Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КАННАХ ПОКАЗАЛИ Ф╤ЛЬМ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР «ДОДОМУ»
На Каннському к╕нофестивал╕ в╕дбулася прем'╓ра дебютно╖ повнометражно╖ стр╕чки...


СВ╤Т РОЗУМ╤╢ ПРАГНЕННЯ УКРА╥НИ ДО ЗМ╤Н, АЛЕ МЕТОДИ СПРИЙМА╢ КРИТИЧНО
Анал╕зу╓мо м╕жнародну реакц╕ю на останн╕ под╕╖ в Укра╖н╕ — розпуск Верховно╖ ради та перш╕...


РОС╤ЙСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ П╤Д АРЕШТОМ Ф╤ГУРАНТ╤В «СПРАВИ Х╤ЗБ УТ-ТАХР╤Р» - ДО 15 СЕРПНЯ
Зас╕дання було перерване "через в╕дведення судд╕ ╕ прокурору".


Олександр Муратов: «М╤Й КРИМ»
Не дивлячись на те, що на ц╕й виставц╕ будуть представлен╕ не т╕льки мо╖ роботи, а й роботи ╕нших...


ПЕТИЦ╤ЙНА ЛИХОМАНКА: ЧОГО ХОЧУТЬ УКРА╥НЦ╤ В╤Д ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Нова влада викликала небачену хвилю петиц╕й до президента. Три дн╕ на посад╕, а вже б╕льше сотн╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 22.02.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 22.02.2019
РОС╤Я НА ОЧАХ У ВСЬОГО СВ╤ТУ ВИТ╤СНЯ╢ КРИМСЬКИХ ТАТАР З╤ СВО╢╥ ЗЕМЛ╤

Посилюючи репрес╕╖ проти кримських татар, Рос╕я ма╓ на мет╕ змусити ╖х залишити Крим. Про це на зас╕данн╕ Верховно╖ Ради у зв’язку з п’ятою р╕чницею початку збройно╖ агрес╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ проти Укра╖ни сказав голова Меджл╕су кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
“П'ять рок╕в окупац╕╖ — це нестерпно тривалий терм╕н, протягом якого рос╕йськ╕ окупанти п╕ддають громадян Укра╖ни незаконним гон╕нням ╕ репрес╕ям. У прямому розум╕нн╕ спотворюють Крим, по-хижацькому нищать ун╕кальн╕ природн╕ об'╓кти, руйнують ╕сторичн╕ пам'ятки, зводячи численн╕ в╕йськов╕ споруди й ╕нфраструктуру до них. Однак найстрашн╕ше, що проводиться рос╕йськими окупантами в╕дкрито, ╕ на очах усього св╕ту — це вит╕снення кримськотатарського народу з╕ сво╓╖ земл╕”, - наголосив Чубаров.
В╕н зазначив, що Рос╕я посиленням репрес╕й проти кор╕нного народу Криму ма╓ на мет╕ змусити кримських татар ╕ етн╕чних укра╖нц╕в залишити Крим.
“Наше зас╕дання зараз дивляться в режим╕ онлайн десятки тисяч мешканц╕в Криму, вони вс╕ оч╕кують в╕д нас ч╕тко╖ в╕дпов╕д╕ на сво╓ головне питання — коли? Ось чому ми ма╓мо зад╕яти вс╕ зусилля, аби в 2019 роц╕ в╕дбулися пом╕тн╕ зрушення щодо деокупац╕╖ Криму”, - наголосив Чубаров.
Голова Меджл╕су зауважив, що Укра╖нськ╕й держав╕, укра╖нському сусп╕льству сл╕д конкретними ╕н╕ц╕ативами залучати основних гравц╕в м╕жнародно╖ пол╕тики до вироблення сп╕льно з Укра╖ною плану д╕й спрямованих на деокупац╕ю Криму ╕ в╕дновлення державного суверен╕тету над Кримом.
Чубаров також нагадав, що багато громадських актив╕ст╕в Криму брали участь у ╓вромайданах, як╕ в╕дбувалися у р╕зних м╕стах п╕вострова, та орган╕зованими групами ви╖жджали до Ки╓ва.
“26 лютого 2014 року найактивн╕ша частина громадянського сусп╕льства Криму, близько 15 тисяч ос╕б, в╕дгукнувшись на заклик Меджл╕су кримськотатарського народу, не дозволили кер╕вництву ╕ частин╕ пророс╕йських депутат╕в Верховно╖ Ради Криму з╕м╕тувати проведення позачергово╖ сес╕╖, на як╕й  планувалося ухвалити звернення до кер╕вництва Рос╕╖ ╕з закликом втрутитись у внутр╕шньоукра╖нськ╕ справи. Кримськ╕ татари, а також етн╕чн╕ укра╖нц╕ та люди ╕нших нац╕ональностей, з╕бравшись 26 лютого 2014 року перед ВР Криму величезним мирним м╕тингом на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, сво╓ю р╕шуч╕стю ╕ мужн╕сть позбавили Кремль можливост╕ реал╕зувати п╕дготовлений ним план н╕бито добров╕льного переходу Криму до складу Рос╕╖”, - зазначив Чубаров.

«КРИМСЬК╤» ЗМ╤НИ ДО КОНСТИТУЦ╤╥ ДАДУТЬ
НОВ╤ ╤НСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ П╤ВОСТРОВА

Рефат Чубаров спод╕ва╓ться, що Президент найближчим часом подасть на розгляд ВР законопроект про зм╕ни до Конституц╕╖ Укра╖ни в частин╕ статусу Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь.
Про це глова Меджл╕су кримськотатарського народу, народний депутат Укра╖ни сказав п╕д час зас╕дання парламенту, приуроченого до п’ято╖ р╕чниц╕ з початку збройно╖ агрес╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ проти Укра╖ни, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
"╢ одне з домашн╕х завдань, з виконанням якого ми затягнули. Робочою групою Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖ Укра╖ни розроблений законопроект щодо внесення зм╕н та доповнень до Конституц╕╖ Укра╖ни в частин╕ статусу Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополь", - сказав Чубаров.
В╕н наголосив, що закр╕плення у Конституц╕╖ Укра╖ни кримськотатарсько╖ нац╕онально╖ територ╕ально╖ автоном╕╖ у склад╕ Укра╖ни та визначення, що джерелом ц╕╓╖ автоном╕╖ ╓ право кримськотатарського народу на самовизначення як кор╕нного народу Укра╖ни, надасть наш╕й держав╕ та нашим м╕жнародним партнерам нов╕ правов╕ ╕нструменти та важел╕ у в╕дновленн╕ суверен╕тету Укра╖ни над Кримом.
"Спод╕ва╓мося у найближч╕ дн╕ Президент Укра╖ни внесе цей законопроект на розгляд Верховно╖ Ради Укра╖ни. Впевнений в╕н буде п╕дтриманий голосами б╕льшост╕ народних депутат╕в. Не може бути безпечно╖ та суверенно╖ Укра╖ни без Криму", - наголосив Чубаров.

Тим часом…
П╤ДКОНТРОЛЬНИЙ КРЕМЛЮ «СУД» У КРИМУ
ЗААРЕШТУВАВ ТРЬОХ ЗАТРИМАНИХ КРИМСЬКИХ ТАТАР

П╕дконтрольний Кремлю "Ки╖вський районний суд" С╕мферополя заарештував трьох затриманих кримських татар Рустема Ем╕русе╕нова, Арсена Абха╕рова ╕ Ескендера Абдулган╕╓ва у "справ╕ Х╕зб ут-Тахр╕р". Про це пов╕домля╓ громадський рух "Кримська сол╕дарн╕сть" у Facebook. Адвокат Едем Семедля╓в пов╕домив, що зас╕дання пройшло в закритому режим╕, оск╕льки "суд" вир╕шив, що в справ╕ ╓ загроза учасникам процесу. Ус╕м трьом затриманим обрано запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ утримання п╕д вартою до 13 кв╕тня.
Як пов╕домляв УН╤АН, Ем╕русе╕нова, Абха╕рова ╕ Абдулган╕╓ва затримали 14 лютого в Красногвард╕йському район╕ окупованого Криму. ╥х звинувачують в участ╕ в орган╕зац╕╖ "Х╕зб ут-Тахр╕р", яка в РФ заборонена ╕ названа терористичною, але не заборонена на територ╕╖ Укра╖ни.

БАЛУХА ВИВЕЗЛИ З С╤МФЕРОПОЛЬСЬКОГО С╤ЗО У НЕВ╤ДОМОМУ НАПРЯМКУ

В окупованому Криму пол╕тв'язня Володимира Балуха етапували з С╤ЗО С╕мферополя, куди в╕н був доставлений к╕лька дн╕в тому. Куди його перевели, р╕дним не пов╕домляють. Про це з посиланням на слова дружини в'язня пов╕домля╓ Кримська правозахисна група.
"Пол╕тв'язня Володимира Балуха етапували з С╕мферопольського С╤ЗО. Про це стало в╕домо сьогодн╕, 18 лютого 2019 року, п╕сля того, як його дружина Наталя Балух знову спробувала передати в С╤ЗО передачу для укра╖нця. Натал╕ не пов╕домили, куди вивезли Балуха", - йдеться у пов╕домленн╕.
Адвокат укра╖нського актив╕ста з'ясову╓, де нараз╕ знаходиться його п╕дзахисний, а також причину етапування.
17 лютого у Натал╕╖ Балух також не прийняли передачу для Володимира, пославшись на в╕дсутн╕сть необх╕дних для цього документ╕в у в╕дпов╕дальних за прийом передач у С╤ЗО.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 8 грудня 2016 року ФСБ Рос╕╖ затримала Володимира Балуха, стверджуючи, що на горищ╕ його будинку виявили 90 снаряд╕в ╕ к╕лька тротилових шашок. Захист Балуха ╕ правозахисники стверджують, що в╕н став жертвою репрес╕й за свою проукра╖нську позиц╕ю - за прапор Укра╖ни, який знаходився на подв╕р'╖ його будинку, ╕ таблички "Вулиця Геро╖в Небесно╖ сотн╕, 18".
"Суд" Криму засудив Балуха до 4 рок╕в ╕ 11 м╕сяц╕в колон╕╖ ╕ штрафу в розм╕р╕ 10 тис. рубл╕в (близько 4 тис. грн) за сукупн╕стю двох крим╕нальних справ. Укра╖нець б╕льше н╕ж 200 дн╕в тримав голодування.
18 жовтня 2018 року Балуха було доставлено до Керченсько╖ виправно╖ колон╕╖ №2.
25 с╕чня 2019 року йому в╕дмовили в умовно-достроковому зв╕льненн╕. "Суддя" мотивував р╕шення тим, що "в╕дбуття б╕льше третини строку не ╓ переконливим доказом того, що Балух виправився".
Правозахисний центр "Мемор╕ал" визнав Володимира Балуха пол╕тв'язнем.

У РОС╤╥ ЗАЯВИЛИ, ЩО БАЛУХА В╤ДПРАВИЛИ ДО М╤СЦЯ В╤ДБУВАННЯ ПОКАРАННЯ

Засудженого рос╕йською владою в окупованому Криму укра╖нського актив╕ста Володимира Балуха в╕дправлено до м╕сця в╕дбування покарання.
Про це заявила у в╕второк уповноважений з прав людини в Рос╕╖ Тетяна Москалькова, пов╕домля╓ ТАСС.
"Я розум╕ю тривогу ╕ хвилювання, яке в╕дчувають родич╕ Володимира Балуха. Однак, в╕дпов╕дно до рос╕йського законодавства, к╕нцеве м╕сце в╕дбування покарання не пов╕домля╓ться родичам ╕ адвокату до моменту фактичного прибуття ув'язненого", - сказала вона.
На даний момент, як стверджу╓ Москалькова, адвоката Балуха про╕нформовано про його в╕дправку до м╕сця в╕дбування покарання.
Москалькова також зазначила, що, за ╕нформац╕╓ю кер╕вництва ФСВП РФ, Балух почува╓ться нормально, н╕яких скарг з приводу стану здоров'я в╕н не висловлював.
"Як т╕льки Володимир Балух опиниться на м╕сц╕, про це також негайно буде пов╕домлено його адвокату ╕ р╕дним", - п╕дкреслила рос╕йський омбудсмен.
Ран╕ше у в╕второк, 19 лютого, заступник голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз пов╕домив, що Балух знаходиться в С╤ЗО в рос╕йському Краснодар╕. При цьому в С╤ЗО Краснодара в╕дмовилися давати будь-яку ╕нформац╕ю з цього приводу.
Кримська правозахисна група напередодн╕ пов╕домила, що Балуха з С╤ЗО С╕мферополя етапували до Краснодара в сус╕дн╕й Рос╕╖ голодним ╕ без речей.
13 лютого Кримська правозахисна група пов╕домила, що Балуха етапували з керченсько╖ колон╕╖ в С╤ЗО С╕мферополя.
За ╕нформац╕╓ю правозахисник╕в, касац╕йне подання подав заступник прокурора Криму Серг╕й Булгаков, колишн╕й сп╕вроб╕тник укра╖нсько╖ прокуратури АР Крим, щодо якого в╕дкрито крим╕нальне провадження за ч.1 ст. 111 КК Укра╖ни (державна зрада).
П╕дконтрольний Кремлю Верховний суд Криму в╕дмовив захисту Балуха в перерахунку терм╕ну його покарання. Суд засудив Балуха до 4 рок╕в ╕ 11 м╕сяц╕в колон╕╖ ╕ штрафу в розм╕р╕ 10 неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян (близько 4 тисяч гривень) за сукупн╕стю двох крим╕нальних справ.
Всього в Рос╕╖ ╕ анексованому Криму утримують близько 70 укра╖нських пол╕тв'язн╕в, серед них ╕ журнал╕ста «Укр╕нформу» Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 рок╕в колон╕╖ суворого режиму н╕бито за шпигунство.


 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 22.02.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20896

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков