Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 22.02.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 22.02.2019
ВОРОГ Б╤ЛЯ ВОР╤Т: ВИР╤ШАЛЬНА БИТВА УКРА╥НИ ЗА СВОБОДУ

Втручання у вибори не ╓ чимось новим для Кремля, ╕ вибори в Укра╖н╕ - не виняток.
У Рос╕╖ нема╓ обмежень у застосуванн╕ широкого спектру ╕нструмент╕в, щоб повернути назад втрату пол╕тичного впливу в Укра╖н╕. Правляча ел╕та в сучасн╕й Рос╕╖ дос╕ марить про геопол╕тичний проект «руського м╕ра», який забезпечив би панування московсько╖ нео-╕мпер╕╖ на пострадянському простор╕. Незважаючи на зростаюч╕ проблеми всередин╕ само╖ Рос╕╖, що загрожують ╖╖ внутр╕шньопол╕тичн╕й стаб╕льност╕ ╕ ╓дност╕ 85 суб'╓кт╕в федерац╕╖, саме незалежн╕сть Укра╖ни залиша╓ться в топ╕ порядку денного кремл╕вських стратег╕в.
Невблаганний шлях Ки╓ва до остаточного в╕дриву в╕д Рос╕╖ викликав шалену тривогу ╕ агрес╕ю, що спонука╓ Рос╕ю спробувати переломити цей процес. Рос╕йський уряд буде прагнути за будь-яку ц╕ну заблокувати ╓вропейськ╕ та ╓вроатлантичн╕ прагнення Укра╖ни ╕ повернути ╖╖ назад в орб╕ту власного впливу з к╕нцевою метою перетворити Укра╖ну в залежну територ╕ю.
Для цього використовуються р╕зн╕ ╕нструменти внутр╕шнього та зовн╕шнього тиску у в╕йськов╕й сфер╕, сфер╕ безпеки, а також у пол╕тичн╕й, ф╕нансов╕й, економ╕чн╕й, торговельн╕й, енергетичн╕й та ╕нформац╕йн╕й сферах. Скоординована стратег╕я поляга╓ в досягненн╕ головного завдання рос╕йсько╖ г╕бридно╖ в╕йни, а саме дестаб╕л╕зац╕╖ Укра╖ни.
Безпосередньою метою ц╕╓╖ дестаб╕л╕зац╕╖ ╓ «перезавантаження» укра╖нсько╖ влади в ход╕ запланованих на 2019 р╕к президентських ╕ парламентських вибор╕в. Хоча плани Рос╕╖ спровокувати достроков╕ вибори в 2015-2017 роках провалилися, цього року Москва спод╕ва╓ться привести до влади пророс╕йськ╕ ╕ попул╕стськ╕ сили, як╕ сво╖ми д╕ями сприятимуть систематичн╕й внутр╕шн╕й руйнац╕╖ укра╖нсько╖ державност╕.
Це було б ╕деальним вир╕шенням «укра╖нського питання» для Кремля - метою, над якою напружено працюють як пол╕тологи, так ╕ спецслужби. ╤сну╓ три основних сценар╕╖:
Перший сценар╕й - «реванш». Розроблений рос╕йськими пол╕ттехнологами ╕ спецслужбами, в╕н розгляда╓ться як найб╕льш сприятливий для Москви ╕ передбача╓ зм╕ну кер╕вництва Укра╖ни за принципом «хто завгодно, кр╕м Порошенка», беручи до уваги той факт, що в╕дносини Рос╕╖ з Ки╖вською владою знаходяться на надзвичайно низькому р╕вн╕.
Якщо не вдасться забезпечити прих╕д лояльного президента Рос╕╖, Москва спробу╓ добитися обрання в наступний склад Верховно╖ Ради якомога б╕льшо╖ к╕лькост╕ пророс╕йськи налаштованих депутат╕в.
Зг╕дно з даним сценар╕╓м наступними кроками будуть:
1) В╕дновлення м╕ждержавного д╕алогу з новим укра╖нським кер╕вництвом в 2019-2020 роках.
2) Початок прямих переговор╕в м╕ж укра╖нською владою та представниками так званих «ДНР» ╕ «ЛНР» на сход╕ Укра╖ни, чому будуть сприяти демонстративн╕ д╕╖ Рос╕╖ щодо розгортання миротворчо╖ м╕с╕╖.
3) «Федерал╕зац╕я» Укра╖ни шляхом внесення зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни.
4) Ре╕нтеграц╕я злояк╕сних «республ╕к» в «нову» Укра╖ну у статус╕ особливих автономних або федеральних суб'╓кт╕в.
Сценар╕й № 2 - «резерв». В╕н передбача╓, що умовн╕ «антирос╕йськ╕ сили» збережуть владу в Укра╖н╕:
- Визнання Рос╕╓ю так званих «ДНР» ╕ «ЛНР» ╕ п╕дписання з ними низки пол╕тичних ╕ економ╕чних угод ╕ домовленостей у галуз╕ безпеки, зокрема, про надання в╕йськово╖ допомоги в раз╕ агрес╕╖ з боку трет╕х кра╖н.
- Запуск плану «Руська весна 2.0», тобто робота щодо створення нових осередк╕в напруженост╕ в так званих «рос╕йськомовних рег╕онах Укра╖ни, провокування хаосу, аналог╕чного под╕ям початку 2014 року; перетворення народно╖ опозиц╕╖ влад╕ в масов╕ заворушення ╕з значними жертвами.
- Консол╕дац╕я представник╕в пророс╕йсько╖ частини укра╖нського парламенту ╕ б╕знес-ел╕т ╕ проголошення ними «народного уряду Укра╖ни», який би звернувся до Москви за допомогою у вир╕шенн╕ «внутр╕шнього конфл╕кту».
- В╕дпов╕дь Рос╕╖ на дане звернення та надання «стаб╕л╕зуючо╖ допомоги» шляхом розгортання на «бунт╕вн╕й» територ╕╖ Укра╖ни обмеженого в╕йськового контингенту, що склада╓ться з 1-го ╕ 2-го арм╕йських корпус╕в, де рос╕яни виступали б як «радники», запрошен╕ так званою «законною владою», з метою м╕н╕м╕зувати можлив╕ претенз╕╖ до Рос╕╖ з боку м╕жнародного сп╕втовариства.
╤сну╓ також так званий «перех╕дний сценар╕й №3», спрямований на повномасштабну дестаб╕л╕зац╕ю Укра╖ни ще до завершення виборчого циклу як зас╕б зм╕цнення позиц╕й пророс╕йських сил, як╕ прагнуть повернутися до влади.
У контекст╕ цього «перех╕дного сценар╕ю» натхненником ╕де╖ «руського м╕ра» ╕ творцем концепц╕╖ «Новорос╕╖» ╓ пом╕чник Пут╕на Владислав Сурков, який представля╓ Рос╕ю на переговорах щодо Укра╖ни з╕ Спец╕альним представником Державного департаменту США по Укра╖н╕ Куртом Волкером.
Сурков, також як ╕ кер╕вники М╕н╕стерства оборони Рос╕╖, в╕йськово╖ розв╕дки ╕ ФСБ, вважа╓, що Рос╕╖ необх╕дно до к╕нця березня 2019 року дотримуватися тактики посилення в╕йськово-пол╕тично╖ напруженост╕ як у центр╕ Укра╖ни, так ╕ в зон╕ в╕йськових д╕й на Донбас╕ ╕ в Азово-Чорноморському рег╕он╕, а також спровокувати зниження р╕вня п╕дтримки Укра╖ни з боку м╕жнародного сп╕втовариства, зокрема, США.
Сол╕дарн╕сть Вашингтона з Укра╖ною вкрай драту╓ Рос╕ю, в тому числ╕ ╕ посл╕довна проукра╖нська позиц╕я Курта Волкера. Волкер не бачить жодних можливостей скасувати санкц╕╖ Заходу проти Рос╕╖ в 2019 роц╕.
На початку с╕чня цього року експертна група Суркова у сво╓му анал╕тичному зв╕т╕ про формат переговор╕в Суркова-Волкера описала спецпредставника США як надзвичайно проукра╖нського пол╕тика, що використову╓ будь-яку можлив╕сть прямого контакту з президентом США, радником з нац╕онально╖ безпеки, держсекретарем, а також л╕дерами республ╕канц╕в ╕ демократ╕в у Сенат╕ ╕ Конгрес╕, щоб просувати питання п╕дтримки Укра╖ни.
Сурков вважа╓, що США, НАТО ╕ ╢С зац╕кавлен╕ у пол╕тичн╕й, соц╕альн╕й та економ╕чн╕й стаб╕льност╕ Укра╖ни ╕ вважають Ки╖в ключовим партнером у в╕йськов╕й доктрин╕ США ╕ НАТО в Сх╕дн╕й ╢вроп╕. В╕н зазнача╓, що в╕це-президент Майк Пенс, радник президента Трампа з нац╕онально╖ безпеки Джон Болтон ╕ держсекретар Майк Помпео будуть ╕ надал╕ п╕дтримувати пропозиц╕╖ президента Укра╖ни про постачання Ки╓ву збро╖.
Вашингтон ма╓ нам╕р уважно стежити за виборчим циклом в Укра╖н╕ ╕ плану╓ визначити, чи здатна кра╖на захистити себе, стаб╕л╕зувати внутр╕шньопол╕тичне та соц╕альне становище, добитися зростання ВВП не менш н╕ж на 5% ╕ пол╕пшити умови ведення б╕знесу в кра╖н╕.
З ╕ншого боку, анал╕тики Суркова пропонують зробити наступн╕ кроки, щоб зашкодити сп╕впрац╕ США ╕ Укра╖ни:
1) Зм╕на тактики в╕йськових д╕й на л╕н╕╖ з╕ткнення з б╕льш активним використанням диверс╕йно-розв╕дувальних груп. За словами рос╕йських експерт╕в, Волкер неодноразово висловлював стурбован╕сть з приводу важел╕в впливу Рос╕╖, зокрема, питання обм╕ну полоненими, контролю над ╕нтенсивн╕стю обстр╕лу в зон╕ бойових д╕й та блокади, що означа╓ скорочення поставок паливно-мастильних матер╕ал╕в укра╖нськ╕й арм╕╖.
2) Вчинення акт╕в диверс╕╖ на стратег╕чних складах озбро╓ння та бо╓припас╕в, а також сховищах палива по вс╕й територ╕╖ Укра╖ни з одночасним скороченням поставок в Укра╖ну рос╕йського ╕ б╕лоруського дизельного палива.
3) П╕дтримка наступально╖ позиц╕╖ радикальних груп Рос╕йсько╖ Православно╖ Церкви (колишнього УПЦ МП) в центральн╕й та зах╕дн╕й Укра╖н╕, особливо в Закарпатськ╕й област╕, на Буковин╕ ╕ в Терноп╕льськ╕й област╕.
4) Просування ╕де╖ можливого припинення в╕йни ╕ обм╕ну ув'язненими за умови приходу до влади в Ки╓в╕ «пол╕тик╕в», як╕ ╓ «друзями Рос╕╖ в Укра╖н╕». За даними групи Суркова, 13% громадян Укра╖ни стаб╕льно п╕дтримують даний вар╕ант, а майже 50% ще не визначилися з вибором.
5) Розпалювання конфл╕кт╕в м╕ж 7 топ-кандидатами у президенти.
Рос╕йськ╕ спецслужби розробляють плани залучення мешканц╕в так званих «ДНР» ╕ «ЛНР» до участ╕ в кампан╕╖ з дискредитац╕╖ укра╖нсько╖ влади, а також заохочення ╖х до активно╖ участ╕ у виборах. Команда Суркова також може просувати ╕дею злиття двох кваз╕-республ╕к Донбасу з метою посилення тиску на укра╖нський уряд п╕сля парламентських вибор╕в, щоб, нарешт╕, забезпечити ╖х оф╕ц╕йне визнання, а пот╕м розгорнути на Донбас╕ миротворчу м╕с╕ю.
Менш н╕ж за 6 тижн╕в до дня голосування в першому тур╕ президентських вибор╕в у Рос╕╖ ╓ маса карт, як╕ вона може роз╕грати.
Джеймс В╕лсон, EU Political Report
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 22.02.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20879

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков