Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 19.10.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 19.10.2018
П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»

Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖ сотн╕ та в╕йни, там вистача╓ ╕ злочинц╕в, ╕ зрадник╕в…

П╕дступний злочин – перетворився на анекдот. Сп╕вроб╕тники ГРУ РФ ”Олександр М╕шк╕н (“Ал╓ксандр П╓тров”) та Анатол╕й Чеп╕га (“Руслан Боширов”)  виявилися не парою тупуватих ге╖в, а Героями Рос╕╖. М╕шк╕на з його «геройством», “спалила” його р╕дна 90-р╕чна бабуся, яка хизувалась його фотограф╕ями з Пут╕ним на церемон╕╖ нагородження. А п╕сля цього, старенька при загадкових обставинах кудись зникла… М╕ж тим, «звьоздочку»  свою внучок, ц╕лком ймов╕рно отримав за злочини проти Укра╖ни. Траг╕комед╕я, одним словом…
Однак, не так вже сильно нас непоко╖ть доля бабц╕ М╕шк╕на. Ця ╕стор╕я з двома “Героями Рос╕╖” парадоксальним чином нагадала про нашу найвищу нац╕ональну в╕дзнаку - “Герой Укра╖ни”.  Кр╕м кальковано╖ назви, ╕ «радянського» витоку, така сама, як в РФ, золотенька п’ятикутна з╕рочка (хто там бачить маленький «тризубчик» в ╖╖ центр╕?) - т╕ ж на 100% пропорц╕╖, така ж колодка, з нац╕ональним прапором – у них триколор, у нас синьо-жовта… Не соромно? Укра╖на разом з ледве не ус╕ма пострадянськими республ╕ками – членами СНД (з якого ми уже нарешт╕ виходимо)  адаптувала п╕д себе звання Героя Радянського Союзу. А ще ╓ в╕дзнака Герой Молдови, ╓ Герой Б╕лорус╕, ╓ Герой Узбекистану...
Але головне – це як м╕тка, один з ланцюг╕в, який дос╕ прикову╓ Укра╖ну до «совкового» минулого. Наск╕льки  потр╕бна нин╕шн╕й неньц╕ в╕дзнака “Герой Укра╖ни”, яка д╕сталась нам в спадок в╕д Радянського Союзу? Може, треба ╖╖, нарешт╕, теж “декомун╕зувати” - перейменувати, зм╕нити суть, статут, дизайн, церемон╕ю нагородження? Або ж взагал╕ лишити “Героя Укра╖ни” ╕стор╕╖?.. Все це обговорю╓ться уже давно – ╕ серед пол╕тичного ╕стебл╕шменту, ╕ в громадянському сусп╕льств╕, ╕ науковому середовищ╕ – ╕сториками, фах╕вцями з геральдики... Зокрема, к╕лька м╕сяц╕в тому генпрокурор Юр╕й Луценко закликав в╕дмовитись в╕д “Героя Укра╖ни”.
Хто ╓ хто в списку “Геро╖в Укра╖ни”
Якщо в Рос╕╖ героями визнають таких нег╕дник╕в ╕ бовдур╕в, як М╕шк╕н та Чеп╕га, то ╕ в укра╖нському списку «Геро╖в» ╓ сво╖ - нег╕дники, корупц╕онери, зрадники.
Тр╕шки ╕стор╕╖: в╕дзнака Президента Укра╖ни “Герой Укра╖ни” з’явилась 23 серпня 1998 року, а першим Геро╓м Укра╖ни оф╕ц╕йно вважа╓ться чинний Президент Нац╕онально╖ академ╕╖ наук Укра╖ни Борис ╢вгенович Патон. Усього на даний момент нагороджено 442 особи.
Список “геро╖в” намагались реан╕мувати — зокрема, з 2014 року найвищою в╕дзнакою кра╖ни нагороджуються лише в╕йськов╕, як╕ брали участь у во╓нних д╕ях та Геро╖ Небесно╖ сотн╕ (╖х серед ус╕х Геро╖в Укра╖ни — чверть списку). Проте позбавляти звань тих «геро╖в», як╕ н╕ як╕ ╕ не геро╖ Укра╖ни, а ╖╖ ганьба, -  н╕хто, зда╓ться, й дос╕ не посп╕ша╓.
Звання Героя Укра╖ни носять ╕ т╕ особи, як╕ зрадили Укра╖ну в 2014 роц╕ в Криму. Наприклад, Олександр Батал╕н — колишн╕й голова правл╕ння заводу “Ф╕олент” та депутат кримського парламенту, що голосував в 2014 роц╕ за при╓днання Криму до РФ. Або ж Февз╕ Якубов, колишн╕й ректор Кримського державного ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету, який закликав кримськотатарську молодь не п╕дтримувати орган╕зац╕╖, що виступали за зв╕льнення Криму в╕д рос╕йських окупант╕в. Серед людей, як╕ не займали високих посад, звання Героя Укра╖ни дос╕ ╓ у Катерини Гордейчук, доярки з АТ “Широке”, що поблизу С╕мферополя — вона у сво╖х ╕нтерв’ю м╕сцевим ЗМ╤ заявляла, що задоволена тим, що Рос╕я анексувала Крим. Не кажемо вже про те, що роздача “Геро╖в Укра╖ни” дояркам — при вс╕й поваз╕ до людей прац╕ - чисто╖ води радянська профанац╕я.
А ще, четверо Геро╖в Укра╖ни дос╕ ╓ ф╕гурантами гучних крим╕нальних проваджень, тобто, ╖х п╕дозрюють ╕ в невиконанн╕ укра╖нських закон╕в аж до замаху на нац╕ональну безпеку. Це колишн╕й перший заступник голови Микола╖всько╖ ОДА Микола Романчук (п╕дозрюють в хабарництв╕), екс-м╕н╕стр вуг╕льно╖ промисловост╕ Серг╕й Тулуб (розкрадання бюджетних кошт╕в ╕ зловживання владою), колишн╕й кер╕вник державного п╕дпри╓мства “Укрспецекспорт” Серг╕й Бондарчук (привласнення кошт╕в) ╕ нардеп Над╕я Савченко (╕нкрим╕нують п╕дготовку теракту в столиц╕).
Яка нац╕ональна в╕дзнака потр╕бна Укра╖н╕?
Тепер, коли ст╕льки так званих “геро╖в” Укра╖ну елементарно зрадили, вс╕м уже зрозум╕ло, що в╕дмовлятися треба в╕д цього атав╕зму? . В цьому переконаний директор Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕ Володимир В’ятрович. “Укра╖на ╕ укра╖нц╕ потребують найвищого загальнонац╕онального визнання, але я скептично ставлюсь до звання “Герой Укра╖ни”. В першу чергу через те, що це звання, справд╕, ц╕лковито успадковане з радянських час╕в ╕ лише до певно╖ м╕ри адаптоване п╕д Укра╖ну. Це - п╕дреслю╓ тягл╕сть радянського минулого, переплетення радянського з сучасним укра╖нським” - поясню╓ В’ятрович в коментар╕ «Укр╕нформу».
“За 27 рок╕в незалежност╕ це звання значною м╕рою себе скомпрометувало тим, що його часто давали людям недостойним, частина з яких взагал╕ налаштован╕ проти укра╖нсько╖ держави ╕ роблять все для того, щоб вона припинила ╕снування. Як╕ ще потр╕бн╕ п╕дстави, щоб говорити про необх╕дн╕сть зам╕ни цього звання” - п╕дсумову╓ оч╕льник Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕.
В╕дтак, що робити? Володимир В’ятрович перекону╓, що треба створювати щось на зам╕ну званню Героя Укра╖ни. “Якою ма╓ бути найвища нац╕ональна в╕дзнака? Не обов’язково ор╕╓нтуватись на радянськ╕ зразки. Можна згадати про нагородн╕ системи, як╕ були в Укра╖нськ╕й держав╕ за доби Укра╖нсько╖ революц╕╖ 1917-1921 рок╕в, можна згадати нагороди, як╕ були в Укра╖нськ╕й повстанськ╕й арм╕╖. Тобто, треба намагатись використати саме укра╖нську традиц╕ю” - розм╕ркову╓ В’ятрович.
“Водночас, навряд чи зараз було б доц╕льного когось позбавляти звання Героя Укра╖ни. Воно й так уже скомпрометоване. Чи варто його скасовувати пол╕тичним р╕шенням ╕ що впроваджувати в якост╕ альтернативи  — для того, щоб визначитися, потр╕бн╕ дискус╕╖, в тому числ╕ ╕ з пол╕тиками, як╕ ухвалюватимуть \р╕шення. Мен╕ нев╕домо, чи це питання п╕дн╕малось. Нараз╕ ми (Укра╖нський ╕нститут нац╕онально╖ пам’ят╕. - Авт.) з такою ╕н╕ц╕ативою не виходили” - поясню╓ Володимир В’ятрович.
Отже, в╕д в╕дзнаки Героя Укра╖ни, яка ╕з першого дня свого ╕снування була недоречною в незалежн╕й Укра╖н╕, треба якнайшвидше в╕дмовлятись. Спасиб╕ бабус╕ «отруйника М╕шк╕на», яка, проти вол╕, нам про це нагадала  Так, загалом - це др╕бниця на фон╕ ╕нших виклик╕в, що стоять перед Укра╖ною, але ж саме з таких др╕бниць ╕ склада╓ться уявлення: ╕нших - про нас, а наше власне – про самих себе.
Микола Романюк
https://www.ukrinform.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 19.10.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20489

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков