Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЕТРО З ПЛУГОМ, А ПАВЛО З ВОЛАМИ...
12 липня - день пам'ят╕ Святих Верховних Апостол╕в Петра ╕ Павла. Це велике церковне свято...


ШУКАЙ ЦВ╤ТУ ПАПОРОТ╤!
7 липня - Р╕здво ╤вана Хрестителя. Однак, з огляду на прадавн╕ в╕рування, у народ╕ ╕ тепер...


СЕРЕДИНА Л╤ТА
Дн╕ народного календаря з 26 по 29 липня вважаються серединою л╕та.


«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ»: ЗАРУБКИ НА ПАМ’ЯТ╤
Р╤ВНО ТРИ РОКИ ТОМУ, в останню п’ятницю червня 2016 року, журнал╕сти «Кримсько╖...


Л╤ТН╢ СОНЦЕСТОЯННЯ
З 20 по 22 червня наста╓ пер╕од найвищого сонцестояння, коли день удв╕ч╕ перевищу╓ н╕ч, а сонце...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 08.02.2019
СПАСИБ╤ НЕСТАЙКУ, БЕРДИЧЕВУ ╤ ВС╤М-ВС╤М-ВС╤М!

2 лютого в м. Бердич╕в Житомирсько╖ област╕ в╕дбувся ф╕нал 1-го Всеукра╖нського л╕тературно-мистецького конкурсу ╕мен╕ Всеволода Нестайка, всесв╕тньо в╕домого укра╖нського дитячого письменника, твори якого перекладен╕ 20 мовами св╕ту, а трилог╕я «Тореадори з Васюк╕вки» р╕шенням М╕жнародно╖ ради з дитячо╖ та юнацько╖ л╕тератури внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андерсена, як один з найвидатн╕ших твор╕в сучасно╖ дитячо╖ л╕тератури.
Народився Всеволод З╕нов╕йович 30 с╕чня 1930 р. у Бердичев╕, ╕ хоча ще малим ви╖хав з мат╕р'ю до родич╕в у Ки╖в, рятуючись в╕д голоду, мешканц╕ Бердичева завжди пишалися в╕домим уродженцем м╕ста ╕ першими започаткували конкурс його ╕мен╕.
Орган╕заторами конкурсу виступили депутат Житомирсько╖ обласно╖ ради ╤гор Романський та письменник ╕ журнал╕ст Валер╕й Хмел╕вський за п╕дтримки Житомирсько╖ обласно╖ орган╕зац╕╖ НСПУ. Як з╕знався перед ф╕нал╕стами та гостями заходу В. Хмел╕вський, член НСПУ на НСЖУ, оск╕льки конкурс проводився вперше ╕ широкого розголосу та реклами не встиг набути, орган╕затори допускали й таке, що доведеться ╖м звертатися в школи та вищ╕ навчальн╕ заклади Житомирщини, щоб студенти та учн╕ п╕дтримали конкурс та подавали сво╖ дописи та доб╕рки на розгляд. Тому така розлога географ╕я учасник╕в конкурсу виявилася для них неоч╕куваною. Радост╕ не було меж. Автори ще й по сво╓му «сарафанному рад╕о» передавали зв╕стку про оголошення конкурсу, прийом твор╕в та книг на який тривав до 15 грудня. Учасниками його стали поети та проза╖ки з Житомирсько╖, В╕нницько╖, Ки╖всько╖, Хмельницько╖, Черкасько╖, Полтавсько╖, ╤вано-Франк╕всько╖, Харк╕всько╖, Донецько╖, Запор╕зько╖, Льв╕всько╖ областей, АР Крим, Молдови, Латв╕╖, ╤спан╕╖ та ╤тал╕╖. Оц╕нювало твори конкурсант╕в жур╕ в склад╕ двох профес╕йних письменник╕в та одн╕╓╖ читачки.
Урочисто зустр╕чав гостей Бердичева та мешканц╕в, що не обминули такого чудового д╕йства в сво╓му м╕ст╕, духовий оркестр Бердич╕вського в╕йськового гарн╕зону, з╕ сцени в╕тали голова НСПУ Михайло Сидоржевський, почесний громадянин Бердич╕вщини та Житомирщини, Заслужений д╕яч мистецтв Укра╖ни письменник Михайло Пас╕чний, голова ЖОО НСПУ Св╕тлана Шостацька, кер╕вництво Бердич╕вщини, в╕домий сп╕вак ╕ композитор Олесь Коляда та ╕нш╕ активн╕ мешканц╕ м╕ста. Нагородження ф╕нал╕ст╕в зм╕нювали концертн╕ виступи, урочисте д╕йство тривало к╕лька годин.
Не залишили орган╕затори ф╕нал╕ст╕в конкурсу ╕ без ц╕каво╖ екскурс╕╖ Бердич╕вським ╕сторико-культурним запов╕дником. А зак╕нчився цей чудовий день за великим розк╕шним столом в ресторан╕ «Амстердам» ц╕кавими бес╕дами та ближчим знайомством.
Особисто мен╕ про оголошення конкурсу вже незадовго до його зак╕нчення пов╕домив добре знайомий молодий житомирський поет Михайло Плосков╕тов. Оск╕льки нових, ще н╕де не надрукованих твор╕в у мене було обмаль, я над╕слала на конкурс свою нову книгу «Через всесв╕т пут╕вцями» в ном╕нац╕ю ПРОЗА (книги), за яку отримала диплом лауреата ╤ ступеня. В Бердичев╕ зустр╕лася з колишньою кримчанкою, що мешка╓ тепер в м. Золотоноша, Оксаною Гала╓вою, яка теж була нагороджена дипломом ╤╤-го ступеня в ном╕нац╕╖ ПОЕЗ╤Я (доб╕рки), та ╕ншими вже добре знайомими укра╖нськими поетами, твори яких вже не раз друкувала «Кримська св╕тлиця».
Дякуючи широк╕й географ╕╖ учасник╕в конкурсу, л╕тературно-мистецький конкурс ╕мен╕ Всеволода Нестайка в Бердичев╕ в деяких публ╕кац╕ях ЗМ╤ та мереж╕ вже називають М╕жнародним. Велика хвала орган╕заторам конкурсу ╤горю Романському та Валер╕ю Хмел╕вському за майстерно проведену п╕дготовку до ф╕налу конкурсу та вшанування пам'ят╕ видатного укра╖нського письменника Всеволода Нестайка. Спасиб╕ гостинному м╕сту Бердич╕в!
Галина ЛИТОВЧЕНКО, член НСПУ
Бахчисарайський район
***
Фоторепортаж про под╕ю – на Фейсбук-стор╕нц╕ «КС»:
https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20841

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков