Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТЕМА КРИМУ НЕДОСТАТНЬО ВИСВ╤ТЛЮ╢ТЬСЯ В УКРА╥НСЬКИХ ЗМ╤
Про це заявили учасники досл╕дження «Крим: поза зоною досяжност╕?» з Школи пол╕тично╖...


С╤МФЕРОПОЛЬЦ╤ ЖАЛ╤ЮТЬСЯ НА ЧОРНУ ВОДУ З КРАН╤В
У анексованому Рос╕╓ю С╕мферопол╕ у квартирах з кран╕в почала текти чорна вода.


СИТУАЦ╤Я З КОРОНАВ╤РУСОМ В УКРА╥Н╤ ТА СВ╤Т╤
Загалом з початку еп╕дем╕╖ коронав╕русу в Укра╖н╕ п╕дтвердили 188 106 випадк╕в зараження...


ПОНАД 70% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ╥ХН╤ Д╤ТИ ТА ОНУКИ ЗАЛИШИЛИСЯ ЖИТИ В УКРА╥Н╤
Щодо проживання у сво╓му м╕ст╕ та сел╕, то 61% хот╕ли б, щоб ╖хн╕ нащадки продовжували жити в ц╕й...


ОКУПАЦ╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПРИЗВЕЛА ДО ВТРАТИ 70% МОРСЬКИХ АКТИВ╤В УКРА╥НИ
За п╕дтримки м╕жнародних партнер╕в Укра╖на в╕дновлю╓ в╕йськовий флот, зокрема шляхом буд╕вництва...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 15.03.2019
БАЛУХУ НАРЕШТ╤ ЗМОГЛИ ПЕРЕДАТИ ПРОДУКТИ ╤ ТЕПЛЕ ВЗУТТЯ

Кримосуддя

Пол╕тв'язню Володимиру Балуху, якого м╕сяць тому вивезли з окупованого Криму до рос╕йсько╖ Твер╕, нарешт╕ змогли передати продукти ╕ тепл╕ черевики. Про це пов╕домила рос╕йська правозахисниця В╕ктор╕я ╤вл╓ва у Facebook.
"Володимир Балух, який загубився у пересиланнях, який був раптово вивезений без теплого одягу з колон╕╖ в Керч╕, знайшовся завдяки зусиллям велико╖ к╕лькост╕ людей у р╕зних м╕стах Рос╕╖. Знайшовся в╕н сьогодн╕ вноч╕ в Ярославл╕... Турботлив╕ люди з «Руси сидящей» (правозахисна орган╕зац╕я, що займа╓ться допомогою ув'язненим - ред.) встигли передати йому трохи продукт╕в, а навколишн╕ зеки - тепл╕ черевики", - написала ╤вл╓ва.
За ╖╖ ╕нформац╕╓ю, до цього Балух був у Воронеж╕, ще ран╕ше - у Краснодар╕, але там правозахисникам його виявити не вдалося.
╤вл╓ва пов╕домля╓ також, що сьогодн╕ о 16.30 Балуха вивезли з Ярославля, ймов╕рно, до Твер╕.
"В╕дстань в╕д Ярославля до Твер╕ - 300 км, залиша╓ться спод╕ватися, що на ц╕й д╕лянц╕ не буде жодних вигин╕в н╕ на дороз╕, н╕ в дол╕ Вови... Стежимо за його долею ╕ дал╕", - зазначила правозахисниця.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 13 лютого Кримська правозахисна група пов╕домила, що Балуха етапували з керченсько╖ колон╕╖ в С╤ЗО С╕мферополя. А 18 лютого - що Балуха ╕з С╤ЗО С╕мферополя етапували в рос╕йський Краснодар, голодним ╕ без речей. Зв'язку з пол╕тв'язнем не було, лише наприк╕нц╕ лютого адвокати Ольга Д╕нзе ╕ Микола Полозов пов╕домили, що Балуха, швидше за все, везуть до Твер╕. Представник Кримсько╖ правозахисно╖ групи Ольга Скрипник зазначила, що для Балуха з його в╕дкритою проукра╖нською позиц╕╓ю "етапування до рос╕йсько╖ колон╕╖ - це пряма загроза його життю".
ФСБ Рос╕╖ 8 грудня 2016 року затримала Балуха, стверджуючи, що на горищ╕ його будинку виявили 90 патрон╕в та к╕лька тротилових шашок. Захист Балуха ╕ правозахисники стверджують, що в╕н став жертвою репрес╕й за свою проукра╖нську позиц╕ю - вив╕шений прапор Укра╖ни ╕ табличку "Вулиця Геро╖в Небесно╖ сотн╕, 18".
"Суд" Криму засудив Балуха до 4 рок╕в ╕ 11 м╕сяц╕в колон╕╖ ╕ штрафу в розм╕р╕ 10 тис. рубл╕в (близько 4 тис. грн) за сукупн╕стю двох крим╕нальних справ. Укра╖нець б╕льше 200 дн╕в тримав голодування.
18 жовтня 2018 року Балуха доправили до Керченсько╖ виправно╖ колон╕╖ № 2.
25 с╕чня 2019 року йому в╕дмовили в умовно-достроковому зв╕льненн╕. Суддя мотивував р╕шення тим, що "в╕дбування б╕льше третини терм╕ну не ╓ переконливим доказом того, що Балух виправився".
Правозахисний центр "Мемор╕ал" визнав Володимира Балуха пол╕тичним в'язнем.
Всього в Рос╕╖ ╕ анексованому Криму утримують близько 70 укра╖нських пол╕тв'язн╕в, серед них ╕ журнал╕ста «Укр╕нформу» Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 рок╕в колон╕╖ суворого режиму н╕бито за шпигунство.

АДВОКАТ: ЗДОРОВ'Я БЕК╤РОВА Р╤ЗКО ПОГ╤РШИЛОСЯ - ПОЧАЛИСЯ СУДОМИ

Здоров'я ув'язненого кримськотатарського актив╕ста Едема Бек╕рова р╕зко пог╕ршилося. Про це п╕сля зустр╕ч╕ ╕з бранцем у С╤ЗО в окупованому С╕мферопол╕ розпов╕в його адвокат ╤слям Вел╕ля╓в, пов╕домля╓ ТСН.
За словами адвоката, Бек╕ров останн╕м часом скаржився на б╕ль у серц╕, задишку та безсоння. Тепер у чолов╕ка, в якого цукровий д╕абет та ампутована нога, почалися судоми, а р╕вень цукру в кров╕ залиша╓ться високим ╕ не пада╓. ╤нсул╕н, який колять в’язню трич╕ на день, уже не допомага╓.
"Цукор високий, на р╕вн╕ 13-15. ╤ в╕н знову спав сидячи, йому важко прилягти. В╕дсутн╕сть прогулянки, в╕н два тижн╕ в камер╕ маленьк╕й сидить. Сьогодн╕ вперше до мене вийшов – на прогулянку", - розпов╕в Вел╕ля╓в.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ» 12 грудня 2018 року на адм╕н╕стративному пункт╕ пропуску "Чонгар" рос╕йськ╕ прикордонники на в'╖зд╕ в окупований Крим затримали Едема Бек╕рова, який ╖хав до матер╕. Йому було пред'явлено обвинувачення за двома статтями крим╕нального кодексу РФ: ч. 2 ст. 222 (незаконне придбання, передача, збут, збер╕гання, перевезення або нос╕ння вогнепально╖ збро╖, його основних частин, бо╓припас╕в, вчинен╕ групою ос╕б за попередньою змовою) ╕ ч. 2 ст. 222.1 (незаконне придбання, передача, збут, збер╕гання, перевезення або нос╕ння вибухових речовин або вибухових пристро╖в, вчинен╕ групою ос╕б за попередньою змовою).
Бек╕ров - ╕нвал╕д першо╖ групи. В умовах С╤ЗО його здоров'я р╕зко пог╕ршилося.

«СУД» КРИМУ ПРОДОВЖИВ АРЕШТ БЛОГЕРУ МЕМЕДЕМ╤НОВУ

У четвер в окупованому Криму "суд" у черговий раз продовжив запоб╕жний зах╕д - тримання п╕д арештом - кримськотатарському блогеру Нар╕ману Мемедем╕нову. Про це пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".
"Судове зас╕дання зак╕нчилося. Запоб╕жний зах╕д продовжено до 16 травня 2019 року", - йдеться в пов╕домленн╕.
У ход╕ зас╕дання захистом актив╕ста було подано п'ять клопотань, ус╕ згодом були в╕дхилен╕.
Зокрема, Нар╕ман Мемедем╕нов подавав клопотання про в╕дведення прокурора ╕ клопотання про ознайомлення з матер╕алами справи.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 22 березня 2018 року в Бахчисарайському район╕ в будинку Нар╕мана Мемедем╕нова рос╕йськ╕ силовики провели обшук, п╕сля якого його в╕двезли на допит в управл╕ння ФСБ у С╕мферопол╕. Мемедем╕нова звинувачують у «публ╕чних закликах до зд╕йснення терористично╖ д╕яльност╕, вчинених з використанням мереж╕ ╤нтернет».
На попередньому зас╕данн╕ "суду" в лютому 2019 року сл╕дчий ╕ прокурор аргументували вимогу про продовження арешту актив╕сту тим, що Мемедем╕нов може «сховатися на територ╕╖ Укра╖ни".
Нац╕ональна сп╕лка журнал╕ст╕в Укра╖ни назвала арешт Мемедем╕нова в Криму «порушенням прав на свободу думок, в╕льне отримання ╕ поширення ╕нформац╕╖, в тому числ╕ за допомогою мереж╕ ╤нтернет».
 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20964

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков