Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ДПОВ╤ДЬ НА ЗАКИДИ ОКУПАНТ╤В ПРО “ПЕРЕКРИТУ” Р╤ЧКУ ДН╤ПРО
Глава укра╖нсько╖ делегац╕╖ у Тристоронн╕й контактн╕й груп╕ Леон╕д Кравчук заявив, що Укра╖на...


США ПОВИНН╤ ДАТИ ЗРОЗУМ╤ТИ РОС╤╥, ЩО САНКЦ╤╥ НЕ СКАСУЮТЬ ДО ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Одна з головних завдань ц╕╓╖ посади, наголосив Курт Волкер, ╓ забезпечення продовження режиму...


ДЕН╤СОВА ЗВЕРНУЛАСЬ ДО М╤ЖНАРОДНИХ ОРГАН╤ЗАЦ╤Й ЧЕРЕЗ ЗНУЩАННЯ РФ З 29 КРИМСЬКИХ ТАТАР
М╕жнародн╕ правозахисн╕ орган╕зац╕╖ та м╕с╕╖ повинн╕ застосувати вс╕ наявн╕ важел╕ впливу на...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ — БОРРЕЛЮ: УКРА╥НА ХОЧЕ СТВОРЕННЯ ПЕРЕГОВОРНОГО “МАЙДАНЧИКА” ЩОДО КРИМУ
Президент Володимир Зеленський наполяга╓ на важливост╕ збереження питання деокупац╕╖ анексованого...


УКРА╥НА ОФ╤Ц╤ЙНО ПО╤НФОРМУВАЛА ГЕНСЕКА ООН ПРО НЕЗАКОНН╤СТЬ ВИБОР╤В У КРИМУ
Про це пов╕домив у понед╕лок Пост╕йний представник Укра╖ни при ООН Серг╕й Кислиця
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 15.03.2019
РОМАН БЕЗСМЕРТНИЙ ПРЕЗЕНТУВАВ ПРОЕКТ КОНСТИТУЦ╤ЙНОГО АКТУ

РОМАН БЕЗСМЕРТНИЙ ПРЕЗЕНТУВАВ ПРОЕКТ КОНСТИТУЦ╤ЙНОГО АКТУ,
ЯКИЙ ПЕРЕДБАЧА╢ ПРАВИЛА ОРГАН╤ЗАЦ╤╥ ВЛАДИ
НА ЧАС УКЛАДАННЯ НОВОГО ОСНОВНОГО ЗАКОНУ

Кандидат у президенти Укра╖ни Роман Безсмертний презентував проект Конституц╕йного акту, зг╕дно з яким президент очолю╓ виконавчу владу. Проект в╕дпов╕дного документу Безсмертний презентував п╕д час круглого столу в УН╤АН. Як зазначив доктор юридичних наук, екс-суддя Конституц╕йного Суду Володимир Шаповал, який очолював розробку проекту, зм╕ни до Конституц╕╖ вносилися неодноразово, але ╕снують певн╕ сумн╕ви щодо ╖хньо╖ законност╕. За його словами, деяк╕ пол╕тики пропонують нов╕ проекти Конституц╕╖, але н╕хто не говорить про те, як забезпечити лег╕тимн╕сть ╖хнього прийняття, а Безсмертний, в свою чергу, пропону╓ впроваджувати в╕дпов╕дн╕ зм╕ни через ухвалення Конституц╕йного акту. “Основний закон ма╓ бути ухвалений у лег╕тимний спос╕б, а до цього моменту потр╕бен перех╕дний документ. Такий соб╕ м╕сточок м╕ж неконституц╕йним тепер╕шн╕м ╕ впорядкованим майбутн╕м. Я пропоную Конституц╕йний акт. Це сво╓р╕дна дорожня карта. Документ випису╓ правила орган╕зац╕╖ держави в перех╕дний пер╕од ╕ дозволя╓ розробити та запровадити в життя нову Конституц╕ю. Цей акт зосереджу╓ в руках новообраного президента всю ╕н╕ц╕ативу та в╕дпов╕дальн╕сть”, - зазначив кандидат у президенти.
Шаповал наголосив, що основне завдання проекту - це орган╕зац╕я влади на перех╕дний пер╕од до створення ново╖ Конституц╕╖. “Загалом проект ма╓ три призначення. По-перше, це створення передумов, зокрема, орган╕зац╕йних та базово матер╕альних для розробки серйозного, модерного та одночасно консервативного, бо ╕накше не може бути, проекту ново╖ Конституц╕╖ або ново╖ редакц╕╖ Конституц╕╖. По-друге, внесення зм╕н в орган╕зац╕ю законодавчо╖ влади, щоб вона не виглядала такою карикатурною, як зараз. По-трет╓, все ж таки виконавчу владу - уцентрувати, позбутися цього дуал╕зму, який ╕сну╓ в наш╕й кра╖н╕ зараз”, - пояснив в╕н. Зг╕дно з положеннями проекту Конституц╕йного акту, виконавчу владу очолюватиме президент, який призначатиме прем’╓р-м╕н╕стра та ╕нших член╕в Кабм╕ну, а також формуватиме вс╕ ╕нш╕ органи виконавчо╖ влади. Кр╕м того, у проект╕ передбачено надати б╕льших повноважень органам м╕сцевого самоврядування.
В╕дпов╕дно до документу, посл╕довн╕сть прийняття ново╖ Конституц╕╖ виглядатиме наступним чином: спочатку ухвалити Конституц╕йний акт повинна Верховна Рада конституц╕йною б╕льш╕стю, згодом ВР та президент (не п╕зн╕ше як за м╕сяць п╕сля набуття чинност╕ актом) сп╕льно утворюють Конституц╕йну ком╕с╕ю з п╕дготовки проекту нового Основного документу, яка його розробля╓ протягом року. П╕сля цього проект Конституц╕╖ виноситься на обговорення в сусп╕льств╕, яке триватиме п╕вроку, пот╕м ухвалю╓ться ВР, а згодом затверджу╓ться на Всеукра╖нському референдум╕.
Учасники круглого столу обговорили положення проекту Конституц╕йного акту та запропонували внести певн╕ зм╕ни, зокрема, додати до документа положення про роль та повноваження прокуратури й судово╖ влади, а також врегулювати у ньому певн╕ економ╕чн╕ питання. “Завдання Конституц╕йного акту - провести шокову терап╕ю для держави та перезапустити державний орган╕зм, який нин╕ перебува╓ на меж╕ розколу. Кожна державна ╕нституц╕я та кожна частина ц╕╓╖ системи потребують реан╕мац╕╖. Нам потр╕бне повне перезаснування держави та нова Конституц╕я. Так, проект Конституц╕йного акту ще потребу╓ вдосконалення, але нараз╕ цей документ ╓ порятунком держави”, - акцентував Роман Безсмертний.
У круглому стол╕ брали участь: доктор юридичних наук, суддя Конституц╕йного Суду (1996-2005) Володимир Шаповал; перша в ╕стор╕╖ незалежно╖ Укра╖ни ж╕нка-сл╕дчий в особливо важливих справах Генерально╖ прокуратури, державний радник юстиц╕╖ 3-го класу, Почесний прац╕вник прокуратури Галина Климович; доктор юридичних наук, ╤нститут держави ╕ права ╕м. В. М. Корецького, в╕дд╕л конституц╕йного права та м╕сцевого самоврядування Олександр Батанов; заслужений юрист Укра╖ни, кандидат юридичних наук, Почесний прац╕вник прокуратури Укра╖ни, державний радник юстиц╕╖ 2 класу, екс-заступник Генерального прокурора Укра╖ни Олекс╕й Баганець;  народний депутат V╤ скликання В╕ктор Матчук;  Президент Центру глобал╕стики «Стратег╕я ХХ╤» Михайло Гончар; кандидат юридичних наук, мер Новодн╕стровська (2010-2012), заступник голови Херсонсько╖ ОДА (2014-2015) Руслан Панчишин;  економ╕ст-м╕жнародник, заступник м╕н╕стра ф╕нанс╕в Укра╖ни (1993-1996),  заступник Державного секретаря Укра╖ни (2005-2006), заступник Секретаря РНБОУ (2008-2009) Борис Собол╓в; пол╕тичний анал╕тик ╤нституту ╢вро-Атлантичного сп╕вроб╕тництва Володимир Горбач.
https://press.unian.ua

ПРЕЗИДЕНТА ЗАКЛИКАЮТЬ ПРИСКОРИТИ «КРИМСЬК╤» ЗМ╤НИ ДО КОНСТИТУЦ╤╥

Президента просять ╕н╕ц╕ювати прийняття Нац╕онально╖ програми п╕дтримки нац╕ональних меншин ╕ прискорити роботу з внесення зм╕н до Конституц╕╖ стосовно Кримськотатарсько╖ нац╕онально╖ територ╕ально╖ автоном╕╖ у склад╕ Укра╖ни. Про це йдеться у зверненн╕, яке розглянули у понед╕лок учасники М╕жнац╕онального форуму «Херсонщина багатонац╕ональна», пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Зверта╓мося до Вас, пане Президенте, ╕з проханням виступити ╕н╕ц╕атором прийняття нац╕онально╖ програми п╕дтримки нац╕ональних меншин та кор╕нних народ╕в, яка стане фундаментом розвитку нац╕ональних меншин, збереження етн╕чно╖ ╕дентичност╕ та ╕сторичного середовища нашого проживання», - йдеться у зверненн╕.
Зазнача╓ться, що дана програма повинна передбачати реал╕зац╕ю таких основних завдань, «як забезпечення кадрового потенц╕алу у галузях науки, культури, осв╕ти, художн╕й творчост╕, засобах масово╖ ╕нформац╕╖, економ╕чн╕ засади розвитку культур нац╕ональних меншин Укра╖ни».
«Також просимо прискорити внесення зм╕н до в╕дпов╕дного розд╕лу Конституц╕╖ Укра╖ни стосовно Кримськотатарсько╖ нац╕онально╖ територ╕ально╖ автоном╕╖ у склад╕ Укра╖ни», йдеться у документ╕.
В╕дпов╕дне доповненням у звернення щодо статусу АР Крим запропонував внести п╕д час форуму народний депутат Укра╖ни, уповноважений Президента Укра╖ни у справах кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в.

Тим часом…
СААКАШВ╤Л╤: ПОРОШЕНКО В 2014 РОЦ╤ ГОВОРИВ
ПРО «ОБМ╤Н» КРИМУ НА ЧЛЕНСТВО УКРА╥НИ В ╢ВРОСОЮЗ╤ ╤ НАТО

Колишн╕й президент Груз╕╖ Михайло Саакашв╕л╕ розпов╕в, що президент Укра╖ни Петро Порошенко в розмов╕ з ним у 2014 роц╕ заявив, що Ки╖в стане частиною ╢вросоюзу ╕ НАТО в обм╕н на окупований Рос╕╓ю Крим.
В ╕нтерв'ю журнал╕сту Дмитру Гордону екс-президент також зазначив, що Порошенко «звикся з ╕де╓ю», що повернення Криму неможливе. «У мене була розмова з Порошенком, ╕ в╕н мен╕ сказав: ти ж практично звикся з ╕де╓ю, що П╕вденна Осет╕я ╕ Абхаз╕я н╕коли не повернуться в Груз╕ю, точно так само ми повинн╕ змиритися з ╕де╓ю, що Криму вже в Укра╖ни не буде - але ми це обм╕ня╓мо на членство в ╢вросоюз╕ ╕ НАТО», - розпов╕в в╕н. При цьому Саакашв╕л╕ зазначив, що втрата Криму може стати одн╕╓ю з причин в╕дмови Укра╖н╕ у членств╕ в ╢вросоюз╕ ╕ НАТО через «територ╕альний конфл╕кт».
Рос╕я анексувала укра╖нський Крим в 2014 роц╕. У зв'язку з цим ╢вросоюз ╕ США ввели санкц╕╖ проти Рос╕╖.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20973

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков