Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3165)
З потоку життя (6380)
Душі криниця (3499)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1498)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1670)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО В╤ДБУВАЛОСЬ НА З'╥ЗДАХ ГРОЙСМАНА, СМЕШКА, ВАКАРЧУКА, ПОРОШЕНКА ╤ ЗЕЛЕНСЬКОГО
Позачергов╕ вибори не скасовано, час п╕дтиска╓. Тому за один в╕кенд на р╕зних столичних...


ЦЬОГО РОКУ НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ╤ВАНА ФРАНКА ВИСУНУТО 23 ТВОРИ
Нагада╓мо, що прем╕ю ╕м. ╤вана Франка в галуз╕ ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ засновано 2004 року


ХОТ╤В ПОНОВИТИ ПАСПОРТ: В УКРА╥Н╤ СП╤ЙМАЛИ БОЙОВИКА «САМООБОРОНИ КРИМУ»
у 2014 роц╕ чолов╕к входив до складу незаконного збройного формування "Самооборона Криму" ╕...


МАЙЖЕ 190 Д╤ТЕЙ РОСТУТЬ БЕЗ БАТЬК╤В ЧЕРЕЗ РЕПРЕС╤╥ В КРИМУ
К╕льк╕сть д╕тей в анексованому Криму, чи╖х батьк╕в заарештували в межах пол╕тично вмотивованих...


ЛАСКАВО ПРОСИМО В KYIV: США В╤ДТЕПЕР ПРАВИЛЬНО ПИСАТИМУТЬ НАЗВУ СТОЛИЦ╤ УКРА╥НИ
Рада США з географ╕чних назв ухвалила р╕шення про зам╕ну оф╕ц╕йно╖ назви столиц╕ Укра╖ни з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 02.11.2018
РОС╤Я ВВЕЛА САНКЦ╤╥ ПРОТИ 322 ГРОМАДЯН ╤ 68 КОМПАН╤Й З УКРА╥НИ

Голова уряду РФ Дмитро Медвед╓в п╕дписав постанову, що вводить «спец╕альн╕ економ╕чн╕ заходи» щодо 322 громадян та 68 компан╕й з Укра╖ни. Документ розм╕щений на сайт╕ Кабм╕ну РФ.
"П╕дписаною постановою вводяться спец╕альн╕ економ╕чн╕ заходи в╕дносно ф╕зичних ╕ юридичних ос╕б Укра╖ни, що передбачають блокування (заморожування) безгот╕вкових грошових кошт╕в, бездокументарних ц╕нних папер╕в ╕ майна на територ╕╖ Рос╕╖ та заборону на перерахування кошт╕в (виведення кап╕талу) за меж╕ Рос╕╖", - йдеться у документ╕.
Уточню╓ться, що санкц╕╖ поширюватимуться на 322 ф╕зичн╕ особи та 68 юридичних ос╕б. Серед них - судд╕ Конституц╕йного Суду Укра╖ни, депутати Верховно╖ Ради Укра╖ни VIII скликання, велик╕ укра╖нськ╕ п╕дпри╓мц╕, чиновники Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни, кер╕вники орган╕в виконавчо╖ влади Укра╖ни ╕ великих укра╖нських компан╕й, юридичн╕ особи, контрольован╕ великими б╕знесменами Укра╖ни.
Зокрема, п╕д санкц╕╖ потрапили кер╕вник МВС Арсен Аваков, колишн╕й прем'╓р-м╕н╕стр Арсен╕й Яценюк, колишн╕й л╕дер «Правого сектору» Дмитро Ярош та ╕н.
Як в╕домо, президент РФ Володимир Пут╕н 22 жовтня п╕дписав указ про санкц╕╖ в╕дносно Укра╖ни. Документ п╕дляга╓ скасуванню, якщо «Укра╖на в╕дмовиться в╕д санкц╕й в╕дносно рос╕йських компан╕й та громадян».
До списку санкц╕й Укра╖ни включено близько 1700 ф╕зичних ╕ близько 700 юридичних ос╕б; б╕льш╕сть з них - ╕з Рос╕╖.

АНТИУКРА╥НСЬК╤ САНКЦ╤╥. Ф╤ЗИЧН╤ ОСОБИ. ЛОГ╤КОЮ В СПИСКУ ╤ НЕ ПАХНЕ
Список з 322 ос╕б може бути ╕ пол╕тичним блефом, ╕ прикриттям для пророс╕йських пол╕тик╕в, але точно не спробою “вдарити” по Укра╖н╕ — переконан╕ експерти…

Рос╕яни оприлюднили список з 322 укра╖нських ф╕зичних та 68 юридичних ос╕б, на яких накладен╕ санкц╕╖. Про це ще заявляв 22 жовтня Пут╕н, а днем п╕зн╕ше ╕ прем’╓р М╓дв╓д╓в. Укр╕нформ тод╕ припускав, хто з ол╕гарх╕в ╕ як╕ п╕дпри╓мства можуть опинитись в санкц╕йному списку.
Тепер санкц╕йний список в╕дкрито. Переляку в╕н, схоже, не викликав, натом╕сть, як влучно в╕дм╕тив секретар РНБО Укра╖ни Олександр Турчинов, санкц╕ями рос╕яни швидше “налякали ╖жак╕в голим задом”. Але ж список дав прив╕д поглузувати з рос╕йських урядовц╕в. Зокрема, в списку знаходиться такий соб╕ ╢вген Карась — але не той, що л╕дер нац╕онал╕стично╖ орган╕зац╕╖ C14, а... його тезка, власник ки╖всько╖ художньо╖ галере╖. “За недружн╕ ╕ так╕, що протир╕чать м╕жнародному праву, д╕╖”, так би мовити.
Вт╕м, список здивував й ╕ншими пр╕звищами. Зокрема, в╕дсутн╕стю ол╕гарха ╤гора Коломойського ╕ наявн╕стю його партнера Геннад╕я Боголюбова, або ж наявн╕стю Тимошенко ╕ в╕дсутн╕стю ╕нших кандидат╕в в президенти — Гриценка, Садового ╕ т.д. Ясно, що в списку нема╓ ан╕ Петра Порошенка, ан╕ Володимира Гройсмана. Якщо накладати санкц╕╖ на президент╕в ╕нших кра╖н за в╕дсутност╕ повного ембарго ╕ розриву дипломатичних стосунк╕в якось не прийнято, то укра╖нський прем’╓р, виходить, недопрацював на цю “престижну рос╕йську в╕дзнаку”? Чи прем’╓ри те╓ п╕дпадають п╕д це правило? А в родин╕ генпрокурора Юр╕я Луценка так ╕ взагал╕ через д╕╖ рос╕йських урядовц╕в назр╕ва╓ скандал: в╕н в списках ╓, а його дружини, представника президента в парламент╕ ╤рини Луценко — нема╓. Сам генпрокурор заявив, що як повернеться додому — обов’язково про це запита╓ в дружини.
Абсурдност╕ ситуац╕╖ дода╓ ╕ той факт, що деяких ол╕гарх╕в, чи╖ активи ╓ в санкц╕йному списку юридичних ос╕б, нема╓ в списку ос╕б ф╕зичних. Зокрема, мова про Юр╕я Косюка, власника “Мирон╕вського хл╕бопродукту”, або про того ж таки ╤горя Коломойського, який волод╕╓ “Дн╕проазотом”, а також «п╕дсанкц╕йними г╕рничо-збагачувальними комб╕натами (ГЗК).
«Укр╕нформ» вир╕шив розпитати експерт╕в-пол╕толог╕в, про що ж каже саме такий санкц╕йний список ╕ якою лог╕кою керувались в Кремл╕ при формуванн╕ цього списку?
Серг╕й Таран, пол╕толог, голова правл╕ння Центру соц╕олог╕чних та пол╕толог╕чних досл╕джень “Соц╕овим╕р”:
"Це символ╕чний крок, який не ма╓ практичного розрахунку”
“Основна лог╕ка списку — включити до нього вс╕х, хто висловлювався чи д╕яв проти рос╕йсько╖ агрес╕╖. Це ц╕лком оч╕кувано, але не призведе до якогось ефекту, тому що за великим рахунком, б╕льш╕сть людей, як╕ ╓ у списку, ╕ так давно в Рос╕йську Федерац╕ю не ╖здять ╕ навряд чи на них знайдуться в Рос╕╖ як╕сь важел╕ тиску. Дуже сумн╕ваюся, що вони там мають якусь нерухом╕сть чи виробництво.
Ц╕каво, що ран╕ше Рос╕йська Федерац╕я б╕льшою м╕рою хот╕ла покарати укра╖нський б╕знес, який працю╓ з Рос╕╓ю, ╕ мен╕ зда╓ться, це був крок, який я би п╕дтримав, адже нам треба обривати ц╕ зв’язки. Але нин╕ вони б╕льшою м╕рою сконцентрувалися на пол╕тиках. Тому цей список - це пол╕тичний демарш, який розрахований на внутр╕шню рос╕йську аудитор╕ю, мовляв, ми теж можемо оголошувати санкц╕╖. Але до чогось практичного це не призведе.
Зв╕сно, ми варимося в укра╖нському пол╕тичному соус╕, тому у нас ╕ виникають питання щодо наявност╕ ╕ в╕дсутност╕ у списку тих чи тих ос╕б. Але в Рос╕╖ не до к╕нця розум╕ють, що ╓ Укра╖на ╕ хто в н╕й чим займа╓ться. ╤ я не бачу певно╖ лог╕ки у тому, кого включили чи не включили у цей список. Тобто не варто шукати к╕шку в темн╕й к╕мнат╕, тим паче, якщо ╖╖ там нема╓”.
В╕ктор Небоженко, пол╕толог, директор соц╕олог╕чно╖ служби “Укра╖нський барометр”:
“Це - сум╕ш бюрократично╖ практики, роботи спецслужб ╕ впливу рос╕йських пропагандист╕в ”
По-перше, дуже добре, що Москва ретельно в╕дд╕лила людей, з якими вона працю╓ в╕д людей, яких, як вона вважа╓, треба покарати. Отже, щодо тих, хто в список не потрапив можна з б╕льшою ймов╕рн╕стю говорити, що ц╕ люди працюють б╕льше в ╕нтересах Рос╕╖, н╕ж Укра╖ни.
По-друге, варто в╕дм╕тити р╕зке зб╕льшення числа патр╕от╕в. Виходить, що в нас вже не к╕лька патр╕от╕в, а одразу 322 людини — сама Москва назвала ╖х ворогами Москви. Автоматично ус╕ вони стають патр╕отами, ╕ ╖м вс╕м треба давати медал╕ за боротьбу з рос╕йською агрес╕╓ю — ╕ це без будь-яко╖ ╕рон╕╖, адже коли ворог визна╓ когось ворогом, це автоматично наш друг. В дуже тяжке становище потрапля╓ наша “п’ята колона” Кремля. Вони завжди доводили, що будь-яка блокада, будь-який розрив стосунк╕в з Рос╕╓ю будуть катастроф╕чними для двох кра╖н, а тут сам Пут╕н п╕дступно взяв ╕ вир╕шив роз╕рвати економ╕чн╕ стосунки.
╤ найголовн╕ше: 4 роки рос╕йська пропаганда доводила рос╕янам ╕ укра╖нцям, що чим б╕льше санкц╕й, тим сильн╕шою ста╓ Рос╕я. Мовляв, санкц╕╖ Заходу дали можлив╕сть Рос╕╖ для ╕мпортозам╕щення, ╕ саме вони ╓ джерелом економ╕чно╖ могутност╕ Рос╕╖. А тепер виявля╓ться, що санкц╕╖ проти Укра╖ни носять ц╕лком ╕нший характер.
Отже, р╕шення щодо санкц╕й — або пол╕тичний блеф, або це говорить про суперечливий характер р╕шень, прийнятих в Кремл╕, коли одна група робить одне, ╕нша — ╕нше. Глобальних насл╕дк╕в для Укра╖ни не буде, а ось пол╕тичн╕ насл╕дки для декого — будуть.
Пут╕н не може не розум╕ти протир╕ч ╕ всього маразму становища, в якому опинилась Рос╕я. Якщо Кремль вв╕в санкц╕╖ щодо Укра╖ни, така доля може сп╕ткати ╕ Казахстан, ╕ Киргиз╕ю, ╕ нав╕ть Б╕лорусь. Це - неоч╕куваний висновок, який можна зробити з антиукра╖нських санкц╕й. Умовно, якщо Пут╕ну не сподоба╓ться перех╕д Казахстану на “латиницю”, чому б йому не ввести санкц╕╖ проти Казахстану? Але я не думаю, що Пут╕н розвиватиме цей ╕нструмент — це, швидше, пол╕тичний блеф: ми сильн╕. Але це не означа╓, що наклавши санкц╕╖, Рос╕я ╖х виконуватиме.
А лог╕ка в списку в╕дсутня. Це - сум╕ш бюрократично╖ практики, роботи спецслужб ╕ впливу рос╕йських пропагандист╕в — в списку ╓ абсолютно “порожн╕” пр╕звища, тобто люди, як╕ мало на що впливають. Але список реальний, в╕н тепер житиме сво╖м життям, ╕ це дуже важливий, ╕сторичний етап розриву стосунк╕в м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю.
Петро Олещук, пол╕толог, викладач КНУ ╕мен╕ Тараса Шевченка:
Петро Олещук
Б╕льша частина потрапила до санкц╕йного списку заради к╕лькост╕”
“Мен╕ важко в╕днайти лог╕ку формування цього списку. Думаю, що його укладач╕ б╕льшою м╕рою спиралися на формальн╕ критер╕╖, як, наприклад, присутн╕сть у склад╕ Верховно╖ Ради з 2014 року, робота в Каб╕нет╕ М╕н╕стр╕в, ╕нших органах державно╖ влади. Тут д╕йсно ╓ знаков╕ ф╕гури, але при цьому б╕льша частина потрапила до санкц╕йного списку заради к╕лькост╕. Т╕льки так можна пояснити присутн╕сть у ньому, скаж╕мо, Парасюка, Гаврилюка, Бойка, Геращенка…
Там ╓, прим╕ром, Добродомов ╕ Чумак, але нема╓ Гриценка. Думаю, швидше за все його не включили, оск╕льки в╕н не ╓ на сьогодн╕ народним депутатом. Але зв╕сно це буде використано проти нього з обвинуваченнями, що буц╕мто в╕н ╕ ╓ справжн╕м агентом Рос╕╖.
Безперечно зараз цю тему активно використовуватиме Тимошенко. Вона вже виступила з в╕дпов╕дною заявою на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook, мовляв, див╕ться, я - ворог Рос╕╖, ╕ це визнано оф╕ц╕йно. А тим паче, зважаючи на те, що серед найрейтингов╕ших кандидат╕в-пол╕тик╕в у президенти, якими зараз ╓ Порошенко, Тимошенко, Бойко, Гриценко, у цьому списку присутня лише Тимошенко. Було б дивно, якби вона це активно не педалювала. Тим паче, коли останн╕м часом Порошенко та його оточення основний акцент в критиц╕ Тимошенко роблять якраз на пошуку ╖╖ зв’язк╕в з Рос╕╓ю”.
Дмитро Бачевський, пол╕ттехнолог:
“Весь список складений лише заради к╕лькох ключових пр╕звищ, решта — баласт, доданий туди для правдопод╕бност╕”
Обидва санкц╕йн╕ списки Рос╕╖ — проти укра╖нських юридичних та ф╕зичних ос╕б — пересл╕дують р╕зн╕ ц╕л╕, але в к╕нцевому результат╕ спрямован╕ на отримання позитивного для Кремля результату на президентських ╕, особливо, парламентських виборах в Укра╖н╕ наступного року.
Санкц╕╖, запроваджен╕ проти ключових бюджетоутворюючих п╕дпри╓мств — покликан╕ погр╕шити соц╕ально-економ╕чну ситуац╕ю в Укра╖н╕ напередодн╕ вибор╕в. Таким чином Кремль розрахову╓ ще б╕льше знизити рейтинг влади та розпалити у сусп╕льств╕ опозиц╕йн╕ настро╖.
Санкц╕╖, запроваджен╕ проти ф╕зичних ос╕б — мають пол╕тичний зм╕ст ╕ ╓ елементом ╕нформац╕йно╖ операц╕╖ з п╕двищення рейтингу деяких опозиц╕йних сил, як╕ грають на “патр╕отичному” пол╕ ╕ з якими Кремль розрахову╓ в майбутньому пл╕дно сп╕впрацювати. Швидше за все, весь список складений лише заради к╕лькох ключових пр╕звищ, решта — баласт, записаний туди заради правдопод╕бност╕, хоча в абсолютно╖ б╕льшост╕ з них нема╓ ан╕ рахунк╕в, ан╕ власност╕ на територ╕╖ Рос╕╖.
Сьогодн╕ Кремль робить ставку в Укра╖н╕ на дв╕ колони: традиц╕йно пророс╕йськ╕ сили — вони працюють по сво╖й програм╕, ╕ частину опозиц╕йних сил з “демократичного” табору. Саме на п╕двищення рейтингу останн╕х серед негативно налаштовано╖ до Рос╕╖ частини населення ╕ спрямований цей документ. Адже тепер окрем╕ опозиц╕йн╕ пол╕тики, яких звинувачували у сп╕впрац╕ з Кремлем, можуть використовувати цей санкц╕йний список як ал╕б╕.
Те, що м╕ж списками спостер╕гаються неузгодженост╕, коли проти певно╖ укра╖нсько╖ компан╕╖ вводяться санкц╕╖, а проти ╖╖ власника н╕ — лише п╕дтверджу╓ той факт, що списки пересл╕дують окрем╕ прагматичн╕ ц╕л╕ ╕ в них нема╓ н╕чого особистого.
Тарас Чорнов╕л, пол╕толог:
“Список — суто пол╕тична декларац╕я, яка не матиме жодних насл╕дк╕в”
На жаль, рос╕яни не вистр╕лили цим списком соб╕ в ногу. В списку юридичних ос╕б представлен╕ компан╕╖ серйозних ол╕гарх╕в. П╕нчук з його трубним б╕знесом, Жеваго, Косюк — це т╕, кого можна назвати найперше конкурентами рос╕йського б╕знесу з боку Укра╖ни. «Вбити» конкурента п╕д «санкц╕йним приводом», зв╕сно, не чесно, але ефективно, тому що в ╕ншому випадку СОТ╕вське законодавство ╖м це не дозволить. М╕ж тим, в санкц╕йному списку нема того укра╖нського б╕знесу, який Рос╕╖ ц╕кавий. Здавалося б, що може бути для них кращим, н╕ж зруйнувати укра╖нську атомну енергетику? Це ж поставити Укра╖ну на кол╕на — половина генерац╕╖ зупиниться. Але ╓ проблема: твели, уранов╕ стержн╕ ми можемо закупити ╕ у США, ╕ вони готов╕ повн╕стю забезпечувати Укра╖ну. Якби Рос╕я припинила постачання, вона повн╕стю втратила б укра╖нський ринок — це було б постр╕лом соб╕ в ногу.
Чому нема╓ в списку ф╕зичних ос╕б Косюка та Коломойського, хоча ╖хн╕ компан╕╖ ╓ в списку юридичних ос╕б? Можливо, тут з╕грала роль дуже поверхова п╕дготовка списку, звичайний “русск╕й бардак”. Згадаймо, Пут╕н зробив заяву, п╕сля того — довга мовчанка. Пот╕м сказав Медведев — ╕ знову мовчанка. ╤ ось зараз вони розродились списком. Це св╕дчить про те, що готовност╕ щось робити — не було, а тому зл╕пили такий список «на ходу».
Кр╕м того, я згадую, що ╕ П╕нчук, ╕, кажуть, Жеваго, вже не кажучи про Коломойського, були пом╕чен╕ в переговорах з Тимошенко, а пот╕м раптом ц╕ переговори “заглохли”. Результат╕в переговор╕в П╕нчука з Тимошенко я не бачу, по Жеваго — так само. Можливо, наявн╕сть ╖х, чи ╖х компан╕й в санкц╕йному списку — пропозиц╕я повернутись до переговор╕в? Мовляв, б╕знес ваш ми “щемимо”, але до переговор╕в ще готов╕. ╤ санкц╕╖ можна як посилити, так ╕ зняти.
Абсолютна б╕льш╕сть списку — персонаж╕, яким в╕д рос╕йських санкц╕й н╕ холодно, н╕ жарко, а нав╕ть при╓мно. Для Паруб╕я це зайва можлив╕сть нагадати про себе ╕ зб╕льшити шанси кудись потрапити на наступних парламентських виборах. Для купи народу — так само. Тобто, цей список — це суто пол╕тична декларац╕я.
Микола Романюк, Юл╕я Горбань
https://www.ukrinform.ua

Тим часом…
╤ГОР КОЛОМОЙСЬКИЙ: «САНКЦ╤ЙНИЙ СПИСОК КРЕМЛЯ»
РЕДАГУВАВСЯ НА БАНКОВ╤Й, В КИ╢В╤

В╕дпов╕даючи на питання, чому ╤горя Коломойського нема╓ у списку санкц╕й Кремля, б╕знесмен в коментар╕ УН╤АН припустив, що введення Рос╕йською Федерац╕╓ю санкц╕й проти ряду укра╖нських громадян ╕ юридичних ос╕б узгоджувалося з укра╖нською стороною. «Мен╕ зда╓ться, цей список редагувався на Банков╕й (в Адм╕н╕страц╕╖ президента, - УН╤АН)», - заявив в╕н. – «Можу сказати, хто входив до редакц╕йно╖ колег╕╖, яка працювала з цим списком: Порошенко, Рожкова, Пасенюк, Кононенко, працював листоношею Медведчук. Порошенко особисто викреслив мене, давнього ворога Пут╕на, з╕ списку, щоб показати нашим американським партнерам, що я н╕бито став агентом Кремля». Коломойський також звернув увагу на те, що в список потрапив особисто В╕ктор П╕нчук ╕ багато його актив╕в - мед╕йна компан╕я StarLightMedia, не дуже великий банк Кредит-Дн╕про та ╕нш╕. «На м╕й погляд, це викликано тим, що в╕дносини Порошенка ╕ П╕нчука з╕псувалися, про що св╕дчать регулярн╕ на╖зди на адресу останнього з боку Банково╖ та ╤нститутсько╖»…
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20537

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков