Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 11.06.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 11.06.2004
СЕВАСТОПОЛЬ ЧЕКАЄ АБІТУРІЄНТІВ
Лідія Степко, власкор "КС".

Кажете, в усій кримській автономії не можна знайти навчального закладу, котрий готує учителів початкових класів з викладанням українською мовою? То купуйте мерщій квиток до Севастополя. Думається, скоро наше місто забезпечуватиме цими фахівцями весь Крим.
Сьогодні Севастополь поступово, але невпинно з колись закрито-замурованого військовими "города русской славы" перетворюється на справжнє українське місто. До того ж, демілітаризуючись, готується стати потужним туристичним центром півдня України. Такий статус міста вимагатиме невдовзі від фахівців усіх галузей досконалого знання державної мови. Аби школярі у російськомовному середовищі (а Крим, мабуть, ще не скоро стане україномовним) вповні оволоділи українською,  починати вивчати її треба ще у ранньому віці. Це добре розуміє міське керівництво і докладає чимало зусиль, аби вивчення української мови, нарешті, перестало бути проблемою.
Отже, сьогодні фах учителя початкових класів з українською мовою навчання можна набути у двох севастопольських навчальних закладах: індустріально-педагогічному коледжі та у заснованому минулого року муніципальному університеті.  
Севастопольському індустріально-педагогічному коледжу - 116 років.  Заснований ще  в роки Кримської війни як школа для дітей-сиріт, навчальний заклад з роками змінювався. Профтехшкола, пізніше - профтехучилище, з 1994 року - це філія Київського індустріально-педагогічного коледжу, а з  2001 року - це вже самостійний навчальний заклад - Севастопольський індустріально-педагогічний коледж. Щороку, окрім технічних та економічних кадрів, заклад випускає 50 учителів початкових класів з українською мовою навчання. Коледж має чудово обладнані аудиторії, два комп'ютерних класи, підключені до мережі Інтернет, прекрасно обладнаний спортивний комплекс та бібліотеку з читальною залою. Іногородніх очікує затишний гуртожиток з кімнатами на двох студентів.
Особливу увагу в коледжі приділяють вивченню народознавства. Викладач Діна Баженова родом з Черкащини. Тож, крім історії, добре знає звичаї свого народу та щедро ділиться ними зі студентами, перетворюючи заняття просто в театральні дійства. Ну а коли вже тема "Українські народні страви", то ласує увесь коледж, засвідчуючи попутно ще одну рису українців - гостинність.
До минулого року навчання тут було безкоштовним. Цього року вперше перейшли на комерційну основу підготовки (87 гривень за місяць, або 870 грн. за навчальний рік), але директор Іван Задачін каже, що, можливо, при формуванні місцевого бюджету на наступний рік будуть враховані потреби Криму в фахівцях початкової школи з українською мовою навчання, і таких спеціалістів знову готуватимуть на бюджетній основі, тобто навчання буде безкоштовним. Але навіть за таких умов - це для нашого часу досить посильна оплата.
Випускників коледжу охоче беруть місцеві школи.
І майже всі вони одразу стають студентами-заочниками Глухівського державного університету, навчальний пункт якого також працює у Севастополі.
Отже, Севастополь очікує абітурієнтів. Приймальна комісія коледжу працює щодня. Заяви приймають на денне відділення з 12.05 по 22.07, на заочне - з 12.05 по 18.08. Телефони коледжу: 54-37-11, 54-22-67, 54-32-70, 54-39-26.
І хай вам щастить на екзаменах!

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 11.06.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2078

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков