Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТЕМА КРИМУ НЕДОСТАТНЬО ВИСВ╤ТЛЮ╢ТЬСЯ В УКРА╥НСЬКИХ ЗМ╤
Про це заявили учасники досл╕дження «Крим: поза зоною досяжност╕?» з Школи пол╕тично╖...


С╤МФЕРОПОЛЬЦ╤ ЖАЛ╤ЮТЬСЯ НА ЧОРНУ ВОДУ З КРАН╤В
У анексованому Рос╕╓ю С╕мферопол╕ у квартирах з кран╕в почала текти чорна вода.


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
Загалом з початку еп╕дем╕╖ коронав╕русу в Укра╖н╕ п╕дтвердили 188 106 випадк╕в зараження...


ПОНАД 70% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ╥ХН╤ Д╤ТИ ТА ОНУКИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЖИТИ В УКРА╥Н╤
Щодо проживання у сво╓му м╕ст╕ та сел╕, то 61% хот╕ли б, щоб ╖хн╕ нащадки продовжували жити в ц╕й...


ОКУПАЦ╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПРИЗВЕЛА ДО ВТРАТИ 70% МОРСЬКИХ АКТИВ╤В УКРА╥НИ
За п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в Укра╖на в╕дновлю╓ в╕йськовий флот, зокрема шляхом буд╕вництва...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 15.03.2019
ФОРУМ У ХЕРСОН╤ ЗАКЛИКА╢ М╤ЖНАРОДНУ СП╤ЛЬНОТУ ЗАХИСТИТИ НАСЕЛЕННЯ КРИМУ

Учасники М╕жнац╕онального форуму «Херсонщина багатонац╕ональна» закликали м╕жнародну сп╕льноту виробити д╕╓вий механ╕зм впливу на окупац╕йну владу у Криму.
В╕дпов╕дне звернення до посольств та консульств кра╖н ╢С, ОБС╢, ╕нших м╕жнародних орган╕зац╕й п╕дтримали учасники М╕жнац╕онального форуму «Херсонщина багатонац╕ональна», що у понед╕лок в╕дбувся у Херсон╕, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Я хот╕в би зачитати заяву ╕ прошу вас п╕дтримати – сьогодн╕ виповню╓ться три м╕сяц╕, як на адм╕н╕стративному кордон╕ з Кримом рос╕йська влада захопила Едема Бек╕рова, ╕ про це не можна не сказати. Я зачитаю звернення, яке прошу п╕дтримати», - звернувся до присутн╕х на форум╕ ╤браг╕м Сулейманов, голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш».
«Вже п’ятий р╕к влада РФ не да╓ мирно ╕снувати та розвиватися укра╖нськ╕й держав╕. Ус╕ ц╕ роки на територ╕╖ Криму кримськ╕ татари та укра╖нц╕ безп╕дставно звинувачуються у надуманих крим╕нальних злочинах. За цей час в╕дбулися тисяч╕ обшук╕в, залякувань та катувань вс╕х тих, хто не визна╓ окупац╕ю та принципово вважа╓ себе укра╖нцем», - йдеться у заяв╕.
В н╕й наголошено, що протягом останн╕х п’яти рок╕в в Криму систематично порушуються основоположн╕ права людини. Було вбито, закатовано, несправедливо засуджено ╕ пропали безв╕сти десятки громадських актив╕ст╕в.
«Ц╕ далеко не поодинок╕ випадки св╕дчать про системн╕сть та цин╕чн╕сть наруги над правами людини рос╕йською державою, що ставить ╖╖ в один ряд з державами, як╕ спов╕дують державний терор», - п╕дкреслю╓ться у заяв╕.
Зокрема, в н╕й сказано ╕ про затримання 12 грудня 2018 року на адм╕н╕стративному кордон╕ з Кримом мешканця Херсонсько╖ област╕ Едема Бек╕рова. "Хвор╕й людин╕, яка перенесла тяжку операц╕ю на серц╕, ╕нвал╕ду першо╖ групи було в╕дмовлено в прийом╕ необх╕дних л╕к╕в, майже добу його не годували. Т╕льки на 17-й день, через пог╕ршення стану здоров’я ув’язненого, його направили на огляд у л╕карню», - зазнача╓ться у заяв╕.
«Це чергове публ╕чне катування укра╖нських громадян не може залишитися без уваги св╕тово╖ громадськост╕. .... Заклика╓мо також докласти зусиль для притягнення до м╕жнародно╖ крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ вс╕х, хто ма╓ в╕дношення до незаконних арешт╕в та пересл╕дувань укра╖нських громадян», - сказано у зверненн╕ до м╕жнародних орган╕зац╕й.
М╕жнац╕ональний форум «Херсонщина багатонац╕ональна» в╕дбувся вперше 11 березня 2019 року за участ╕ представник╕в етн╕чних громад, як╕ поживають на територ╕╖ Херсонщини.
Форум складався з п’яти модул╕в, п╕д час яких обговорювалися р╕зн╕ напрямки соц╕ального, культурного й економ╕чного життя област╕. Так, п╕д час першого модулю обговорили питання вза╓мод╕╖ орган╕в державно╖ влади з нац╕онально-культурними товариствами та презентували д╕яльн╕сть обласно╖ ради з питань нац╕ональностей та кор╕нних народ╕в при Херсонськ╕й обласн╕й державн╕й адм╕н╕страц╕╖.
Також п╕д час форуму один з модул╕в був присвячений тем╕: «Кримськотатарська нац╕ональна автоном╕я у склад╕ Укра╖ни як шлях до деокупац╕╖ Криму».
«Так╕ форуми дуже потр╕бн╕, адже кожен може викласти свою точку зору, ╕ ми можемо прийти до одного знаменника, який би влаштовував вс╕х», - в╕дзначив п╕д час форуму народний депутат Укра╖ни, уповноважений Президента Укра╖ни у справах кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в.

РОС╤Я ЧИНИТЬ ЖОРСТКИЙ ТИСК НА УКРА╥НЦ╤В У КРИМУ

Укра╖нц╕ в Криму - це друга за розм╕рами етн╕чна сп╕льнота п╕сля кримських татар на окупованому п╕востров╕, яка п╕дда╓ться жорстк╕й денац╕онал╕зац╕╖ та асим╕ляц╕╖ з боку Рос╕╖. Про це координатор Тавр╕йсько╖ гуман╕тарно╖ платформи, кандидат ╕сторичних наук Андр╕й ╤ванець розпов╕в у ход╕ панел╕ «Крим. Вчора, сьогодн╕, завтра», яка в╕дбулася в ун╕верситет╕ Газ╕ в Анкар╕, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Разом ╕з кримськими татарами укра╖нц╕ в Криму п╕ддаються систематичному тиску з боку окупац╕йного режиму. ╢ ц╕ла низка жорстких заход╕в, як╕ вжива╓ РФ в окупованому Криму, як╕ спрямован╕ проти укра╖нсько╖ громади, на ╖╖ денац╕онал╕зац╕ю, поступову асим╕ляц╕ю», - зазначив ╤ванець.
Серед наведених науковцем статистичних даних: пор╕вняно з 2014 роком к╕льк╕сть людей, як╕ навчаються укра╖нською мовою, зменшилася на 98%.
«Тиск з боку силових структур, судовий та досудовий тиск, погрози на адресу актив╕ст╕в укра╖нсько╖ громади, незаконне позбавлення вол╕, ╖х викрадення. Ми дос╕ не зна╓мо, де перебувають, що сталося ╕з деякими з них. Повне знищення укра╖нських пол╕тичних парт╕й та орган╕зац╕й, пересл╕дування рел╕г╕йних конфес╕й в Криму. За 5 рок╕в к╕льк╕сть громад зменшилася ╕з 46 до 9 на сьогодн╕, к╕льк╕сть священик╕в з 25 до 5. ╤ зараз намагаються забрати головну споруду – собор р╕вноапостольних Володимира та Ольги у м. С╕мферопол╕», – розпов╕в ╤ванець.
Ще одним небезпечним механ╕змом асим╕ляц╕╖ укра╖нсько╖ громади в Криму науковець назива╓ незаконне перем╕щення колон╕ст╕в на територ╕ю Криму. «Склад населення зм╕нено на 10-20% – за╖хали рос╕йськ╕ громадяни, як╕ не знають укра╖нських соц╕окультурних стандарт╕в, традиц╕й, культури. Вони негативно впливають на зм╕ну етнодемограф╕чного складу кримського населення. Це ╓ грубим порушенням м╕жнародного права, зокрема Женевсько╖ конвенц╕╖ 1949 року», - додав вчений.
На його переконання, нараз╕ створю╓ться негативна довгострокова тенденц╕я для укра╖нсько╖ громади Криму ╕ ця ситуац╕я потребу╓ велико╖ уваги з боку Укра╖нсько╖ держави, необх╕дно думати про статус укра╖нц╕в в Криму, заходи п╕дтримки ╖хньо╖ ╕дентичност╕, розробити бачення, як консол╕дувати громаду етн╕чних укра╖нц╕в в Криму п╕сля зв╕льнення територ╕╖ в╕д окупант╕в.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20976

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков