Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО РОЗГЛЯДАТИМЕ РАДА П╤СЛЯ ЗАКОНУ ПРО УКРА╥НСЬКУ МОВУ
«На Чистий четвер ми приймали закон декомун╕зац╕ю, на Чистий четвер ми приймемо закон про...


ЦВК ПЕРЕНЕСЛА НА ГОДИНУ ДЕБАТИ НА СУСП╤ЛЬНОМУ
В╕дпов╕дне р╕шення ухвалено на зас╕данн╕ ЦВК у четвер


Серг╕й Жадан, поет, письменник, громадський д╕яч: Я МОЖУ ПРИПУСТИТИ СИТУАЦ╤Ю, КОЛИ ВСЕ БУДЕ «В╤ДМОТАНО» НАЗАД
До сучасних вибор╕в лиша╓ться тиждень, тому розмова про пол╕тику, природно, займа╓ не менше часу,...


САВЧЕНКО ЗАЯВИЛА, ЩО Б╤ЛЬШЕ НЕ СЯДЕ ДО В'ЯЗНИЦ╤
про це вона сказала в еф╕р╕ каналу "112 Укра╖на".


ПОСОЛЬСТВО США ПРОКОМЕНТУВАЛО СИТУАЦ╤Ю З ПРИВАТБАНКОМ
Посольство США в Укра╖н╕ заявля╓, що м╕жнародн╕ партнери п╕дтримали нац╕онал╕зац╕ю ПриватБанку у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 22.03.2019
ПУТ╤Н ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ: РОС╤Я ПОКАЗАЛА, ЯК ВМ╤╢ СЕБЕ ЛЮБИТИ

Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н заявив, що ситуац╕я з анекс╕╓ю Криму стала св╕дченням "здатност╕ РФ захистити ╕ любити себе". Про це в╕н сказав в ход╕ "зустр╕ч╕ з громадськ╕стю" на територ╕╖ окупованого Криму, пов╕домля╓ журнал╕ст кремл╕вського пулу Дмитро Смирнов.
"Кримська весна - це нова в╕ха, тому що вона показала ╕ нам самим ╕ всьому св╕ту, що Рос╕я вм╕╓ себе саму любити ╕ захищати сво╖ ╕нтереси. ╤ ми в╕дштовху╓мося при цьому в╕д ╕нтерес╕в наших людей. Це найважлив╕ше", - заявив в╕н.
Пут╕н пооб╕цяв забезпечити Крим в достатн╕й м╕р╕ водою також, як п╕востр╕в "сьогодн╕ забезпечений електрикою", а також розпорядився продумати заходи п╕дтримки туристично╖ галуз╕ Криму, пов╕домля╓ ТАСС.
В╕н поскаржився, що "к╕лька рок╕в тому багато готел╕в перебували в жалюг╕дному стан╕, але ╖х власники не намагалися привести ╖х до ладу".
"Не хочу кинути н╕ на кого т╕нь, але так до людей не можна ставитися", - вказав Пут╕н.
У той же час, президент РФ заявив, що в 2018 роц╕ в Криму в╕дпочили майже 7 млн турист╕в.
На його думку, турпот╕к може продовжити рости, тому що введено в д╕ю новий аеропорт у С╕мферопол╕, запущена автомоб╕льна частина Кримського моста, в к╕нц╕ року буде введена зал╕знична.
Також, за даними ТАСС, Пут╕н на зустр╕ч╕ прокоментував "прохання представник╕в Криму" не забирати з посади главу окупац╕йно╖ влади Серг╕я Аксьонова.
"Заради бога, не будемо забирати", - заявив Пут╕н.
Нагада╓мо:
У 5 р╕чницю анекс╕╖ Криму 18 березня президент РФ Володимир Пут╕н при╖хав на окупований п╕востр╕в. МЗС Укра╖ни висловив черговий протест ╕ направив ноту рос╕йському зовн╕шньопол╕тичному в╕домству у зв'язку з незаконною по╖здкою Пут╕на.
www.pravda.com.ua

Тим часом…
POLITICO: РОС╤ЯНИ РОЗЛЮБИЛИ ОКУПОВАНИЙ КРИМ

На тл╕ моря рос╕йських прапор╕в Володимир Пут╕н вийшов на сцену ╕ вигукнув: «Ми разом!». А п╕сля цього натовп перед ним почав скандувати: «Рос╕я!». Рос╕йський автократ в╕дв╕дав С╕мферополь – найб╕льше м╕сто на укра╖нському п╕востров╕ – щоб в╕дзначити п’яту р╕чницю незаконно╖ анекс╕╖, п╕сля яко╖ в╕дносини м╕ж Рос╕╓ю ╕ Заходом стали найг╕ршими з час╕в Холодно╖ в╕йни. Про це пише Politico, додаючи, що з собою на «святкування» Пут╕н прив╕з прокремл╕вського репера ╕ байкер╕в «Н╕чн╕ вовки».
Але далеко не вс╕м у Криму живеться так рад╕сно, як про це говорять рос╕йськ╕ чиновники. Критики кажуть, що Кремль перекинув на п╕востр╕в велику к╕льк╕сть агент╕в спецслужб, щоб придушити незгодних. Опоненти рос╕йського правл╕ння, серед яких етн╕чн╕ укра╖нц╕, кримськ╕ татари й етн╕чн╕ рос╕яни, лояльн╕ до Ки╓ва, говорять про панування атмосфери страху.
«Коли ми були з Укра╖ною, н╕хто не вимагав, щоб я демонстрував св╕й патр╕отизм», - каже колишн╕й оф╕цер радянсько╖ арм╕╖ Серг╕й, який в╕дмовився називати сво╓ повне ╕м’я через страх перед пересл╕дуваннями. «Сьогодн╕ ж в Криму потр╕бно кричати про те, який ти великий патр╕от, кожен день. Вони перетворили Крим у маленький СРСР. Стукач╕ повсюди», - додав чолов╕к стишеним тоном.
Видання нагаду╓ про гучн╕ й скандальн╕ судов╕ справи в Криму проти незгодних з окупац╕╓ю, а також про систематичне пересл╕дування кримських татар. Тим часом, поки в Криму п╕д час в╕зиту Пут╕на активно махали прапорами, у Москв╕ влада порушила традиц╕ю проводити масов╕ заходи на р╕чницю незаконно╖ анекс╕╖. Чиновники виправдовуються, що, мовляв, Крим вже наст╕льки ╕нтегрувався з РФ, що це й святкувати н╕чого. Однак, анал╕тики вказують на зростання невдоволення економ╕чними втратами через анекс╕ю Криму ╕ в╕йськове вторгнення Рос╕╖ в Сир╕ю. ╤, в╕рог╕дно, саме через це Кремль цього року не дуже хоче проводити м╕тинги на честь окупац╕╖ укра╖нських територ╕й на Червон╕й площ╕.
«Впродовж минулого року соц╕ологи почали чути в╕д фокус-груп, що Крим надто дорого нам кошту╓. ╤ що ми загалом надто багато витрача╓мо на ╕ноземн╕ в╕йськов╕ авантюри», - сказала пол╕толог Катерина Шульманн. За ╖╖ словами, ц╕ занепоко╓ння в╕дбилися на нещодавн╕й промов╕ Пут╕на, яка була майже повн╕стю присвячена внутр╕шн╕м проблемам Рос╕╖. «Попри те, що в промов╕ в╕н пооб╕цяв щедр╕ соц╕альн╕ виплати, це може н╕як не вплинуло на результати опитувань. Люди звикають думати, що влад╕ байдуже до ╖хн╕х проблем», - пояснила пол╕толог.
Зг╕дно з результатами опитувань, як╕ минулого тижня опубл╕кував московський фонд «Громадська думка», лише 39% рос╕ян тепер вважають, що окупац╕я Криму була правильним вчинком. ╤ це на 28% менше, н╕ж було у 2014 роц╕. Серед рос╕ян в╕ком 18-34 роки лише 24% говорили, що анекс╕я укра╖нського Криму п╕шла на користь РФ. Ц╕ результати опитування з’явилися на тл╕ пост╕йного пад╕ння рейтингу Пут╕на. Зараз в╕н на найнижчому р╕вн╕ за останн╕ 13 рок╕в. Його п╕дтримують лише 33% рос╕ян. Разом з тим, попри вс╕ економ╕чн╕ втрати Рос╕╖ й невдоволення виборц╕в, Пут╕н наполяга╓, що питання Криму в╕н обговорювати не збира╓ться. Анал╕тики пояснюють, що нав╕ть п╕сля к╕нця його режиму наступник теж навряд чи ризикне повернути укра╖нський п╕востр╕в законному власнику. Адже так його можуть засудити як «зрадника».
www.unian.ua

ДЖЕМ╤Л╢В: ПУТ╤Н У СВО╢МУ БЛИЖНЬОМУ КОЛ╤ ВЖЕ НАЗИВА╢ ПОМИЛКОЮ ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ

Президент Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Володимир Пут╕н у сво╓му ближньому кол╕ вже шкоду╓, що наказав окупувати Крим. Про це у еф╕р╕ телеканалу "Прямий" заявив народний депутат Укра╖ни, уповноважений Президента Укра╖ни у справах кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в, посилаючись на сво╖ джерела.
«Тепер для Пут╕на просто нема╓ виходу. У нас зараз, до реч╕ кажучи, р╕зн╕ служби ц╕кавлять нашу думку: як ви дума╓те, Пут╕н м╕г би п╕ти з Криму, не втративши обличчя? Нема╓ такого шляху, просто нема╓. А Пут╕ну визнати, що в╕н зробив помилку? В╕н, до реч╕, в сво╓му кол╕ про це вже ╕ каже. Це у нас точн╕ в╕домост╕. Каже так, я вам точно скажу. Це перев╕рен╕ джерела. В╕н каже: "Ми з Кримом зробили помилку, але цього ми визнавати не будемо". Ось така ось концепц╕я», – сказав Джем╕л╓в. В╕н впевнений, що для Пут╕на п╕ти з Криму - це «просто пол╕тичне харак╕р╕». «В╕н уже на цьому зробив ст╕льки соб╕ реноме. В╕н як збирач руських земель. А тут сказати "я помилявся"? "Помилявся" можуть сказати т╕льки мужн╕ люди. ╢ така чеченська п╕сня: "помиляються вс╕, але т╕льки справжн╕й чолов╕к може сказати: я був неправий". Але в Кремл╕ таких чолов╕к╕в нема╓. Я в цьому впевнений», - додав Джем╕л╓в.

«ВОНИ ТВЕРЕЗ╤ЮТЬ»: ЧУБАРОВ РОЗПОВ╤В ПРО «КАРДИНАЛЬНУ»
ЗМ╤НУ НАСТРО╥В КРИМЧАН П╤СЛЯ 5 РОК╤В ОКУПАЦ╤╥

Глава Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров в╕дзначив зм╕ну настро╖в населення в окупованому Криму п╕сля п'яти рок╕в рос╕йсько╖ окупац╕╖. В ╕нтерв’ю «Прямому» Чубаров наголосив, що  загальн╕ настро╖ вс╕х кримчан «кардинально в╕дм╕нн╕» в╕д того, що було п’ять рок╕в тому. «Т╕, хто пов╕рили Рос╕╖, вони тверез╕ють. А т╕, хто одразу розум╕ли, що Рос╕я туди приходить з в╕йськами не для того, щоб приносити якесь добро, - переконалися в тому, що вони тод╕ зайняли правильну позиц╕ю. Зокрема таке розум╕ння ╓ у кримських татар», – зазначив Чубаров.
www.unian.ua

ДВ╤ ТРЕТИНИ ЖИТЕЛ╤В ОКУПОВАНОГО КРИМУ НЕЗАДОВОЛЕН╤ Р╤ВНЕМ ЖИТТЯ

Майже 66% жител╕в окупованого Криму ╕ 67% Севастополя не задоволен╕ сво╖м матер╕альним становищем, вважаючи причиною цього катастроф╕чне зростання ц╕н на товари ╕ послуги.
Про це пише "Информационное сопротивление", оперуючи ╕нформац╕йно-анал╕тичними даними окупац╕йно╖ влади.
"Досл╕дження громадсько╖ думки було проведено в листопад╕ 2018 року ╕ воно виявило, що незадоволен╕ сво╖м матер╕альним становищем 65,8% жител╕в окупованого Криму ╕ 67,3% - м╕ста Севастополя. Б╕льш того, 31,3% ╕ 26,2% опитаних в╕дпов╕дно констатували, що з червня по листопад минулого року ситуац╕я стр╕мко пог╕ршувалася", - йдеться в пов╕домленн╕ "╤О"з посиланням на п╕дготовлену рос╕йською окупац╕йною владою дов╕дку «Громадська думка про соц╕ально-економ╕чну ситуац╕ю у кра╖н╕».
Як зазнача╓ться, основною проблемою б╕льш╕сть кримських респондент╕в вважа╓ катастроф╕чне зростання ц╕н на товари ╕ послуги. У Криму ц╕╓╖ точки зору дотримуються 82,2% опитаних, в Севастопол╕ - 74,9%.
Що мр╕╖ про краще життя зруйнував низький р╕вень доход╕в у ц╕лому визнали по 66% опитаних у Криму й Севастопол╕.
Кр╕м того, причиною низького р╕вня життя 45,85% кримчан ╕ 49,5% севастопольц╕в назвали й убоге медичне обслуговування.
Майже половина - 44,8% опитаних у Криму ╕ 24% респондент╕в-севастопольц╕в визнали, що на окупован╕й Рос╕╓ю територ╕╖ гостро сто╖ть проблема корупц╕╖ ╕ хабарництва в «органах влади».
https://www.ukrinform.ua


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20993

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков