Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НЕ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИМЕ ВОДОЮ РОС╤ЙСЬК╤ БАЗИ У КРИМУ
Про це заявив пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ПРЕЗИДЕНТ ЗАЯВЛЯ╢ ПРО В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ ТИХ, ХТО «ЗДАВ КРИМ»
Про це в╕н заявив у Посланн╕ до Верховно╖ Ради про внутр╕шн╓ ╕ зовн╕шн╓ становище Укра╖ни


М╤НРЕ╤НТЕГРАЦ╤╥ ЗАКЛИКА╢ НЕ НАЗИВАТИ КРИМ АНЕКСОВАНИМ - ЛИШЕ ОКУПОВАНИМ
"Тобто, громадяни Укра╖ни в Криму позбавляються сво╖х прав як громадяни, як╕ п╕дпадають п╕д...


МЗС ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ НЕЗАКОНН╤ АРХЕОЛОГ╤ЧН╤ РОЗКОПКИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це пов╕домила перший заступник м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова у коментар╕ Укр╕нформу


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ НОВУ УМОВУ ЗАПРОВАДЖЕННЯ В УКРА╥Н╤ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ
Про це в╕н сказав в ╕нтерв'ю чотирьом укра╖нським телеканалам
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 25.01.2019
ВИСТУП ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ З НАГОДИ ДНЯ СОБОРНОСТ╤ УКРА╥НИ ТА 100-Р╤ЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ АКТУ ЗЛУКИ УНР ТА ЗУНР

Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!
Р╕вно сто рок╕в тому на цьому майдан╕ сталася одна з найб╕льших под╕й у тисячол╕тн╕й  ╕стор╕╖ Укра╖ни. Тут в╕дбулося  проголошення Акту Злуки Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки ╕ Зах╕дноукра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки. Об'╓днання в ╓дину державу. З того дня ╕ нав╕ки незалежн╕сть Укра╖ни означа╓ ╖╖ самост╕йн╕сть ╕ соборн╕сть.
П╕дтвердженням прагнень до соборно╖ ╕ суверенно╖ держави був велелюдний Соф╕йський майдан. Багатотисячна громада в╕тала проголошення Акту Злуки. В╕йськовий парад, синьо-жовт╕ знамена, урочиста атмосфера, дуже особливий п╕днесений настр╕й та освячення д╕йства службою Божою у Свят╕й Соф╕╖…. Нав╕ть недовго╖ збережено╖ хрон╕ки досить, аби в╕дчути – то було справжн╓ нац╕ональне свято.  Так вершилася ╕стор╕я.  
Акт Злуки – це найвища точка укра╖нсько╖ революц╕╖ ╕ визвольних змагань початку двадцятого стол╕ття. В╕н став результатом величезних всенародних зусиль, прац╕ ╕ боротьби, що тривали стол╕ттями.
Укра╖нська революц╕я продемонструвала наявний на той час колосальний державницький потенц╕ал Укра╖ни. Його творили тисяч╕ ╕ тисяч╕ прославлених ╕ незаслужено забутих л╕тератор╕в, музикант╕в, актор╕в, л╕кар╕в, священик╕в. ╥хньою подвижницькою працею державн╕сть Укра╖ни з давнього спогаду перетворилася на живу мр╕ю, а мр╕я стала пол╕тичною програмою. ╤сторичн╕ обставини, пов’язан╕ з поразкою ╕мпер╕й у Перш╕й св╕тов╕й в╕йн╕, дали Укра╖н╕ ун╕кальну  можлив╕сть реал╕зувати свою державн╕сть. 
На жаль, шанс тод╕ було втрачено. Головна причина: тогочасним укра╖нським пол╕тикам забракло ╓дност╕. ╤ не знайшлося тод╕ пол╕тик╕в, як╕ могли б об’╓днати народ для протистояння московськ╕й навал╕.  Втрата незалежност╕ мала насл╕дком ╕ втрату соборност╕. Укра╖ну знову под╕лили чуж╕ держави, а над нашим народом нависла н╕ч бездержавност╕, в як╕й проти нього ко╖лися тяжк╕ злочини.
Але продовжувала жити велика над╕я. ╤ коли наприк╕нц╕ двадцятого стол╕ття випав новий шанс для Укра╖ни здобути державну самост╕йн╕сть,  ми знову згадали про ╓дн╕сть як про головну запоруку незалежност╕. 
21 с╕чня 1990 року «живий ланцюг» м╕льйонами рук по╓днав Льв╕в ╕з золотоверхим Ки╓вом. Як видимий знак того, що настала черга в╕дновлення незалежност╕ держави. Нац╕я згадала св╕й ╕сторичний досв╕д ╕ оперлася на нього. Так постала незалежна Укра╖на, ╓дина ╕ непод╕льна, в╕д Черн╕гова до Криму,  в╕д Ужгорода до Луганська. 
Укра╖на здобула незалежн╕сть, але в Кремл╕ точно з цим не збиралися миритися. ╤ буквально з моменту проголошення нашо╖ незалежност╕ почалися спроби в╕дновлення рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. З висоти тепер╕шнього досв╕ду ми можемо точно назвати ц╕ спроби початком г╕бридно╖ в╕йни проти Укра╖ни. Знаряддям для ворога стали укра╖нськ╕ пол╕тики, як╕ малювали карту з под╕лу Укра╖ни, д╕лили ╖╖ на рос╕йськомовну ╕ укра╖нськомовну. ╤ вони байдуже дивилися на те, як розкрадали арм╕ю, допомагали зав’язати на ши╖ економ╕ки «газовий зашморг» кабальних контракт╕в.
╤ час ╕стини настав у 2014-му. Укра╖на твердо ступила на шлях зм╕цнення сво╓╖ свободи, сво╓╖ незалежност╕, на шлях до ╢вросоюзу, на шлях до НАТО. ╤ щоб змусити нас зректися цього вибору, Москва анексувала Крим ╕ спробувала роздробити нас на частини, аби легко проковтнути. Перед нами знову постала загроза втрати соборност╕ ╕ незалежност╕. Але ц╕ною великих жертв, ц╕ною великих зусиль укра╖нського народу ця загроза в╕дведена. ╤ у жорсткому протистоянн╕ з терористами, з рос╕йськими найманцями ╕ з частинами регулярно╖ рос╕йсько╖ арм╕╖ ми з вами зупинили ворога. А гаслом нашим було: «╢дина кра╖на».
Укра╖на зм╕цн╕ла, Укра╖на продемонструвала впевнен╕сть у сво╖х силах.  ╤ в День Соборност╕ ми щиро зверта╓мося до наших земляк╕в, як╕ живуть в кордонах Укра╖ни, але на тимчасово окупованих територ╕ях Криму, частини Лугансько╖ та Донецько╖ областей. Ми н╕коли про вас не забува╓мо. Ми кожного дня працю╓мо для того, щоб наблизити день вашого зв╕льнення в╕д ворожого ярма.
Для досягнення наших ц╕лей нам потр╕бно берегти ╕ зм╕цнювати нашу укра╖нську ╓дн╕сть ╕ соборн╕сть. А тому вс╕м ма╓ бути ч╕тко зрозум╕ло – Укра╖на ╓ ун╕тарна держава, з одн╕╓ю державною мовою - так записано в укра╖нськ╕й Конституц╕╖. Жодних федерац╕й ╕ н╕яких спец╕альних статус╕в. ╢дина незалежна соборна Укра╖на!
А ще ми твердо зна╓мо, яким ма╓ бути фундамент нашого дому. Ми зна╓мо, що у нього ╓ ще одна незам╕нна опора, основа нашо╖ духовно╖ незалежност╕. Ми не можемо йти обраним нами шляхом, якщо укра╖нська православна громада розд╕лена. Ма╓мо позбавити ворога такого ╕нструменту – ╕нструменту послаблення нашо╖ державност╕, ╕нструменту –як залежн╕сть церкви в╕д Москви, в╕д впливу кра╖ни-агресора.
У р╕здвян╕ дн╕  ми отримали рад╕сну новину, яка ще б╕льше зм╕цнила нашу в╕ру ╕ силу. Створення Православно╖ Церкви Укра╖ни ще раз продемонструвало силу ╓дност╕. Ми вкотре пересв╕дчилися – коли ми ╓дин╕, для нас нема╓ н╕чого неможливого. Те, що роками десятил╕ттями, стол╕ттями здавалося недосяжним - збулося. Прийшов час, щоб на цьому духовному фундамент╕, неп╕двласному жодним п╕дступам ворога, ми продовжили будувати сп╕льний мирний, процв╕таючий, сп╕льний для вс╕х укра╖нський д╕м.
Томос – це ще один символ нашо╖ незалежност╕ ╕ державно╖, ╕ духовно╖. ╤ я хочу нагадати слова, з якими Вселенський Патр╕арх звернувся п╕сля п╕дписання Томосу до митрополита Ки╖вського ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни Еп╕фан╕я, а за його посередництвом до укра╖нського народу ╕ всього св╕ту: «Дорогий наш брате, цього чудового ╕сторичного дня у священному осередку православ’я з нами перебувають князь Володимир, княгиня Ольга, а з ними разом ус╕ нащадки укра╖нсько╖ земл╕. Вс╕ т╕, хто стояв за сво╖ очевидн╕ права; хто завзято боронив ╖х як окрем╕ права укра╖нського народу, як уселюдську справедлив╕сть, але також як ╕ права особи».
Княгиня Ольга, княз╕ Володимир Великий, Ярослав Мудрий ╕ Володимир Мономах – це ╓ ки╖вськ╕, укра╖нськ╕, а не московськ╕, рос╕йськ╕ володар╕. Р╕вноапостольний Володимир охрестив св╕й народ у Ки╓в╕, де тисячол╕ттями все сто╖ть на сво╓му м╕сц╕: ╕ фундаменти Десятинно╖ церкви, ╕ Свята Соф╕я, ╕ храм Спаса на Берестов╕, ╕ Ки╓во-Печерська лавра. Золотоверхий Ки╖в в наш╕й традиц╕╖ давно став «новим ╢русалимом».
Так називав наш Ки╖в ╕ митрополит Володимир Сабодан, запов╕даючи сво╓му наступников╕ об’╓днатися з ус╕ма православними Укра╖ни в ╓дину пом╕сну церкву. Варто, щоб до цих сл╕в щирого християнина ╕ патр╕ота нашо╖ земл╕ прислухалися вс╕, хто сьогодн╕  вир╕шу╓, ставати членами Православно╖ Церкви Укра╖ни, чи залишатися в церкв╕ московськ╕й.
Ми хочемо ╕ робимо так, щоб цей виб╕р ╕ дал╕ в╕дбувався в мир╕ ╕ споко╖, без насильства.
Я хочу подякувати Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни ╕ ╖╖ Голов╕ Андр╕ю Паруб╕ю за те, що Парламент Укра╖ни п╕дтримав мо╓ звернення до Вселенського Патр╕арха щодо надання нам Томосу, а зараз прийняв необх╕дну законодавчу базу для того, щоб мирно в╕дбувався процес. Днями я п╕дпишу закон, який гарантуватиме винятково мирн╕ та добров╕льн╕ переходи параф╕й в ч╕тк╕й, визначен╕й законом Укра╖ни процедур╕.
Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!
«Разом з власно╖ вол╕ з 1919 року» – п╕д таким гаслом Укра╖на сьогодн╕ в╕дзнача╓ стол╕тн╕й юв╕лей Акту Злуки.
Але ми перебува╓мо напередодн╕ важливого народного волевиявлення. Сто рок╕в ╕сторичного досв╕ду заохочують нас до правильних висновк╕в з минулого. Ми зна╓мо про безпрецедентний масштаб п╕дготовки Кремля до втручання у вибори. ╤ з цим стика╓мося, до реч╕, не лише ми, вся ╢вропа, увесь св╕т. Але нема╓ сумн╕в╕в у мудрост╕ нашого народу, у його ╓дност╕ на шляху, яким ми йдемо у майбутн╓.
Наш шлях – це дорога до ╢вросоюзу, до НАТО, до миру ╕ добробуту. Ми з вами зберегли державу, зцементували ╖╖ фундамент ╕ довели, що здатн╕ здобувати перемоги на нашому власному шляху.
Ми в╕дродили укра╖нське в╕йсько у небачений в ╕стор╕╖ терм╕н. Сьогодн╕ Збройн╕ Сили Укра╖ни – це сотн╕ тисяч належно п╕дготовлених, озбро╓них ╕ забезпечених ус╕м необх╕дним во╖н╕в, вихованих на укра╖нських в╕йськових традиц╕ях.
Наш ╓вропейський курс, попри активну протид╕ю Рос╕╖ на дипломатичному фронт╕, дозволив нам з вами добитися ратиф╕кац╕╖ Угоди про асоц╕ац╕ю ус╕ма кра╖нами ╢вросоюзу ╕ запустити роботу поглиблено╖ ╕ всеохоплюючо╖ зони в╕льно╖ торг╕вл╕ з ╢вропейським Союзом. ╢С уже став найб╕льшим торговельним партнером Укра╖ни.  
На черз╕ – прих╕д в Укра╖ну потужних ╕нвестиц╕й,  пришвидшення темп╕в розвитку нашо╖ економ╕ки. Про це вже завтра говоритиму в Давос╕ на зустр╕ч╕ з кер╕вниками держав та великих св╕тових компан╕й.  
Р╕вень зростання ВВП за п╕дсумками 2018 року складе 3,4%. Це не так багато, але – це ╓ максимальний показник за с╕м рок╕в.  ╤нфляц╕я знизилася до 9,8%. Вона ще довол╕ висока, але це – найнижчий показник за п’ять рок╕в. Золотовалютн╕ резерви зросли майже до 21 млрд долар╕в. Це - п’ятир╕чний максимум.
Що означають ц╕ сух╕ цифри?  Вони означають, що найг╕рше вже позаду. Що криза, спричинена в╕йною, економ╕чною агрес╕╓ю та блокадою з боку Рос╕╖ – в╕дступа╓. В╕дступа╓ завдяки сп╕льним зусиллям влади, сусп╕льства, б╕знесу. Що в╕дновлення економ╕чного зростання в╕дкрива╓ можливост╕ ╕ до в╕дновлення р╕вня життя. Що це вже зовс╕м недалека перспектива, року-двох, в╕д сили трьох, коли, нарешт╕, плоди реформ стануть в╕дчутними для абсолютно╖ б╕льшост╕ сусп╕льства.
Створення арм╕╖ та в╕дновлення економ╕чного зростання;  асоц╕ац╕я з ╢вросоюзом ╕ безв╕зовий режим;  децентрал╕зац╕я ╕ Томос; курс на вступ до НАТО та ╢вросоюзу – це ч╕тк╕ та системн╕, посл╕довн╕ кроки в╕дпов╕дно до нашо╖ довготривало╖ стратег╕╖. А перех╕д до ╓вропейсько╖ якост╕ життя укра╖нц╕в – це ╓ головний зм╕ст нашо╖ державно╖ пол╕тики, яка спира╓ться на ╓дн╕сть нашого народу.
╢вропа – це висок╕ стандарти життя, а НАТО – над╕йна гарант╕я безпеки.
Ми ╓дин╕ ╕ в╕льн╕. Жодна ╕мпер╕я нас не зможе б╕льше розд╕лити. Ми йдемо сво╖м шляхом. ╤ на цьому шляху арм╕я боронить нашу землю, мова боронить наше серце, а в╕ра боронить нашу душу. У нас ╓ п╕дстави впевнено дивитися у майбутн╓.
Дозвольте завершити словами велико╖ Л╕ни Костенко:
Не допускай тако╖ мисл╕,
що Бог покаже нам неласку.
Життя людського строки стисл╕.
Нема╓ часу на поразку.
Ми з вами точно переможемо!
Слава Укра╖н╕!
22 с╕чня 2019 року
м. Ки╖в
https://www.president.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20788

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков