Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЕТРО З ПЛУГОМ, А ПАВЛО З ВОЛАМИ...
12 липня - день пам'ят╕ Святих Верховних Апостол╕в Петра ╕ Павла. Це велике церковне свято...


ШУКАЙ ЦВ╤ТУ ПАПОРОТ╤!
7 липня - Р╕здво ╤вана Хрестителя. Однак, з огляду на прадавн╕ в╕рування, у народ╕ ╕ тепер...


СЕРЕДИНА Л╤ТА
Дн╕ народного календаря з 26 по 29 липня вважаються серединою л╕та.


«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ»: ЗАРУБКИ НА ПАМ’ЯТ╤
Р╤ВНО ТРИ РОКИ ТОМУ, в останню п’ятницю червня 2016 року, журнал╕сти «Кримсько╖...


Л╤ТН╢ СОНЦЕСТОЯННЯ
З 20 по 22 червня наста╓ пер╕од найвищого сонцестояння, коли день удв╕ч╕ перевищу╓ н╕ч, а сонце...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 08.02.2019
БАРД В╤ТАЛ╤Й КОБЗАР

Бард В╕тал╕й Кобзар народився й вир╕с у Запор╕жж╕, але вже трет╕й р╕к живе в м╕ст╕ ╤рпен╕ на Ки╖вщин╕, де знайшов сво╓ кохання.
- Мене ц╕кавить сучасна молодь, яка виросла в рос╕йськомовному м╕ст╕, але сп╕лку╓ться та пише сво╖ твори укра╖нською мовою. Що спонукало вас розмовляти ╕ писати поез╕ю укра╖нською мовою?
- Так, у наш╕й родин╕ розмовляють рос╕йською, ╕нколи так званим “суржиком”. Але коли я розпочав займатися музикою, то став писати п╕сн╕ укра╖нською мовою. Я не написав жодно╖ рос╕йсько╖ п╕сн╕.
- А коли ви почали займатися музикою?
- Коли мен╕ виповнилося тринадцять рок╕в. Я вчився грати на г╕тар╕ сам. Щодня зачинявся на кухн╕, вмикав магн╕тофон, слухав ╕ сам сп╕вав. Згодом орган╕зував св╕й гурт «╤нша думка». Нас було тро╓. Я спочатку грав на г╕тар╕, а пот╕м перейшов на бас-г╕тару, оск╕льки колеги вважали, що вона важча в осво╓нн╕. Я став басистом-вокал╕стом.
- Чому така назва – «╤нша думка»?
- На наших концертах нам говорили: «Це щось зовс╕м ╕нше». От ми й назвалися «╤нша думка». Наш╕ фанати оц╕нили: «Круто!» Коли я згадував нашу «╤ншу думку» в Ки╓в╕, ╤рпен╕, то, виявля╓ться, про не╖ чули.
- А де ви брали п╕сн╕ для репертуару?
- Половину п╕сень написав г╕тарист Ден, половину – я. ╤нод╕ ми брали в╕дом╕ композиц╕╖ ╕ обробляли ╖х. Експериментували з музикою «Б╕тлз», Дж╕мм╕ Гендр╕кса, «Лед Зеппел╕н». Було й дек╕лька рос╕йських п╕сень. Ми записали «Св╕тлий альбом». Нин╕ гурт в “замороженому” стан╕. З Деном я сп╕лкуюся пост╕йно. Все ж таки живе майже по сус╕дству. А от наш барабанщик Олександр залишився в Запор╕жж╕.
- Чим ви ще займалися в Запор╕жж╕?
- Кер╕вник Театру поетично╖ п╕сн╕ Олена Алекс╓╓ва прослухала мене ╕ запросила до цього осередку культури. Я був у ньому п╕втора року. Ми виступали в Запор╕жж╕, ╖здили на гастрол╕ в Суми, Дн╕про. Робота в театр╕ дала мен╕ безц╕нний досв╕д. Я ознайомився з творч╕стю Юр╕я В╕збора, Булата Окуджави, Володимира Висоцького, Олександра Галича, Тетяни ╕ Серг╕я Н╕к╕т╕них. А ще я три роки працював рад╕оведучим на Запор╕зькому обласному рад╕о. Розкв╕т цього рад╕о припав на пер╕од зм╕н у кра╖н╕. Це – 2011 – 2014 роки. Новини лунали в прямому еф╕р╕. Я сп╕лкувався з гостями. Паралельно я працював головним редактором на новинному сайт╕. Я розшукував ц╕кав╕ публ╕кац╕╖, в╕дстежував роботув ╕нших редактор╕в.
- В╕дколи ви живете в ╤рпен╕?
- У 2015 роц╕ я пере╖хав у Ки╖в. Склалося так, що мен╕ запропонували роботу на телеканал╕ 2+2. Я 2 роки працював тележурнал╕стом автомоб╕льно╖ передач╕ «Джеда╕». Я об’╖здив всю Укра╖ну. Коли ╖деш не по╖здом, а автомоб╕лем, то все бачиш, можеш зупинитися, де хочеш. Це дуже надиха╓. Я написав купу п╕сень, в╕рш╕в. З пере╖здом у Ки╖в у мене розпочався пер╕од активного творення поез╕╖. До цього часу я писав т╕льки п╕сн╕. Мелод╕я виника╓ в╕дразу, а бува╓, що спочатку зявля╓ться мелод╕я, а пот╕м текст. З 2016 року я живу в ╤рпен╕. До минулого року я активно виступав з гуртом «Сад». Вивчив з ними близько 15 п╕сень. Вони взяли одну мою п╕сню. Нин╕ я б╕льше виступаю сольно.
- Яка тематика ваших п╕сень?
- ╤ особиста, ╕ соц╕альна. Я почав експериментувати з верл╕бром. Пишу п╕сн╕ на слова Тараса Шевченка, Василя Стуса, укра╖нських поет╕в-футурист╕в, знищених у 1930-х роках, - Олекси Влизька, Гео Шкуруп╕я. У мене вже назбиралося твор╕в на зб╕рку.
- Чи вплинуло на вашу творч╕сть перебування в ╤рпен╕?
- Безперечно. Я беру участь у виступах Першого експериментального салону «В╕ддзеркалення». Ми виступа╓мо з перформансами в ╤рпен╕ ╕ Ки╓в╕. Я в╕дкрив себе як актора. Нещодавно в╕дбувся м╕й сольний концерт у в ╕рп╕нському кафе «Газон». 9 лютого - м╕й концерт у Буч╕. Планую виступити в Ки╓в╕. Зараз ведуться перемовини з концертними майданчиками в обласних центрах Укра╖ни.
Анатол╕й ЗБОРОВСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20830

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков