Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 08.02.2019
СУПРУН В╤ДСТОРОНИВ СУДДЯ, ЯКИЙ РАН╤ШЕ ПОНОВИВ НАС╤РОВА НА ПОСАД╤

Суддя Серг╕й Каракашьян, який вин╕с р╕шення про в╕дсторонення Уляни Супрун в╕д посади в.о. м╕н╕стра охорони здоров'я, ран╕ше в╕дзначився р╕шенням про поновлення Романа Нас╕рова на посад╕ глави ДФС. Про це у Facebook пов╕домля╓ «Центр протид╕╖ корупц╕╖».
«Про суддю Серг╕я Каракашьяна, який в╕дсторонив Уляну Супрун. Це той самий суддя, який разом з двома сво╖ми колегами поновив на посад╕ Романа Нас╕рова. А ще Каракашьян назвав рекламу з "досягненнями" Луценка не пол╕тичною, а соц╕альною», - йдеться в допис╕ орган╕зац╕╖. Антикорупц╕онери пов╕домляють, що основний дох╕д с╕м’╖ Каракашьяна - зарплата судд╕ (в межах 200 тисяч грн на р╕к). Попри це, в╕н добудову╓ будинок п╕д Обуховом та ╖здить на Mitsubishi Pajero Sport 2014 року, записан╕й на родича. Варт╕сть такого авто склада╓ приблизно 20 тисяч долар╕в. «╢ квартира в Ки╓в╕, к╕лька земельних д╕лянок п╕д Ки╓вом. На все вистачило судд╕всько╖ зарплати. Ма╓ рушницю, колекц╕ону╓ монетки ╕ марки», - п╕дсумовують в ЦПК.
Як пов╕домлялося, 1 лютого до Окружного адм╕н╕стративного суду м╕ста Ки╖в над╕йшов позов в╕д народного депутата ╤горя Мос╕йчука до Прем’╓р-м╕н╕стра Володимира Гройсмана щодо п╕дписання розпорядження про тимчасове покладання на Супрун виконання обов’язк╕в м╕н╕стра охорони здоров’я. Позивач оскаржу╓ призначення Супрун р╕шенням КМУ, а також невнесення на розгляд Верховно╖ Ради подання про призначення м╕н╕стра охорони здоров’я. Мос╕йчук просить суд зобов’язати Гройсмана внести в╕дпов╕дне подання до парламенту.
www.unian.ua

СУД ПОЯСНИВ, ЩО В╤ДСТОРОНИВ СУПРУН ЧЕРЕЗ ПОДВ╤ЙНЕ ГРОМАДЯНСТВО

Окружний адм╕нсуд Ки╓ва тимчасово заборонив Улян╕ Супрун виконувати обов’язки м╕н╕стра охорони здоров'я через те, що вона ма╓ подв╕йне громадянство ╕ б╕льше м╕сяця ╓ виконуючою обов'язки. Про це йдеться у пов╕домленн╕ суду у в╕второк.
Вказу╓ться, що сво╓ р╕шення суд мотивував наявн╕стю ознак протиправност╕ у тимчасовому виконанн╕ першим заступником м╕н╕стра охорони здоров'я (Уляна Супрун) повноважень в.о. м╕н╕стра в строк, що перевищу╓ 1 м╕сяць з моменту над╕лення особи в╕дпов╕дними повноваженнями.
"Окр╕м того суд врахував доводи позивача про те, що у 2015 роц╕ Супрун Уляна Над╕я отримала громадянство Укра╖ни ╕, водночас, дос╕ перебува╓ у ╕ноземному громадянств╕ (громадянство США), в той час як в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни "Про громадянство Укра╖ни" в Укра╖н╕ ╕сну╓ ╓дине громадянство", - сказано у пов╕домленн╕.
«Укра╖нська правда»

ПОРОШЕНКО ЗАПЕВНИВ СУПРУН У СВО╥Й П╤ДТРИМЦ╤

Президент Петро Порошенко заявив, що не ма╓ права коментувати судове р╕шення про тимчасову заборону Улян╕ Супрун виконувати обов’язки м╕н╕стра охорони здоров’я, але запевнив ╖╖ у сво╖й п╕дтримц╕.
Про це в╕н сказав п╕д час виступу на щор╕чному прийнятт╕ компан╕й-член╕в Американсько╖ торг╕вельно╖ палати в Укра╖н╕, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
“Я хот╕в висловити свою позиц╕ю як Президента стосовно сьогодн╕шнього судового р╕шення. Хочу наголосити, що я як Президент коментувати р╕шення суду за законом не маю права. Хочу наголосити на тому, що пан╕ Супрун ма╓ повну п╕дтримку Президента Укра╖ни”, - п╕дкреслив глава держави.
В╕н також зазначив, що Супрун ╓ громадянкою Укра╖ни в╕дпов╕дно до його указу.
“Хочу наголосити ╕ нагадати, що питання громадянства належить до виключно╖ компетенц╕╖ Президента Укра╖ни. Я нещодавно мав зустр╕ч ╕з пан╕ Уляною ╕ наголошую: пан╕ Уляна ╓ громадянкою Укра╖ни в╕дпов╕дно до указу, який п╕дписав Президент Укра╖ни Петро Порошенко про надання ╖й укра╖нського громадянства”, - заявив в╕н.
Порошенко додав, що ц╕ну╓ зусилля, докладен╕, у тому числ╕, Уляною Супрун разом з урядом ╕ парламентом задля запровадження медично╖ реформи.
В╕н також подякував за допомогу в питаннях запровадження с╕льсько╖ медицини.
“Значною м╕рою усп╕хи, коли Укра╖ни п╕днялася з╕ 153-го м╕сця в рейтингу Doing Business на 71-ше, ╕ ми продовжу╓мо рухатися дал╕ — це досягнення нашо╖ сп╕льно╖ команди”, - зазначив Президент.

Р╤ШЕННЯ СУДУ ЩОДО СУПРУН ╢ СПРОБОЮ ЗУПИНИТИ МЕДИЧНУ РЕФОРМУ

Члени укра╖нського уряду вважають, що р╕шення Окружного адм╕н╕стративного суду Ки╓ва щодо позбавлення повноважень м╕н╕стра Уляни Супрун ╓ спробою зупинити х╕д реформ у систем╕ охорони здоров’я Укра╖ни. Про це йдеться у заяв╕ член╕в Каб╕нету м╕н╕стр╕в Укра╖ни, пов╕домля╓ Урядовий портал.
“Уряд Укра╖ни занепоко╓ний тим безпрецедентним тиском, який зд╕йсню╓ться останн╕м часом р╕зними способами з метою зупинки тих зусиль по реформуванню галуз╕ охорони здоров'я, як╕ зд╕йсню╓ команда М╕н╕стерства охорони здоров'я на чол╕ з в.о. м╕н╕стра Уляною Супрун. Ця команда, з моменту приходу в М╕н╕стерство, оголосила в╕йну тим корумпованим схемам, як╕ процв╕тали в галуз╕ роками, ╕ це, на наш погляд, чи не головна причина того, чому проти Уляни Супрун ╕ ╖╖ команди була розгорнута справжня в╕йна”, - йдеться у заяв╕.
Наголошу╓ться, що МОЗ розпочав впровадження в медичн╕й галуз╕ довгооч╕куваних зм╕н.
“Саме ц╕╓ю командою реал╕зу╓ться пол╕тика уряду, спрямована на впровадження програми доступних л╕к╕в, подолання корупц╕йних схем у закуп╕вл╕ л╕к╕в, реформування первинно╖ ланки, п╕двищення р╕вня оплати прац╕ л╕кар╕в, впровадження нових вимог до якост╕ п╕дготовки медичних кадр╕в, розгортання мереж╕ кард╕оцентр╕в. На черз╕ наступн╕ кроки, пов'язан╕ з упровадженням безкоштовно╖ д╕агностики, вдосконаленням системи екстрено╖ медично╖ допомоги, розгортання мереж╕ с╕льсько╖ медицини”, - наголошу╓ться у заяв╕.
В уряд╕ зазначили, що добиватимуться скасування р╕шення адм╕нсуду щодо Супрун.
“Сьогодн╕ вс╕ ц╕ зусилля ставляться п╕д сумн╕в ╕ робиться все для того, щоб повернути у галузь т╕ п╕дходи, як╕ й стали причинами сьогодн╕шн╕х проблем. Тому ми вкрай занепоко╓н╕ сьогодн╕шн╕м р╕шенням Окружного адм╕н╕стративного суду Ки╓ва щодо в╕дсторонення Уляни Супрун в╕д виконання обов'язк╕в. Це р╕шення буде оскаржено у встановленому законом порядку, ╕ ми будемо добиватися його скасування у встановленому законом порядку”, - йдеться у пов╕домленн╕.
Члени уряду п╕дкреслили, що ус╕ляко п╕дтримуватимуть Супрун. “Ми висловлю╓мо п╕дтримку наш╕й колез╕ Улян╕ Супрун ╕ будемо надал╕ докладати зусилля для продовження забезпечення укра╖нц╕в як╕сними медичними послугами”, - йдеться у заяв╕ уряду.
www.ukrinform.ua

В╤ДСТОРОНЕННЯ СУПРУН: НАРДЕП ВВАЖА╢,
ЩО МОС╤ЙЧУК – ЛИШЕ ВИКОНАВЕЦЬ ЗАМОВЛЕННЯ

До 15 лютого уряд ма╓ довести, що в Супрун нема╓ подв╕йного громадянства. Або його потр╕бно зняти, щоби статус Уляни Супрун в╕дпов╕дав вимогам кандидатури на посаду м╕н╕стра охорони здоров’я. Тому ╖╖ кандидатуру можуть вносити до залу й голосувати за призначення м╕н╕стром охорони здоров’я. Таким чином можна вийти з цього непорозум╕ння.
Про це в еф╕р╕ програми «Перш╕ про головне. Коментар╕» на телеканал╕ ZIK заявив народний депутат Укра╖ни (позафракц╕йний) Юр╕й Бублик.
Г╕сть програми вважа╓, що р╕шення суду щодо в╕дсторонення Уляни Супрун – не правове, а пол╕тичне.
«Судова г╕лка влади Укра╖ни не ╓ незалежною. Тому сьогодн╕ ми отримали не правове р╕шення, а пол╕тичне. А Мос╕йчук – це всього лиш виконавець цього процесу. Замовники – хлопц╕ з б╕льшими пагонами», – вважа╓ народний депутат.
Юр╕й Бублик зауважив, що тепер «м’яч на пол╕ уряду», ╕ до 15 лютого в╕н ма╓ довести, що в Супрун нема╓ подв╕йного громадянства.
«Або його потр╕бно зняти, щоби статус Уляни Супрун в╕дпов╕дав вимогам кандидатури на посаду м╕н╕стра охорони здоров’я. Тому ╖╖ кандидатуру можуть вносити до залу й голосувати за призначення м╕н╕стром охорони здоров’я. Таким чином можна вийти з цього непорозум╕ння», – заявив нардеп.
Також Бублик додав, що в╕н п╕дтриму╓ Уляну Супрун ╕ т╕ реформи, як╕ в╕дбуваються у медичн╕й галуз╕.
«Так, це не╕деальн╕ реформи. Вони не подобаються ус╕м людям, але ╕ншого шляху просто нема╓. Ми повинн╕ зламати корупц╕йн╕ схеми тих людей, як╕ «сидять» на бюджет╕ М╕н╕стерства охорони здоров’я. А там – колосальн╕ грош╕», – п╕дкреслив г╕сть програми.
https://zik.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20849

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков