Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 19.10.2018 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 19.10.2018
13 ЖОВТНЯ ПОЧАЛАСЯ МАЙЖЕ ПОВНА УКРА╥Н╤ЗАЦ╤Я ТЕЛЕЕФ╤РУ

Мова про мову

Закон «Про внесення зм╕н у деяк╕ закони Укра╖ни щодо мови в ауд╕ов╕зуальних (електронних) засобах масово╖ ╕нформац╕╖», ухвалений у травн╕, почина╓ д╕яти. Закон набира╓ чинност╕ 13 жовтня, пов╕домля╓ться на сайт╕ Нац╕онально╖ ради з питань телебачення ╕ рад╕омовлення. Зг╕дно ╕з законом, для телерад╕оорган╕зац╕й загальнонац╕онально╖ та рег╕онально╖ категор╕╖ частка передач або ф╕льм╕в державною мовою ма╓ становити не менше 75% в пер╕оди м╕ж 7.00 ╕ 18.00 ╕ м╕ж 18.00 ╕ 22.00. Для м╕сцевих телекомпан╕й квота становить 60%. Окремо встановлена обов'язкова частка новин державною мовою — не менше 75% в пер╕оди з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00. Мовники повинн╕ показувати ф╕льми та передач╕, як╕ не ╓ ╖х власним продуктом, т╕льки укра╖нською мовою (за винятком ф╕льм╕в ╕ передач, кр╕м дитячих та ан╕мац╕йних, як╕ створен╕ до 1 серпня 1991 року). Ф╕льми та передач╕, трансляц╕я яких допуска╓ться не державною мовою, повинн╕ бути з субтитрами укра╖нською мовою. Ф╕льми, створен╕ на територ╕╖ республ╕к колишнього СРСР не рос╕йською ╕ не укра╖нською мовою ╕ надал╕ дубльован╕ рос╕йською, повинн╕ бути озвучен╕ або дубльован╕ укра╖нською. Читайте також В╕д жовтня мовлення на Крим на 75% буде укра╖номовним Мовн╕ квоти не поширюються: на суб'╓кт╕в державного ╕номовлення; на телерад╕оорган╕зац╕╖ заруб╕жного мовлення (вони можуть ретранслюватися лише з╕ звуковим рядом, який в╕дпов╕да╓ вимогам про 60% укра╖нсько╖ мови); на телерад╕оорган╕зац╕╖, як╕ спец╕ал╕зуються на науково-просв╕тницьких передачах на одному або дек╕лькох оф╕ц╕йних мовах ╢вропейського Союзу; на супутников╕ телеканали, як╕ ор╕╓нтован╕ на осв╕тн╕ передач╕ по вивченню ╕ноземних мов. За порушення закону передбачений штраф — 5% в╕д загально╖ суми л╕ценз╕йного збору. У Нацрад╕ нагадують, що в перший р╕к п╕сля вступу закону в силу буде д╕яти перех╕дний пер╕од: передач╕ власного та нац╕онального виробництва, незалежно в╕д мови ╖х виконання, будуть зараховуватися до частки передач, виконаних державною мовою. «В╕дтепер Нац╕ональна рада почина╓ мон╕торинг мовлення телеканал╕в. В першу чергу буде проведено мон╕торинг тих канал╕в, як╕, зг╕дно з попередн╕ми даними, мали найменшу частку укра╖номовних передач», — пооб╕цяли в Нацрад╕ з ТБ. Законопроект «Про внесення зм╕н у деяк╕ закони Укра╖ни щодо мови в ауд╕ов╕зуальних (електронних) засобах масово╖ ╕нформац╕╖» Верховна Рада ухвалила в травн╕. У червн╕ його п╕дписав президент Укра╖ни Петро Порошенко.
https://economics.unian.ua

В╤РУЮЧ╤ САМ╤ ВИР╤ШУВАТИМУТЬ, ЯКОЮ МОВОЮ ВЕСТИ БОГОСЛУЖ╤ННЯ

╤з набуттям укра╖нською церквою автокефал╕╖ в╕руюч╕ сам╕ визначатимуть, на як╕й мов╕ у ╖хн╕х храмах вестимуть богослуж╕ння.
Таку думку висловив п╕д час сво╓╖ по╖здки на Терноп╕льщину Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни Ф╕ларет, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Безумовно, для нас принципово, що мова богослуж╕ння ╕ пропов╕д╕ повинн╕ бути укра╖нськими. Але допускатимуться ╕ старослов’янська ╕ рос╕йська мови. Н╕якого утиску тут не буде. Якщо окрем╕ параф╕╖ захочуть у сво╖х храмах користуватися деякий час ╕ншими мовами, ми цьому не суперечитимо», - сказав Патр╕арх Ф╕ларет.
Щодо проведення майбутнього арх╕╓рейського собору, то в╕н пов╕домив, що поки що остаточно╖ дати не визначено.
«Поки що переговори щодо проведення Собору не ведуться, але цей процес ми не будемо затягувати. Отож, п╕д час наступного скликання Собору ╕з арх╕╓реями трьох православних церков в Укра╖н╕ ми й оголосимо про утворення одн╕╓╖ Укра╖нсько╖ автокефально╖ православно╖ церкви, оберемо предстятеля, ╕ отрима╓мо в╕д Вселенського патр╕арха Томос про автокефал╕ю», - додав свят╕йший Патр╕арх  Ф╕ларет.
Як пов╕домляло агентство, в п’ятницю Патр╕арх Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Руси-Укра╖ни Ф╕ларет освятив наст╕нн╕ розписи пантеону свято╖ праведно╖ Анни в сел╕ Л╕шня та в╕дв╕дав Кременецький собор Преображення Господнього.
Синод Вселенського патр╕архату 11 жовтня прийняв р╕шення надати Томос про автокефал╕ю православн╕й церкв╕ в Укра╖н╕.
Тепер у Ки╓в╕ ма╓ бути скликано Собор за участю арх╕╓ре╖в УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, як╕ звернулися до Вселенського патр╕арха з проханням про Томос. Собор зд╕йснить церковне об'╓днання, утворивши ╓дину пом╕сну УПЦ, та обере ╖╖ предстоятеля.
П╕сля цього в╕дбудеться отримання предстоятелем ╓дино╖ пом╕сно╖ автокефально╖ УПЦ Томоса як документа (грамоти).
Предстоятель УПЦ Ки╖вського патр╕архату Ф╕ларет 11 жовтня висловив переконання, що об'╓днавчий арх╕╓рейський собор буде скликано найближчим часом.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 19.10.2018 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=20479

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков