Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3314)
З потоку життя (6547)
Душі криниця (3544)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1512)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРГОВА ПРОВОКАЦ╤Я КРЕМЛЯ: У МЕДЖЛ╤С╤ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ЗУСТР╤Ч КРИМСЬКИХ «ДЕПУТАТ╤В» З ЕРДОГАНОМ
Меджл╕с кримськотатарського народу назвав провокац╕╓ю рос╕йсько╖ влади зустр╕ч президента...


УКРА╥НСЬКИЙ СХ╤Д
У Нац╕ональному музе╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни в Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ презентували новий проект...


УКРА╥НА ╥ДЕ НА ╢ВРО-2020
Укра╖нц╕ в меншост╕ перемогли з рахунком 2:1 д╕ючих чемп╕он╕в ╢вропи – Португал╕ю.


ЛИСТ ╤З САНКТ-ПЕТЕРБУРГА
Син кримсько╖ укра╖нсько╖ вишивальниц╕-геро╖н╕ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к Вадим Михайлович отримав...


РОС╤ЙСЬКА АКТИВ╤СТКА НАЗВАЛА ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР РЕПРЕС╤ЯМИ
Яна Антонова також назвала дик╕стю таке пересл╕дування людей за нац╕ональною ознакою.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 04.01.2019 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 04.01.2019
ДРУЖИНА УВ'ЯЗНЕНОГО У КРИМУ БЕК╤РОВА ЗАЯВЛЯ╢ ПРО ЗАГРОЗУ ЙОГО ЖИТТЮ

Представник Уповноваженого з дотримання прав жител╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя ╤сма╖л Хал╕ков у Ген╕чеську зустр╕вся ╕з Гульнарою Бек╕ровою, дружиною Едема Бек╕рова, ув’язненого в Криму. Про це ╕деться на сайт╕ укра╖нського омбудсмена.
“За дорученням Уповноваженого Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини Людмили Ден╕сово╖, представник Уповноваженого з дотримання прав жител╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя ╤сма╖л Хал╕ков у Ген╕чеську зустр╕вся ╕з Гульнарою Бек╕ровою, дружиною Едема Бек╕рова, якого 12 грудня затримали на кордон╕ з тимчасово окупованим Кримом сп╕вроб╕тники ФСБ ╕ зараз незаконно утримують в С╤ЗО С╕мферополя”, - ╕деться в пов╕домленн╕.
Як зазнача╓ться, дружина Бек╕рова пов╕домила, що з 21 грудня н╕хто не бачив ╖╖ чолов╕ка ╕ вона хвилю╓ться за стан його здоров'я, оск╕льки в╕н “стражда╓ на низку тяжких хвороб: цукровий д╕абет, в нього ампутована нога, а в с╕чн╕ 2018 року в╕н перен╕с складну операц╕ю на серц╕”.
Представник Уповноваженого пов╕домив, що Гульнара Бек╕рова передала йому висновок л╕каря Ген╕чесько╖ центрально╖ районно╖ л╕карн╕, в якого спостер╕гався Бек╕ров.
Пов╕домля╓ться, що ран╕ше омбудсмен звернулася до Уповноваженого в РФ з прав людини Тетяни Москальково╖ та до радника президента Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, Голови Ради при президентов╕ РФ з розвитку громадянського сусп╕льства ╕ прав людини Михайла Федотова з проханням терм╕ново посприяти у наданн╕ квал╕ф╕ковано╖ медично╖ допомоги Едему Бек╕рову.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 12 грудня 2018 року близько 8.30 на в'╖зд╕ до окупованого Криму з боку Чонгара п╕д час проходження паспортного контролю на територ╕╖, контрольован╕й рос╕йськими окупантами був затриманий громадянин Укра╖ни, житель селища Новоолекс╕╖вка Херсонсько╖ област╕ Едем Бек╕ров. В╕н прямував до Криму до 78-р╕чно╖ матер╕. 13 грудня щодо Бек╕рова "суд" обрав запоб╕жний зах╕д - утримання п╕д вартою в С╤ЗО до 11 лютого. Його звинуватили у збер╕ганн╕ й передач╕ "секретному" св╕дков╕ 14 кг бо╓припас╕в та збро╖.
Бек╕ров - ╕нвал╕д першо╖ групи.
США та ╢С закликали Рос╕ю зв╕льнити Едема Бек╕рова.
https://www.ukrinform.ua

НА ХЕРСОНЩИН╤ АКТИВ╤СТИ ВИМАГАЮТЬ
Б╤ЛЬШ Р╤ШУЧИХ КРОК╤В ДЛЯ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ БЕК╤РОВА

На Херсонщин╕ в╕дбувся м╕тинг на п╕дтримку ув'язненого у Криму Едема Бек╕рова ╕з закликом до державних структур Укра╖ни зробити б╕льш р╕шуч╕ кроки для зв╕льнення Бек╕рова та ╕нших укра╖нських пол╕тв'язн╕в Кремля.
Про це у розмов╕ з кореспондентом «Укр╕нформу» пов╕домив голова Ген╕чесько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ Олександр Воробйов.
"М╕тинг в╕дбувся нав╕ть попри негоду, що прийшла в Ген╕чеський район - сн╕г, в╕тер, мороз. У заход╕ взяли участь люди з усього району: були чорнобильц╕, афганц╕, представники ╕нших громадських орган╕зац╕й, волонтери, в╕йськов╕, прикордонники, козаки, прац╕вники орган╕в м╕сцево╖ влади. П╕дтримка була дуже велика. У виступах на м╕тингу згадали не лише Едема Бек╕рова, а й ус╕х, хто сьогодн╕ перебува╓ за гратами у рос╕йського окупанта, ╕ закликали м╕н╕стерство закордонних справ, Уповноваженого Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини, Представництво Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим до зд╕йснення б╕льш р╕шучих крок╕в для зв╕льнення ╕ повернення додому Едема Бек╕рова та ╕нших укра╖нських пол╕тв'язн╕в", - розпов╕в Воробйов.
За його словами, загалом у м╕тингу, що проходив у Новоолекс╕╖вц╕ б╕ля мечет╕, взяло участь близько 200 ос╕б. "П╕дтримати Бек╕рова та ╕нших укра╖нських пол╕тв'язн╕в у негоду прийшло людей б╕льше, н╕ж у нормальну погоду збираються. Люди переживають в╕д щирого серця", - наголосив голова РДА.
***
2 с╕чня 2019 року Гульнара Бек╕рова, дружина Едема Бек╕рова, оприлюднила на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook звернення, в якому просить укра╖нську та св╕тову сп╕льноту допомогти врятувати чолов╕ка. За ╖╖ словами, для Едема, як для хворо╖ людини, яка ма╓ д╕агноз та висновки л╕кар╕в, у зв'язку з в╕дсутн╕стю адекватного л╕кування, проведення динам╕чного спостереження з обов'язковим контролем результат╕в лабораторних анал╕з╕в та корекц╕╖ л╕кування, ╕сну╓ високий ризик загрози життю. Утримання чолов╕ка у в'язниц╕, додала Бек╕рова, означа╓ для нього фактично смертний вирок.

ТИМ ЧАСОМ…
«СУД» У КРИМУ 10 С╤ЧНЯ РОЗГЛЯНЕ АПЕЛЯЦ╤Ю НА АРЕШТ БЕК╤РОВА

"Верховний суд" Криму 10 с╕чня 2019 року плану╓ розглянути апеляц╕ю захисту на р╕шення "Ки╖вського районного суду" С╕мферополя про взяття п╕д варту кримськотатарського актив╕ста Едема Бек╕рова. Про це в Facebook пов╕домила "Кримська правозахисна група" з посиланням на адвоката Олекс╕я Лад╕на.
"10 с╕чня 2019 року о 14.00 Верховний суд Криму розгляне апеляц╕ю захисту на р╕шення Ки╖вського суду С╕мферополя про взяття п╕д варту Едема Бек╕рова", — пов╕домив Лад╕н.
Родич╕ заарештованого вважають, що утримання Бек╕рова у С╤ЗО вкрай небезпечне для його життя ╕ здоров'я, адже в╕н хворий на цукровий д╕абет, у нього ампутовано ногу, ╓ серйозн╕ проблеми з серцем. Бек╕рову, який потребу╓ регулярного догляду, необх╕дно робити перев'язки, приймати медпрепарати.

ЗАСУДЖЕНОГО В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ «ДИВЕРСАНТА» ЗАХТЕЯ ПОМ╤СТИЛИ ДО КАРЦЕРА

Засужденого в окупованому Криму у справ╕ «укра╖нських диверсант╕в» Андр╕я Захтея пом╕стили до карцеру С╕мферопольсько╖ колон╕╖ №1. Про це 4 с╕чня пов╕домила його дружина Оксана Захтей, переда╓ Крим.Реал╕╖.
«До карцеру Андр╕я пом╕стили ╕мов╕рно вчора у перш╕й половин╕ дня. Точно╖ ╕нформац╕╖ про причини його переведення до карцеру ╕ наск╕льки довго в╕н там буде знаходитися у мене поки нема╓», - розпов╕ла Оксана Захтей.
За словами дружини, чолов╕к не розпов╕дав про те, чи були у нього останн╕м часом як╕сь дисципл╕нарн╕ стягнення або порушення. Однак, додала вона, "пару тижн╕в назад йому погрожували: мовляв, в╕дправишся до карцеру, як м╕н╕мум, на 15 дн╕в". "З чим були пов'язан╕ ц╕ погрози, мен╕ теж не в╕домо", - зазначила Захтей.
Як пов╕домлялося, Андр╕й Захтей був затриманий разом з ╢вгеном Пановим у Криму в серпн╕ 2016 року. ╥х утримували у московському С╤ЗО в Лефортово, п╕сля - повернули до Криму. Рос╕йськ╕ спецслужби заявляють, що Панов ╕ Захтей були членами "групи диверсант╕в", яка н╕бито планувала теракти на об'╓ктах туристично╖ та соц╕ально╖ ╕нфраструктури п╕вострова.
У лютому 2018 року Андр╕й Захтей був засуджений до шести з половиною рок╕в позбавлення вол╕ за звинуваченням у п╕дготовц╕ диверс╕й на територ╕╖ Криму. Судовий процес проходив у закритому режим╕, без участ╕ незалежних адвокат╕в, що було одн╕╓ю з умов угоди з╕ сл╕дством.
8 червня Захтея етапували з С╤ЗО до виправно╖ колон╕╖ №1 у С╕мферопол╕.
У листопад╕ стало в╕домо, що Захтей подав документи на екстрадиц╕ю з метою в╕дбування покарання на материков╕й частин╕ Укра╖ни.
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 04.01.2019 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20724

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков