Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3683)
З потоку життя (6898)
Душі криниця (3706)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1608)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПАСИБ╤ ЗА ХЛ╤Б ╤ МУКУ!
31 жовтня в╕дзнача╓мо свято ╓вангел╕ста Луки.


КУДИ ДИВИТЬСЯ М╤СЯЦЬ...
23 жовтня — свято ╢вламп╕я ╕ ╢вламп╕╖


ГАЛИНА ЛИТОВЧЕНКО: ╥ДУ В ГОСТ╤!
Сьогодн╕ господинею Л╕тературно╖ стор╕нки КС ╓ в╕дома кримська укра╖нська поетеса пан╕ Галина...


ПЕТРО КУХАРЧУК: ЗАМОРОЗЬ
Присвячую мо╖й перш╕й вчительц╕ Греченюк Ганн╕ Васил╕вн╕, вчительц╕ укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури...


З ПОКРОВИ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ЗИМА
У цей день уперше запалювали у печах, щоб «роз╕гр╕ти ╖х на зиму».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 18.01.2019 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 18.01.2019
ПЕРША ГРОМАДА КОЛИШНЬОГО МОСКОВСЬКОГО ПАТР╤АРХАТУ З П╤ВДНЯ УКРА╥НИ ПЕРЕЙШЛА ДО ПЦУ

На Микола╖вщин╕ рел╕г╕йна громада Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату (УПЦ МП) перейшла до  Православно╖ церкви Укра╖ни. Про це пов╕домив священнослужитель кафедрального собору Каспер╕всько╖ ╕кони Божо╖ Матер╕ в Микола╓в╕ Олександр Ципляк. За його словами, р╕шення про перех╕д до Пом╕сно╖ церкви параф╕я села Т╕м╕ряз╓вка ухвалила на зборах 11 с╕чня. Настоятелем ново╖ громади ПЦУ буде отець Андр╕й Борсук. Зазначимо, що громада села Т╕м╕ряз╓вка ╓ першою на п╕вдн╕ Укра╖ни, яка перейшла з УПЦ МП до Пом╕сно╖ церкви.
Як пов╕домляв УН╤АН, 15 грудня Об’╓днавчий собор представник╕в укра╖нських православних церков обрав митрополита Переяславського та Б╕лоцерк╕вського Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату Еп╕фан╕я предстоятелем ╓дино╖ пом╕сно╖ Православно╖ церкви Укра╖ни. 6 с╕чня у собор╕ святого Георг╕я у Стамбул╕ вселенський патр╕арх Варфолом╕й вручив томос про надання автокефал╕╖ Православн╕й церкв╕ Укра╖ни ╖╖ предстоятелю, митрополиту Ки╖вському ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни Еп╕фан╕ю. 7 с╕чня митрополит ╢п╕фан╕й ╕ президент Порошенко принесли томос на р╕здвяну л╕тург╕ю в Соф╕йський собор у Ки╓в╕. П╕сля цього томос був повернутий в Стамбул для п╕дпису ус╕ма членами синоду Вселенського патр╕архату. 9 с╕чня члени синоду Вселенського патр╕архату поставили сво╖ п╕дписи на томос╕ про автокефал╕ю Православн╕й церкв╕ Укра╖ни.
www.unian.ua

НА ЖИТОМИРЩИН╤ ПЕРША ГРОМАДА КОЛИШНЬО╥ УПЦ МП ПЕРЕЙШЛА ДО ПЦУ

На Житомирщин╕ перша громада колишньо╖ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату перейшла до Православно╖ церкви Укра╖ни. Як пов╕домля╓ ╕нтернет-ресурс «╤нфо-Малин», громада Свято-Микола╖вського храму УПЦ МП села Ворс╕вка Малинського району Житомирсько╖ област╕ перейшла до ПЦУ. Також про це пов╕домив кер╕вник м╕сцевого осередку ВО «Свобода» Микола Пол╕новський. За словами  Пол╕новського, таке р╕шення церковна громада прийняла 11 с╕чня. "Перша ласт╕вка. Т╕льки що Ворс╕вська громада перейшла в лоно Укра╖нсько╖ церкви. Пишаюся, що був з цими людьми", - написав Пол╕новський на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook.
www.unian.ua

НА ВОЛИН╤ ПАРАФ╤ЯНИ НЕ ПУСТИЛИ ДО ЦЕРКВИ СВЯЩЕНИК╤В КОЛИШНЬО╥ УПЦ МП

У сел╕ Красноволя Маневицького району Волинсько╖ област╕ громада, яка перейшла до Православно╖ церкви Укра╖ни (ПЦУ), не пустила до Свято-Михайл╕вського храму ╓пископа колишньо╖ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату (УПЦ МП) Нафана╖ла та ╕нших священик╕в. Про це на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook написав голова Маневицько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ Андр╕й Линдюк.
«Сьогодн╕ у село Красноволя, громада якого провела процедуру переходу в Православну церкву Укра╖ни, при╖хав ╓пископ Волинський УПЦ (РПЦ) Нафана╖л з ╕ншими священниками, я так розум╕ю, щоб показати, що н╕якого переходу нема. Але ╖х у храм м╕сцев╕ жител╕ не допустили. Отже, остання спроба залишити громаду в Рос╕йськ╕й православн╕й церкв╕ не вдалась!» - написав в╕н. Також в╕н зазначив, що перешкоджати людям молитись в так╕й церкв╕ н╕хто не буде, однак вони повинн╕ знати, що церква «ма╓ св╕й центр управл╕ння в Москв╕, зокрема в Кремл╕».
www.unian.ua

ПЕРША ПАРАФ╤Я МП В ОДЕСЬК╤Й ОБЛАСТ╤ ПРИ╢ДНАЛАСЯ ДО ╢ДИНО╥ ЦЕРКВИ

Першою православною громадою Одесько╖ област╕, яка вир╕шила перейти з Московського патр╕архату в Православну церкву Укра╖ни, стали параф╕яни Свято-Димитр╕╖вського храму села Пужайкове Балтського району. Про це пов╕домля╓ "Думская".
"Першою православною громадою Одещини, яка вир╕шила перейти з Московського патр╕архату в Православну церкву Укра╖ни, яка нещодавно отримала автокефал╕ю, стали параф╕яни Свято-Димитр╕╖вського храму села Пужайкове Балтського району", - йдеться у пов╕домленн╕.
Як пов╕домив м╕сцевий житель, батько одного з полонених укра╖нських моряк╕в В╕ктор Сорока, р╕шення ухвалили ще на Р╕здво, 7 с╕чня.
"П╕сля л╕тург╕╖ в╕дбулися збори, ╕ ми почали збирати п╕дписи серед параф╕ян, зараз ╖х понад 300, ще пару дн╕в – ╕ буде 500-600. Ситуац╕я така, що 90% параф╕ян — за перех╕д в Укра╖нську церкву. Сьогодн╕ ж до нас при╖жджав благочинний Московського патр╕архату ╕ розпов╕дав нам, що ми йдемо в п╕дпорядкування туркам, що ми не повинн╕ цього робити. Але люди не погодилися з його аргументами", — розпов╕в Сорока.
Читайте також: На Житомирщин╕ не впустили до храму священик╕в МП
Зараз параф╕яни оч╕кують на призначення священика в ╖х параф╕ю, це може в╕дбутися вже наступного тижня.

НА ЖИТОМИРЩИН╤ НЕ ВПУСТИЛИ ДО ХРАМУ СВЯЩЕНИК╤В МП

У сел╕ Ворс╕вка Малинського району Житомирщини, рел╕г╕йна громада якого першою в област╕ заявила про перех╕д до новостворено╖ ПЦУ, люди не впустили до храму священик╕в в╕д УПЦ МП. Про це у Facebook у груп╕ «МалинчанИ» пов╕домив користувач ╢вген╕й Копневич.
"Сьогодн╕ громада села Ворс╕вка Малинського району за п╕дтримки Сп╕лки ветеран╕в АТО "Сх╕д", актив╕ст╕в та ╕нших небайдужих громадян не допустила проведення служби в храм╕ села попами московсько╖ церкви. Попи провели богослуж╕ння та сп╕вали на дороз╕", - пов╕домив Копневич.
За його словами, за переб╕гом под╕й сл╕дкувала пол╕ц╕я. Проведення мирно╖ акц╕╖ завершилося сп╕льним виконанням Г╕мну Укра╖ни.
Читайте також: Н╕хто не здатен зупинити укра╖нц╕в, як╕ розбудовують власну державу – Порошенко
Як пов╕домлялося, громада Свято-Микола╖вського храму у Ворс╕вц╕ 11 с╕чня вир╕шила перейти з УПЦ МП до ПЦУ. Попри супротив м╕сцевого священика жоден параф╕янин ╕з тих, хто прийшли на збори до м╕сцевого будинку культури, не був проти.
(Укр╕нформ)

НА В╤ННИЧЧИН╤ "ЗА╥ЖДЖ╤" ПРИХИЛЬНИКИ КОЛИШНЬО╥
УПЦ МП З╤РВАЛИ ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПЕРЕХ╤Д ДО ПЦУ

На В╕нниччин╕ священики «Московського патр╕архату» завадили жителям села Лукаш╕вка провести збори громади, прив╕зши на них "за╖жджих" параф╕ян з ╕нших с╕л. Про це йдеться у сюжет╕ ТСН. На в╕че люди мали вир╕шити, до яко╖ з параф╕й при╓дна╓ться ╖хня церква. До клубу села Лукаш╕вка прихильники рос╕йсько╖ церкви в Укра╖н╕ привезли "за╖жджих" параф╕ян, як╕ сваркою з╕рвали голосування. Напередодн╕ там селяни висловили недов╕ру м╕сцевому панотцю, за його небажання при╓днуватись до пом╕сно╖ церкви ╕ заблокували двер╕ храму.
Представники «Московського патр╕архату» при╖хали п╕дтримати м╕сцевого отця Федора, який не бажа╓ при╓днуватися до укра╖нсько╖ пом╕сно╖ церкви. "Як Господь благословить, так ╕ буде. Чи ухвалить громада р╕шення голосувати чи не ухвалить", - розпов╕да╓ в╕н. У будинку культури присутн╕ прихильники двох церков. Деяк╕ не приховують, що при╖хали з ╕нших с╕л. "Я ходжу 12 рок╕в в церкву ╕ хочу ходити до не╖, хоч в мене в Петрику ╓ розкольницька церква, я туди не ходжу", - розпов╕да╓ параф╕янка Над╕я Малиновська. Настоятель церкви в╕д «Московського патр╕архату» проти л╕чильно╖ ком╕с╕╖. Пропону╓ голосувати руками. "Ви бачили ск╕льки людей п╕дняли руку, щоб наша церква п╕д головуванням Онуфр╕я ╕снувала у нашому сел╕?" - риторично запиту╓ отець Фед╕р п╕сля голосування. На цьому збори закривають. Настоятель оголошу╓, що громада залиша╓ться в Московському патр╕архат╕. С╕льська молодь не прихову╓ емоц╕й. "Тут б╕льш╕сть людей була, як╕ не проживають в Лукаш╕вц╕, як╕ при╖хали, ми вперше ╖х бачимо. Збори, я вважаю, нелег╕тимн╕", - зазнача╓ мешканка Лукаш╕вки Сн╕жана Медяна. Зрештою жител╕ Лукаш╕вки, що залишилися п╕сля збор╕в, уже п╕д протокол голосують за при╓днання до укра╖нсько╖ пом╕сно╖ церкви. "До цього збор╕в не було, створили балаган, щоб з╕рвати збори. Вс╕ р╕шення передадуться до обласно╖ адм╕н╕страц╕╖ у в╕дд╕л у справах рел╕г╕й", - розпов╕да╓ секретар В╕нницько╖ ╓парх╕╖ Православно╖ церкви Укра╖ни Владислав Демченко. Обидв╕ сторони вже заявили, що просто так церкву та майно в н╕й в╕ддавати не збираються. Тож в╕дразу в двох параф╕ях почали готуватися до судових процес╕в.
www.unian.ua

ДАЛИ ПОРАДУ СВЯЩЕНИКАМ «МОСКОВСЬКОГО ПАТР╤АРХАТУ»,
ЯКИХ В╤РЯНИ НЕ ПУСКАЮТЬ ДО ХРАМ╤В

Кер╕вник Головного департаменту з питань гуман╕тарно╖ пол╕тики Адм╕н╕страц╕╖ президента Укра╖ни Юр╕й Рубан прокоментував ситуац╕ю з недопуском священик╕в колишньо╖ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату до храм╕в на Волин╕ ╕ Житомирщин╕, заявивши, в такому раз╕ священику варто пошукати соб╕ ╕ншу громаду. Читайте також На В╕нниччин╕ "за╖ждж╕" прихильники колишньо╖ УПЦ МП з╕рвали голосування за перех╕д до ПЦУ (в╕део) Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це в╕н сказав в еф╕р╕ одного з укра╖нських ╕нформац╕йних телеканал╕в. «Я думаю, якщо виника╓ конфл╕кт такого роду м╕ж священиком ╕ громадою, ╕ громада не п╕дтриму╓ священика, тод╕, мен╕ зда╓ться, священику краще пошукати соб╕ ╕ншу громаду», - заявив в╕н. «Значить, в╕н не зум╕в знайти слова в╕ри, слова навчання, як╕ б повели за собою громаду. Якщо священик не розум╕╓, що громада хоче укра╖нсько╖ церкви, а в╕н ╖м товче дал╕ мантри про те, що н╕як ми без (предстоятеля РПЦ – УН╤АН) Кирила не об╕йдемося, то, звичайно, що такий результат оч╕куваний», - додав Рубан.
www.unian.ua

ЗАЛЕЖН╤ В╤Д КРЕМЛЯ ЦЕРКВИ ВИЗНАЮТЬ АВТОКЕФАЛ╤Ю ПЦУ:
ЗАЯВА ЕКЗАРХА КОНСТАНТИНОПОЛЯ

Екзарх Вселенського патр╕архату, арх╕╓пископ Дани╖л Памф╕льський Укра╖нсько╖ православно╖ церкви у США вважа╓, попри те, що РПЦ не визна╓ автокефал╕ю Укра╖нсько╖ церкви, однак ╖╖ можуть визнати ╕нш╕ церкви, нав╕ть т╕, що ╓ залежними в╕д Москви. Але, за його словами, для цього потр╕бно час. Про це священнослужитель розпов╕в у коментар╕ BBC.
Як в╕н п╕дкреслив, Рос╕йська православна церква в╕дмовля╓ться визнавати автокефал╕ю Укра╖нсько╖ церкви, ╕ це ╓ зрозум╕лим.
«Сербська, Польська та Ант╕ох╕йська церкви – ось ц╕ три структури, для яких потр╕бно час, щоб опрацювати визнання Православно╖ церкви Укра╖ни. Звичайно, Сербська та Ант╕ох╕йська церква залежать в╕д РПЦ. З Польською ж церквою порозум╕ння буде знайдено, ╖╖ риторика зм╕ниться, ╕ вона збагне сво╓ ╕сторичне м╕сце в лон╕ Христово╖ церкви та Константинополя», – зауважив священнослужитель.
На його переконання, питання визнання ПЦУ ╕ншими церквами може зайняти м╕сяц╕.
«Константинополь буде працювати з ними, щоб пояснити, чому потр╕бно визнати церкву Укра╖ни. Я не передбачаю тут великих проблем. Думаю, з Сербською та Ант╕ох╕йською церквами ми знайдемо порозум╕ння, потр╕бно лише трохи часу. В тих рег╕онах створено певн╕ пол╕тичн╕ умови, тож потр╕бен час, щоб з ними попрацювати», – пояснив Дани╖л.
В╕н вважа╓, що тепер╕шн╕ грецьк╕ церкви та румуни будуть одними з перших, а дал╕ процес п╕де.
Кр╕м того, арх╕╓пископ спов╕стив, що владика Еп╕фан╕й вже роз╕слав предстоятелям православних церков мирн╕ представницьк╕ грамоти, що пов╕домляють про його обрання.
Нещодавно стало в╕домо, що Елладська православна церква, яка ╓ частиною ширшо╖ Грецько╖ православно╖ церкви, запустила процес визнання новостворено╖ Православно╖ церкви Укра╖ни.
https://zik.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 18.01.2019 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20777

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков