Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 08.02.2019
ТЮРЕМН╤ Л╤КАР╤ ВВАЖАЮТЬ, ЩО БЕК╤РОВ МОЖЕ СИД╤ТИ У С╤ЗО ПОПРИ ХВОРОБИ

Кримосуддя

Захист тяжко хворого пол╕тв'язня Едема Бек╕рова отримав "медичний висновок", в якому вказано, що стан здоров'я кримського татарина не ╓ перешкодою для його тримання п╕д вартою. Про це в Facebook написала його дочка Елеонора Бек╕рова.
"Нараз╕ захист отриму╓ коп╕ю висновку медичного обстеження. В ньому вказано про те, що хвороби мого батька не заважають перебуванню його п╕д вартою. Вони вбивають мого батька", - зауважила Бек╕рова.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 12 грудня 2018 року на адм╕н╕стративному пункт╕ пропуску «Чонгар» рос╕йськ╕ прикордонники затримали Едема Бекарова, який ви╖хав в окупований Крим до матер╕. Йому було висунуто обвинувачення за двома статтями крим╕нального кодексу РФ: ч. 2 ст. 222 (незаконн╕ придбання, передача, збут, збер╕гання, перевезення або нос╕ння вогнепально╖ збро╖, ╖╖ основних частин, бо╓припас╕в, зд╕йснен╕ групою ос╕б за попередньою змовою) ╕ ч. 2 ст. 222.1 (незаконн╕ придбання, передача, збут, збер╕гання, перевезення або нос╕ння вибухових речовин чи вибухових пристро╖в, зд╕йснен╕ групою ос╕б за попередньою змовою). 13 грудня так званий "суд" у С╕мферопол╕ обрав Бек╕рову запоб╕жний зах╕д тримання п╕д вартою до 11 лютого 2019 року.
Бек╕ров - ╕нвал╕д першо╖ групи, без ноги, з чотирма шунтами в серц╕, в╕н готувався до ново╖ операц╕╖. В умовах С╤ЗО його здоров'я р╕зко пог╕ршилося. 15 с╕чня укра╖нський омбудсмен Людмила Ден╕сова пов╕домила, що Бек╕рова вивозили в с╕мферопольську л╕карню на медобстеження. 18 с╕чня стало в╕домо, що Бек╕рова повернули в С╤ЗО, попри те, що обстеження мало тривати два тижн╕.
Дочка пол╕тв'язня неодноразово заявляла, що стан здоров'я ╖╖ батька пост╕йно пог╕ршу╓ться через антисан╕тарн╕ умови тримання, психолог╕чний тиск ╕ неадекватн╕ медичн╕ ман╕пуляц╕╖.

СТАН ЗДОРОВ'Я АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА НАДКРИТИЧНИЙ, РОС╤Я ПРИХОВУ╢ ╤НФОРМАЦ╤Ю

Уповноважена Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини Людмила Ден╕сова переконана, що Рос╕йська Федерац╕я прихову╓ ╕нформац╕ю про справжн╕й стан здоров'я заарештованого кримськотатарського актив╕ста Едема Бек╕рова. Про це укра╖нський омбудсмен пов╕домила у Facebook. "Стан здоров’я Едема Бек╕рова надкритичний. Про це пов╕домила його донька Елеонора", - заявила Ден╕сова. Водночас радник президента РФ, голова ради при президентов╕ РФ з розвитку громадянського сусп╕льства та прав людини Михайло Федотов запевнив ╖╖, що стан здоров’я пол╕тв’язня задов╕льний.
"З╕ сл╕в адвоката, в дов╕дц╕, яку в╕н отримав, написано, що серед наявних захворювань в╕дсутн╕ так╕, що в╕дносяться до перел╕ку важких та унеможливлюють тримання п╕д вартою", - додала омбудсмен. Разом з тим, як заявила Ден╕сова, ╖й в╕домо, що Бек╕ров ма╓ ц╕лу низку небезпечних захворювань, як╕ можуть лише пог╕ршитися в умовах С╤ЗО. "Тому я вкотре пересв╕дчуюся, що ╕нформац╕╖, яка надходить з лист╕в РФ, не можна дов╕ряти", - наголосила вона.
Укра╖нський омбудсмен переконана, що "РФ прихову╓ д╕йсний стан громадянина Укра╖ни ╕ таким чином порушу╓ права людини". "В останньому сво╓му зверненн╕ я висловлювала прохання вжити нев╕дкладних заход╕в для забезпечення громадянина Укра╖ни квал╕ф╕кованою медичною допомогою у спец╕ал╕зованому л╕кувальному заклад╕. ╤ зазначила, що утримання Едема Бек╕рова у С╤ЗО може нанести фатальн╕ насл╕дки для життя", - заявила Ден╕сова.

КРИМСЬКОГО ТАТАРИНА ОБВИНУВАТИЛИ У «ПРОПАГАНД╤ ЕКСТРЕМ╤ЗМУ» В С╤ЗО

Заарештованого в окупованому Криму координатора громадського об'╓днання "Кримська сол╕дарн╕сть" Сервера Мустафа╓ва обвинуватили в пропаганд╕ екстрем╕зму в умовах С╤ЗО. Про це пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".
"З╕ сл╕в адвоката Сервера Мустафа╓ва стало в╕домо, що в умовах перебування в камер╕ на двох, в╕н був звинувачений у поширенн╕, вивченн╕, пропаганд╕ екстрем╕стсько╖ ╕деолог╕╖", - пов╕домля╓ правозахисна орган╕зац╕я.
За ╖╖ даними, Мустафа╓ву пред'явили "в╕дпов╕дний рапорт за в╕дсутност╕ адвоката".
Як заявили у громадськ╕й орган╕зац╕╖, так╕ д╕╖ щодо актив╕ста ╕ координатора "Кримсько╖ сол╕дарност╕" Сервера Мустафа╓ва вони розц╕нюють, як тиск на його переконання ╕ громадянську позиц╕ю.
Сервер Мустафа╓в був затриманий 21 травня 2018 року за обвинуваченням в участ╕ у заборонен╕й в Рос╕╖ орган╕зац╕╖ "Х╕зб ут-Тахр╕р". 14 грудня 2018 року його етапували до С╕мферопольсько╖ псих╕атрично╖ л╕карн╕ для проведення псих╕атрично╖ експертизи. 26 с╕чня 2019 року його перевели в камеру на двох у С╕мферопольському С╤ЗО, де ведеться пост╕йний нагляд з в╕део ╕ ауд╕о ф╕ксац╕╓ю. В камер╕ з Мустафа╓вим перебува╓ ╕нвал╕д 1-╖ групи Едем Бек╕ров, який потребу╓ догляду.

БЛОГЕРА МЕМЕДЕМ╤НОВА ПОСАДИЛИ У СПЕЦКАМЕРУ КРИМСЬКОГО С╤ЗО

Кримського цив╕льного журнал╕ста, блогера Нар╕мана Мемедем╕нова в С╤ЗО С╕мферополя ╕з загально╖ камери перевели в камеру, яка знаходиться п╕д посиленим контролем. Про це розпов╕в його адвокат Ем╕ль Курбед╕нов, пов╕домля╓ться на стор╕нц╕ громадянсько╖ ╕н╕ц╕ативи «Кримська сол╕дарн╕сть» у Facebook.
«Адвокат Ем╕ль Курбед╕нов п╕сля в╕дв╕дування свого п╕дзахисного, Нар╕мана Мемедем╕нова, пов╕домив, що його перевели з загально╖ камери С╤ЗО в спецпост», - йдеться в пов╕домленн╕.
Як пов╕домля╓ться, Мемедем╕нову пред'явили рапорт, в якому в╕н звинувачу╓ться в розповсюдженн╕, вивченн╕, пропаганд╕ екстрем╕стсько╖ ╕деолог╕╖, «тому необх╕дно взяти його на профобл╕к, як особу, яка вивча╓, поширю╓ та пропагу╓ екстрем╕стську ╕деолог╕ю».
«Мемедем╕нова було переведено до камери, яка знаходиться п╕д посиленим контролем», - йдеться в пов╕домленн╕.
Також адвокат розпов╕в про те, що Мемедем╕нов пов╕домив про пог╕ршення стану здоров'я. Уже понад м╕сяць в╕н просить про медичну допомогу, але л╕кар╕ С╤ЗО ╕гнорують прохання. Курбед╕нов стверджу╓, що якщо не вивезти п╕дзахисного до л╕карн╕ на обстеження ╕ л╕кування, його стан значно пог╕ршиться, що може мати серйозн╕ ускладнення.
Як пов╕домляв Укр╕нформ, 22 березня 2018 року в Бахчисарайському район╕ в будинку Нар╕мана Мемедем╕нова рос╕йськ╕ силовики ╕ правоохоронц╕ провели обшук. П╕сля цього блогера в╕двезли на допит в управл╕ння ФСБ в С╕мферопол╕.
23 березня «суд» заарештував Мемедем╕нова. Затриманому пред'явлено звинувачення за ч. 2 ст. 205 Крим╕нального кодексу Рос╕╖ (публ╕чн╕ заклики до зд╕йснення терористично╖ д╕яльност╕, вчинен╕ з використанням мереж╕ ╤нтернет).
18 с╕чня 2019 року п╕дконтрольний Рос╕╖ «Верховний суд» окупованого Криму, розглянувши апеляц╕йну скаргу Мемедем╕нова, залишив його п╕д вартою до 15 лютого.
Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до ╢диного ре╓стру досудових розсл╕дувань в╕домост╕ за ознаками крим╕нальних злочин╕в, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення вол╕ або викрадення людини), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканност╕ житла) Крим╕нального кодексу Укра╖ни.
Нац╕ональна сп╕лка журнал╕ст╕в Укра╖ни (НСЖУ) назвала арешт Мемедем╕нова в Криму «порушенням прав на свободу думки, в╕льне отримання ╕ поширення ╕нформац╕╖, в тому числ╕ за допомогою мереж╕ ╤нтернет».
Також про пересл╕дування Мемедем╕нова та ╕нших кримських журнал╕ст╕в ╕ блогер╕в згаду╓ться в заяв╕, прийнят╕й на пленум╕ правл╕ння НСЖУ 20 грудня 2018 року.

ОКУПАНТИ ПРОДОВЖИЛИ АРЕШТ ДВОМ КРИМСЬКОТАТАРСЬКИМ АКТИВ╤СТАМ

6 лютого в окупованому Криму "суд" продовжив на два м╕сяц╕ тримання п╕д вартою координатору громадського об'╓днання "Кримська сол╕дарн╕сть" Серверу Мустафа╓ву та актив╕сту Едему Сма╕лову. Про це в Facebook пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".
"Зас╕дання зак╕нчилося. Терм╕н утримання п╕д вартою (Едему Сма╕лову ╕ Серверу Мустафа╓ву - ред.) продовжили до 9 кв╕тня 2019 року", - йдеться в пов╕домленн╕.
Зас╕дання проходило в закритому режим╕. Сторону захисту представляли адвокати Серг╕й Легостов ╕ Л╕ля Гемедж╕.

«СПРАВА Х╤ЗБ УТ-ТАХР╤Р»: КРИМСЬКИЙ «СУД»
ПРОДОВЖИВ АРЕШТ ╤БРАГ╤МОВУ ТА АМЕТОВУ

У четвер п╕дконтрольний окупац╕йн╕й влад╕ Верховний суд Криму, який розглядав клопотання сл╕дчого УФСБ про продовження запоб╕жного заходу ф╕гурантам «справи Х╕зб ут-Тахр╕р» Тимуру ╤браг╕мову та Ернесу Аметову, залишив ╖х п╕д арештом ще на два м╕сяц╕. Про це в Facebook пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".
"Судове зас╕дання зак╕нчилося. Суд не задовольнив клопотання адвокат╕в ╕ залишив обвинуваченим запоб╕жний зах╕д колишн╕м, продовживши строк до 9 кв╕тня 2019 року", - йдеться у пов╕домленн╕ громадсько╖ орган╕зац╕╖.
За даними "Кримсько╖ сол╕дарност╕", зас╕дання проходило в закритому режим╕, до зали не впустили нав╕ть родич╕в ╤браг╕мова та Аметова.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», обвинувачен╕ так звано╖ друго╖ бахчисарайсько╖ групи у "справ╕ Х╕зб ут-Тахр╕р" Тимур ╤браг╕мов, Марлен Асанов, Мемет Б╓лялов, Сейран Сал╕╓в, Сервер Зек╕р'я╓в та Ернес Аметов були заарештован╕ в жовтн╕ 2017 року. ФСБ ╕нкрим╕ну╓ ╖м участь у заборонен╕й в РФ та анексованому Криму орган╕зац╕╖ «Х╕зб ут-Тахр╕р». 5 ╕ 6 грудня кримський "суд" продовжив арешт до 9 лютого 2019 року.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20840

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков