Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 08.02.2019
ОБОВ'ЯЗКОВА ╤ ДОВ╤ЛЬНА ПРОГРАМА ЯНУКОВИЧА, ЯКИЙ НА СВОБОД╤

Головний п╕дсумок перегляду прес-конференц╕╖ – питання, чи варто було ╖╖ дивитися…

Коли адвокат анонсував на 6 лютого прес-конференц╕ю В╕ктора Януковича, то було сказано, н╕би «зах╕д може принести сюрпризи». Тепер, постфактум, важко сказати, що це було. Нехитрий п╕ар чи д╕йсно планувалося, що «лег╕тимний» скаже щось ТАКЕ, але останньо╖ мит╕ скасували.
У результат╕ вийшло лише в╕дпрацювання обов'язково╖ програми, яке зада╓ться президенту-вт╕качу його кремл╕вськими кураторами.

ЯНУКОВИЧ ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА РОСПРОПУ. ПОКИ ВСЕ
За замовчуванням передбачалося, що основна тема прес-конференц╕╖ – реакц╕я Януковича на вирок йому в Укра╖н╕. Або, як написала Газета.ру в заголовку текстово╖ онлайн-трансляц╕╖: «Приговор — 13 лет: Янукович рассказывает о госизмене. LIVE». Але н╕-н╕, см╕лив╕ оч╕кування були помилковими. Вже у вступному слов╕ модератор под╕╖ ч╕тко заявила лише одну тему, до того ж зовс╕м ╕ншу: «Предвыборная кампания в Украине». Он-як!
Д╕йсно, саме це було ключовим питанням усього заходу. У р╕зних виразах ╕ з р╕зних бок╕в Вт╕кач заходив на тему, що за жодних обставин не можна голосувати за нин╕шню укра╖нську владу (трактуючи це слово розширено) як на президентських виборах, так ╕ на парламентських. ╢дина людина, про яку Янукович висловився позитивно, та й ще хвилюючись за його безпеку, був Медведчук. На сенсац╕ю не тягне...
Ну а найголовн╕шим об'╓ктом критики (╕ просто лайки) так само оч╕кувано став чинний Президент Укра╖ни Петро Порошенко. ╤ тут д╕йсно важливою ╓ головна теза, яку повторював Вт╕кач: що Порошенко жодним чином не може перемогти на виборах. А якщо в╕н переможе, то значить, вибори були сфальсиф╕кован╕. У сп╕лкуванн╕ з н╕мецькою журнал╕сткою з телеканалу ARD Янукович закликав у такому випадку вибори не визнавати. ╤ це ц╕кавий поворот: ран╕ше у рос╕йських ЗМ╤ обговорювалося питання, чи варто Рос╕╖ визнавати президентськ╕ вибори в Укра╖н╕. Тепер же – розвиток теми ╕ апеляц╕я до м╕жнародно╖ громадськост╕: не визнавати вибори у раз╕ перемоги неугодного Кремлю кандидата.
А взагал╕ ус╕ заяви Януковича так в╕дпов╕дали кремл╕вськ╕й пропаганд╕, тезам Пут╕на (проти автокефал╕╖, проти нин╕шньо╖ газово╖ пол╕тики Укра╖ни, за референдум в Криму тощо), що запитання укра╖нського журнал╕ста Романа Цимбалюка «А, може, вас у полон╕ тримають?» здавалося швидше лог╕чним, н╕ж ╕рон╕чним. У цьому план╕ варто п╕дкреслити, як серйозно в╕дреагувало на цю тему ╕нформац╕йне поле, яке оперативно розповсюджувало новину: «Янукович заявил, что у него полная свобода передвижения по миру».
╤ тим ц╕кав╕ше зазначити р╕дк╕сн╕ розб╕жност╕ Вт╕кача з оф╕ц╕йним роспропом. Так ран╕ше, розпов╕даючи, як ╢русалимський патр╕арх заявив, що через хворобу не зможе зустр╕тися з Порошенком, який прибув в ╤зра╖ль, Рос╕я говорила, що це була «дипломатическая болезнь». А от Янукович якраз пов╕рив, що хвороба справжня: «Я бы на месте Порошенко все равно бы встретился с патриархом и просто по-человечески пожелал бы ему здоровья». Але, до реч╕, ╕ тут з «просто пожелал бы здоровья» Вт╕кач потрапив пальцем у небо, оск╕льки пов╕домлялося, що з ╕н╕ц╕ативи Феоф╕ла III в╕дбулася розмова з Президентом Укра╖ни, п╕д час яко╖ Порошенко, природно, якраз побажав здоров'я ╕ запросив Блаженн╕шого з в╕зитом до Ки╓ва.
Так от – ц╕каво, зв╕дки беруться так╕ неузгодженост╕? Схоже, коли з Януковичем проговорюють основн╕ теми заяв, то до др╕бниць не доходять, покладаючись на досв╕д. Але В╕ктор Федорович, який тепер р╕дко виходить в люди, втратив навички ╕ вда╓ться до самод╕яльност╕ част╕ше, н╕ж хот╕лося б замовнику.
З ╕ншого боку, судячи з тако╖ загострено╖ уваги до в╕зиту в ╤зра╖ль, а також з того, як часто Янукович говорив про душу, Бога ╕ Благодать, в╕н д╕йсно проходив л╕кування саме на Свят╕й Земл╕. А значить, хоч кудись його все ж таки випускають.

КИНУЛИ ЯК ЛОХА ЗВЕРХУ ТУРН╤РНО╥ ТАБЛИЦ╤
Обмовки, незграбн╕ фрази можуть бути ╕ бувають у вс╕х. ╤нод╕ це просто обмовки, а ╕нод╕, як мовиться, по Фрейду.
У цьому сенс╕ на ц╕й под╕╖ В╕ктор Федорович видав свою програму (цього разу дов╕льну) зек╕вського жаргону – наприклад, анекдоти про прокурора; а також «меня кинули, как лоха» – з приводу под╕й 21-22 лютого 2014 року.
Цього разу Вт╕кач нав╕ть ╕ не намагався мудрувати, згадуючи «укра╖нського поета Чехова» або «поетесу Анну Ахметову». На самому початку пресухи в╕н згадував ╓диного, зда╓ться, добре в╕домого йому поета Бориса Б╕лаша, якому в╕н у 2011 роц╕ дав звання Героя Укра╖ни (хто забув – тод╕ це викликало подив л╕тературно╖ громадськост╕ кра╖ни; а зараз Б╕лаш, який лишився в окупованому Донецьку, попису╓ антиукра╖нськ╕ в╕ршики в дус╕ п╕зньо╖ Юнни Мор╕ц). ВФЯ нав╕ть цитату нав╕в: «Смышленыши историю творят, один народ безмолвствует и плачет».
Але не посп╕шайте рад╕ти культурного розвитку В╕ктора Федоровича. Ту саму цитату в╕н давно ╕ часто юзав: не т╕льки у Юз╕вц╕, але ╕ по всьому п╕вденному сходу Укра╖ни – ще у 2006 роц╕, невдовз╕ п╕сля Помаранчево╖ революц╕╖. Хто зна╓, може, для самого пац╕╓нта це щось на кшталт заклинання: тод╕ допомогло повернутися до влади, а раптом ╕ зараз допоможе?..
Говорячи про рейтинги кандидат╕в у президенти Укра╖ни, Янукович вжив висл╕в «в верхней части турнирной таблицы». Мабуть, це не просто жарт чи "проффесорская" метафора. ╤мов╕рн╕ше, у в╕льний в╕д байдикування час Вт╕кач по-пенс╕онерськи розгляда╓ турн╕рну таблицю укра╖нсько╖ прем'╓р-л╕ги; дивиться футбол з тренувальних збор╕в (3 лютого «Шахтар» програв б╓лградському «Партизану» 0:2) ╕ чита╓ новини (вчора, в середу, була оприлюднена заявка на матч╕ Л╕ги ╢вропи).
Ще про спорт (а може, про спорт, як прикриття). Янукович досить докладно розпов╕в, що з ним н╕бито сталося минуло╖ осен╕, коли в╕н надовго зник з поля зору ╕ н╕би як потрапив «до л╕карн╕». «Все просто, ранним утром пришел на тренировку на корт. В это утро шел дождь, вода через окно залила корт. Я поскользнулся...». Вт╕кач сказав, що за м╕сяць-п╕втора зможе в╕дновити заняття спортом. Однак наприк╕нц╕ трансляц╕╖ було видно, як п╕сля зак╕нчення прес-конференц╕╖ в╕н не може самост╕йно встати з╕ ст╕льця. ╤ йому допомагала спец╕ально закр╕плена за ним людина. Отже питання, що сталося з Януковичем, ╕ що з ним буде в╕дбуватися ще, як ╕ ран╕ше, залиша╓ться в╕дкритим.
А головний висновок п╕сля ц╕╓╖ прес-конференц╕╖ – мабуть, пора вже зовс╕м перестати оч╕кувати в╕д «пресух» Колишнього чогось ╕стотного або просто ц╕кавого. Мар╕онетка, що раз у раз повторю╓ те, що виг╕дно кра╖н╕-агресору. ╤ншого, мабуть, нема╓ ╕ не буде. А т╕, хто все ще чекають чогось, теж будуть в╕дчувати, що ╖х «кинули, как лохов» на мокрому корт╕.
Олег Кудр╕н
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20852

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков