Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩОДЕННИК З ДВОХ ВО╢Н
Нещодавно в м╕ст╕ Житомир╕ вийшла друком книга Миколи Н╕кола╓ва «Щоденник непрофес╕йного...


У РОС╤╥ ВИСУНУЛИ ОСТАТОЧН╤ ЗВИНУВАЧЕННЯ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це в Facebook пов╕домив координатор групи адвокат╕в в╕йськовополонених моряк╕в Микола Полозов.


У КРИМУ КАРАЮТЬ ЗА «ЗЛОВЖИВАННЯ СВОБОДОЮ СЛОВА»
за згадку ряду орган╕зац╕й без прим╕тки про те, що вони заборонен╕ в Рос╕╖, проте вживання мови...


СПЛИВ ТЕРМ╤Н ЗАБОРОНИ ЧУБАРОВУ НА В'╥ЗД ДО КРИМУ
Однак за цей час окупанти заочно "засудили" його до арешту за як╕сь "злочини" проти основ...


ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ СОЦ╤ОЛОГ╤ЧНИХ ДОСЛ╤ДЖЕНЬ ЩОДО СТАВЛЕННЯ ГРОМАДСЬКОСТ╤ ДО ВСТУПУ УКРА╥НИ ДО ╢С ╤ НАТО
Сьогодн╕ за вступ Укра╖ни до НАТО проголосувало б 62 % укра╖нц╕в, 21% - проти.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 08.02.2019
АНОМАЛЬНА К╤ЛЬК╤СТЬ КАНДИДАТ╤В У ПРЕЗИДЕНТИ СТА╢ ЩЕ АНОМАЛЬН╤ШОЮ

З ус╕х заяв, поданих на ре╓страц╕ю до Центрвиборчкому, 37 уже заре╓строван╕, 38 в╕дхилен╕, а 17 чекають р╕шення…

К╕льк╕сть кандидат╕в у Президенти Укра╖ни побила ╕ продовжу╓ бити рекорди. Ран╕ше найб╕льше кандидат╕в брали участь у виборах Президента 2004 року - тод╕ в бюлетень потрапили 26 пр╕звищ. Увечер╕ 6 лютого Центральна виборча ком╕с╕я заре╓струвала кандидатами у президенти Андр╕я Новака, Василя Журавльова та Юр╕я Тимошенка (Тимошенко Ю.В. – джун╕ор).
Про тих, хто оф╕ц╕йно став кандидатом у Президенти Укра╖ни, матимемо нагоду говорити ще наступн╕ майже два м╕сяц╕. Сьогодн╕ подивимося на тих, кого вже не пропустили дал╕, та тих, хто ще в «чистилищ╕».

Про тих, кого вже не побачимо в бюлетенях
Ус╕ прийнят╕ р╕шення Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ щодо в╕дмови в ре╓страц╕╖ ос╕б кандидатами на посаду Президента на чергових виборах 31 березня ╓ повн╕стю аргументованими, заявив сьогодн╕ генеральний директор Ком╕тету виборц╕в Укра╖ни Олекс╕й Кошель.
Для переважно╖ б╕льшост╕ тих, хто не пройшов перев╕рку ЦВК, причина в╕дмови – неповний пакет документ╕в та/або в╕дсутн╕сть визначено╖ законом застави у 2,5 млн гривень. Деяк╕ кандидати в кандидати подавали анкети чи декларац╕╖ у застар╕лих вже форматах 2014 року – може, просто в╕дтод╕ лежали приготован╕.
70-р╕чний житомирянин Микола Кобилинський так ╕ написав. В╕н подав заяву про «згоду балотуватися кандидатом на пост Президента Укра╖ни на позачергових виборах Президента Укра╖ни 25 травня 2014 року».
Микола Таранець з Харкова зам╕сть застави подав коп╕ю посв╕дчення, зг╕дно з яким його ма╓ право на п╕льги, встановлен╕ законодавством Укра╖ни для ветеран╕в в╕йни та учасник╕в бойових д╕й, а також заяву з об╜рунтуванням п╕дстав для зв╕льнення його в╕д внесення грошово╖ застави.
Серг╕й Фаренюк, л╕кар з Терноп╕льщини, переказав на рахунок ЦВК зам╕сть 2,5 м╕льйон╕в – 3 (три) гривн╕, а харк╕в’янка Натал╕я Пилипенко та юрист з Узина Дмитро Касьяненко – по 25 (двадцять п’ять).
Натал╕я Земська з Одещини над╕слала заяву про бажання взяти участь у виборах електронною поштою – ╕, власне, обмежилася самою заявою: н╕ анкети, н╕ коп╕╖ паспорта, н╕ декларац╕╖, н╕ фоток. Дивно не це, а те, що так зробити з ус╕╓╖ кра╖ни здогадалася т╕льки одна людина.
34-р╕чних Дениса Потапова з Ки╓ва та Олександра Т╕щенка з С╓в╓родонецька не пропустили в президенти через «неповнол╕ття» - за законом, кандидат повинен мати повн╕ 35 рок╕в.
Ут╕м, не все звелося до формальностей - трьом кандидат╕в, яким в╕дмовлено з огляду на певн╕ пункти ╖х програм.
Зокрема, Петру Симоненку в╕дпов╕ли, що його висунуто парт╕╓ю, статут, найменування та символ╕ка яко╖ не в╕дпов╕дають вимогам Закону Укра╖ни "Про засудження комун╕стичного та нац╕онал-соц╕ал╕стичного (нацистського) тотал╕тарних режим╕в в Укра╖н╕ та заборону пропаганди ╖хньо╖ символ╕ки". Наголошено, що ЦВК спец╕ально зверталася з цього приводу до М╕н’юсту ╕ отримала в╕дпов╕дн╕ роз’яснення.
Тарасу Костанчуку в╕дмовлено за так╕ твердження: "…я готовий взяти на себе в╕дпов╕дальн╕сть та в╕ддавати прям╕ накази на знищення корумпованих державних службовц╕в… Ввести смертну кару для державних службовц╕в ус╕х ранг╕в за статтями крим╕нального кодексу, як╕ можна об’╓днати поняттям "корупц╕я", "зрада", "розкрадання державного майна" та ╕нш╕. Зняти презумпц╕ю невинуватост╕ для державних службовц╕в – не можеш пояснити походження статк╕в, автоматично с╕да╓ в тюрму з конф╕скац╕╓ю майна, свого ╕ найближчих родич╕в, як╕ також не зможуть пояснити сво╖ статки".
Олександру Соловйову роз’яснено що визнання у передвиборн╕й програм╕ "самопроголошених республ╕к" – самопроголошених орган╕в, як╕ узурпували виконання владних функц╕й на тимчасово окупованих територ╕ях Укра╖ни, сторонами переговор╕в суперечить законодавству Укра╖ни, п╕дрива╓ ╕снуючий порядок м╕жнародноузгоджених шлях╕в врегулювання конфл╕кту, що виник унасл╕док збройно╖ агрес╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, та спрямоване на порушення суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни".
Ком╕тет виборц╕в Укра╖ни подав до СБУ оф╕ц╕йне звернення про порушення крим╕нально╖ справи щодо останнього випадку.

…╕ про тих кого ще неодноразово побачимо
З тих, хто залишився в останньому «транш╕» на перев╕рку папер╕в, у 13-15 – шанс╕в було мало, ╖х легко було розп╕знати за в╕дсутн╕стю чогось з обов’язкового пакету: фотограф╕й, декларац╕й, програм, заставних сум, зокрема, як у Над╕╖ Савченко, за яку, як пов╕домлялося, не вносилася застава. Так ╕ сталося - сьогодн╕ десятьом з них в╕дмовлено.
Н╕ 75-р╕чна Олеся Сп╕р╕на з Бахмута, н╕ 76-р╕чний Борис Сахно з Ки╓ва тепер не стануть найстаршими учасниками президентських перегон╕в.
Решта ж, в╕дпов╕дно, зб╕льшать бюлетень президентських вибор╕в 2019 року до 48-50 пр╕звищ. Серед них ╓ як знайом╕ ╕мена: Юр╕й Кармаз╕н, Дмитро Гнап, Юл╕я Литвиненко, - так ╕ люди, не так╕ в╕дом╕ вс╕й кра╖н╕. До слова, хтось ╕з них ╕ ╓ т╕ сам╕ «техн╕чн╕ кандидати», бо, зрозум╕ло, що саме в «техн╕чних кандидат╕в» проблем з оформленням ╕ грошима на заставу не було б.
Чинний Президент Укра╖ни Петро Порошенко, який прин╕с документи до ЦВК в останн╕й день, тепер чека╓ на р╕шення – як ╕ належить в демократичн╕й кра╖н╕ - у сп╕льн╕й черз╕. Ну, спод╕ваймося, у нього з паперами все гаразд.
Згадуючи, як тяжко народжувався склад нин╕шньо╖ ЦВК у пошуках балансу м╕ж впливовими пол╕тсилами, можна зауважити, що д╕яльн╕сть ╖х представник╕в у Центрвиборчком╕ поки що не викликала суперечок ╕ нар╕кань.
Що ж до того, що кандидат╕в «аномально» багато, то це, схоже, н╕кого, як м╕н╕мум, не бентежить. Якщо 30-40 учасник╕в вибор╕в мають перспективу отримати у першому тур╕ нав╕ть менше одного в╕дсотка голос╕в або й трохи б╕льше, то вс╕ разом вони в╕дтягнуть на себе, скаж╕мо, 25-30 в╕дсотк╕в. ╤ це означатиме загострення боротьби за вих╕д у другий тур для ч╕льних двох-чотирьох кандидат╕в – бо в╕дчутно меншим стане ╖хн╕й «прох╕дний» в╕дсоток. За меншо╖ к╕лькост╕ суперник╕в люфт м╕ж трьома л╕дерами першого туру становив би, скаж╕мо, 3-5 в╕дсотк╕в – наприклад, 30, 26 ╕ 22, а тепер в╕н ц╕лком може бути на меж╕ статистично╖ похибки – щось на зразок 22,3, 19,9 ╕ 18,1. ╤ кожна десята в╕дсотка буде як «золота акц╕я».
Тож, якщо хтось думав, що кандидатську масов╕сть, кр╕м «техн╕чних», забезпечують божев╕льн╕, то може виявитися, що це не так - вплив на остаточний результат вони можуть зумовити… Вт╕м, ╕мов╕рних кандидат╕в на другий тур це, схоже, поки що влаштову╓: кожен спод╕ва╓ться, що в пастку впаде ╕нший.
Олександр Волинський
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 08.02.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20829

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков