Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 26.10.2018 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 26.10.2018
ЯК УКРА╥НА П╤ШЛА ПО М╤ЖНАРОДНИХ СУДАХ ПРОТИ РФ. СУД ПЕРШИЙ – ╢СПЛ

Укра╖на готу╓ться до першого зас╕дання у справ╕ “Укра╖на проти Рос╕╖ (щодо Криму)” в ╢вропейському суд╕ з прав людини

Вже чотири роки Укра╖на вою╓ на юридичному фронт╕. Час в╕д часу урядовц╕ розкривають подробиц╕ позов╕в ╕ запевняють: судний день для “старшого брата” наближа╓ться. За цей час Укра╖на подала к╕лограми ╕ г╕габайти доказ╕в рос╕йсько╖ агрес╕╖. До прикладу, в червн╕ 2018 року до Гааги, в М╕жнародний суд ООН, Укра╖на в╕дправила юридичне об╜рунтування сво╓╖ позиц╕╖ щодо ф╕нансування тероризму ╕ расово╖ дискрим╕нац╕╖. Його вага - 90 к╕лограм╕в. ╢вропейський суд з прав людини (╢СПЛ) отримав 150 г╕габайт╕в доказ╕в.
╢СПЛ став першим майданчиком “велико╖ юридично╖ в╕йни”. До ╢СПЛ Укра╖на подала св╕й найперший позов щодо окупац╕╖ Криму та агрес╕╖ на Донбас╕ 13 березня 2014 року. В╕дтод╕ наш╕ юристи к╕лька раз╕в доповнювали справу новими фактами та доказами, ╕ ма╓мо першу перемогу – 27 лютого 2019 року в╕дбудеться перше зас╕дання у справ╕ “Укра╖на проти Рос╕╖ (щодо Криму)”.
Отже, як готу╓ться Укра╖на до “судного дня”? Як збирали докази по Криму та Донбасу? ╤ до чого тут звичайн╕ флешки? Заступник м╕н╕стра юстиц╕╖ Укра╖ни – Уповноважений у справах ╢вропейського суду з прав людини ╤ван Л╕щина розпов╕в «Укр╕нформу» про стан укра╖нських справ у ╢СПЛ.

КРИМ. СУДНИЙ ДЕНЬ. ПОЧАТОК
“Це будуть усн╕ слухання щодо Криму”, – говорить ╤ван Л╕щина. Саме в╕н представлятиме укра╖нську сторону 27 лютого 2019 року в ╢СПЛ. Процес почнеться о 9:15 ранку за Страсбургом. Разом з ╤ваном Л╕щиною ╕нтереси Укра╖ни у суд╕ захищатиме англ╕йський корол╕вський адвокат (адвокат найвищого рангу у Велик╕й Британ╕╖) Бен Еммерсон. В╕н колишн╕й захисник с╕м'╖ вбитого рос╕йського розв╕дника Олександра Литвиненка, а зараз представля╓ в ╢СПЛ Груз╕ю в справ╕ проти Рос╕╖. Тож добре зна╓, «що таке ╓ Рос╕я». «В╕н допомагав нам минулого року. Плану╓мо залучити його й до усних слухань», – наголошу╓ Л╕щина. В обох стор╕н – Укра╖ни та РФ – буде по 30 хвилин на виступ.
“Це, напевно, п╕к нашо╖ п╕дготовки до цього. Вс╕ ц╕ роки ми готувалися для того, щоб пройти ц╕ 30 хвилин”, – каже Л╕щина.
Також Бен Еммерсон представляв у ╢СПЛ справу “К╕пр проти Туреччини”. Процес тривав 40 рок╕в. Цей досв╕д дуже показовий для Укра╖ни. ╤ ось чому.

СПРАВА “К╤ПР ПРОТИ ТУРЕЧЧИНИ”
К╕пр под╕лений на дв╕ частини: Республ╕ку К╕пр ╕ самопроголошену Турецьку Республ╕ку П╕вн╕чного К╕пру. 1974 року в╕дбулась спроба в╕йськового перевороту: владу захопили повстанц╕, як╕ прагнули при╓днати К╕пр до Грец╕╖. П╕д приводом захисту м╕сцевих турк╕в-к╕пр╕от╕в, Туреччина висадила на остр╕в сво╖х в╕йськових ╕ так захопила П╕вн╕чний К╕пр. За к╕лька рок╕в було проголошено створення власно╖ республ╕ки. Турецька Республ╕ка П╕вн╕чного К╕пру (ТРПК) визнана лише Туреччиною. П╕сля цього грецьк╕ к╕пр╕оти п╕шли до м╕жнародних суд╕в. Так у ╢СПЛ з’явилася справа “К╕пр проти Туреччини”. 12 травня 2014 року ╢СПЛ вин╕с р╕шення, зг╕дно з яким Туреччина зобов'язана виплатити К╕пру 90 млн ╓вро за насл╕дки в╕йськово╖ окупац╕╖ п╕вн╕чно╖ частини острова.
Отже, питання очевидне: чи може справа щодо Криму тривати 40 рок╕в?
“Не можливо щось сказати з цього приводу, я спод╕ваюся – все ж таки менше, н╕ж по К╕пру. Я спод╕ваюся, що все ж таки це займе менше 10 рок╕в, але тут не можливо щось сказати заздалег╕дь”, – говорить Л╕щина.
За його словами, головне, що р╕шення суду щодо окупац╕╖ Туреччиною зрештою дозволило К╕пру встановити юридичний режим, пояснити, в яких умовах в╕н перебува╓, що в╕дбува╓ться з т╕╓ю територ╕╓ю, яку в╕н не контролю╓. ╤ ця юридична визначен╕сть дозволила К╕пру стати членом ╢вропейського Союзу.

ЯК ПРИТЯГТИ ДО СУДУ «КРИМНАШ╤В»
Суд досить довго брався до позову щодо окупац╕╖ Криму. Адже для того, щоб п╕д╕йти т╕льки до розгляду процедурних аспект╕в, у ╢СПЛ п╕шло 4 роки. Тож варто готуватися до того, що саму справу розглядатимуть набагато довше.
“Не ╕сну╓ нараз╕ якогось суперсуду, який м╕г би прийняти р╕шення ╕ сказати: Рос╕╓, в╕ддай Крим”, – наголошу╓ Л╕щина.
Та, схоже, Рос╕я таки злякалася першого “судного дня” у Страсбурз╕. Адже щойно РФ отримала листа в╕д ╢СПЛ, одразу зажадала перенести зас╕дання. Та ╢вропейський суд з прав людини в╕дмовив Рос╕╖.

ЯК ВИКРИТИ “ИХТАМН╢ТОВ”
“Головний аргумент РФ щодо того, що в ╢СПЛ взагал╕ нема╓ юрисдикц╕╖, тобто права розглядати справу, вони кажуть: “Нас там н╓т”, – обурю╓ться Л╕щина.
РФ визна╓ контроль над Кримом, але лише п╕сля проведення референдуму. Мовляв, усе за законом. Тож 2017 року Укра╖на подала до ╢СПЛ два велик╕ доповнення. Одне стосу╓ться захоплення Криму, ╕нше – початку агрес╕╖ на Донбас╕. Нараз╕ у провадженн╕ ╢СПЛ – 4 м╕ждержавн╕ заяви Укра╖ни проти Рос╕╖:
1. “Укра╖на проти Рос╕╖ (щодо Криму)” щодо порушень прав людини на територ╕╖ АР Крим внасл╕док анекс╕╖ з боку РФ.
2. “Укра╖на проти Рос╕╖ (щодо Донбасу)” щодо порушень прав людини на окремих територ╕ях Донецько╖ та Лугансько╖ областей.
3. “Укра╖на проти Рос╕╖” стосовно факт╕в викрадення на територ╕╖ Донецько╖ та Лугансько╖ областей д╕тей-сир╕т та д╕тей-╕нвал╕д╕в представниками терористичних угрупувань “ДНР” та “ЛНР” та ╖х незаконного або фактичного перем╕щення на територ╕ю Рос╕╖.
4. “Укра╖на проти Рос╕╖” щодо порушення Рос╕╓ю прав укра╖нських пол╕тичних в’язн╕в.

ЯК УКЛАСТИСЯ В ЧОТИРИ ФЛЕШКИ
На в╕дм╕ну в╕д М╕жнародного суду ООН, ╢вропейський суд з прав людини прийма╓ вс╕ матер╕али в електронному вигляд╕. 150 г╕габайт – саме ст╕льки даних м╕стили два велик╕ доповнення, як╕ передали до суду 2017 року. Згадуючи цю ╕стор╕ю зараз, ╤ван Л╕щина см╕╓ться. Та тод╕, каже, було не до см╕ху. По закритому каналу, який ╕сну╓ м╕ж секретар╕атом уповноваженого й ╢СПЛ, передати всю з╕брану ╕нформац╕ю не могли, ╖╖ надто багато. Жартома каже, думали вже до суду просто в╕дправити потужний комп’ютер з ус╕м “добром” та “…в результат╕, в 2017 роц╕ ми переслали до ╢СПЛ б╕ля 150 г╕габайт ╕нформац╕╖ й частину цього ми пересилали у флешках”, – розпов╕да╓ Л╕щина.
Ви теж уявля╓те зараз м╕шки флешок? Виявля╓ться, ╖х було лише чотири, але надпотужних. До ╢СПЛ ╖х над╕слали поштою.

ЯК ЗБИРАЛИ ДОКАЗИ ПО КРИМУ ТА ДОНБАСУ
Коли збирали докази проти Рос╕╖, використовувати закриту ╕нформац╕ю не могли, бо про вс╕ отриман╕ в╕д Укра╖ни матер╕али суд пов╕домля╓ рос╕йськ╕й сторон╕. Тож у М╕н’юст╕ п╕шли шляхом св╕дчень.
“У нас були св╕дчення – в╕д окремих волонтер╕в, в╕д тих ос╕б як╕, власне, постраждали, як╕ знаходилися в камер╕ тортур, орган╕зован╕й паном Г╕рк╕ним у С╕мферопол╕, наприклад”, – каже Л╕щина.
В╕деоматер╕ал, який не могли п╕дтвердити св╕дченням автора чи людини в кадр╕, як доказ не подавали.
“У нас ╓ один такий в╕йськовий, який зробив к╕лька в╕део рос╕йських в╕йськових ╕ рос╕йсько╖ техн╕ки, яка перекидалася через Керч, ╕ в╕н встиг залити цю ╕нформац╕ю на YouTube, а пот╕м його захопили, п╕ддавали тортурам, а згодом в╕дпустили – ╕ в╕н нам давав п╕дтвердження, що саме в╕н д╕йсно заливав цю ╕нформац╕ю на YouTube”, – каже Л╕щина.
Уповноважений ╕з захопленням розпов╕да╓, як по вс╕й кра╖н╕ й за ╖╖ межами розшукували людей, ╖хн╕ св╕дчення збирали у ц╕л╕сний пазл – ╕стор╕ю захоплення Криму ╕ збройного конфл╕кту на Донбас╕: “…У мене ╓ св╕дчення особи, яка, власне, захопила першого рос╕янина, наприклад”.
З╕ св╕дчень д╕зналися, де утримували укра╖нських заручник╕в. Таких м╕сць було к╕лька, “…основне м╕сце – це була гауптвахта Севастопольського гарн╕зону”. А ще склали лог╕чний ланцюжок щодо д╕й ╤горя Г╕рк╕на, в╕домого п╕д псевдон╕мом ╤гор Стр╓лков на пр╕звисько “Стр╓лок”, який в╕д╕грав значну роль на початку збройного конфл╕кту з Рос╕╓ю на сход╕ Укра╖ни. Причетний до захоплення Криму, кер╕вник рос╕йського диверс╕йного угруповання у С╕мферопол╕, а пот╕м у Слов'янську Донецько╖ област╕.
╤ увага! Також п╕дтверджено св╕дченнями те, що з с╕чня 2014 року рос╕яни вже почали звозити сво╖х спецпризначенц╕в. Доправляли “чолов╕чк╕в” та╓мно, з допомогою так званих БДК (большой десантный корабль – ред.). Це корабл╕, що призначен╕ для висадки морського десанту та перекидання морем на велик╕ в╕дстан╕ в╕йськ ╕ вантаж╕в. Вони здатн╕ транспортувати р╕зн╕ види бронетехн╕ки, включаючи танки.
“Вони в будь-якому раз╕ в╕докремлювали б Крим, незалежно в╕д результат╕в протистояння на Майдан╕, це – моя думка”, – наголошу╓ Л╕щина.
На п╕дтвердження ц╕╓╖ тези, в╕н також зверта╓ увагу на закони, як╕ РФ ухвалювала щодо Криму. Каже: вони дуже гарно п╕дготовлен╕, врахован╕ вс╕ можлив╕ ризики, ╕ так п╕дготувати законодавчу базу не могли за тиждень, ба нав╕ть м╕сяць. (21.03.2014 Сов╓т Федерац╕╖ Рос╕╖ “ратиф╕кував” “догов╕р про входження” Криму та Севастополя у склад РФ).
Тож, нин╕ у М╕н’юст╕ намагаються прорахувати кожен крок наперед у справ╕ “Укра╖на проти Рос╕╖”. Щоб виключити будь-який вар╕ант закид╕в ╕з боку РФ на кшталт “Вы все это придумали”, ус╕ св╕дчення нотар╕ально зав╕рили. Загалом у справ╕ щодо Криму св╕дчення дали 50 людей, ╕ 100 – щодо Донбасу. Пан Л╕щина визна╓: були й так╕, хто в╕дмовлявся в╕д сво╖х сл╕в, коли д╕знавався про нотар╕уса. Але були й т╕, як╕ мчали з фронту, щоб нотар╕ально засв╕дчити сво╖ покази. Св╕дчення збирали ╕ в╕д простих укра╖нц╕в, ╕ в╕д високопосадовц╕в. У пошуку ц╕нно╖ ╕нформац╕╖ д╕сталися нав╕ть Естон╕╖. Розшукати естонського журнал╕ста, який висв╕тлював тему Криму ╕ мав ц╕нн╕ кадри, допомогло посольство Укра╖ни в Естон╕╖.

ПОЗОВ ПРО 71 ДОЛЮ
10 серпня 2018 року Укра╖на подала м╕ждержавну заяву до ╢СПЛ щодо укра╖нських пол╕тв’язн╕в Кремля. 71 людина.
Мова йде про системн╕ порушення з боку Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ Конвенц╕╖ про захист прав людини та основних свобод, а саме:
- Ст. 3 (заборона катувань, нелюдського та такого, що принижу╓ г╕дн╕сть, поводження або покарання);
- Ст. 5 (особиста свобода);
- Ст. 6 (справедливий суд);
- ст. 7 (Н╕якого покарання без закону);
- Ст. 8 (повага до особистого та с╕мейного життя);
- Ст. 10 (свобода вираження погляд╕в);
- Ст. 13 (ефективний зас╕б захисту);
- Ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенц╕╓ю обмежень прав для ц╕лей ╕нших, н╕ж т╕, для яких вони були передбачен╕).
Щодо Клиха, Балуха, Куку та Литвинова додатково подан╕ заяви по так званому “Правилу 39” щодо надання належного медичного забезпечення та ╕нформац╕╖ щодо стану здоров`я.

ПРОГНОЗИ
Якщо уявити, що “юридична в╕йна” в ╢СПЛ зак╕нчилася перемогою Укра╖ни, то що буде дал╕? РФ визна╓ р╕шення? Справа у тому, поясню╓ пан Л╕щина, що у Рос╕╖ п╕сля багатьох рок╕в судово╖ тяганини буде ╓диний шлях повернення до св╕тового сп╕втовариства: у раз╕ перемоги Укра╖ни вони мають повернути Крим, вийти з Донбасу, зв╕льнити укра╖нських пол╕тв’язн╕в. ╤накше зах╕дн╕ дипломати, зах╕дн╕ пол╕тики, журнал╕сти, вони не будуть ╕гнорувати встановлений факт, у раз╕ якщо ╢СПЛ винесе р╕шення на користь Укра╖ни.
У будь-якому раз╕, до РФ буде питання: а ви виконали р╕шення ╢вропейського суду з прав людини? Якщо РФ продаватиме газ ╕ диктуватиме сво╖ умови, ╖╖ знову ╕ знову питатимуть – чи виконала РФ р╕шення ╢вропейського суду? А що ви зробили, щоб виконати р╕шення ╢СПЛ?

╤рина Драбок, Ки╖в

*   *   *
ДОВ╤ДКА ЩОДО М╤ЖДЕРЖАВНИХ ЗАЯВ УКРА╥НИ ПРОТИ РФ У ╢ВРОПЕЙСЬКОМУ СУД╤ З ПРАВ ЛЮДИНИ
Протягом 2014-2018 рр. Урядом Укра╖ни було подано до ╢вропейського суду з прав людини п’ять заяв проти Уряду Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
М╕ждержавн╕ заяви Укра╖ни проти Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ стосуються скарг на масов╕ та систематичн╕ порушення прав людини на тимчасово окупованих територ╕ях Автономно╖ Республ╕ки Крим та м. Севастополя та Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей.
2014-2015 рр.
13 березня 2014 року подано заяву “Укра╖на проти Рос╕╖”(доповнена 12.06.2014 та 20.11.2014) щодо порушень прав людини на територ╕╖ АР Крим внасл╕док анекс╕╖ РФ та на окремих територ╕ях Донецько╖ та Лугансько╖ областей протягом 2014 року;
10 липня 2014 року подано справу “Укра╖на проти Рос╕╖” в ╕нтересах Хайсера Джем╕л╓ва, який незаконно утримувався в С╕мферопольському С╤ЗО. Справу згодом за запитом Уряду Укра╖ни, який д╕яв на прохання п. Джем╕л╓ва, було вилучено з ре╓стру справ ╢СПЛ. Адвокати Хайсера вир╕шили, що вони будуть подавати ╕ндив╕дуальну скаргу, ╕ будуть ╕ти самост╕йно.
22 серпня 2014 року подано заяву “Укра╖на проти Рос╕╖”, стосовно факт╕в викрадення на територ╕╖ Донецько╖ та Лугансько╖ областей д╕тей-сир╕т та д╕тей-╕нвал╕д╕в представниками терористичних угрупувань “ДНР” та “ЛНР” та ╖х незаконного або фактичного перем╕щення на територ╕ю Рос╕╖. Фактично справу було ╕н╕ц╕йовано ще 13 червня 2014 року, коли Уряд Укра╖ни в порядку Правила 39 (тимчасов╕ заходи) звернувся до ╢СПЛ з проханням про надання РФ вказ╕вок повернути д╕тей-сир╕т, яких 12 червня 2014 року було викрадено з м. Сн╕жного бойовиками «ДНР» та вивезено до Рос╕╖.
26 серпня 2015 року подано заяву “Укра╖на проти Рос╕╖”, яка охоплю╓ порушення прав людини РФ на територ╕╖ АР Крим та на Донбас╕ у 2015 роц╕.
У 2016 роц╕ ╢вропейський суд прийняв р╕шення розд╕лити дв╕ найб╕льш╕ справи, як╕ стосувались порушень прав людини в Криму та на Донбас╕, за географ╕чним критер╕╓м, зокрема:
справу “Укра╖на проти Рос╕╖” в╕д 13.03.2014 розд╕лено на:
- “Укра╖на проти Рос╕╖”, яка стосувалася под╕й в Криму;
- “Укра╖на проти Рос╕╖”, яка стосувалася порушень прав людини на окремих територ╕ях Донецько╖ та Лугансько╖ областей;
справа “Укра╖на проти Рос╕╖” розд╕лена на:
- “Укра╖на проти Рос╕╖” щодо под╕й в Криму у 2015 роц╕;
- “Укра╖на проти Рос╕╖” що стосу╓ться скарг про порушення РФ прав людини на Донбас╕ у 2015 роц╕.
2017 р╕к
У 2017 роц╕ Урядом Укра╖ни було надано коментар╕ на зауваження Уряду РФ у справах, що стосувались под╕й 2014 року:
- 23 березня 2017 року надано коментар╕ у справ╕ “Укра╖на проти Рос╕╖” щодо под╕й на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим у 2014 роц╕;
- 08 вересня 2017 року надано коментар╕ у справ╕ “Укра╖на проти Рос╕╖” щодо викрадення на територ╕╖ Донецько╖ та Лугансько╖ областей д╕тей-сир╕т та д╕тей-╕нвал╕д╕в представниками рос╕йських окупац╕йних орган╕в так званих “ДНР” та “ЛНР” та ╖х незаконного або фактичного перем╕щення на територ╕ю Рос╕╖;
- 16 жовтня 2017 року надано коментар╕ у справ╕ “Укра╖на проти Рос╕╖”, щодо порушень у 2014 роц╕ прав людини на тимчасово окупованих територ╕ях Донецько╖ та Лугансько╖ областей.
2018 р╕к
09 травня 2018 року ╢СПЛ прийняв р╕шення про передання вс╕х м╕ждержавних справ Укра╖ни проти Рос╕╖ на розгляд Велико╖ Палати.
21 червня 2018 року ╢СПЛ пов╕домив Уряд Укра╖ни про об’╓днання поданих м╕ждержавних справ проти Уряду Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ зам╕сть чотирьох до двох за географ╕чним критер╕╓м, а саме:
- дв╕ м╕ждержавн╕ справи щодо Криму;
- дв╕ м╕ждержавн╕ справи щодо под╕й на Донбас╕;
10 серпня 2018 року Уряд Укра╖ни направив до ╢СПЛ нову м╕ждержавну заяву проти Рос╕╖, яка стосу╓ться порушення прав пол╕тичних в’язн╕в.
27 серпня 2018 року ╢СПЛ п╕дтвердив отримання ново╖ заяви Уряду Укра╖ни.
Таким чином, станом на жовтень 2018 року у провадженн╕ ╢СПЛ знаходиться 4 м╕ждержавн╕ заяви Укра╖ни проти Рос╕╖:
1. “Укра╖на проти Рос╕╖ (щодо Криму)” щодо порушень прав людини на територ╕╖ АР Крим внасл╕док анекс╕╖ РФ;
2. “Укра╖на проти Рос╕╖ (щодо Донбасу)” щодо порушень прав людини на окремих територ╕ях Донецько╖ та Лугансько╖ областей;
3. “Укра╖на проти Рос╕╖” стосовно факт╕в викрадення на територ╕╖ Донецько╖ та Лугансько╖ областей д╕тей-сир╕т та д╕тей-╕нвал╕д╕в представниками терористичних угрупувань “ДНР” та “ЛНР” та ╖х незаконного або фактичного перем╕щення на територ╕ю Рос╕╖;
4. “Укра╖на проти Рос╕╖” щодо порушення Рос╕╓ю прав укра╖нських пол╕тичних в’язн╕в.
Усн╕ слухання “Укра╖на проти Рос╕╖ (щодо Криму)” запланован╕ на 27 лютого 2019 року у ╢вропейському суд╕ з прав людини (м. Страсбург, Франц╕я). Нараз╕ йдеться про справу стосовно окупац╕╖ Рос╕╓ю Криму та порушень прав людини на окупованому п╕востров╕.
https://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 26.10.2018 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20524

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков