Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОГОДИВ КАНДИДАТУРУ ЗАЛУЖНОГО НА ПОСАДУ ПОСЛА У БРИТАН╤╥
Про це йдеться у пов╕домленн╕ М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни…


БУДЕ ДЕНЬ, КОЛИ ╤ ШВЕЦ╤Я ЗМОЖЕ ПРИВ╤ТАТИ УКРА╥НУ З╤ ВСТУПОМ В АЛЬЯНС
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 01.02.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 01.02.2019
М╤Н╤НФОРМ П╤ДБИВ П╤ДСУМКИ МЕД╤А-КОНКУРС╤В НА КРИМСЬКУ ТЕМАТИКУ

Журнал╕сти, як╕ брали участь в орган╕зованих тор╕к М╕н╕нформом творчих конкурсах на тему «Висв╕тлення под╕й на тимчасово окупован╕й територ╕╖ АР Крим та м.Севастополь», виготовили понад 45 в╕деопрограм, 90 рад╕опрограм та цикли статей про п╕востр╕в. Про це пов╕домив кер╕вник сектору ╕нформац╕йно╖ ре╕нтеграц╕╖ Криму та Донбасу М╕н╕нформпол╕тики В╕ктор Литвинов на прес-конференц╕╖ в «Укр╕нформ╕».
“Я хочу наголосити, що ус╕ матер╕али - це не “зроблене у ст╕л”, вони не лежать на дисках у сейф╕ М╕н╕стерства, не припадають пилом. Ус╕ роботи журнал╕ст╕в знаходяться в еф╕р╕, ротуються, усе це донесене до аудитор╕╖”, - сказав Литвинов.
За його словами, у друг╕й половин╕ 2018 року М╤П провело три конкурси щодо висв╕тлення под╕й на тимчасово окупованих територ╕ях. Учасниками та переможцями стали представники засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖.
Голова "Кримськотатарського культурно-спортивного центру (ККСЦ) "Куреш", голова Херсонського м╕ського Меджл╕су, автор та ведучий "Рад╕о Куреш" ╤браг╕м Сулейманов вважа╓, що поступово висв╕тлення теми Криму у ЗМ╤ в╕дходить на другий план. “Якщо пригадати 2014 та 2015 роки, тема Криму пос╕дала значне м╕сце в ╕нформац╕йному простор╕ Укра╖ни, а зараз, на жаль, ╖╖ майже нема╓. Тому дуже добре, що М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики провело ц╕ конкурси. Дуже багато хто з чиновник╕в та перес╕чних громадян чомусь не розум╕╓ важливост╕ ╕нформац╕йного забезпечення того, що в╕дбува╓ться на окупованих територ╕ях. Але ╕нформац╕я ма╓ велике значення”, - сказав в╕н.
Саме тому, додав Сулейманов, "Рад╕о Куреш" п╕дготувало сер╕ю програм, присвячених п╕вострову. Перший цикл включа╓ 10 програм п╕д назвою “Кримська зона”. У студ╕ю запрошували експерт╕в та обговорювали актуальн╕ питання та проблеми. Другий цикл з 12 програм “Це ваше право”, де фах╕вц╕ з юриспруденц╕╖ надавали поради про те, як д╕яти у т╕й чи ╕нш╕й ситуац╕╖ мешканцям Криму та тимчасово перем╕щеним особам. Було дв╕ програми “Жорна часу” про нев╕дом╕ стор╕нки життя кримських татар, як╕ варт╕ сусп╕льно╖ уваги.
Головний редактор ╕нформац╕йно╖ агенц╕╖ "Центр журнал╕стських розсл╕дувань" Валентина Самар зазначила, що разом ╕з правозахисниками було проведено к╕лька ц╕кавих розсл╕дувань. З╕бран╕ матер╕али можуть бути використан╕ згодом у суд╕, правоохоронними органами - для п╕дготовки баз даних для передач╕ пов╕домлень у м╕жнародний крим╕нальний суд чи в ╕нш╕ м╕жнародн╕ суди, а також для розсл╕дування, як╕ згодом будуть направлен╕ у нац╕ональн╕ суди. “Ми зробили реконструкц╕ю под╕й ╕ говоримо про те, що ще не говорилося у мас-мед╕а та досл╕дженнях, про те, що в╕дбувалося у Криму. Ми почали з Севастополя ╕ можемо сказати, що вся хронолог╕я, яка приводилася дос╕, ╓ некоректною. Треба починати з грудня 2013 року, бо "загони самооборони Севастополя", за спинами яких стояла арм╕я Пут╕на, почали формуватися ще у часи Майдану, а в╕рн╕ше Антимайдану”, - сказала вона. На основ╕ з╕браних факт╕в зроблено спецпроект “Шуцмани Пут╕на”.
За словами представника QHA media Рустема Хал╕лова, QHA також вт╕лив у життя к╕лька проект╕в. Зокрема, зроблено сер╕ю матер╕ал╕в про утиски актив╕ст╕в на п╕востров╕. Наприклад, про справу 26 лютого (крим╕нальне провадження “влади” окупованого Криму щодо масових заворушень п╕д час м╕тингу 26 лютого 2014 року б╕ля ст╕н Верховно╖ ради Криму — ред.), справу Олександра Кольченка, Володимира Балуха ╕ так званих "укра╖нських диверсант╕в", справу Ерв╕на ╤браг╕мова та ╕нш╕ насильницьк╕ зникнення у Криму, справу Миколи Семени, закриття телеканалу ATR, сайт╕в та ╕нш╕ випадки ╕нформац╕йно╖ "зачистки" Криму. “Мета — привернути увагу м╕жнародно╖ сп╕льноти до питань пересл╕дування на п╕востров╕. Ц╕каво, структуровано та зрозум╕ло розпов╕сти глядачам про них”, - сказав в╕н.
Також зроблений проект “Було — стало” . Йдеться про 15 матер╕ал╕в, у яких показане життя на п╕востров╕ до та п╕сля окупац╕╖ Рос╕йською Федерац╕╓ю.
“Представля╓мо проект "П╕востр╕в та материк — очима очевидц╕в. Це сер╕я з 6 п╕дкаст╕в, як╕ розпов╕дають ╕стор╕ю жител╕в Криму, що подорожують на материкову Укра╖ну або навпаки з певною метою. ╤ саме ця мета визначала тематику п╕дкаст╕в. Кожен тривал╕стю 45 хвилин розпов╕да╓ про три ╕стор╕╖ кримчан. Журнал╕сти, як╕ долучалися до цього проекту, н╕би ставали супроводжуючими, тобто не втручалися у природн╕й процес под╕й, а т╕льки ф╕ксували те, що в╕дбува╓ться”, - розпов╕да╓ представник QHA media ╤рина Шевчук.
Журнал╕ст та ведуча "Громадського рад╕о" Тетяна Курманова запевнила, що рад╕о пост╕йно п╕дн╕ма╓ у сво╖ еф╕рах кримськ╕ теми, розпов╕да╓ про под╕╖ на окупованих територ╕ях. У грудн╕ було зроблено 48-годинну сер╕ю програм про те, що в╕дбува╓ться у Криму. Це щоденний п╕вгодинний ╕нформац╕йний дайджест, а у вих╕дн╕ — це були годинн╕ програми про затримання, катування, порушення прав людини у Криму та ус╕ т╕ злочини, як╕ коять там. “Завдяки тому, що ми сп╕впрацювали з рад╕о “Крим.реал╕╖”, ц╕ програми змогли почути безпосередньо мешканц╕ Криму, а також на окупованих територ╕ях на Сход╕ Укра╖ни”, - додала вона.
Учасники прес-конференц╕╖ не збираються зупинятися. ╤ вони вже мають плани та проекти, як╕ дозволять п╕дтримати тему Криму, доносити ╕нформац╕ю про ситуац╕ю там до якомога ширшого кола аудитор╕╖. Вони запрошують ус╕х укра╖нських журнал╕ст╕в до сп╕впрац╕.
У М╕н╕нформпол╕тики планують ╕ цього року провести конкурси заради висв╕тлення под╕й на тимчасово окупованих Рос╕╓ю укра╖нських територ╕ях, бо вважають, що конкурси минулого року дали позитивний результат.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 01.02.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20818

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков