Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3362)
З потоку життя (6581)
Душі криниця (3560)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1516)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1685)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИМАГАТИМЕ В╤Д РФ ПОНАД 1,2 М╤ЛЬЯРДА КОМПЕНСАЦ╤╥ ЗА ЗАХОПЛЕН╤ ОКУПАНТАМИ КРИМСЬК╤ ПОРТИ
Це вже другий шлях, який АМПУ використову╓, щоб отримати компенсац╕ю за збитки, понесен╕ у Криму.


У КРИМУ СКОРО ПОВН╤СТЮ ЗАКРИЮТЬ СВОБОДУ ╤НТЕРНЕТУ
Колишн╕й в'язень Кремля, режисер Олег Сенцов заявив, що рос╕йська влада в анексованому Криму...


МОЯ М╤С╤Я – ПРЕЗЕНТУВАТИ Ф╤ЛЬМ ╤ ЗАЦ╤КАВИТИ ╤СТОР╤╢Ю ГОЛОДОМОРУ
Канадський к╕нематограф╕ст укра╖нського походження, автор сценар╕ю першо╖ англомовно╖ художньо╖...


РФ ПЕРЕСЕЛЯ╢ НА ОКУПОВАНИЙ П╤ВОСТР╤В СВО╥Х ГРОМАДЯН, БО КРИМЧАНИ – «НЕНАД╤ЙН╤»
про це заявив заступник м╕н╕стра закордонних справ Серг╕й Кислиця


НАТО НЕ ДОПУСТИТЬ ПОВТОРЕННЯ «КРИМСЬКОГО СЦЕНАР╤Ю» У БУДЬ-ЯК╤Й З КРА╥Н АЛЬЯНСУ
Про це у в╕второк у Брюссел╕ п╕д час прес-конференц╕╖ напередодн╕ зустр╕ч╕ м╕н╕стр╕в закордонних...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 11.01.2019 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 11.01.2019
УКРА╥НА ПОДАЛА ПОЗОВ ДО ╢СПЛ ПРОТИ РОС╤╥

Укра╖на подала позов до ╢вропейського суду з прав людини проти Рос╕╖ щодо порушення прав затриманих укра╖нських моряк╕в. Про це у Facebook пов╕домив заступник м╕н╕стра юстиц╕╖ Укра╖ни – уповноважений у справах ╢вропейського суду з прав людини ╤ван Л╕щина.
"Уряд Укра╖ни виконав ╕нструкц╕╖ Суду та подав 7 с╕чня 2019 г. повноц╕нну заяву у справ╕ # 55855/18 (щодо порушення прав полонених укра╖нських моряк╕в - ред)", - зазначив в╕н.
Л╕щина додав, що уряд вимага╓ визнання Судом факту порушення Рос╕йською Федерац╕╓ю прав 24-х укра╖нських моряк╕в в ход╕ незаконного нападу на укра╖нськ╕ корабл╕, поранення та захоплення моряк╕в в Керченськ╕й протоц╕ 25 листопаду 2018 р., ╖хнього незаконного утримання в пен╕тенц╕арних установах РФ та притягнення до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕. Уряд Укра╖ни вважа╓, що при цьому були порушен╕ ст.ст. 2, 3, 5, 6 та 38 Конвенц╕╖.
"Уряд Укра╖ни виконав ╕нструкц╕╖ Суду та подав 7 с╕чня 2019 г. повноц╕нну заяву у справ╕ # 55855/18 (щодо порушення прав полонених укра╖нських моряк╕в - ред)", - зазначив в╕н.
Л╕щина додав, що уряд вимага╓ визнання Судом факту порушення Рос╕йською Федерац╕╓ю прав 24-х укра╖нських моряк╕в в ход╕ незаконного нападу на укра╖нськ╕ корабл╕, поранення та захоплення моряк╕в в Керченськ╕й протоц╕ 25 листопада 2018 р., ╖хнього незаконного утримання в пен╕тенц╕арних установах РФ та притягнення до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕. Уряд Укра╖ни вважа╓, що при цьому були порушен╕ ст.ст. 2, 3, 5, 6 та 38 Конвенц╕╖.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», прикордонн╕ корабл╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ 25 листопада вчинили агресивн╕ д╕╖ проти укра╖нських корабл╕в, як╕ зд╕йснювали плановий перех╕д з порту Одеса у порт Мар╕уполь через Керченську протоку. Рос╕йськ╕ спецпризначенц╕ обстр╕ляли ╕ захопили три укра╖нських корабл╕ ╕ 24 моряк╕в.
Наприк╕нц╕ грудня трьох поранених моряк╕в перевезли в С╤ЗО "Матросская тишина", решту (21) тримають у С╤ЗО "Лефортово".спецпризначенц╕ обстр╕ляли ╕ захопили три укра╖нських корабл╕ ╕ 24 моряк╕в.
Наприк╕нц╕ грудня трьох поранених моряк╕в перевезли в С╤ЗО "Матросская тишина", решту (21) тримають у С╤ЗО "Лефортово".

РОС╤Я В╤ДМОВИЛАСЬ ВИКОНУВАТИ Р╤ШЕННЯ ╢СПЛ
ЩОДО ЗАХОПЛЕНИХ УКРА╥НСЬКИХ МОРЯК╤В

Рос╕я в╕дмовилась виконувати тимчасовий зах╕д ╢вропейського суду з прав людини, яким було зобов’язано рос╕йську владу надати належну медичну допомогу захопленим укра╖нським морякам внасл╕док нападу на укра╖нськ╕ судна у Керченськ╕й протоц╕. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це уповноважений Верховно╖ Ради з прав людини Людмила Ден╕сова заявила в коментар╕ журнал╕стам п╕сля зустр╕ч╕ представник╕в влади з родичами 24 укра╖нських в╕йськовополонених моряк╕в в Одес╕.
«РФ в╕дмовилась виконати р╕шення ╢СПЛ… Вони просто написали на сайт╕ ФСБ, що все добре», - заявила вона, коментуючи ситуац╕ю навколо захоплених Рос╕╓ю укра╖нських моряк╕в. За словами Ден╕сово╖, Рос╕я не викону╓ н╕ власне, н╕ м╕жнародне законодавство. «Нам про це треба говорити щодня, щоб вони визнали наших моряк╕в в╕йськовополоненими ╕ д╕яли, зг╕дно з Женевською конвенц╕╓ю та ╕ншими м╕жнародними конвенц╕ями в цьому питанн╕», - додала Ден╕сова.
Як пов╕домляв УН╤АН, 4 грудня ╢вропейський суд з прав людини зобов'язав владу РФ╖ забезпечити надання належно╖ медично╖ допомоги захопленим укра╖нським морякам внасл╕док нападу на укра╖нськ╕ судна у Керченськ╕й протоц╕. Суд розпорядився прийняти нев╕дкладний тимчасовий забезпечувальний зах╕д у нов╕й м╕ждержавн╕й справ╕ Укра╖ни проти Рос╕╖ у зв'язку з под╕ями в Керченськ╕й протоц╕. Зокрема, рос╕йська влада "ма╓ забезпечити, що буде призначена належна медична допомога захопленому укра╖нському во╓нно-морському персоналу, який ╖╖ потребу╓, ╕ зокрема кожному, хто м╕г бути пораненим у во╓нно-морському ╕нцидент╕, що стався 25 листопада у Керченськ╕й протоц╕".

ЗАХОПЛЕН╤ УКРА╥НСЬК╤ МОРЯКИ ЗРУЙНУВАЛИ
ПЛАНИ РФ, НАЗВАВШИ СЕБЕ В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМИ

Уповноважений Верховно╖ Ради з прав людини Людмила Ден╕сова висловила переконання, що захоплен╕ укра╖нськ╕ моряки зруйнували плани Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, коли заявили про св╕й статус в╕йськовополонених ╕ не надають жодних св╕дчень. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це вона заявила журнал╕стам п╕сля зустр╕ч╕ представник╕в влади з родичами 24 укра╖нських в╕йськовополонених моряк╕в в Одес╕.
«Вс╕ центральн╕ органи, як╕ в тому числ╕ причетн╕ до цього: ╕ М╕ноборони, ╕ М╕н’юст, ╕ МЗС, щоб св╕т не забував щодня про те, що ╓ в╕йськова агрес╕я проти Укра╖ни з боку РФ, що ╓ наш╕ хлопц╕, затриман╕ в результат╕ неприховано╖ в╕йськово╖ агрес╕╖ в Керченськ╕й протоц╕. Якщо ми будемо щодня говорити про це, - ми зможемо ╖х зв╕льнити», - заявила Ден╕сова.
За словами омбудсмена, кожен укра╖нський в╕йськовополонений моряк забезпечений адвокатською п╕дтримкою в РФ, вона оплачу╓ться за рахунок державного бюджету. «У нас ╓ сьогодн╕ 30 адвокат╕в ╕ ще 4 в резерв╕», - додала вона. «Головна стратег╕я, яка впроваджу╓ться державою, – що наш╕ моряки ╓ в╕йськовополоненими, що д╕яти потр╕бно зг╕дно з Женевською конвенц╕╓ю 1949 року, що вони вс╕ без будь-яких передумов повинн╕ бути зв╕льнен╕ ╕ повернут╕ додому. Так само повернут╕ судна, на яких вони були захоплен╕», - зауважила Ден╕сова.
Вона заявила, що дуже пиша╓ться укра╖нськими в╕йськовополоненими моряками. «Вони вс╕ геро╖, вони вс╕ виконували св╕й в╕йськовий обов’язок, вони вс╕ визнали себе в╕йськовополоненими ╕ не надають н╕яких показ╕в. Це головне на сьогодн╕ ╕ це зруйнувало всю стратег╕ю РФ щодо наших моряк╕в. Якщо ми будемо вс╕ дотримуватись одн╕╓╖ стратег╕╖ – ми безумовно повернемо ╖х додому», - резюмувала уповноважений ВР з прав людини. Дов╕дка УН╤АН. Вранц╕ 25 листопада Рос╕я заблокувала проходження в Керченську протоку укра╖нському буксиру "Яни Капу" й двом катерам "Бердянськ" ╕ "Н╕кополь", як╕ зд╕йснювали плановий перех╕д ╕з порту Одеса в порт Мар╕уполь. При виход╕ з Керченсько╖ протоки рос╕йськ╕ корабл╕ в╕дкрили приц╕льний вогонь по укра╖нських кораблях, як╕ вже поверталися до Одеси, так ╕ не отримавши ╕нформац╕╖ про можливост╕ проходження через протоку. Окупанти захопили в полон 24 укра╖нських в╕йськовослужбовц╕. Тро╓ з них д╕стали поранення. Укра╖нц╕в звинуватили в незаконному перетин╕ кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Рос╕╖, покарання у вигляд╕ позбавлення вол╕ на строк до шести рок╕в). Вс╕ полонен╕ були заарештован╕ так званим "судом" у Криму, п╕сля цього ╖х перевезли до московських сл╕дчих ╕золятор╕в "Лефортово" ╕ "Матроська тиша".

ПУТ╤Н «ВЖЕ ╤ САМ НЕ РАДИЙ»: ОФ╤ЦЕР США
РОЗПОВ╤В ПРО ПЛАНИ НАТО У ЧОРНОМУ МОР╤

Вх╕д до Чорного моря десантного корабля ВМС США став в╕дпов╕ддю на захоплення в полон Рос╕╓ю укра╖нських моряк╕в поблизу Керченсько╖ протоки. Про це заявив кап╕тан першого рангу ВМС США Гарр╕ Табах, переда╓ «Обозреватель». За його словами, США та ╕нш╕ кра╖ни НАТО мають нам╕р не допустити повторення под╕бних ╕нцидент╕в.
"Цього треба було оч╕кувати п╕сля того, як рос╕йськ╕ корабл╕ протаранили укра╖нський буксир", – п╕дкреслив американський оф╕цер. "Туди збира╓ться американський десантний корабель з морськими п╕хотинцями на борту. Ц╕ корабл╕ сам╕ не ходять, у нас корабл╕ ходять з ескадрою. Тому туди зайдуть корабл╕, як╕ будуть його охороняти. Це робиться тому, що укра╖нськ╕ корабл╕ будуть намагатися пройти через протоку ще раз", – пояснив в╕н.
На думку Табаха, президент РФ Володимир Пут╕н "вже ╕ сам не радий всьому, що в╕дбува╓ться". "Американський в╕йськовий корабель вони таранити не будуть, також ╕ турецький, ╕ ╕нш╕ корабл╕, по-мо╓му, норвезьк╕, як╕ там перебувають. Вони не будуть ╖х таранити, а т╕льки будуть йти за ними, "робити т╕нь"... Рос╕я розум╕╓ – у не╖ нема╓ достатньо морсько╖ сили, щоб потопити або напасти на нат╕вськ╕ корабл╕", – заявив в╕йськовий. Як зазначив американський оф╕цер, Укра╖на ╕ Рос╕я "╕снують не у вакуум╕", тому до Чорноморського басейну будуть заходити корабл╕ ╕нших кра╖н, зокрема НАТО.
Також Табах зазначив, що рос╕йський есм╕нець "С╓в╓роморськ", котрий також зайшов до Чорного моря, належить до класу найсильн╕ших в╕йськових корабл╕в, як╕ ╓ у Рос╕╖. "Коли в╕йськов╕ проводять як╕сь маневри, це завжди небезпечно для оточення, це небезпечна зброя", – додав в╕н.

УКРА╥НА ЩЕ НЕ РАЗ СПРОБУ╢ ПРОВЕСТИ
СВО╥ В╤ЙСЬКОВ╤ КОРАБЛ╤ ЧЕРЕЗ КЕРЧЕНСЬКУ ПРОТОКУ

Укра╖на ще не один раз буде намагатись провести сво╖ в╕йськов╕ корабл╕ через Керченську протоку, оск╕льки це не порушу╓ м╕жнародний догов╕р з Рос╕╓ю про сп╕льне користування Азовським морем. Про це заступник м╕н╕стра з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни Юр╕й Гримчак заявив в еф╕р╕ "Прямого", в╕дпов╕даючи на запитання ведучого, чи буде Укра╖на намагатись провести трет╕й в╕йськовий конвой через Керченську протоку. "Будемо пробувати ╕ не один раз. Повертаючись до угоди 2003 року про сп╕льне користування Азовським морем: там прописано, що наш╕ в╕йськов╕ корабл╕ без будь-якого погодження ╕ дозволу мають право проходити Керченську протоку", - наголосив в╕н.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 11.01.2019 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20763

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков