Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 22.02.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 22.02.2019
У РОС╤╥ ВИДАЛИ П╤ДРУЧНИК, ЩО РОЗПАЛЮ╢ НЕНАВИСТЬ ДО КРИМСЬКИХ ТАТАР

Окупанти видали п╕дручник "╤стор╕я Криму", в якому повторюються радянськ╕ тези про те, що кримськ╕ татари сп╕впрацювали з фашистами, а в засланн╕ користувалися особливими благами. Про це заявляють експерти Кримсько╖ правозахисно╖ групи.
"Експерти Кримсько╖ правозахисно╖ групи заявляють, що в п╕дручнику ╕стор╕╖ за 10-й клас, який нещодавно з'явився в школах Криму, м╕стяться висловлювання, що розпалюють ненависть до кримськотатарського народу", — йдеться в пов╕домленн╕.
Правозахисники наголошують: у текст╕ п╕дручника ╓ твердження, що н╕бито п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни частина кримських татар зустр╕чала н╕мецьких окупант╕в кв╕тами й вином, ╕ представники кримськотатарського народу були б╕льш активно залучен╕ до колаборац╕он╕стсько╖ д╕яльност╕ пор╕вняно з ╕ншими етн╕чними групами Криму.
Кр╕м того, до п╕дручника включен╕ твердження, що кримським татарам у м╕сцях виселення безкоштовно надавали ╖жу, присадибн╕ д╕лянки й позики на буд╕вництво житла.
"Ц╕ твердження ╓ сп╕рними й не мають масових п╕дтверджень з боку очевидц╕в та потерп╕лих. Таким чином, у загальному контекст╕ подано╖ в п╕дручнику ╕нформац╕╖ вбачаються прояви мови ворожнеч╕. А саме, публ╕кац╕╖ висловлювань, як╕ п╕ддають сумн╕ву загальновизнан╕ ╕сторичн╕ факти насильства ╕ дискрим╕нац╕╖ п╕д час депортац╕╖ кримськотатарського народу", — ╕нформують правозахисники.
Експерт Кримсько╖ правозахисно╖ групи ╤рина С╓дова вважа╓, що п╕дручник повинен бути негайно виключений з╕ списку навчальних пос╕бник╕в за використання в ньому мови ворожнеч╕. Вона зазначила, що в досл╕дженнях з розпалювання ненавист╕ вони з колегами регулярно ф╕ксують у п╕дконтрольних Кремлю ЗМ╤ розпалювання ненавист╕ до кримських татар, укра╖нц╕в та ╕нших груп. Використання з ц╕╓ю метою п╕дручника несе серйозн╕шу загрозу, тому що д╕ти ще б╕льше схильн╕ до впливу пропаганди ненавист╕, н╕ж доросл╕, заявила правозахисниця.
Кер╕вник Центру громадянсько╖ осв╕ти "Альменда" Валентина Потапова вважа╓, що так╕ формулювання в п╕дручнику можуть призвести до виникнення м╕жетн╕чних конфл╕кт╕в.
“У влади Криму дуже ц╕леспрямована пол╕тика розпалювання м╕жнац╕онально╖ ворожнеч╕. Протягом 5 рок╕в, починаючи з 2014 року, робиться все можливе, щоб розколоти кримську сп╕льноту, створити умови для етн╕чних конфл╕кт╕в на побутовому р╕вн╕. Влада Криму робить усе, щоб н╕велювати багатор╕чн╕ досягнення Укра╖ни й Криму з формування м╕жетн╕чно╖ толерантност╕ на п╕востров╕. Сьогодн╕ вони вир╕шили вийти на р╕вень системи осв╕ти у школах. Навчальний предмет "╤стор╕я Криму" планують включити в рег╕ональний компонент навчального плану загальноосв╕тньо╖ школи", — зазнача╓ Потапова.
Це досить масштабний вплив, п╕дкреслю╓ вона, адже к╕льк╕сть д╕тей, як╕ можуть почати вивчати кримську ╕стор╕ю за цим п╕дручником, приблизно 10-15 тисяч школяр╕в на р╕к. ╤ це т╕льки в тому раз╕, якщо за цим "п╕дручником" вчитимуться т╕льки 10-класники. У раз╕ рекомендац╕╖ для ╕нших клас╕в к╕льк╕сть р╕зко зросте.
"Так╕ мегаман╕пуляц╕╖ св╕дом╕стю п╕дростаючого покол╕ння, поза сумн╕вом, матимуть серйозн╕ насл╕дки. Як трагед╕я з масовими вбивствами в Керч╕ безпосередньо пов'язана з масовою м╕л╕таризац╕╓ю св╕домост╕, так ╕ впровадження под╕бних п╕дручник╕в може призвести до злочин╕в на ╜рунт╕ ненавист╕ щодо кримських татар", - вважа╓ експерт.
https://www.ukrinform.ua
***
Як пов╕домили кримськ╕ ЗМ╤, п╕дконтрольна Рос╕╖ адм╕н╕страц╕я окупованого Криму розпорядилася вилучити скандальний п╕дручник з кримських шк╕л та б╕бл╕отек. Вт╕м, у тих самих ЗМ╤ продовжуються дискус╕╖ з означено╖ теми: автори п╕дручника доказують сво╓, стверджуючи, що писали його на п╕дстав╕ арх╕в╕в… бер╕╓вського НКВС.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 22.02.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20901

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков