Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО РОЗГЛЯДАТИМЕ РАДА П╤СЛЯ ЗАКОНУ ПРО УКРА╥НСЬКУ МОВУ
«На Чистий четвер ми приймали закон декомун╕зац╕ю, на Чистий четвер ми приймемо закон про...


ЦВК ПЕРЕНЕСЛА НА ГОДИНУ ДЕБАТИ НА СУСП╤ЛЬНОМУ
В╕дпов╕дне р╕шення ухвалено на зас╕данн╕ ЦВК у четвер


Серг╕й Жадан, поет, письменник, громадський д╕яч: Я МОЖУ ПРИПУСТИТИ СИТУАЦ╤Ю, КОЛИ ВСЕ БУДЕ «В╤ДМОТАНО» НАЗАД
До сучасних вибор╕в лиша╓ться тиждень, тому розмова про пол╕тику, природно, займа╓ не менше часу,...


САВЧЕНКО ЗАЯВИЛА, ЩО Б╤ЛЬШЕ НЕ СЯДЕ ДО В'ЯЗНИЦ╤
про це вона сказала в еф╕р╕ каналу "112 Укра╖на".


ПОСОЛЬСТВО США ПРОКОМЕНТУВАЛО СИТУАЦ╤Ю З ПРИВАТБАНКОМ
Посольство США в Укра╖н╕ заявля╓, що м╕жнародн╕ партнери п╕дтримали нац╕онал╕зац╕ю ПриватБанку у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 22.03.2019
КРА╥НИ НАТО ЗАКЛИКАЮТЬ РОС╤Ю ПОВЕРНУТИ УКРА╥Н╤ КОНТРОЛЬ НАД КРИМОМ

П╕вн╕чноатлантична рада закликала Рос╕йську Федерац╕ю повернути Укра╖н╕ контроль над Кримським п╕востровом. В╕дпов╕дну заяву з нагоди 5-╖ р╕чниц╕ анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю оприлюднено на сайт╕ НАТО.
"П’ять рок╕в тому Рос╕я використала силу проти Укра╖ни, щоб незаконно та нелег╕тимно анексувати Крим. Це порушення суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни ╓ серйозним порушенням м╕жнародного законодавства та головним викликом ╓вроатлантичн╕й безпец╕. Ми р╕шуче засуджу╓мо цей акт, який ми не визна╓мо зараз ╕ не визна╓мо у майбутньому. Ми заклика╓мо Рос╕ю повернути контроль над Кримом Укра╖н╕. Ми п╕дтверджу╓мо нашу повну п╕дтримку суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в межах ╖╖ м╕жнародно визнаних кордон╕в та територ╕альних вод. Крим ╓ територ╕╓ю Укра╖ни", - наголошу╓ться у заяв╕.
Зазнача╓ться, що союзники по НАТО глибоко занепоко╓н╕ порушеннями та утисками прав людини, як╕ були зд╕йснен╕ рос╕йською "де-факто" владою в анексованому Криму проти укра╖нц╕в, кримських татар, представник╕в ╕нших м╕сцевих громад. Ц╕ порушення включають позасудов╕ вбивства, викрадення, примусов╕ зникнення, насильство, свав╕лля, арешти й катування. Незважаючи на р╕шення М╕жнародного суду в╕д 2017 року, Меджл╕с, орган самоврядування кримських татар, залиша╓ться п╕д пересл╕дуванням ╕ заборонений на Батьк╕вщин╕, констатували у НАТО.
Альянс закликав Рос╕ю негайно покласти край вс╕м порушенням та утискам в анексованому Криму, зв╕льнити укра╖нських пол╕тичних в’язн╕в та заручник╕в, забезпечити доступ до Криму м╕жнародним мон╕торинговим орган╕зац╕ям.
"Будь-як╕ спроби лег╕тим╕зувати або нормал╕зувати незаконну на нелег╕тимну анекс╕ю Криму мають припинитися, включаючи автоматичне поширення рос╕йського громадянства, насильницьке переселення, призов до збройних сил Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, незаконне проведення рос╕йських виборчих кампан╕й", - йдеться у документ╕.
П╕вн╕чноатлантична рада засудила продовження Рос╕╓ю широкомасштабно╖ м╕л╕таризац╕╖ Криму та висловила занепоко╓ння зусиллями та подальшими планами ц╕╓╖ кра╖ни щодо м╕л╕таризац╕╖ у рег╕он╕ Чорного моря. Союзники по Альянсу засудили також зведення Рос╕╓ю Керченського мосту, який представля╓ собою ще одне порушення суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, створю╓ додатков╕ труднощ╕ для економ╕ки Укра╖ни.
"Незаконне використання в╕йськово╖ сили Рос╕╓ю проти укра╖нських корабл╕в та в╕йськово-морського персоналу поблизу Азовського моря та Керченсько╖ протоки у листопад╕ 2018 року ╓ частиною ширшого курсу агресивних д╕й Рос╕╖ у цьому рег╕он╕. За буквою резолюц╕╖ Генерально╖ асамбле╖ ООН 73/194 в╕д 17 грудня 2018 року ми заклика╓мо Рос╕ю без додаткових умов зв╕льнити член╕в укра╖нських ек╕паж╕в, яких вона утриму╓, повернути захоплен╕ корабл╕ та д╕яти у в╕дпов╕дност╕ до м╕жнародних зобов’язань шляхом забезпечення безперешкодного доступу до укра╖нських порт╕в в Азовському мор╕ та дозволу на свободу судноплавства", - наголошу╓ться в заяв╕ союзник╕в по НАТО.
В документ╕ нагаду╓ться, що в╕дпов╕дь НАТО на незаконн╕ д╕╖ Рос╕╖ в Укра╖н╕ була надана разом та на п╕дтримку широким м╕жнародним зусиллям, як╕ включають запровадження санкц╕й.
"Не може бути повернення до стану "справи як завжди", доки не в╕дбудеться ч╕тка та конструктивна зм╕на у д╕ях Рос╕╖, яка продемонстру╓ в╕дпов╕дн╕сть м╕жнародному законодавству, виконання Рос╕╓ю м╕жнародних зобов’язань та власно╖ в╕дпов╕дальност╕", - йдеться у заяв╕ П╕вн╕чноатлантично╖ ради в день п’ято╖ р╕чниц╕ анекс╕╖ Криму Рос╕йською Федерац╕╓ю.
https://www.ukrinform.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 22.03.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20984

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков