Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3389)
З потоку життя (6609)
Душі криниця (3572)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1519)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1689)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДОСЛ╤ДЖЕННЯ ПРО СТАН ПАМ’ЯТОК В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
"Завдяки сп╕впрац╕ з прокуратурою Автономно╖ Республ╕ки Крим учасники про╓кту розробили три...


У ГААЗ╤ ПРЕДСТАВИЛИ ЗВ╤Т ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Експертна зустр╕ч щодо зв╕ту в╕дбулася у Посольств╕ Укра╖ни в Н╕дерландах


НОРМАНДСЬКИЙ САМ╤Т: Н╤ЧИЯ Ц╤НОЮ У ПЕРЕМОГУ
Макрон серед досягнень назвав «початок в╕дновлення дов╕ри», але хто може дов╕ряти...


РОС╤Я МОЖЕ БУТИ В ПАР╢ ПОПРИ «ВИБОРИ» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ…
Про це йдеться в ухвален╕й у п'ятницю допов╕д╕ ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ за демократ╕ю через право...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ ЦЬОГО РОКУ ВИСУНУТО 45 ТВОР╤В
Також для участ╕ у конкурс╕ видавцями подано роботи укра╖нських художник╕в-граф╕к╕в до 8...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 11.01.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 11.01.2019
ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТР╤АРХ П╤ДПИСАВ ТОМОС ДЛЯ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ УКРА╥НИ

Вселенський патр╕арх Варфолом╕й п╕дписав Томос про автокефал╕ю об’╓днано╖ Православно╖ церкви Укра╖ни. Про це пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу» в Туреччин╕.
Церемон╕я п╕дписання Томосу пройшла в патр╕аршому храм╕ Святого Георг╕я на територ╕╖ Вселенського патр╕архату в Стамбул╕. В н╕й взяли участь Президент Укра╖ни Петро Порошенко з дружиною, митрополит Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни Еп╕фан╕й. На церемон╕╖ також присутн╕ представники Вселенського патр╕архату та члени укра╖нсько╖ делегац╕╖, у склад╕ яко╖ Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й, перший в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр Степан Куб╕в, в╕це-прем’╓р Геннад╕й Зубко, м╕н╕стр закордонних справ Павло Кл╕мк╕н, м╕н╕стр оборони Степан Полторак, м╕н╕стр молод╕ та спорту ╤гор Жданов, трет╕й президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко та ╕нш╕.
Як пов╕домлялося, 17 кв╕тня 2018 року Президент Укра╖ни Петро Порошенко вперше заявив про оф╕ц╕йне прохання до Вселенського патр╕арха про надання автокефал╕╖. Р╕шення надати Томос про автокефал╕ю православн╕й церкв╕ в Укра╖н╕ було ухвалене Синодом Вселенського патр╕архату 11 жовтня. Рос╕йська православна церква та оч╕льники Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату в╕дмовилися визнавати р╕шення Вселенського патр╕архату та чинили оп╕р процесу. Ут╕м, 3 листопада Президент Петро Порошенко та Вселенський патр╕арх Варфолом╕й п╕дписали у Стамбул╕ Угоду про сп╕впрацю та вза╓мод╕ю м╕ж Укра╖ною та Вселенським патр╕архатом.
У собор╕ Свято╖ Соф╕╖ у Ки╓в╕ 15 грудня в╕дбувся Об'╓днавчий собор православних церков Укра╖ни. На ньому духовенство УПЦ Ки╖вського патр╕архату, УПЦ Московського патр╕архату та Укра╖нсько╖ автокефально╖ православно╖ церкви створили ╓дину пом╕сну Православну церкву Укра╖ни, ухвалили ╖╖ статут ╕ обрали предстоятеля - митрополита Ки╖вського ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни Еп╕фан╕я.

ВАРФОЛОМ╤Й - ПРО ТОМОС: ЦЕРКВА ЯК МАТИ
ПРИГОРНУЛА М╤ЛЬЙОНИ УКРА╥НСЬКИХ В╤РЯН

Константинопольська церква як мати пригорнула м╕льйони укра╖нських в╕рян, як╕ не з власно╖ вол╕ опинилися поза канон╕чн╕стю. На цьому наголосив Вселенський патр╕арх Варфолом╕й у Стамбул╕ 5 с╕чня п╕сля церемон╕╖ п╕дписання Томосу про автокефал╕ю Православно╖ церкви Укра╖ни, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
„Нин╕ з Божо╖ ласки ми поновлю╓мо у церковному ╓днанн╕ м╕льйони в╕рних земл╕ вашо╖, що не з власно╖ вол╕ та причини опинилися поза канон╕чн╕стю та ╓дн╕стю. Однак Константинопольська церква скликала ╕ пригорнула ╖х не як мачуха, а як р╕дна мати, яка сприяла в давнину ╖хньому хрещенню”, - сказав Варфолом╕й.
В╕н додав, що у Константинопол╕ щиросердно моляться за те, щоб укра╖нц╕ виявилися г╕дними Томосу, а укра╖нська церква при╓дналася до товариства церков-посестер у всеправославн╕й ╓дност╕ ╕ сп╕льн╕й прац╕.

ТОМОС: ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТР╤АРХАТ НАДАВ ЦЕРКВ╤ УКРА╥НИ ВС╤ ПРАВА АВТОКЕФАЛ╤╥

Вселенський патр╕архат надав Православн╕й церкв╕ Укра╖ни належн╕ автокефальн╕й церковн╕й влад╕ прив╕ле╖ та суверенн╕ права. Про це йдеться у текст╕ Томосу про автокефал╕ю об’╓днано╖ Православно╖ церкви Укра╖ни, який опубл╕кував посол Укра╖ни в Туреччин╕ Андр╕й Сиб╕га у Twitter.
«╤ ми нада╓мо ╖й прив╕ле╖ ╕ вс╕ суверенн╕ права, належн╕ автокефальн╕й церковн╕й влад╕, так що в╕дтепер митрополит Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни, зд╕йснюючи богослуж╕ння, помина╓ «ус╕х ╓пископ╕в православних», а сонм найсвят╕ших арх╕╓ре╖в при ньому помина╓ його ╕м’я як першого предстоятеля найсвят╕шо╖ церкви в Укра╖н╕», - зазнача╓ться у документ╕.
Зазнача╓ться, що митрополит Ки╖вськ╕й ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни та Священний синод будуть розглядати, визначати ╕ судити у внутр╕шньому церковному управл╕нн╕, сл╕дуючи ╓вангельському та ╕ншому вченню, зг╕дно ╕з священним переданням ╕ шанованими канон╕чними постановами Свято╖ Православно╖ Церкви.
Кр╕м того, наголошу╓ться, що митрополит Ки╖вськ╕й ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни та Священний синод керуються настановою шостого канону ╤ Н╕кейського Вселенського собору, який визнача╓, що «якщо ж при сп╕льному голосуванн╕ вс╕х, яке буде справедливим, ╕ зг╕дно церковного канону, дво╓ чи тро╓ через власну схильн╕сть до суперечок заперечують, то нехай ма╓ силу р╕шення б╕льшост╕».
Також зг╕дно з текстом Томосу збер╕га╓ться право вс╕х арх╕╓ре╖в та ╕ншого духовенства на апеляц╕йне звернення до Вселенського патр╕арха, який ма╓ канон╕чну в╕дпов╕дальн╕сть приймати безапеляц╕йн╕ судов╕ р╕шення для ╓пископ╕в та ╕ншого духовенства пом╕сних Церков.

ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРА╥НИ ВИЗНА╢ ГЛАВОЮ ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕСТОЛ

Православна церква Укра╖ни визна╓ главою Свят╕ший апостольський ╕ патр╕арший Вселенський престол. Про це йдеться у текст╕ Томосу про автокефал╕ю Православно╖ церкви Укра╖ни, який опубл╕кував посол Укра╖ни в Туреччин╕ Андр╕й Сиб╕га у Тwitter.
«Автокефальна Церква Укра╖ни визна╓ главою Свят╕ший апостольський ╕ патр╕арший Вселенський престол, як ╕ ╕нш╕ патр╕архи ╕ предстоятел╕», - йдеться у документ╕.
Також у Томос╕ зазнача╓ться, що митрополит Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни, як ╕ арх╕╓ре╖ найсвят╕шо╖ церкви Укра╖ни, обираються в╕днин╕ в╕дпов╕дно до належних положень божественних ╕ священних канон╕в ╕ зг╕дно з в╕дпов╕дними положеннями ╖╖ статуту.
Кр╕м того, зазнача╓ться, що положення статуту ПЦУ мають в усьому обов’язково в╕дпов╕дати положенням Томосу.
У документ╕ також визнача╓ться, що Православна церква Укра╖ни через свого «першого чи канон╕чного м╕сцеблюстителя Ки╖вського престолу» зобов’язана брати участь у вир╕шенн╕ важливих канон╕чних, догматичних та ╕нших питань на м╕жправославних нарадах, як╕ збираються час в╕д часу за священним звича╓м.

ПОРОШЕНКО: СЕРЕД 15 З╤РОК АВТОКЕФАЛЬНИХ
ПРАВОСЛАВНИХ ЦЕРКОВ З'ЯВИЛАСЯ УКРА╥НСЬКА

Православна церква Укра╖ни об'╓дну╓ укра╖нц╕в любов'ю ╕ молитвою.
Про це заявив Президент Укра╖ни Петро Порошенко у Стамбул╕ 5 с╕чня п╕сля церемон╕╖ п╕дписання Томосу про автокефал╕ю Православно╖ церкви Укра╖ни, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Саме любов'ю ╕ молитвою зараз об'╓дну╓ться Укра╖на. Це великий день, велика подяка вс╕м, хто долучився до цього. Ще раз слова велико╖ подяки в╕д ╕мен╕ укра╖нського народу, в╕д ╕мен╕ нашо╖ нац╕╖, ваша Всесвятосте, за ту величезну справу, яку ви зробили. ╤ серед 15 з╕рок автокефальних правосланих церков зараз з'явилася укра╖нська з╕рочка. Це дуже важливо", - наголосив Порошенко.
В╕н додав, що укра╖нц╕ дуже довго йшли до того, щоб почути молитву укра╖нською мовою у храм╕ Святого Георг╕я Победоносця у Стамбул╕.
Глава держави подякував ус╕м, хто долучився до надання автокефал╕╖ Православн╕й церкв╕ Укра╖ни.
"Велика подяка Його Всесвятост╕ Вселенському патр╕арху Варфолом╕ю за його в╕ру, за вашу любов до Укра╖ни, за вашу молитву за Укра╖ну ╕ укра╖нський народ, за вашу мужн╕сть, яку ви демонстру╓те все життя ╕ особливо починаючи з великого понед╕лка першого дня п╕сля Великодня 2018 року, коли стало в╕домо, що ми розпочали публ╕чний процес надання автокефал╕╖ Православн╕й церкв╕ Укра╖ни. Я хочу подякувати Свят╕йшому синоду, Собору Вселенського патр╕архату, кожному ╕╓рарху, який поставив п╕дпис у зверненн╕ Вселенського патр╕арха щодо надання автокефал╕╖. Я хочу подякувати Верховн╕й Рад╕ ╕ його голов╕ ╕ кожному депутату, який проголосував за п╕дтримку звернення Президента до Вселенського патр╕арха щодо надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕. Але головне, я хочу подякувати м╕льйонам укра╖нц╕в по всьому св╕тов╕, як╕ в╕дгукнулися на заклик молитися, щоб церква в╕дбувся. Вашими молитвами це стало можливим. Я хочу подякувати покол╕нням укра╖нц╕в, як╕ мр╕яли. Нарешт╕ Господь послав нам Православну церкву Укра╖ни", - сказав Президент.

ПОРОШЕНКО НАГОРОДИВ ВАРФОЛОМ╤Я ОРДЕНОМ

Президент Петро Порошенко нагородив Вселенського патр╕арха Варфолом╕я орденом "За заслуги" ╤ ступеня. Про це глава держави написав у Twitter.
"Мав честь вручити орден «За заслуги» ╤ ступеня Вселенському патр╕арху за визначний особистий внесок Його Всесвятост╕ у розбудову автокефально╖ пом╕сно╖ Православно╖ церкви Укра╖ни, п╕днесення авторитету православ'я у св╕т╕, багатор╕чну д╕яльн╕сть з утвердження ╕деал╕в духовност╕", - написав Порошенко.
У прес-служб╕ Президента також по╕нформували, що Вселенський патр╕арх, в свою чергу, вручив глав╕ Укра╖нсько╖ держави пам’ятну медаль – хрест Панаг╕я Паммакар╕стос.

МИТРОПОЛИТ ЕП╤ФАН╤Й: Н╤КОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО ТОГО, ЩО ДАЛА НАМ ЦЕРКВА-МАТИ

Православна церква Укра╖ни н╕коли не забуватиме того, що дала ╖й Константинопольська церква-мати. На цьому наголосив митрополит Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни Еп╕фан╕й у Стамбул╕ 5 с╕чня п╕сля церемон╕╖ п╕дписання Томосу про автокефал╕ю ПЦУ, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Як д╕ти, коли зростають, розпочинають самост╕йне життя, але н╕коли не забувають про сво╖х батьк╕в, адже це ╓ природний закон, так ╕ наша церква-дочка н╕коли не забуватиме того, що дала нам церква-мати в╕д час╕в давн╕х ╕ да╓ аж дотепер, жертовно проголошуючи для вс╕╓╖ повноти православ'я, що у священн╕ диптихи входить нова церква-сестра укра╖нська", — заявив митрополит Еп╕фан╕й.
В╕н також наголосив, що шлях Укра╖ни до створення пом╕сно╖ православно╖ церкви був складним, ╕ подякував за надання автокефал╕╖ Вселенському патр╕арху Варфолом╕ю, а також ус╕м, хто долучився до становлення Православно╖ церкви Укра╖ни.
"Складний був шлях до сьогодн╕шнього благословенного дня, але саме таким складним ╕ скорботним ╓ шлях правди. Ми зна╓мо з Писання, що багатьма скорботами належить нам ув╕йти в Царство Боже. Сьогодн╕, дякуючи Богов╕, дякуючи церкв╕-матер╕, особливо хочу подякувати Всесвятост╕, а також преосвященним арх╕╓реям, членам святого ╕ священного Синоду, подякувати уповноваженим Вашою Всесвят╕стю та Синодом ╕╓рархам митрополиту Галльскому Еману╖лу, арх╕╓пискому Памф╕л╕йському Дани╖лу та ╓пископу Едмантонському ╤лар╕ону за всю ту працю, зд╕йснену для того, щоб цей благословенний день настав", — оголосив митрополит Еп╕фан╕й.
В╕н також подякував Президенту Петру Порошенку ╕ вс╕м, хто з ним ╕ п╕д його кер╕вництвом працював для надання автокефал╕╖.
Частину промови Еп╕фан╕й виголосив грецькою мовою.
Митрополит Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни п╕дкреслив, що подячна молитва в константинопольському Храм╕ святого Георг╕я прозвучала укра╖нською мовою.

П╤СЛЯ П╤ДПИСАННЯ ТОМОСУ В ХРАМ╤ СТАМБУЛА
ЗАСП╤ВАЛИ КОЛЯДКУ «НОВА РАД╤СТЬ СТАЛА»

Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й, коментуючи п╕дписання Томосу про автокефал╕ю для Православно╖ церкви Укра╖ни Вселенським патр╕архом Варфолом╕╓м, процитував слова укра╖нсько╖ колядки "Нова рад╕сть стала".
Про це Паруб╕й написав у Facebook.
"Нова рад╕сть стала... П╕сля п╕дписання Томоса про автокефал╕ю Православно╖ церкви Укра╖ни Вселенським патр╕архом Варфолом╕╓м, хтось засп╕вав укра╖нську колядку «Нова рад╕сть стала». ╤ вс╕ люди, як╕ були у храм╕, п╕дтримали сп╕в. Сп╕вали голосно ╕ натхенно, н╕би вкладаючи у цю колядку весь величний зм╕ст сьогодн╕шнього дня", - написав Паруб╕й.
В╕н додав, що стародавня колядка у день п╕дписання Томосу набула нового зм╕сту.
"Отримання Томосу напередодн╕ Р╕здва - особливо символ╕чне. Нова рад╕сть стала", - наголосив Паруб╕й.

ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРА╥НИ ЗАПУСТИЛА ВЛАСНИЙ САЙТ
Православна церква Укра╖ни запустила власний сайт в мереж╕ ╕нтернет. Про це йдеться у пов╕домленн╕ на стор╕нц╕ ПЦУ в Facebook. "Пов╕домля╓мо про в╕дкриття веб-стор╕нки Православно╖ Церкви Укра╖ни за адресою http://pomisna.info. Прохання зважати, що це тимчасова верс╕я. За к╕лька м╕сяц╕в буде повноц╕нна. Матер╕али додаватимуться поступово", - сказано у пов╕домленн╕.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 11.01.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20755

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков