупац╕ю п╕вострова ╕ назива╓ це "в╕дновленням ╕сторично╖ справедливост╕".
www.pravda.com.ua

М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤Я КРИМУ НЕСЕ ЗАГРОЗУ ╢ВРОПЕЙСЬК╤Й БЕЗПЕЦ╤

Анекс╕я Криму Рос╕╓ю була кричущим порушенням м╕жнародного права, ╕ Чеська Республ╕ка продовжу╓ вважати Кримський п╕востр╕в територ╕╓ю Укра╖ни. Про це йдеться в заяв╕ на сайт╕ М╕н╕стерства закордонних справ Чех╕╖. Наголошу╓ться, що Чех╕я, яка також пережила в╕йськову окупац╕ю частини сво╓╖ територ╕╖ сильною державою, збер╕га╓ тверду прихильн╕сть пол╕тиц╕ невизнання анекс╕╖.
“М╕л╕таризац╕я територ╕╖ Криму, що трива╓, так само як ╕ порушення безперешкодно╖ та в╕льно╖ нав╕гац╕╖ через Керченську протоку в Азовське море, явля╓ собою ще одне кричуще порушення м╕жнародного права. Б╕льш того, це несе загрозу стаб╕льност╕ та безпец╕ в ╢вроп╕", - йдеться в заяв╕ в╕домства. Зазнача╓ться також, що з моменту окупац╕╖ Криму РФ почалися порушення базових людських ╕ громадянських прав кримських татар, так само як ╕ ╕нших етн╕чних та рел╕г╕йних громад п╕вострова. Кр╕м того, Чех╕я в черговий раз закликала РФ зв╕льнити Олега Сенцова та ╕нших незаконно утримуваних укра╖нських громадян, включно з ек╕пажами суден ВМС Укра╖ни, захопленими в листопад╕ минулого року.
www.unian.ua

В УРЯД╤ ЯПОН╤╥ ЗАПЕВНИЛИ У НЕЗМ╤ННОСТ╤
ПОЗИЦ╤╥ ЩОДО НЕВИЗНАННЯ АНЕКС╤╥ КРИМУ

Позиц╕я уряду Япон╕╖ щодо невизнання анекс╕╖ укра╖нського Криму Рос╕╓ю залиша╓ться незм╕нною. Про це заявив генеральний секретар Каб╕нету м╕н╕стр╕в Япон╕╖ Йос╕х╕де Су╜а на прес-конференц╕╖ у Ток╕о 18 березня, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
“Уряд Япон╕╖ п╕дтримував ╕ надал╕ п╕дтримуватиме територ╕альну ц╕л╕сн╕сть та суверен╕тет Укра╖ни ╕ не визна╓ анекс╕╖ Криму Рос╕йською Федерац╕╓ю”, - заявив в╕н ╕ п╕дкреслив, що у ц╕й позиц╕╖ нема╓ н╕яких зм╕н. Су╜а також додав, що уряд Япон╕╖ продовжуватиме сп╕впрацю з кра╖нами «Велико╖ с╕мки» та м╕жнародно╖ сп╕льноти з цього приводу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20995

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков