Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТЕМА КРИМУ НЕДОСТАТНЬО ВИСВ╤ТЛЮ╢ТЬСЯ В УКРА╥НСЬКИХ ЗМ╤
Про це заявили учасники досл╕дження «Крим: поза зоною досяжност╕?» з Школи пол╕тично╖...


С╤МФЕРОПОЛЬЦ╤ ЖАЛ╤ЮТЬСЯ НА ЧОРНУ ВОДУ З КРАН╤В
У анексованому Рос╕╓ю С╕мферопол╕ у квартирах з кран╕в почала текти чорна вода.


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
Загалом з початку еп╕дем╕╖ коронав╕русу в Укра╖н╕ п╕дтвердили 188 106 випадк╕в зараження...


ПОНАД 70% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ╥ХН╤ Д╤ТИ ТА ОНУКИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЖИТИ В УКРА╥Н╤
Щодо проживання у сво╓му м╕ст╕ та сел╕, то 61% хот╕ли б, щоб ╖хн╕ нащадки продовжували жити в ц╕й...


ОКУПАЦ╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПРИЗВЕЛА ДО ВТРАТИ 70% МОРСЬКИХ АКТИВ╤В УКРА╥НИ
За п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в Укра╖на в╕дновлю╓ в╕йськовий флот, зокрема шляхом буд╕вництва...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 15.03.2019
У КРИМУ В╤ЙСЬКОВИЙ ПЕНС╤ОНЕР ОГОЛОСИВ ГОЛОДУВАННЯ ЧЕРЕЗ «М╤ЗЕРНУ ПЕНС╤Ю ╤ КОРУПЦ╤Ю»

Мешканець Ялти, колишн╕й в╕йськовослужбовець внутр╕шн╕х в╕йськ колишнього СРСР Олекс╕й Яковл╓в оголосив голодування через «м╕зерну пенс╕ю ╕ корупц╕ю в Пенс╕йному фонд╕ Криму», - пов╕домля╓ сайт «Новини Криму». В╕н вийшов з одиночним п╕кетом на площу Лен╕на, до буд╕вл╕ рос╕йського «уряду» Криму.
Яковл╓в вийшов з плакатом, на якому написано, що його «доведуть до самогубства» ╕ що в╕н «незаконно позбавлений пенс╕╖». У цьому протестувальник звинувачу╓ рос╕йського «главу» Криму Серг╕я Аксьонова й кримську прокуратуру. В╕н зазнача╓, що якби на чол╕ Криму стояв кримський комун╕ст Леон╕д Грач, те «цього б не було».
Пенс╕онер стверджу╓, що буде щодня виходити до чиновник╕в ╕ «публ╕чно голодувати». Як стало в╕домо, пенс╕онера запросили в буд╕влю «уряду», де запропонували написати заяву ╕ пов╕домили про створення яко╖сь «робочо╖ групи» з його питання.
Яковл╓в вимага╓ перерахунку пенс╕╖, яка, за його словами, становить лише 1700 рубл╕в через в╕драхунки, як╕ зд╕йсню╓ Пенс╕йний фонд.
Пенс╕онер – колишн╕й прац╕вник санатор╕ю «Рос╕я» в Ялт╕. До цього був на в╕йськов╕й служб╕ у внутр╕шн╕х в╕йськах СРСР.

ВОЛГОГРАДСЬКИЙ ДЕПУТАТ СКАЗАВ, ЩО НИЗЬК╤ ПЕНС╤╥
ОДЕРЖУЮТЬ «ТУНЕЯДЦЫ И АЛКАШИ»…

Депутата Волгоградсько╖ обласно╖ думи Гасана Наб╕╓ва, котрий сказав, що низьк╕ пенс╕╖ одержують «тунеядцы и алкаши», виключили з «╢дино╖ Рос╕╖». Про це пов╕домля╓ «Интерфакс» ╕з посиланням на прес-службу рег╕онального в╕дд╕лення парт╕╖. 
«За виключення Наб╕╓ва члени презид╕╖ проголосували одноголосно. Фракц╕╖ „╢дино╖ Рос╕╖“ у Волгоградськ╕й обласн╕й дум╕ також рекомендовано виключити Наб╕╓ва з╕ свого складу», — сказав сп╕врозмовник агентства.
На початку березня Наб╕╓в на зас╕данн╕ обласно╖ думи заявив, що пенс╕╖ в розм╕р╕ 8 тисяч рубл╕в одержують «тунеядцы и алкаши». На його думку, чолов╕к ста╓ незаможним з╕ сво╓╖ вини, хоча м╕г би стати «нормальною людиною».
П╕сля того, як про це висловлювання пов╕домили ЗМ╤, Наб╕╓в вибачився за сво╖ слова. В╕н сказав, що через колишню пенс╕йну систему люди, як╕ працювали «не покладаючи рук», ╕ т╕, хто «працював мало», зараз одержують «практично однакову й досить скромну пенс╕ю». Депутат назвав це несправедливим.

Тим часом…
КОЖНОМУ ДЕСЯТОМУ ЖИТЕЛЕВ╤ РФ НЕ ВИСТАЧА╢ ЗАСОБ╤В НА ╥ЖУ

Поки що т╕льки рос╕йськ╕ чиновники повн╕ оптим╕зму щодо матер╕ального становища рос╕ян. Сам╕ ж громадяни РФ пов╕домляють про пог╕ршення свого добробуту. Майже третина вважа╓, що ╖х матер╕альне становище за останн╕ м╕сяц╕ пог╕ршилося, а кожний п'ятий чека╓ подальшого пог╕ршення протягом цього року. Росте й частка тих, хто не виключа╓ можливост╕ зниження сво╓╖ зарплати в найближчому майбутньому. ╤ серед «передпенс╕йник╕в» число таких песим╕ст╕в пом╕тно вище, н╕ж серед ус╕х опитаних соц╕ологами громадян.
Як виплива╓ з результат╕в опитування фонду «Сусп╕льна думка» (ФОМ), за останн╕ два-три м╕сяц╕ покращилося матер╕альне становище всього в 6% з 1500 опитаних рос╕ян, пог╕ршилося – в 31%, а 62% н╕яких зм╕н не заф╕ксували. Негативн╕ настро╖ наростають. Приблизно р╕к тому, як нагаду╓ ФОМ, про пол╕пшення матер╕ального становища пов╕домляли 9% респондент╕в, про пог╕ршення – 18%, а приблизно 72% стверджували, що в них не в╕дбулося н╕яких значущих зм╕н.
Поточну ситуац╕ю рос╕яни також оц╕нюють стримано. Лише кожен десятий уважа╓ сво╓ сьогодн╕шн╓ матер╕альне становище хорошим, поганим – 27% опитаних, понад 60% – середн╕м, пов╕домляють соц╕ологи. Приблизно р╕к тому ситуац╕я була трохи кращою: 15% рос╕ян вважали сво╓ поточне становище хорошим, 22% – поганим, середн╕м – 63% опитаних.
Кр╕м того, кожен десятий рос╕янин сьогодн╕ з╕зна╓ться, що йому не вистача╓ кошт╕в нав╕ть на ╖жу, кожному четвертому не вистача╓ на придбання одягу, а кожному третьому – вже не по кишен╕ куп╕вля побутово╖ техн╕ки. При цьому ситуац╕я р╕зниться залежно в╕д типу населеного пункту. Прим╕ром, у невеликих м╕стах ╕ селах вже кожному третьому не вистача╓ кошт╕в на придбання одягу.
╤ лише кожен п'ятий з ус╕х опитаних чека╓ пол╕пшення ситуац╕╖ в найближчий р╕к, пов╕домляють соц╕ологи. Пог╕ршення свого матер╕ального становища оч╕кують близько 22% громадян, н╕яких зм╕н не оч╕кують 37% респондент╕в. Причому в цьому випадку б╕льш песим╕стичними у сво╖х оч╕куваннях виявилися жител╕ найб╕льших м╕ст кра╖ни. За останн╕й р╕к негативн╕ настро╖ рос╕ян п╕дсилилися. Прим╕ром, р╕к тому лише 12% громадян чекали пог╕ршення свого матер╕ального становища, а на пол╕пшення спод╕валися 30% опитаних.
У пор╕внянн╕ з 2014 роком учасники досл╕дження в Рос╕╖ стали витрачати б╕льше кошт╕в на придбання ╖ж╕ й оплату рахунк╕в за комунальн╕ послуги, пов╕домили в компан╕╖ Nielsen за п╕дсумками проведеного досл╕дження за назвою «Зм╕на споживчого добробуту». При цьому т╕льки 3% респондент╕в з╕зналися, що можуть в╕льно розпоряджатися гр╕шми. «34% оц╕нюють сво╓ ф╕нансове становище як комфортне, а 63% опитаних кошт╕в вистача╓ т╕льки на найнеобх╕дн╕ше. Середн╕ значення у св╕т╕ виглядають оптим╕стичн╕ше – 15%, 53% ╕ 32% в╕дпов╕дно», – в╕дзначають в Nielsen.
Рос╕яни не просто чекають абстрактного пог╕ршення свого матер╕ального становища, вони побоюються ц╕лком конкретних проблем – зокрема, зниження цього року р╕вня зароб╕тно╖ плати. Це виплива╓ з досл╕дження, проведеного Нац╕ональною асоц╕ац╕╓ю ф╕нансових досл╕джень (НАФИ). Фах╕вц╕ опитали 1600 респондент╕в з 140 населених пункт╕в ╕ прийшли до невт╕шного висновку. «К╕льк╕сть рос╕ян, що оч╕кують зниження зароб╕тку, виросло з к╕нця 2017 року на 5 процентних пункт╕в– до 10%», – пов╕домляють у НАФИ.
Причому серед рос╕ян у в╕ц╕ 55 рок╕в ╕ б╕льше частка тих, хто налаштований песим╕стично, вища, н╕ж серед ус╕х респондент╕в: у цьому випадку вже 14% оч╕кують зниження р╕вня сво╓╖ зароб╕тно╖ плати протягом цього року. Серед рос╕ян з вищою осв╕тою в╕дсоток песим╕ст╕в також б╕льший, н╕ж серед ус╕х опитаних. Серед тих, хто зак╕нчив вуз, 12% вважають, що ╖хня зарплата знизиться протягом року, тод╕ як серед ос╕б ╕з середньою й фаховою осв╕тою частка таких песим╕ст╕в нижча – 9%.
Проте, як в╕дзначають у НАФИ, половина рос╕ян (53%) все-таки спод╕ваються, що розм╕р ╖хн╕х оклад╕в в 2019 роц╕ не зм╕ниться, а 29% чекають нав╕ть зростання зарплати. Найчаст╕ше зб╕льшення окладу оч╕кують молод╕ люди у в╕ц╕ в╕д 18 до 34 рок╕в (39-42%) ╕ люди з вищою осв╕тою (34%). У зарплатних оч╕куваннях ╓ в╕дм╕нност╕ за гендерною ознакою: ж╕нки част╕ше не чекають н╕яких зм╕н (56%, серед чолов╕к╕в – 50%), а чолов╕ки, навпаки, оч╕кують росту оклад╕в (32%, серед ж╕нок – 25%).
Под╕бний песим╕зм у ц╕лому не дивний, якщо врахувати р╕ст витрат рос╕ян. Прим╕ром, як пов╕домив досл╕дницький холдинг «Ромир» на основ╕ даних про покупки 40 тис. рос╕ян, у лютому були заф╕ксован╕ «р╕ст середнього чека й зб╕льшення частки витрат на продукти до 54% (п╕сля 53% у попередн╕ два м╕сяц╕ й 50% три м╕сяц╕ тому)». Як вважають досл╕дники, це «св╕дчить про банальний р╕ст ц╕н, з яким не справляються вже н╕як╕ стратег╕╖ економ╕╖».
На думку експерт╕в «НГ», у наст╕льки негативних настроях нема╓ н╕чого незвичайного. Анал╕тик компан╕╖ «В╕дкриття Брокер» Тимур Н╕гматулл╕н нагаду╓ про ситуац╕ю з реальними доходами рос╕ян. «Варто в╕дзначити, що реальн╕ доходи падають вже к╕лька рок╕в. Зараз вони нижче 2013 року приблизно на 11%», – говорить в╕н. Друга причина – р╕ст ставок по кредитах. Тобто, за його словами, домогосподарства не мали можливост╕ компенсувати зниження доход╕в у другому п╕вр╕чч╕ за рахунок кредитування й були змушен╕ в деяких випадках скорочувати споживання.
До песим╕зму дода╓ться ╕ якесь роздратування в╕д того, що реальна спостережувана ╕нфляц╕я становить близько 10-12% р╕чних, а статистичне в╕домство пов╕домля╓ про 4-5%, вважа╓ гендиректор компан╕╖ «Мани Фани» Олександр Шустов.
На настро╖ рос╕ян прямо впливають прискорювана ╕нфляц╕я, нестаб╕льне становище рубля на валютному ринку й ╕нш╕ негативн╕ для рос╕йсько╖ економ╕ки фактори, зауважу╓ перший в╕це-президент «Опоры Росии» Павло Сигал. «Для громадянина з низьким або середн╕м доходом так╕ зм╕ни здатн╕ сильно вдарити по с╕мейному бюджету», – попереджа╓ експерт.
«Независимая газета»
http://www.ng.ru/economics

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20967

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков