Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 07.12.2018
РАДА ПРИПИНИЛА Д╤Ю ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ М╤Ж УКРА╥НОЮ ТА РОС╤╢Ю

Верховна Рада ухвалила закон «Про припинення д╕╖ Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю» (№ номер 0206), внесений президентом Укра╖ни. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за закон проголосували 277 народних депутат╕в. Не голосувала у повному склад╕ фракц╕я "Опозиц╕йний блок", ╕з групи "Воля народу" "за" були 6 депутат╕в, ╕з групи "В╕дродження" - 4.
Законом припиня╓ться з 1 кв╕тня 2019 року д╕я Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство м╕ж Укра╖ною та Рос╕╓ю, укладеного 31 травня 1997 року в Ки╓в╕ та ратиф╕кованого Верховною Радою 14 с╕чня 1998 року. У закон╕ вказу╓ться, що припинення д╕╖ договору зумовлено збройною агрес╕╓ю Рос╕╖ проти Укра╖ни, що становить ╕стотне порушення цього договору. Припинення д╕╖ договору зв╕льня╓ Укра╖ну в╕д будь-якого зобов'язання щодо його виконання ╕ не вплива╓ на права, зобов'язання чи правове становище Укра╖ни, що виникли в результат╕ виконання названого договору до припинення його д╕╖, в╕дпов╕дно до статт╕ 70 В╕денсько╖ конвенц╕╖ про право м╕жнародних договор╕в.
Закон набира╓ чинност╕ з дня, наступного за днем його опубл╕кування. У пояснювальн╕й записц╕ зазнача╓ться, що догов╕р набрав чинност╕ 1 кв╕тня 1999 року. Догов╕р укладено терм╕ном на десять рок╕в. В╕дпов╕дно до статт╕ 40 цього договору його д╕я автоматично продовжу╓ться на наступн╕ десятир╕чн╕ пер╕оди, якщо жодна з стор╕н не заявить ╕нш╕й сторон╕ про сво╓ бажання припинити його д╕ю шляхом письмового пов╕домлення не менше, н╕ж за ш╕сть м╕сяц╕в до зак╕нчення чергового десятир╕чного пер╕оду (тобто не п╕зн╕ше 30 вересня 2018 року). В записц╕ сказано, що триваюча агрес╕я РФ спричинила ╕стотн╕ порушення б╕льшост╕ статей договору, про що Укра╖на систематично наголошу╓ у дипломатичному листуванн╕ з РФ. Також зазнача╓ться, що низка ╕стотних порушень договору стала предметом справ у м╕жнародних судових ╕нстанц╕ях, розгляд яких трива╓. У записц╕ наголошу╓ться, що Укра╖на ╕ надал╕ використовуватиме ус╕ наявн╕ ╕нструменти притягнення Рос╕╖ до в╕дпов╕дальност╕ за м╕жнародно-протиправн╕ д╕яння, оск╕льки, зг╕дно з╕ статтею 70 В╕денсько╖ конвенц╕╖ про право м╕жнародних договор╕в, припинення договору не вплива╓ на права, зобов'язання або юридичне становище учасник╕в, як╕ виникли в результат╕ виконання договору до його припинення. Також зазнача╓ться, що М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни нотою в╕д 21 вересня 2018 року оф╕ц╕йно пов╕домило Рос╕ю про бажання Укра╖ни припинити д╕ю зазначеного договору з 1 кв╕тня 2019 року.
Дов╕дка УН╤АН. Догов╕р про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство м╕ж Рос╕╓ю ╕ Укра╖ною був п╕дписаний 31 травня 1997 року тод╕шн╕ми президентами двох кра╖н Леон╕дом Кучмою та Борисом ╢льциним. Кра╖ни оф╕ц╕йно визнали кордони одна одно╖ ╕ закр╕пили принципи стратег╕чного партнерства та повагу територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕. Догов╕р укладався терм╕ном на десять рок╕в ╕ його д╕я автоматично продовжувалася на наступн╕ десятир╕чн╕ пер╕оди, якщо жодна з╕ стор╕н не заявляла ╕нш╕й про сво╓ бажання припинити його д╕ю шляхом письмового пов╕домлення не менше, н╕ж за ш╕сть м╕сяц╕в до зак╕нчення чергового десятир╕чного пер╕оду.
П╕сля окупац╕╖ Рос╕╓ю Криму та початку конфл╕кту на Донбас╕ в 2014 роц╕ в Укра╖н╕ неодноразово лунали заклики роз╕рвати цей догов╕р через порушення Кремлем територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. 6 вересня 2018 року Рада нац╕онально╖ безпеки та оборони затвердила р╕шення не продовжувати д╕ю Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство м╕ж Укра╖ною ╕ РФ, що сплива╓ 31 березня 2019 року. 17 вересня президент Петро Порошенко п╕дписав указ про введення в д╕ю р╕шення РНБО. 21 вересня М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни направило Рос╕╖ в╕дпов╕дну ноту. 26 вересня Порошенко передав ноту генеральному секретарю ООН Антон╕у Гутерр╕шу для розповсюдження як оф╕ц╕йного документа Генасамбле╖ та Ради безпеки ООН. 3 грудня представник президента у ВР ╤рина Луценко пов╕домила, що президент вн╕с до парламенту законопроект про припинення д╕╖ Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство м╕ж Укра╖ною ╕ РФ (№0206).
www.unian.ua

ТИМ ЧАСОМ…
У БПП ХОЧУТЬ ЗНАТИ, ЧОМУ ТИМОШЕНКО НЕ ГОЛОСУ╢ ЗА ЗАКОНИ ПРОТИ АГРЕС╤╥ РФ

Народний депутат фракц╕╖ Парт╕╖ «Блок Петра Порошенка» Олександр Бригинець наголосив, що Юл╕я Тимошенко в╕дсутня у зал╕ п╕д час ухвалення у парламент╕ важливих антирос╕йських р╕шень. Про це пов╕домля╓ться на сайт╕ парт╕╖ "Блок Петра Порошенка "Сол╕дарн╕сть".
«Дуже показово, що п╕д час голосування за припинення д╕╖ Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю, в сес╕йн╕й зал╕ парламенту не було однозначно╖ ╓дност╕. Прогнозовано, що деяк╕ пол╕тики п╕д р╕зними приводами не з’явилися сьогодн╕ в зал╕. Вс╕ знали, що саме сьогодн╕, в День Збройних сил Укра╖ни, на порядку денному блок вкрай важливих безпекових закон╕в. В Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ ╕стерика: укра╖нський парламент дозволив без попередження стр╕ляти в акватор╕╖ Азовського та Чорного моря, Укра╖на зб╕льшила прибережну зону... Р╕шень прийнято багато. Варто зазначити, що деяк╕ знаков╕ пол╕тики були в╕дсутн╕. Юл╕я Тимошенко н╕бито по╖хала на важлив╕ зустр╕ч╕ в США. Але варто в╕дзначити, що кожного разу, коли в парламент╕ ухвалю╓ться важливе антирос╕йське р╕шення, Юл╕╖ Тимошенко нема╓ в зал╕», – заявив Бригинець.
На п╕дтвердження сво╖х сл╕в, нардепутат пов╕домив статистику голосувань л╕дера «Батьк╕вщини». «20 вересня 2016 року – Постанова про невизнання вибор╕в до Державно╖ думи Рос╕╖ – оф╕ц╕йно Юл╕я Тимошенко в╕дсутня, однак, в перш╕й половин╕ дня була в зал╕. 6 жовтня 2017 року – Проект “Закону про особливост╕ державно╖ пол╕тики ╕з забезпечення державного суверен╕тету Укра╖ни над тимчасово окупованими територ╕ями в Донецьк╕й та Луганськ╕й областях” у першому читанн╕ – Тимошенко не голосувала. 18 с╕чня 2018 року – Закон про деокупац╕ю Донбасу ╕ визнання Рос╕ю агресором та окупантом – Тимошенко не голосувала. 12 липня 2018 року – голосування по збитому л╕таку МН 17 – Юл╕я Тимошенко в╕дсутня. Сьогодн╕, припинення Договору з Рос╕╓ю – в╕дсутня», - наголосив в╕н.
За словами Бригинця, причину таких д╕й ма╓ пояснити або фракц╕я «Батьк╕вщина», або сама Юл╕я Тимошенко.
https://www.ukrinform.ua

В МЗС ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ УКРА╥НА НЕ РОЗРИВА╢
ДОГОВ╤Р З РОС╤╢Ю ЩОДО АЗОВСЬКОГО МОРЯ

Заступник м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Василь Боднар заявля╓, що питання про денонсац╕ю договору з Рос╕╓ю щодо Азовського моря перебува╓ на розгляд╕. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це в╕н сказав п╕д час зас╕дання Ком╕тету Верховно╖ Ради у закордонних справах, в╕дпов╕даючи на запитання депутат╕в щодо того, чи може Укра╖на роз╕рвати догов╕р з Рос╕╓ю про внутр╕шн╓ море без шкоди для ╖╖ ╕нтерес╕в. За словами Боднара, М╕жнародний суд ООН розгляда╓ позови Укра╖ни до Рос╕╖ "стосовно спонсорування тероризму ╕ стосовно порушення чи дискрим╕нац╕╖ прав людини в Криму". "Також п╕шло звернення Укра╖ни стосовно порушення Рос╕╓ю Конвенц╕╖ по м╕жнародному праву, в тому числ╕, яке стосу╓ться порушення прав по Азову ╕ щодо побудови Керченського мосту. Оск╕льки зараз тривають процедури подання ╕ узгодження вс╕х процесуальних нюанс╕в, питання про деононсац╕ю договору про Азовське море перебува╓ на розгляд╕", - пов╕домив Боднар.
В╕н зауважив, що на даний час угода в╕д 2003 року ще не вичерпала повн╕стю св╕й потенц╕ал. "Якщо ми в односторонньому порядку денонсу╓мо д╕ю цього договору, це не означа╓, що ту денонсац╕ю визна╓ рос╕йська сторона", - додав представник МЗС. "В даному випадку р╕шення буде прийняте. Але потенц╕ал угоди 2003 року ще повн╕стю не використаний в судових процесах", - п╕дсумував заступник м╕н╕стра.
Дов╕дка УН╤АН. Рос╕я ╕ Укра╖на в грудн╕ 2003 року п╕дписали Догов╕р про сп╕вроб╕тництво у використанн╕ Азовського моря ╕ Керченсько╖ протоки. Однак питання сп╕льного використання дос╕ не врегульовано. Ки╖в наполягав на проведенн╕ л╕н╕╖ розпод╕лу на основ╕ адм╕н╕стративного кордону м╕ж колишн╕ми Радянським Союзом ╕ УРСР, яка позначена на картах ╕ планах. Рос╕йська сторона вважа╓, що, в╕дпов╕дно до законодавства колишнього СРСР, внутр╕шн╕ води м╕ж республ╕ками СРСР не розмежовувались. Серед ╕ншого у цьому договор╕ у статт╕ 2 сказано, що "торговельн╕ судна та в╕йськов╕ корабл╕, а також ╕нш╕ державн╕ судна п╕д прапорами Укра╖ни або Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, що експлуатуються в некомерц╕йних ц╕лях, користуються в Азовському мор╕ та Керченськ╕й протоц╕ свободою судноплавства". 14 вересня 2016 року Укра╖на ╕н╕ц╕ювала сп╕р з Рос╕╓ю про порушення Конвенц╕╖ ООН з морського права.
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20640

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков